Projekt domu parterowego Homekoncept-45 G2 z obszernym garażem, z dachem dwuspadowym, z tarasem, sprawdź!
Czytaj więcejProjekt domu HomeKoncept-45 G2 KRX1063
Powierzchnia użytkowa:
118,49 m²
Pokoje (bez salonu):
4
Stanowiska garażowe:
2
Łazienki + toalety:
2
Min. szer. i dł. działki:
29,8 x 18,60 m
Kąt nachylenia dachu:
35°
Średni koszt budowy:
301 434 zł
Więcej parametrów
Cena projektu:
4 200 zł
Przewidywany czas dostawy
U Ciebie w 2-10 dni roboczych
pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcjeProjekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcejAby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcejRzut parteru
Zamów rysunki szczegółowe
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcejSuma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
Gazowe - piec kondensacyjny.
Mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr | WT 2017 | WT 2021 |
---|---|---|
Energia pierwotna (Ep) | do 90 kWh/(m2rok) | do 70 kWh/(m2rok) |
Ściany zewnętrzne | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,20 W/m2K |
Dach/stropodachy | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,15 W/m2K |
Podłogi na gruncie | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,30 W/m2K |
Okna i drzwi balkonowe | maks. 1,10 W/m2K | maks. 0,90 W/m2K |
Okna dachowe(połaciowe) | maks. 1,30 W/m2K | maks. 1,10 W/m2K |
Drzwi i bramy | maks. 1,50 W/m2K | maks. 1,30 W/m2K |
Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych. Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian 20 cm. Strop: żelbetowy wylewany dach tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową. Elewacja: tynk silikonowy + deski elewacyjne - modrzew syberyjski firmy komplex market. Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny. ogrzewanie podłogowe w salonie z jadalnią, kuchni, łazience, toalecie, pralni, wiatrołapie i części komunikacyjnej oraz tradycyjne grzejniki w pozostałych pomieszczeniach.. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.
Aktualne na:
1
kwartał 2021
Stan surowy zamknięty
System gospodarczy
Większość prac budowlanych wykonujesz samodzielnie
1 171 000
zł brutto
szczegóły
System zlecony
Prace powierzasz firmom budowlanym
zł brutto
szczegóły
Fundamenty oraz piwnica
15-35 %
zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
50-70 %
zł
Stolarka okienna i drzwiowa
10-15 %
zł
Podane koszty budowy mają charakter szacunkowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Polecamy
Kosztorys inwestorski
Zawiera zestawienie wszystkich potrzebnych materiałów wraz z ich cenami, uwzględnia koszty sprzętu i transportu. Z kosztorysem inwestorskim:
Projekt domu HomeKoncept-45 G2, a w nim:
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Ogrzewanie podłogowe
gratis!Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
gratis!Projekty architektury ogrodowej
gratis!Tablica informacyjna
gratis!Dziennik budowy
gratis!Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!Materiały promocyjne
gratis!Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Projekt w swych podstawowych wersjach zaprojektowany został z myślą o ogrzewaniu gazem ziemnym. Jednak wychodzimy naprzeciw wszystkim Inwestorom preferującym rozwiązanie alternatywne – zastosowanie ogrzewania paliwem stałym, które dzięki konkurencyjnym cenom oraz szerokiej dostępności nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Mając ten fakt na uwadze, dla większości naszych projektów przygotowaliśmy specjalne opracowanie dodatkowe kotłowni na paliwo stałe.
Najbardziej popularnymi paliwami stałymi są: drewno, ekogroszek czy też pellet.
Kotłownia na paliwo stałe w domu jednorodzinnym musi spełniać szereg warunków, które narzucają polskie normy budowlane. Przygotowane przez naszą pracownię opracowania kotłowni na paliwo stałe spełniają wszystkie wymogi prawne dotyczące lokalizacji i wymiarów kotłowni oraz usytuowania pieca, parametrów komina oraz kanałów wentylacji nawiewnej i wywiewnej.
Projekt kotłowni na paliwo stałe obejmuje rysunki techniczne z rozplanowaniem kotłowni oraz opis systemu.
Co ważne – projekt kotłowni na paliwo stałe jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego, zatem jego zastosowanie może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji.
Pakiet HOME to aż trzy dodatki, które w zestawie kupisz taniej!
Pakiet HOME składa się z 3 dodatków: szczegółowy kosztorys inwestorski, drukowany, dodatkowy egzemplarz projektu i projekt domu w pdf.
Dlaczego warto?
Dzięki kosztorysowi inwestorskiemu dokładniej określisz koszty budowy swojego nowego domu. Dodatkowy egzemplarz projektu przyda się każdemu Inwestorowi - 4 egzemplarze będą musiały zostać w urzędzie, dlatego warto mieć dodatkowy, z którego skorzysta architekt adaptujący, ekipa wykonawcza czy projektant wnętrz, a projekt w pdf na pewno przyspieszy proces adaptacji.
Uwaga! Dodatek dostępny wyłącznie przy zakupie z projektem.
Szambo, czyli bezodpływowy zbiornik gromadzący ścieki, ze względu na niski koszt budowy jest najpopularniejszym rozwiązaniem na ich zagospodarowanie (na terenach, które dopuszczają jego istnienie i nie mają możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej).
Jednak jego utrzymanie wiąże się z regularnymi, niestety niemałymi kosztami wywozu nieczystości płynnych. Zbiorniki te wykonywane są z tworzyw sztucznych, betonu lub żelbetu (wyróżniamy między innymi gotowe zbiorniki betonowe, szamba z kręgów betonowych, czy zbiorniki betonowane na miejscu budowy). Niezwykle ważne jest zadbanie o prawidłowe odpowietrzenie, szczelność i odpowiedni wybór lokalizacji.
Nasze opracowanie zawiera projekt szamba betonowego wraz z opisem działania całej instalacji.
Projekt szamba musi być uwzględniony w zagospodarowaniu działki na etapie adaptacji projektu, tak aby uzyskać stosowne pozwolenie na jego budowę i późniejsze korzystanie.
Częste zmiany cen robocizny i materiałów mogą się bardzo mocno odbić na ostatecznym koszcie wybudowania domu. Dlatego też ważny jest kosztorys, który pozwoli Ci odpowiednio się przygotować do jednej z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu. Szacunkowe koszty budowy to ważny punkt odniesienia, który pomoże:
Kominek z płaszczem wodnym znacznie efektywniej spożytkuje ciepło uzyskiwane podczas spalania drewna niż zwykły wkład kominkowy.
Dlaczego warto zastosować w domu takie rozwiązanie?
Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i oszczędnym sposobem na ogrzanie naszego domu.
Za sprawą wielu zalet, jego montaż staje się coraz bardziej popularny i to zarówno jako samodzielny układ grzewczy, czy w połączeniu z innymi instalacjami grzewczymi (np. standardowymi grzejnikami w niektórych pomieszczeniach).
Zalety wynikające z zastosowania ogrzewania podłogowego to przekazywanie ciepła poprzez promieniowanie, a nie jak – jak w przypadku tradycyjnych grzejników – poprzez ruchy konwekcyjne, co skutkuje równomiernym oddawaniem ciepła w całym pomieszczeniu. Eksperci podkreślają również, że ogrzewanie podłogowe jest przyjazne dla alergików, ponieważ mniejsze ruchy konwekcyjne powietrza zmniejszają cyrkulację kurzu. Inwestorzy doceniają również większą możliwość wykorzystania powierzchni użytkowej oraz estetykę wnętrza osiągane dzięki eliminacji tradycyjnych grzejników.
Jednak jedną z najważniejszych zalet ogrzewania podłogowego są niższe koszty eksploatacyjne, które osiągamy dzięki niższej temperaturze czynnika grzewczego i zachowaniu komfortu cieplnego przy niższych temperaturach (zazwyczaj człowiekowi najzimniej jest w stopy i ciepło z podłogi daje wrażenie wyższej temperatury w całym pomieszczeniu). Zatem ogrzewanie podłogowe wraz z kotłem kondensacyjnym bądź pompą ciepła może się przyczynić do obniżenia kosztów eksploatacji centralnego ogrzewania.
Ogrzewanie podłogowe może być położone pod różnego rodzaju posadzki, jednak muszą one dobrze przewodzić ciepło – najlepiej by była to ceramika lub kamień. Można również zastosować odpowiednią wykładzinę i specjalne panele podłogowe przeznaczone do układania na instalacji ogrzewania podłogowego. Dodatkową alternatywą są wybrane gatunki drewna, natomiast należy się liczyć z wyższymi kosztami montażu ogrzewania podłogowego (należy zmniejszyć rozstaw rur z czynnikiem grzewczym) oraz z wyższymi kosztami użytkowania (gdyż należy podnieść temperaturę czynnika grzewczego aby osiągnąć zamierzoną temperaturę w pomieszczeniach).
Ogrzewanie podłogowe nie musi być instalowane w całym domu, a jedynie w wybranych pomieszczeniach, w których najbardziej zależy na utrzymaniu komfortu cieplnego. Pewnego rodzaju wadą tego sposobu ogrzewania jest duża bezwładność cieplna – czyli podłoga długo się nagrzewa i długo traci ciepło. Z drugiej strony jest to wykorzystywane przez pompy ciepła do jeszcze bardziej efektywnej pracy, gdyż podłoga dodatkowo akumuluje ciepło.
Projekt instalacji ogrzewania podłogowego jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego. A więc jego zastosowanie może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji.
Proponujemy Państwu projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła powietrze – woda wraz z ogrzewaniem podłogowym w całym domu. Jest to opracowanie dodatkowe, nie wchodzące w skład podstawowej dokumentacji projektowej i może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji. Można je zamówić wraz z wybranym projektem domu lub na późniejszym etapie.
Działanie:
Funkcjonowanie pompy ciepła oparte jest na mechanizmie, którego zadaniem jest przeniesienie energii cieplnej ze źródła o niższej temperaturze do odbiornika, którego temperatura jest wyższa. Całość konstrukcji tworzy zatem „węzeł grzewczy” do zasilania którego potrzebna jest tylko energia elektryczna – wobec czego jest to instalacja ekologiczna i nieobciążająca środowiska szkodliwymi produktami ubocznymi. Pompa ciepła ma za zadanie kondensację energii ściągniętej z gleby, powietrza czy wody i przekazanie jej odbiornikowi. Absorber – czyli płyn lub gaz pobiera ciepło, po czym ulega odparowaniu. Następnie trafia do sprężarki, gdzie zostaje dodatkowo dogrzany, po czym ponownie się skrapla, oddając tym sposobem ciepło wodzie wypełniającej system grzewczy w domu.
Zalety:
Dużą zaletą jest ekologiczność, bezpieczeństwo i wygoda w eksploatacji. Ale pompa ciepła to przede wszystkim wysoka efektywność i oszczędność na kosztach ogrzewania domu w stosunku do tradycyjnych systemów wykorzystujących gaz lub paliwo stałe. Tryb pracy urządzenia jest cichy i nie uciążliwy dla domowników i można ją zamontować w dowolnym pomieszczeniu technicznym.
O efektywności pomp ciepła decyduje ich rodzaj, zatem kluczowy jest odpowiedni dobór urządzenia w zależności od zapotrzebowania domu na ciepło.
