Projekt domu Hipokrates WRW1102

Cena projektu: 2 700 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
113,85 m²
Min. szer. działki
21,51 m
Wysokość budynku
7,41 m
Pow. zabudowy
179,4 m²
Kubatura
374,9 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
272,97 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Hipokrates odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Hipokrates to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu przewidziane są dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest zlokalizowana w sypialni garderoba, która z pewnością zadowoli osoby ceniące sobie ład i dobrą organizację. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hipokrates - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
12,92 m²
3 kuchnia
9,07 m²
4 spiżarnia
1,76 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
31,66 m²
6 pom. gospodarcze
3,73 m²
7 łazienka
4,02 m²
8 pokój + garderoba
14,13 m²
9 pokój
13,31 m²
10 pokój
12,02 m²
11 łazienka
6,73 m²
12 pom. gospodarcze
6,01 m²
13 garaż jednostan.
20,55 m²
razem
140,41 m²

Rzut kondygnacji projektu Hipokrates - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
36,61 m² (152,36 m²)
razem
36,61 m² (152,36 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hipokrates na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hipokrates
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

245 259 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Hipokrates

Zdjęcie profilowe Milena1102
Milena1102
Zdecydowaliśmy się na projekt Hipokrates WRW1102, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Od początku zależało nam na domku parterowym, a oryginalna konstrukcja łamanego dachu wyjątkowo przypadła nam do gustu. Przewidziany w nim układ pomieszczeń również spełniał nasze oczekiwania. Uwzględniono w nim praktyczną pralnio-suszarnię, a ilość pokoi była odpowiednia. Dodatkowo, spodobało mi się połączenie sypialni z prywatną łazienką oraz możliwość zaadaptowania poddasza. Cała realizacja przebiegła w naszym przypadku wyjątkowo sprawnie i naprawdę szybko. Od pierwszego „wbicia łopaty” do wprowadzenia się do nowego i w pełni wykończonego domu minęło zaledwie 8,5 miesiąca. Zatrudnioną przez nas firmę tworzyła ekipa doświadczonych i profesjonalnych fachowców, którzy z niczym nie mieli problemu. Projekt nie zawierał błędów, a konstrukcja budynku jest nieskomplikowana i tym samym prosta w realizacji. Wszystko było świetnie zorganizowane z czego jestem naprawdę zadowolona. Nasz dom wymurowano z pustaków, a następnie ocieplono 10 cm warstwą grafitowego styropianu najlepszej jakości. Taki mur sprawia, że koszty późniejszej eksploatacji są naprawdę niewielkie. W sezonie letnim do podgrzewania wody użytkowej służy nam piec gazowy, natomiast wnętrze domu w zimie ogrzewamy za pomocą kominka z płaszczem wodnym. Na cały sezon grzewczy bez problemu wystarcza nam 15 m³ drewna. Kupujemy drewno mieszane (buk i sosna) w cenie 100 zł za jeden kubik, więc przez cały ten okres wydajemy na ogrzewanie 1500zł. W lecie rachunki za gaz wynoszą nas miesięcznie ok. 100 zł. Wewnętrzny układ zaproponowany w projekcie Hipokrates WRW1102 od początku w całości nam odpowiadał, dlatego postanowiliśmy nie wprowadzać do niego żadnych zmian. Z perspektywy czasu widzę, iż połączenie sypialni z łazienką, które wcześniej bardzo mi się podobało, nie jest jednak najlepszym pomysłem. Na tą chwilę zrezygnowałabym z tego rozwiązania i wejście do tej łazienki zrobiłabym od strony korytarza. Obecnie mamy z mężem dwójkę dzieci, więc ilość pokoi jest dla nas wystarczająca. Myślimy jednak o jeszcze jednym dziecku i obawiam się, że 5-osobowej rodzinie na takim metrażu będzie już mniej komfortowo. Muszę przyznać, że z tego powodu żałuję, iż od razu nie zdecydowałam się na podniesienie ścianki kolankowej, zrobienie schodów i zaadaptowanie poddasza. Gdybyśmy chcieli zrobić to teraz, sporo by to kosztowało. Nie wykluczam więc, że może w przyszłości zechcemy sprzedać ten dom i zbudować większy. Mimo to, uważam że wybór projektu domu parterowego Hipokrates WRW1102 był naprawdę dobrą decyzją. Dzięki zdecydowaniu się na jego wersję lustrzaną, wnętrze naszego domu jest doskonale oświetlone, gdyż praktycznie przez cały dzień słońce wpada do salonu. Układ pomieszczeń został bardzo funkcjonalnie przemyślany z czego również się cieszę. Myślę, jednak że przy rozpoczęciu jego realizacji, warto od razu rozważyć adaptację poddasza. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hipokrates

  – 0 głosów

Projekt domu Hipokrates należy do kategorii

Projekty podobne do Hipokrates WRW1102

Projekt domu Domena 101 A

Domena 101 A

121,9 m²

Projekt domu Murator M142 Pomysłowy

Projekt domu Julita

Julita

109 m²

Projekt domu Kroton

Kroton

116,1 m²

Projekt domu Groszek N z garażem -200

Projekt domu Ramzes

Ramzes

112,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych