Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz6 m²
2. Pokój13,30 m²
3. Pokój10,80 m²
4. Łazienka5,40 m²
5. Garderoba5,50 m²
6. Pokój14,50 m²
Razem rzut poddasza55,50 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
258 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
41 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
179 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
38 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
104,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
105,50 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,09 m
Szerokość elewacji
11 m
Długość elewacji
9,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,60 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
450 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
550 zł
Bestseller
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
960 zł
Oze
Pompa ciepła
600 zł
Opis projektu
Dom z poddaszem użytkowym Iskierka wyposażono w garaż jednostanowiskowy, wbudowany w bryłę, przez co całość prezentuje się bardzo zgrabnie. Budynek posiada prostą konstrukcję, bez zbędnych ozdobników, wobec czego jego budowa nie jest kosztowna. Odpowiedni podział przestrzeni poddasza pozwoli zamieszkać
w domu 4-5 osobom.
Szeroki wiatrołap prowadzi przede wszystkim do części mieszkalnej, ale również
do garażu połączonego z pomieszczeniem gospodarczym. Zaraz za nim zaplanowano mały hall z klatką schodową prowadzący do łazienki, kuchni oraz pokoju dziennego. Kuchnię o podłużnym kształcie częściowo otwarto na pokój dzienny. Jej powierzchnia jest niewielka, ale zabudowanie meblami pozwoli zyskać więcej przestrzeni. Pokój dzienny, używany jako miejsce spotkań mieszkańców, wyposażono w kominek oraz wyjście do ogrodu.
Strefa prywatna na poddaszu składa się z łazienki oraz trzech sypialni. Największą z nich zaopatrzono w oddzielną garderobę, a ze względu na jej położenie nad garażem, znajduje się ona niżej w stosunku do pozostałej części poddasza. Dzięki temu sypialnia ta jest wyższa i zarazem bardziej okazała od pozostałych.
Powierzchnia użytkowa domu Iskierka jest skromna, ale jej racjonalne zagospodarowanie zapewni domownikom wiele przestrzeni. Mimo, że w bryle budynku znajduje się również garaż, jego wymiary nie są duże, a pomieszczenia na parterze dają wiele opcji aranżacji.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Iskierka
asiajasia
Chcieliśmy, aby realizacja naszego nowego domu nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych, dlatego szukaliśmy budynku o prostej bryle i nieskomplikowanym, dwuspadowym dachu. Oprócz tego zależało nam również na dużej kotłowni. Projekt Iskierka SLL1002 nie tylko spełniał te wymagania, ale także spodobał nam się wizualnie. Nasza budowa odbyła się sprawnie i nie mieliśmy w jej trakcie żadnych kłopotów. Cała inwestycja łącznie z wewnętrznymi wykończeniami, elewacją i wyposażeniem kuchni wyniosła nas ok. 360 tysięcy złotych. Nasz dom został wymurowany z ceramicznych pustaków, a następnie ociepliliśmy go styropianem. Na trzech ścianach zastosowaliśmy warstwę 15 cm, natomiast na tylnej 17 cm ze względu na zamontowane zewnętrzne rolety nad drzwiami tarasowymi. Muszę przyznać, iż budynek jest naprawdę ekonomiczny i świetnie utrzymuje ciepło. Za pomocą kotła na paliwo stałe ogrzewamy zarówno pomieszczenia jak i wodę użytkową. Przez cały rok zużywamy maksymalnie 4 tony węgla, a w sezonie zimowym w pokojach mamy na tyle ciepło, iż możemy bez problemu chodzić w koszulkach z krótkim rękawem. Do projektu Iskierka SLL1002 wprowadziliśmy trzy modyfikacje. Pierwszą z nich było wykonanie spiżarki na przeciwko schodów, kosztem części korytarza prowadzącego z hallu do kuchni. Oprócz tego zmieniliśmy położenie wyjścia z kotłowni na zewnątrz, przenosząc drzwi na prostopadłą ścianę. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej. Nie robiliśmy już żadnych poprawek, aczkolwiek na chwilę obecną uważam, że świetnym pomysłem byłoby wydłużenie daszku nad tarasem. Jeśli ktoś zdecyduje się na budowę tego samego domu, warto rozważyć to już na etapie adaptacji. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka SLL1002. Jest funkcjonalny i spełnił nasze oczekiwania.
Jan1002
Szukając odpowiedniego projektu zależało mi szczególnie na dużej kotłowni. Co prawda, na działce mam podłączenie do gazu ziemnego, jednak chciałem mieć możliwość wstawienia w przyszłości tradycyjnego kotła na paliwo stałe. Oprócz tego, iż projekt Iskierka SLL1002 spełniał to wymaganie, to przewidziany w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł mi do gustu. Realizacja mojego domu odbyła się raczej sprawnie, aczkolwiek miałem kilka trudności w związku z ekipą budowlaną. Sam projekt był czytelny, jednak uważam, że warto zwrócić w nim uwagę na więźbę dachową. Architekt nie uwzględnił podparcia zewnętrznych krokwi na jętkach, ale na szczęście nie było problemu z wprowadzeniem w tym miejscu poprawki. Wymiary belek użytych do postawienia tej konstrukcji były w moim przypadku zgodne z wytycznymi, jednak myślę, że warto rozważyć zwiększenie ich grubości. Budowa trwała 3 lata i był to czas, który od początku sobie założyłem. Nie musiałem bardzo się śpieszyć i nie chciałem brać kredytu. Muszę przyznać, że cena mojej inwestycji była wyższa od tej oszacowanej przez projektanta. Koszty zależą jednak od wielu czynników. Szczególnie istotnym jest system budowy, gdyż ze względu na to jaki się wybierze, różnice w cenie mogą być naprawdę duże. Ja zatrudniłem firmę, jednak jeśli ktoś potrafi postawić dom samodzielnie, bądź też z pomącą rodziny czy znajomych z pewnością sporo zaoszczędzi na robociźnie i kwota będzie niższa. Mój dom powstał przy użyciu 30 cm pustaków Porotherm i został ocieplony 12 cm warstwą styropianu. Ogrzewam gazem, a za mną już trzy sezony grzewcze. Łączne rachunki za gaz w okresie najmroźniejszej zimy wyniosły mnie ok. 2400-2500 zł. Projekt Iskierka SLL1002 od początku bardzo mi odpowiadał, dlatego nie musiałem w nim wiele poprawiać. Zmodyfikowałem wysokość ścianki kolankowej i podniosłem ją o jeden pustak. Dzięki temu pokoje na poddaszu są wyższe i bardziej przestronne. Zamiast drzwi między garażem, a częścią mieszkalną wstawiłem belkę. Ten sam projekt poleciłem również znajomemu, który zastosował w nim ciekawą zmianę. W jego przypadku drzwi od łazienki na parterze zostały przeniesione na prostopadłą ścianę, a korytarzyk na przeciwko pierwotnego wejścia przeznaczył na zrobienie spiżarki przy kuchni. Wszystko w moim nowym domu bardzo mi się podoba. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest garderoba uwzględniona w jednej z sypialni. Jest to bardzo praktycznie pomieszczenie, gdyż wszystkie ubrania są poukładane równo na półkach lub też zawieszone na wieszakach i nic się nie gniecie. We wcześniejszym mieszkaniu nie miałem takiego miejsca, więc teraz cieszy mnie to podwójnie. Jeśli ktoś miałby potrzebę, dodatkową garderobę można wygospodarować we wnęce w drugiej sypialni. Podoba mi się, że pokoje na poddaszu są bardzo przestronne, tym bardziej że zdecydowałem się na podwyższenie ścianki kolankowej. Salon jest duży i ustawny, a ponad to z połączoną z nim kuchnią tworzą naprawdę funkcjonalną strefę dzienną. Ta część świetnie nadaje się do zorganizowania przyjęcia, ponieważ przy dużym stole w jadalni mogę z pełnym komfortem pomieścić nawet 12 gości. Na chwilę obecną w nowym domu mieszkam sam, jednak myślę że jego powierzchnia będzie doskonała dla 4-5 osobowej rodziny. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka SLL1002. W całości spełnił on moje oczekiwania i nie mam co do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
fifeks8
Projekt domu Iskierka SLL1002 dojrzeliśmy na początku, a potem oglądaliśmy mnóstwo innych projektów. Ciągle jednak mieliśmy go w pamięci i w końcu zaprzestaliśmy poszukiwań decydując się właśnie na niego. Wydał się nam najbardziej funkcjonalny dla naszej rodziny i posiadał odpowiednią ilość pokoi. Odpowiadał nam również ze względu na prostą bryłę co czyni go łatwym do zbudowania. Postawienie całego domu odbyło się bez większych trudności. Mieliśmy natomiast mały problem ze schodami, gdyż ekipa budowlana postawiła je po prostu źle. Nasz kierownik budowy, który nie toleruje fuszerek miał do tego zastrzeżenia. Trzeba było je zburzyć i wymurować od nowa. Poza tym incydentem wszystko poszło zgodnie z planem. Dom zbudowaliśmy ze zwykłych pustaków z betonu komórkowego murowanych na klej. Dach pokryliśmy blacho-dachówką. Cieszę się, że koszty realizacji nas nie przerosły. Spodziewaliśmy się właśnie takich wydatków. Budynek był prosty w budowie, więc nie kosztował nas aż tak wiele. Ze względów oszczędnościowych zdecydowaliśmy się na zwykły piec na węgiel i drzewo. Jestem zadowolona z tego rozwiązania, gdyż kocioł dobrze grzeje, a koszty ogrzewania nie są duże. W łazience, korytarzu i kuchni zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W reszcie pomieszczeń mamy kaloryfery. Ponieważ lubię mieć ustawną kuchnię, zdecydowałam się na usunięcie w niej większego okna. Zajmowałoby ono według mnie dużo miejsca. Kuchnia zyskała na funkcjonalności, gdyż dzięki temu mogłam powiesić więcej szafek. Postanowiliśmy też wydłużyć łazienkę na dole kosztem korytarza, który i tak był dość duży. Nie mamy żadnych kłopotów z otwieraniem drzwi, ponieważ pomniejszyliśmy hall tylko o jeden pustak. Cała reszta projektu domu parterowego Iskierka SLL1002 bardzo nam odpowiadała i nic więcej nie zmienialiśmy. Salon i kuchnia znajdują się u nas od strony południowej, front domu mamy na wschód, a taras jest od strony zachodniej. We wszystkich pomieszczeniach jest bardzo jasno. Nawet brak okna w kuchni nie stanowi problemu, gdyż jest ona doświetlana przez słońce w salonie. Jako kobieta jestem najbardziej zadowolona z garderoby. Jest ona duża i pojemna. Zresztą sypialnie też nie są małe i ich metraż całkowicie wystarcza naszej rodzinie, a dzieci mają własne, osobne pokoje. Wcześniej mieliśmy średnie warunki mieszkaniowe, więc przeprowadzka do nowego, przestrzennego domu była niesamowitym przeżyciem. Komfort jest nie do porównania. Oprócz tych małych poprawek nie zmieniłabym kompletnie nic w projekcie domu Iskierka SLL1002. Jest on nie za duży i nie za mały. Taki właśnie akurat. Szczerze polecam go innym. Pozdrawiam.
asiajasia
Chcieliśmy, aby realizacja naszego nowego domu nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych, dlatego szukaliśmy budynku o prostej bryle i nieskomplikowanym, dwuspadowym dachu. Oprócz tego zależało nam również na dużej kotłowni. Projekt Iskierka SLL1002 nie tylko spełniał te wymagania, ale także spodobał nam się wizualnie. Nasza budowa odbyła się sprawnie i nie mieliśmy w jej trakcie żadnych kłopotów. Cała inwestycja łącznie z wewnętrznymi wykończeniami, elewacją i wyposażeniem kuchni wyniosła nas ok. 360 tysięcy złotych. Nasz dom został wymurowany z ceramicznych pustaków, a następnie ociepliliśmy go styropianem. Na trzech ścianach zastosowaliśmy warstwę 15 cm, natomiast na tylnej 17 cm ze względu na zamontowane zewnętrzne rolety nad drzwiami tarasowymi. Muszę przyznać, iż budynek jest naprawdę ekonomiczny i świetnie utrzymuje ciepło. Za pomocą kotła na paliwo stałe ogrzewamy zarówno pomieszczenia jak i wodę użytkową. Przez cały rok zużywamy maksymalnie 4 tony węgla, a w sezonie zimowym w pokojach mamy na tyle ciepło, iż możemy bez problemu chodzić w koszulkach z krótkim rękawem. Do projektu Iskierka SLL1002 wprowadziliśmy trzy modyfikacje. Pierwszą z nich było wykonanie spiżarki na przeciwko schodów, kosztem części korytarza prowadzącego z hallu do kuchni. Oprócz tego zmieniliśmy położenie wyjścia z kotłowni na zewnątrz, przenosząc drzwi na prostopadłą ścianę. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej. Nie robiliśmy już żadnych poprawek, aczkolwiek na chwilę obecną uważam, że świetnym pomysłem byłoby wydłużenie daszku nad tarasem. Jeśli ktoś zdecyduje się na budowę tego samego domu, warto rozważyć to już na etapie adaptacji. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka SLL1002. Jest funkcjonalny i spełnił nasze oczekiwania.
Jan1002
Szukając odpowiedniego projektu zależało mi szczególnie na dużej kotłowni. Co prawda, na działce mam podłączenie do gazu ziemnego, jednak chciałem mieć możliwość wstawienia w przyszłości tradycyjnego kotła na paliwo stałe. Oprócz tego, iż projekt Iskierka SLL1002 spełniał to wymaganie, to przewidziany w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł mi do gustu. Realizacja mojego domu odbyła się raczej sprawnie, aczkolwiek miałem kilka trudności w związku z ekipą budowlaną. Sam projekt był czytelny, jednak uważam, że warto zwrócić w nim uwagę na więźbę dachową. Architekt nie uwzględnił podparcia zewnętrznych krokwi na jętkach, ale na szczęście nie było problemu z wprowadzeniem w tym miejscu poprawki. Wymiary belek użytych do postawienia tej konstrukcji były w moim przypadku zgodne z wytycznymi, jednak myślę, że warto rozważyć zwiększenie ich grubości. Budowa trwała 3 lata i był to czas, który od początku sobie założyłem. Nie musiałem bardzo się śpieszyć i nie chciałem brać kredytu. Muszę przyznać, że cena mojej inwestycji była wyższa od tej oszacowanej przez projektanta. Koszty zależą jednak od wielu czynników. Szczególnie istotnym jest system budowy, gdyż ze względu na to jaki się wybierze, różnice w cenie mogą być naprawdę duże. Ja zatrudniłem firmę, jednak jeśli ktoś potrafi postawić dom samodzielnie, bądź też z pomącą rodziny czy znajomych z pewnością sporo zaoszczędzi na robociźnie i kwota będzie niższa. Mój dom powstał przy użyciu 30 cm pustaków Porotherm i został ocieplony 12 cm warstwą styropianu. Ogrzewam gazem, a za mną już trzy sezony grzewcze. Łączne rachunki za gaz w okresie najmroźniejszej zimy wyniosły mnie ok. 2400-2500 zł. Projekt Iskierka SLL1002 od początku bardzo mi odpowiadał, dlatego nie musiałem w nim wiele poprawiać. Zmodyfikowałem wysokość ścianki kolankowej i podniosłem ją o jeden pustak. Dzięki temu pokoje na poddaszu są wyższe i bardziej przestronne. Zamiast drzwi między garażem, a częścią mieszkalną wstawiłem belkę. Ten sam projekt poleciłem również znajomemu, który zastosował w nim ciekawą zmianę. W jego przypadku drzwi od łazienki na parterze zostały przeniesione na prostopadłą ścianę, a korytarzyk na przeciwko pierwotnego wejścia przeznaczył na zrobienie spiżarki przy kuchni. Wszystko w moim nowym domu bardzo mi się podoba. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest garderoba uwzględniona w jednej z sypialni. Jest to bardzo praktycznie pomieszczenie, gdyż wszystkie ubrania są poukładane równo na półkach lub też zawieszone na wieszakach i nic się nie gniecie. We wcześniejszym mieszkaniu nie miałem takiego miejsca, więc teraz cieszy mnie to podwójnie. Jeśli ktoś miałby potrzebę, dodatkową garderobę można wygospodarować we wnęce w drugiej sypialni. Podoba mi się, że pokoje na poddaszu są bardzo przestronne, tym bardziej że zdecydowałem się na podwyższenie ścianki kolankowej. Salon jest duży i ustawny, a ponad to z połączoną z nim kuchnią tworzą naprawdę funkcjonalną strefę dzienną. Ta część świetnie nadaje się do zorganizowania przyjęcia, ponieważ przy dużym stole w jadalni mogę z pełnym komfortem pomieścić nawet 12 gości. Na chwilę obecną w nowym domu mieszkam sam, jednak myślę że jego powierzchnia będzie doskonała dla 4-5 osobowej rodziny. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Iskierka SLL1002. W całości spełnił on moje oczekiwania i nie mam co do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
fifeks8
Projekt domu Iskierka SLL1002 dojrzeliśmy na początku, a potem oglądaliśmy mnóstwo innych projektów. Ciągle jednak mieliśmy go w pamięci i w końcu zaprzestaliśmy poszukiwań decydując się właśnie na niego. Wydał się nam najbardziej funkcjonalny dla naszej rodziny i posiadał odpowiednią ilość pokoi. Odpowiadał nam również ze względu na prostą bryłę co czyni go łatwym do zbudowania. Postawienie całego domu odbyło się bez większych trudności. Mieliśmy natomiast mały problem ze schodami, gdyż ekipa budowlana postawiła je po prostu źle. Nasz kierownik budowy, który nie toleruje fuszerek miał do tego zastrzeżenia. Trzeba było je zburzyć i wymurować od nowa. Poza tym incydentem wszystko poszło zgodnie z planem. Dom zbudowaliśmy ze zwykłych pustaków z betonu komórkowego murowanych na klej. Dach pokryliśmy blacho-dachówką. Cieszę się, że koszty realizacji nas nie przerosły. Spodziewaliśmy się właśnie takich wydatków. Budynek był prosty w budowie, więc nie kosztował nas aż tak wiele. Ze względów oszczędnościowych zdecydowaliśmy się na zwykły piec na węgiel i drzewo. Jestem zadowolona z tego rozwiązania, gdyż kocioł dobrze grzeje, a koszty ogrzewania nie są duże. W łazience, korytarzu i kuchni zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W reszcie pomieszczeń mamy kaloryfery. Ponieważ lubię mieć ustawną kuchnię, zdecydowałam się na usunięcie w niej większego okna. Zajmowałoby ono według mnie dużo miejsca. Kuchnia zyskała na funkcjonalności, gdyż dzięki temu mogłam powiesić więcej szafek. Postanowiliśmy też wydłużyć łazienkę na dole kosztem korytarza, który i tak był dość duży. Nie mamy żadnych kłopotów z otwieraniem drzwi, ponieważ pomniejszyliśmy hall tylko o jeden pustak. Cała reszta projektu domu parterowego Iskierka SLL1002 bardzo nam odpowiadała i nic więcej nie zmienialiśmy. Salon i kuchnia znajdują się u nas od strony południowej, front domu mamy na wschód, a taras jest od strony zachodniej. We wszystkich pomieszczeniach jest bardzo jasno. Nawet brak okna w kuchni nie stanowi problemu, gdyż jest ona doświetlana przez słońce w salonie. Jako kobieta jestem najbardziej zadowolona z garderoby. Jest ona duża i pojemna. Zresztą sypialnie też nie są małe i ich metraż całkowicie wystarcza naszej rodzinie, a dzieci mają własne, osobne pokoje. Wcześniej mieliśmy średnie warunki mieszkaniowe, więc przeprowadzka do nowego, przestrzennego domu była niesamowitym przeżyciem. Komfort jest nie do porównania. Oprócz tych małych poprawek nie zmieniłabym kompletnie nic w projekcie domu Iskierka SLL1002. Jest on nie za duży i nie za mały. Taki właśnie akurat. Szczerze polecam go innym. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki