Projekt domu Irysek BSE1008

Cena projektu: 2 400 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
140,6 m²
Min. szer. działki
21,64 m
Wysokość budynku
6,95 m
Pow. zabudowy
172 m²
Kubatura
631,7 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
250 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony, bez garażu. Wygodny, z otwartym salonem i sauną w łazience. Kształt domu zbliżony do kwadratu jest optymalny dla celów termoizolacji. Wygodna jadalnia, wydzielona kominkiem z salonu dziennego, daje możliwość ciekawej aranżacji wnętrza. Kotłownia – w razie potrzeby istnieje łatwa możliwość powiększenia o powierzchnię garderoby, dwie wygodne łazienki. Istnieje wersja ze ścianami trójwarstwowymi, bez otwartego do góry salonu.

Rzut kondygnacji projektu Irysek - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 korytarz
8,5 m²
3 łazienka
4 m²
4 pom. gospodarcze
6,4 m²
5 garderoba
7 m²
6 pokój
12,5 m²
7 pokój
16,7 m²
8 pokój
15,7 m²
9 łazienka
8,6 m²
10 pokój dzienny + jadalnia
38,7 m²
11 kuchnia
10,5 m²
12 spiżarnia
2,4 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Irysek na działce
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
48 583 zł

stan surowy otwarty
121 095 zł

stan surowy zamknięty
25 226 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka lub blachodachówka. Elewacje: tynk. Strop: belki drewniane. Ściany wewnętrzne: murowane. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak silikatowy 24 cm, docieplony styropianem.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHETYP

Opinie mieszkańców domu Irysek

Zdjęcie profilowe Swim
Swim

Szukając idealnego dla nas projektu zależało mi, aby był to prosty i parterowy dom. Bryła projektu domu Irysek BSE1008 ma nieskomplikowaną konstrukcję w kształcie kwadratu, co bardzo mi odpowiadało. Nie ma w niej żadnych uskoków czy niepotrzebnych balkonów, a jednocześnie efektownie się prezentuje.

Ściany naszego domu zbudowane są z dwóch warstw wymurowanych przy użyciu 24cm bloczków Porothermu i 11,5cm pustaków na zewnątrz. Pomiędzy nimi zastosowaliśmy 15cm warstwę wełny mineralnej. Dach wyłożyliśmy dachówką karpiówką. Na szczęście, podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne trudności i wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu energią elektryczną. Oprócz tego mamy również kominek z płaszczem wodnym, którym również możemy ogrzewać cały budynek. Całkowicie zrezygnowaliśmy z grzejników i we wszystkich pomieszczeniach zastosowaliśmy tzw. „podłogówkę”.

Z racji tego, iż podobają mi się domy w kształcie typowego kwadratu, postanowiliśmy wprowadzić jedną modyfikację do projektu domu Irysek BSE1008. Wyrównaliśmy tylną ścianę salonu, rezygnując tym samym z wnęki na taras. Myślę, że nie była ona potrzebna, a budynek wygląda pięknie gdy tworzą go zwykłe cztery ściany bez żadnych uskoków.

Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż salon i kuchnia znajdują się po stronie północnej, a sypialnie na południe. W pomieszczeniach jest jasno i nie mieliśmy potrzeby wstawiania dodatkowych okien.

Obecnie mieszkamy w 3 osoby. Dla takiej rodziny jak nasza, metraż domu w zupełności wystarcza. Powierzchnia budynku jest dość duża i sądzę, że nawet większa liczba domowników nie byłaby kłopotem.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Irysek BSE1008, gdyż jest on funkcjonalny i dobrze przemyślany. Nie ma w nim zbędnych pomieszczeń i niewykorzystanych przestrzeni, po prostu wszystko ma w nim swoje miejsce. Budynek podoba mi się również pod względem wizualnym. My postanowiliśmy okleić ściany zewnętrzne kamieniem i muszę przyznać, iż wygląda to rewelacyjnie. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Irysek

  – 0 głosów

Projekt domu Irysek należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Irysek

Projekt domu Irysek 3

Irysek 3

223,15 m²

Projekt domu Irysek 2

Irysek 2

148,08 m²

Projekt domu Irysek 4

Irysek 4

116,67 m²

Projekty podobne do Irysek BSE1008

Projekt domu Flori

Flori

133,94 m²

Projekt domu Sroka bez garażu [B]

Projekt domu Sroka III bez garażu [B]