Ograniczenia:
Pompa ciepła jest tzw. niskotemperaturowym systemem grzewczym, wobec czego należy sprawdzić jej kompatybilność z całym systemem ogrzewania (w szczególności należy zastosować ogrzewanie podłogowe zamiast tradycyjnych grzejników). Cała instalacja jest dość kosztowna, co należy uwzględnić w wyliczeniach efektywności takiej inwestycji. Ponadto należy pamiętać, że jej działanie uzależnione jest od energii elektrycznej.
Projekt ogrzewania pompą ciepła obejmuje opis systemu, rysunki techniczne oraz schemat instalacji.
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu może być wykorzystany do celów urzędowych.
Według badań, w okresie wiosenno-letnim, instalacja solarna może pomóc zaoszczędzić nawet 60% kosztów związanych z ogrzewaniem wody użytkowej. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa, nieograniczona oraz wolna od dostawców, dzięki czemu jej koszty nie ulegają wahaniom.
Kolektory słoneczne pozyskują energię słoneczną, a następnie umożliwiają jej konwersję na ciepło, które później jest wykorzystywane do ogrzania wody.
Wydajność instalacji solarnej zależy od ich precyzyjnego montażu i zastosowanej technologii. Odpowiedni rozstaw paneli względem słońca jest kluczowy i wymaga fachowej wiedzy, ponieważ schemat tej instalacji jest inny dla każdego punktu na mapie. Warto więc zainwestować w profesjonalny projekt aby pełni korzystać z darmowej energii.
Projekt instalacji solarnej jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego. A więc jego zastosowanie może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji.
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort życia mieszkańców jest jakość powietrza znajdującego się wewnątrz budynku. Jeżeli jest świeże i systematycznie wymieniane to wszyscy domownicy będą mieli więcej energii do życia oraz będą cieszyć się lepszym samopoczuciem. Jak pokazują badania, czyste powietrze w domu wpływa nie tylko na poprawę nastroju, ale także korzystnie oddziałuje na zdrowie.
Prezentowany projekt jest standardowo wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją (odzyskiem ciepła). Ten nowoczesny system wentylacji zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do wszystkich pomieszczeń w budynku. Dzięki systemowi filtrów jest ono zawsze czyste, pozbawione pyłu, owadów i zanieczyszczeń. Równocześnie zużyte powietrze jest usuwane na zewnątrz, a wraz z nim wilgoć powstającą w trakcie kąpieli lub podczas gotowania.
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją wykorzystuje ciepło ze zużytego powietrza usuwanego na zewnątrz, do ogrzania świeżego, zasysanego do wnętrza budynku. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej – ciepło nie ucieka przez kominy wentylacyjne, tylko jest ponownie wykorzystywane. Dzięki rekuperacji koszty eksploatacyjne związane z ogrzewaniem budynku są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej wentylacji.
Wentylacja mechaniczna podnosi standard budynku i zwiększa jego energooszczędność. Można ją jednak zastąpić tradycyjną wentylacją grawitacyjną.
Jeżeli nie planujecie Państwo montażu wentylacji mechanicznej w swoim wymarzonym domu, przygotowaliśmy dla Was PROJEKT WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ.
Zawiera on proponowane rozmieszczenie kominów wentylacyjnych oraz opis koniecznych zmian, które należy wprowadzić do projektu na etapie adaptacji.
Uwaga! Projekt wentylacji grawitacyjnej jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego.
Projekt domu parterowego Homekoncept-45 G2 z obszernym garażem, z dachem dwuspadowym, z tarasem, sprawdź!
Czytaj więcejStandardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Systemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikDachy solarne
Sunroof
Sprawdź ofertęEnergooszczędne domy prefabrykowane
WOLF Haus
Zapytaj o bezpłatną wycenęKominki i akcesoria kominkowe
Kratki
Sprawdź ofertęNowoczesne systemy stropowe
Stropy
Bezpłatna wycena stropuKompletne systemy ociepleń
Termo Organika
Skonfiguruj swoje ocieplenieDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuOpinie
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie