Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] WRF1599

Cena projektu: 2 700 zł 2 187 zł Oszczędzasz 513 złOferta ważna do 26 sierpnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
96,6 m²
Min. szer. działki
19,6 m
Wysokość budynku
7,9 m
Pow. zabudowy
100,7 m²
Kubatura
386 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
182,5 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Inka II z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Inka II z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
2 m²
3 schody
2,9 m²
4 spiżarnia
0,9 m²
5 pokój dzienny + kuchnia
30,1 m²
6 pokój
9,7 m²
7 łazienka
2,7 m²
8 kotłownia
6,5 m²
9 garaż jednostan.
18 m²
razem
77,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Inka II z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

10 korytarz
6,2 m²
11 łazienka
5,7 m² (9,5 m²)
12 pokój
8,6 m² (14,3 m²)
13 pokój
8 m² (13,7 m²)
14 pokój dzienny
15,2 m² (25 m²)
15 pom. gospodarcze
3,1 m² (7,4 m²)
razem
46,8 m² (76,1 m²)

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Inka II z garażem 1-st. [A] w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Inka II z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Inka II z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

142 655 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

189 469 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
30 925 zł

stan surowy otwarty
94 006 zł

stan surowy zamknięty
17 724 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm, gk. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, okł.klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Inka II z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe rysiek 5
rysiek 5
Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] WRF1599 realizowaliśmy dla naszej córki, a ja brałem czynny udział w jego budowie. Istotny wpływ na ten wybór miały wymiary budynku, które idealnie pasowały do wielkości zakupionej działki. Oprócz tego córce bardzo spodobał się uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Został on na tyle funkcjonalnie przemyślany, iż wiedzieliśmy że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych zmian. Cała inwestycja przebiegła niesamowicie sprawnie. Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, a wszystkie prace postępowały zgodnie z planem. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie i w efekcie wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Budowę rozpoczęliśmy w marcu 2015 r. i już pod koniec tego samego roku dom był wykończony i gotowy do zamieszkania.

Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego (gazobeton). Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że kosztorys wyliczony przez autora projektu Inka II z garażem 1-st. [A] WRF1599 został jednak nieco przeszacowany. Koszty naszej inwestycji były sporo niższe i myślę, że przyszli jego Inwestorzy również mogą liczyć się z mniejszymi wydatkami. Budynek na działce usytuowany jest bardzo korzystnie względem drogi i kierunków świata. Front znajduje się po stronie północnej, zaś taras wychodzi na południe. Przy takim ułożeniu najbardziej nasłoneczniony jest salon, pokój na dole oraz dwie sypialnie na poddaszu. Ilość i wielkość okien jest wystarczająca, więc w pozostałych pomieszczeniach również jest odpowiednio jasno. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z przeszklenia w garażu. Wnętrze zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Inka II z garażem 1-st. [A] WRF1599 jest bardzo dobrze zaplanowane i nie wymagało inwazyjnych poprawek. Zdecydowaliśmy się jedynie na lekkie powiększenie garderoby o 20 cm kosztem pokoju, a drzwi do niej zamiast otwieranych są w tym przypadku przesuwne. Dzięki temu sypialnia jest bardziej ustawna. Inne zmiany uznaliśmy za zbędne i pozostałe elementy układu pozostały zgodnie z oryginalną wersją. Innym Inwestorom mogę ewentualnie poradzić lekkie powiększenie łazienki na dole oraz rozważenie innego rozwiązania odnośnie komina wentylacyjnego od kominka, który wystaje w pokoju. Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] WRF1599 jest naprawdę udany. Dobrze sporządzony konstrukcyjnie i funkcjonalny wewnątrz. Układ parteru jest wygodny w komunikacji i pozwala na łatwe dopasowanie go do indywidualnych preferencji np. jeśli ktoś nie potrzebuje pokoju na dole, można zrezygnować z tworzącej go ścianki działowej uzyskując jeszcze większy salon. Rozmieszczenie poddasza jest z kolei w całości optymalne - łazienka jest duża, sypialnie jasne i przestronne, a pralnio-suszarnia to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Córka jest naprawdę zadowolona z nowego domu, co i mnie również bardzo cieszy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Inka II z garażem 1-st. [A]

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

yogi88 buduje ten dom  08.02.2018 20:13

rysiek 5 buduje ten dom  11.08.2017 11:54

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Projekty podobne do Inka II z garażem 1-st. [A] WRF1599

Projekt domu Como -125

Como

99,9 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Harmonia Nova A garaż 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych