Projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
139,25 m²
Min. szer. działki
25,05 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
162,17 m²
Kubatura
606,83 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
263 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Hermes 2-G2 jest wariantem znanego projektu Hermes. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Hermes 2-G2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Hermes 2-G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Hermes 2-G2 nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hermes 2-G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,76 m²
2 hall
8,63 m²
3 pokój
9,52 m²
4 kuchnia
13,77 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,57 m²
6 spiżarnia
5,92 m²
7 łazienka
2,84 m²
8 pom. gospodarcze
10 m²
9 garaż dwustan.
34,03 m²
razem
123,04 m²

Rzut kondygnacji projektu Hermes 2-G2 - Rzut poddasza

1 hall
6,76 m² (7,02 m²)
2 pokój
12,1 m² (17,25 m²)
3 pokój
11,91 m² (16,9 m²)
4 łazienka
11,18 m² (14,26 m²)
5 pokój
14,46 m² (19,6 m²)
6 garderoba
3,83 m² (6,48 m²)
7 strych
28,8 m² (45,62 m²)
razem
89,04 m² (127,13 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hermes 2-G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hermes 2-G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

189 162 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

255 346 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
44 776 zł

stan surowy otwarty
120 071 zł

stan surowy zamknięty
24 315 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz TERIVA NOVA. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Hermes 2-G2

Zdjęcie profilowe kiniusiak
kiniusiak

Wybraliśmy projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036, ponieważ nam odpowiadał. Nic nie musieliśmy w nim zmieniać. Zależało nam na otwartej kuchni na salon, takiej ilości pokoi oraz dwustanowiskowym garażu.

Budowa przybiegła bardzo sprawnie i nie mieliśmy żadnych kłopotów. Projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036 był bardzo czytelny. Fachowcy się nie skarżyli. Piec mamy na ekogroszek. Jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów eksploatacyjnych.

Kuchnię mamy skierowaną na północ, a salon na południe. Przy takim umieszczeniu domu na działce w pomieszczeniach jest bardzo jasno i przytulnie. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Dla rodzin z dziećmi wprost idealny. Moja czteroosobowa rodzina świetnie się w nim odnajduje. Mamy wystarczającą ilość miejsca. Sądzę, że dla osób starszych problemem mogłyby być schody.

Pomieszczenie, które najbardziej nam się podoba, to łazienka na poddaszu. Jest bardzo duża i wszystko udało nam się w niej zmieścić. Podoba mi się również kuchnia dlatego, że jest bardzo dobrze przemyślana i można było np. pod oknem umieścić zlew. Mamy również sporo miejsca na przyjmowanie gości. Przy stole nie ma z tym kłopotu. Organizowaliśmy nawet chrzciny i wszyscy goście się zmieścili.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 2-G2 WRW1036. Sądzę, że jeśli budowalibyśmy się drugi raz, to dom wyglądałby identycznie jak ten. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe dejot1
dejot1

Wybraliśmy projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036, ponieważ spodobał nam się wizualnie. Układ pomieszczeń również przypadł nam do gustu i uznaliśmy, że będzie do nas pasował. To nie był mój pierwszy dom, więc już wiedziałem na czym mi zależy. To duże ułatwienie, ponieważ mam obraz, jak funkcjonować w takim domu.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Miałem bardzo dobrych fachowców, z pewnością to ich zasługa. Projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036 był czytelny i nie zgłaszali mi żadnych uwag. Piec mamy na gaz, jak do tej pory nie możemy narzekać na koszty, które ponosimy.

Jedyna zmiana, jaką wprowadziłem, to podzielenie pomieszczenia nad garażem na dodatkowy pokój oraz pomieszczenie gospodarcze. Teraz nasz dom jest wykorzystany w 100%.

Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Sprawdza się wszystko tak, jak zakładaliśmy. Moja rodzina liczy cztery osoby i na co dzień jest tyle osób. Jednak bardzo często mamy gości i wtedy jest nas około sześciu osób i również jest wygodnie. Jest tyle miejsca w domu, zwłaszcza teraz, gdy mamy jeszcze jeden dodatkowy pokój. Sądzę, że dom sprawdzi się zarówno przy osobach starszych, jak i małych dzieciach ze względu na pokój na parterze. Z pewnością to wiele ułatwia.

Pomieszczenia są bardzo jasne i przytulne. Nasz sukces to realizacja tego domu w tak krótkim czasie (w ciągu roku). Dobrze, że już możemy cieszyć się nowym domem. Nasz dom jest bardzo gościnny, cały czas ktoś nas odwiedza. W Wigilię było 9 osób i mogliśmy każdemu zapewnić komfortowe miejsce do spania i wypoczynku. Bardzo nas to cieszy, że projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036 daje nam takie możliwości.

Naprawdę warto wybrać ten projekt. Jestem zachwycony wyborem projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 2-G2 WRW1036. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe krzysztofb
krzysztofb

Nasz wybór padł na projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036 dlatego, że odpowiadał nam jego wygląd oraz układ pomieszczeń. Nie mieliśmy ściśle określonych cech, jak ma wyglądać i ile ma mieć pokoi nasz dom.

Projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036 był czytelny i fachowcy nie mieli kłopotu z jego odczytem. Poza tym budowa przebiegła bardzo sprawnie. Ogrzewamy się pompą ciepła, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Jest wygodna w użytkowaniu, a koszty eksploatacji są korzystne.

Naturalnie musieliśmy wprowadzić kilka zamian, aby dom był bardziej dostosowany do naszych potrzeb. Dlatego zrezygnowaliśmy z pomieszczenia gospodarczego za garażem i powstała tam otwarta przestrzeń. Usunęliśmy również balkon od wschodu. Inne zmiany były nam nie potrzebne.

Dom mamy ustawiony w taki sposób, że od strony wschodniej znajduje się salon, a na zachodniej- garaż. Przy takim umieszczeniu domu na działce jest bardzo jasno w pomieszczeniach w ciągu dnia. Dzięki temu nasz dom jest bardzo przytulny i rodzinny. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny zgodnie z naszymi ząłożeniami. Dla naszej czteroosobowej rodziny dom jest wystarczająco duży. Myślę, że pięcioosobowa rodzina też by się w nim odnalazła, gdyż my mamy jeszcze jeden pokój wolny. Gdy nikt z niego nie korzysta, może służyć gościom, którzy nas odwiedzają. Tym bardziej w święta czy w trakcie innych uroczystości rodzinnych przyjmowanie rodziny i znajomych to nie jest dla nas problem.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 2-G2 WRW1036. Polecam projekt domu Hermes 2-G2 WRW1036. To naprawdę dobry wybór. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hermes 2-G2

  – 0 głosów

Projekt domu Hermes 2-G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hermes 2-G2

Projekt domu Hermes

Hermes

130,48 m²

Projekt domu Hermes 2

Hermes 2

139,19 m²

Projekt domu Hermes 3

Hermes 3

155,2 m²

Projekty podobne do Hermes 2-G2 WRW1036

Projekt domu Tuliusz V

Tuliusz V

129,3 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6 -450

Projekt domu Galilea BIS 2M -200 3D

Galilea BIS 2M

134,15 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50 -450

Projekt domu Pomelo -300

Pomelo

136,16 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych