Projekt domu Hermes 2 WRW1012

Cena projektu: 3 000 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
139,19 m²
Min. szer. działki
22,7 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
140,42 m²
Kubatura
531,19 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
240 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Hermes 2 jest opcją popularnego projektu Hermes. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Hermes 2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Hermes 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hermes 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,76 m²
2 hall
8,63 m²
3 pokój
9,52 m²
4 kuchnia
13,77 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,57 m²
6 spiżarnia
5,92 m²
7 łazienka
2,84 m²
8 pom. gospodarcze
5,81 m²
9 garaż jednostan.
19,97 m²
razem
104,79 m²

Rzut kondygnacji projektu Hermes 2 - Rzut poddasza

1 hall
6,75 m² (7,01 m²)
2 pokój
12,1 m² (12,1 m²)
3 pokój
11,86 m² (16,85 m²)
4 łazienka
11,19 m² (14,26 m²)
5 pokój
14,46 m² (19,6 m²)
6 garderoba
3,82 m² (6,48 m²)
7 strych
16,82 m² (26,61 m²)
razem
77 m² (102,91 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hermes 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hermes 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 020 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: gęstożebrowy TERIVA NOVA oraz TERIVA I. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe płytowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Hermes 2

Zdjęcie profilowe Aga2008
Aga2008

Projekt domu Hermes 2 WRW1012 bardzo nam się spodobał wizualnie. Poza tym, dla naszej czteroosobowej rodziny układ pomieszczeń, a przede wszystkim ilość sypialni, były odpowiednie. Teraz może mamy dom większy niż potrzebujemy, ale zdecydowanie nie żałujemy.

Bardzo sprawnie uwinęliśmy się z realizacją projektu i już po roku od zakupu mogliśmy zamieszkać w gotowym domu. Jedyną zmianą, jaką wprowadziliśmy było zamurowanie wyjścia z salonu na taras oraz przeniesienie go na tylną ścianę. Oczywiście powstało zamiast dwóch okien, które tam były, i jest bardzo duże. Jednocześnie powiększył się także taras. Na ścianach mamy 20cm styropianu, a ogrzewamy się gazem z butli. Dzięki dobremu ociepleniu koszty eksploatacyjne nie są wcale wysokie. Z roku na rok za ogrzewanie płacimy coraz mniej.

To już czwarty rok odkąd mieszkamy w domu Hermes 2 WRW1012 i niby po takim czasie coś powinno się zmienić. Nam jednak wszystko się podoba i na razie nic nie chcemy ruszać. Dla naszej czwórki ilość pomieszczeń jest odpowiednia. Na dole mamy także pokój dla gości, gdyby chcieli się u nas przenocować. Co więcej, pomieszczenie nad garażem także jest przygotowane do adaptacji. Chcemy tam zrobić siłownię lub po prostu kolejny pokój. W sypialniach z tyłu domu przy wyjściu na balkon dołożyliśmy po jednym oknie, zachowując przy tym wszystkie okna dachowe. Dzięki temu już każde pomieszczenie jest pięknie doświetlone. W domu jest bardzo jasno, co nas cieszy.

Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Hermes 2 WRW1012. Całość jest bardzo funkcjonalna. W domu jest również odpowiednia ilość pomieszczeń gospodarczych np. spiżarnia, bez której ciężko byłoby się obejść. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe xmarta
xmarta

Projektu domu szukaliśmy dwa lata, a ostatnie pół roku było najbardziej intensywne. Wtedy tez wpadł nam w oko Hermes 2 WRW1012. Spełniał on wszystkie wymagania, jakie stawialiśmy przed projektami oraz pasował do naszej działki. Przede wszystkim, ma dużą kuchnię usytuowaną od frontu domu oraz dodatkowy pokój na dole.

Już od roku mieszkamy w naszym domu. Nadal jednak parę rzeczy wciąż wykańczamy, część realizujemy etapami, a część jeszcze dopracowujemy. Mamy piec na ekogroszek, ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole (oprócz gabinetu), a resztę pomieszczeń zamontowane są grzejniki. Po pierwszej bardzo łagodnej zimie, koszty ogrzewania są mniej więcej takie, jak przewidywaliśmy i jak najbardziej akceptowalne. Zainwestowaliśmy w lepsze trzyszybowe okna i mamy 15cm termoizolacji, więc nie sądze, aby nawet przy gorszej zimie koszty znacząco wzrosły.

Układ pomieszczeń projektu domu Hermes 2 WRW1012 to jego duża zaleta, a po naszych drobnych poprawkach wydaje się być perfekcyjny. Kuchnia od frontu pozwala obserwować to, co dzieje się przed domem. Goście naprawdę chwalą jego obecną formę, a przechodnie często spoglądają nań z ulicy. Poza tym, mamy 45m2 salonu, więc nawet 25 osób spokojnie możemy zapraszać na przyjęcia. Duży salon także był bardzo ważny dla nas. Mamy sporą najbliższą rodzinę i często organizujemy jakieś przyjęcia lub zjazdy rodzinne, więc staraliśmy się, aby salon był przestronny. Usytuowanie salonu od płd-zach pozwala cieszyć się światłem słonecznym wnętrza przez większą część dnia. Całość domu jest naprawdę bardzo dobrze doświetlana, nawet poddasze, na którym zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Chyba najbardziej jestem zadowolona z kuchni, może nawet dumna. Wszystko udało się zrealizować tak, jak sobie zakładałam i naprawdę dobrze się w niej czuję.

Projekt domu Hermes 2 WRW1012 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Zlikwidowaliśmy podcień, wyrównując tym samym bryłę domu, i wydłużyliśmy dom o jakieś 70cm. Zmieniliśmy także układ wiatrołapu, łazienki i pomieszczenia gospodarczego. Wiatrołap stał się większy, pomieszczenie gospodarcze mniejsze, a łazienka zmieniła trochę swoje miejsce oraz znaleźliśmy też w niej miejsce na pralnię. Podnieśliśmy także ściankę kolankową, chociaż mogliśmy zrobić ją jeszcze trochę wyższą. Zrezygnowaliśmy także z balkonu frontowego.

Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Hermes 2 WRW1012 to bardzo dobry wybór. Nasze rozwiązania sprawiły, że dla nas jest on idealny. Myślę, że mogę go polecać z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe azjan
azjan

Hermes 2 WRW 1012 to projekt domu parterowego z poddaszem, który wybraliśmy ze względu na jego pełną funkcjolnalność. Oprócz praktycznego dla nas układu domu, znajduje się w nim duża ilość pomieszczeń gospodarczych. Bardzo zależało nam na dużej kotłowni. Nie podobały nam się projekty domów z małą kotłownią, ponieważ chcieliśmy uniknąć gazowego centralnego ogrzewania. Aktualnie używamy pieca na ekogroszek, co zapewnia nam optymalne koszty ogrzewania przy utrzymaniu ciepłego wnętrza.

Na chwilę obecną mieszkamy w czwórkę i raczej się to nie zmieni, lecz uważam, że pięć do sześciu osób spokojnie by się pomieściło. Dom jest duży, a pomieszczenia są bardzo gospodarnie rozmieszczone. Po przeprowadzce z mniejszego mieszkania szczególnie odczuwalna była wielkość domu, można nawet powiedzieć, że jest to luksus przestrzeni i otwartości. Jak się okazało - nie pomyliłem się! Mieliśmy ostatnio duże spotkanie rodzinne i musieliśmy pomieścić 25 osób przy stole. Wszystko się udało, co więcej wciąż pozostała przestrzeń na krzątanie się wokół stołu.

Uważam, że Hermes 2 WRW 1012 jest na bardzo wysokim poziomie estetyki. Po stworzeniu facjaty w miejscu okna dachowego zyskał jeszcze bardziej na wyglądzie zewnętrznym. Zwiększyła się również przestrzeń jednego z pokoi. Poza tym bardzo użytecznym rozwiązaniem okazało się zabudowanie kuchni przez co salon stał się niezwykle funkcjonalny, podobnie z resztą jak sama kuchnia. Dzięki temu do kuchni udało się dostawić kilka dodatkowych szafek, a nawet stół, przy którym spędzamy sporo czasu. Jednocześnie kuchnia stała się miejscem wspólnego gotowania i rozmów. Stworzenie bezpośredniego wejścia z garażu do hallu dodało użyteczności. Nie chcieliśmy za każdym razem przechodzić przez spiżarnię. Ta łatwość wprowadzania własnych pomysłów do projektu również miała znaczenie przy wyborze projektu - dzięki temu udało nam się nadać domowi naszego charakteru.

Hermes 2 WRW 1012 to dom, o jakim marzyliśmy, a mieszka nam się niezwykle wygodnie. Bryła domu jest na tyle efektowna, że myślimy, iż nam się nie znudzi. Natomiast wnętrze jest na tyle komfortowe, że mamy nadzieję mieszkać w nim już zawsze.

Zdjęcie profilowe elito
elito

Przeglądając wiele różnych projektów natrafiliśmy na projekt domu Hermes 2 WRW1012, który bardzo nam się spodobał. Odpowiadał nam jego metraż i układ pomieszczeń, a ciekawa architektura bryły przypadła nam do gustu. Wymiary budynku idealnie pasowały do wielkości naszej działki, a rozmieszczenie pokoi satysfakcjonowało nas pod względem ułożenia domu w stosunku do stron świata.

Cały budynek został wybudowany z pustaków keramzytowych i ocieplony 12cm warstwą styropianu. Warstwę izolacyjną pokryliśmy strukturą akrylową, a dach wyłożyliśmy dachówką ceramiczną marki Röben w kolorze kasztanowym. Poddasze ociepliliśmy wełną mineralną 25cm. Kierownik budowy wraz z projektantem adaptującym postanowili zmienić nieco technologię stropu. Stalowa belka w salonie została zastąpiona belką żelbetową wylewaną na mokro, której grubość została powiększona o 7cm. Dzięki temu cały strop się wyrównał, a w tym miejscu nie musieliśmy robić szlichty.

System ogrzewania podłogowego zastosowaliśmy na całym parterze oraz w korytarzu i łazience na poddaszu. W pokojach sypialnianych zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, a cały dom ogrzewamy piecykiem z podłączeniem do gazu ziemnego. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z takiego rozwiązania. Koszty rachunków za gaz w naszym przypadku nie są wysokie. Gdy mieszkałem w moim poprzednim domu, za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej niż teraz, więc póki co jestem usatysfakcjonowany tym sposobem grzania.

W projekcie domu Hermes 2 WRW1012 postanowiliśmy trochę zmodyfikować dolną kondygnację. Zrezygnowaliśmy z podwyższonego, zadaszonego tarasu za domem, a w ramach tego wydłużyliśmy mały pokój na parterze. Został on powiększony poprzez wyrównanie go ze ścianą zewnętrzną salonu. Zamiast drzwi tarasowych w tym pomieszczeniu, wstawiliśmy dwa standardowych rozmiarów okna. Zależało nam na możliwości wstawienia stołu do kuchni, więc między nią a salonem postawiliśmy ściankę, oddzielając ją tym samym od strefy wypoczynkowej. Dzięki temu żona ma miejsce, aby posiedzieć razem z wnukami podczas ich odwiedzin, coś upichcić czy ulepić pierogi. W dodatku, w poprzednim domu mieliśmy kuchnię otwartą jednak nie podobało się to mojej małżonce z uwagi na to, iż czuła się mało komfortowo, gdy siedzący w salonie goście obserwowali proces przygotowania posiłków.

Ściankę kolankową podnieśliśmy o 30cm, uzyskując tym samym wygodniejsze pomieszczenia na górnej kondygnacji. Dodatkowo nad poddaszem udało nam się wygospodarować strych, wykładając podłogę na jętkach.

W chwili obecnej mieszkamy z żoną we dwójkę. Na weekendy przyjeżdża do nas nasza córka z dziećmi, a od czasu do czasu odwiedza nas na parę dni syn ze swoją rodziną. Niekiedy zdarza się tak, iż oboje składają nam wizytę w tym samym czasie i wtedy łącznie jest nas 10 osób. Przy metrażu naszego domu, nie ma najmniejszego problemu, abyśmy wszyscy się zmieścili. Myślę, jednak że na stałe przy tej ilości pokoi, przy pełnym komforcie mogłaby zamieszkać 6-osobowa rodzina.

Naszym ulubionym pomieszczeniem w domu jest pokój nad garażem, który żartobliwie nazywamy „gabinetem intelektualnym”. Jego powierzchnia jest duża i świetnie zaaranżowana. Mamy tam bibliotekę, komputery i wypoczynkowy komplet mebli. To taki pokój, w którym można posiedzieć, popracować, poczytać i odpocząć. Gabinet jest w dodatku świetnie oświetlony przez okna połaciowe i długie okno szczytowe prawie do samej ziemi, które zostało wstawione przez przypadek. Pierwotnie miało znajdować się tam okno standardowych rozmiarów, jednakże wykonawca zostawił domurowanie tego otworu na późniejszą chwilę. W tym czasie przyjechali na budowę Panowie z firmy okiennej, zmierzyli otwór i wstawili okno zgodnie z tymi wymiarami. Muszę jednak przyznać, że pokój tylko na tym zyskał i właściwie ta pomyłka wyszła nam na dobre.

Razem z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 2 WRW1012. To piękny i funkcjonalny budynek, który udało nam się dostosować do wszystkich naszych potrzeb. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Hermes 2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

lukasz_beata 24.01.2018 17:46

Projekt domu Hermes 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hermes 2

Projekt domu Hermes

Hermes

130,48 m²

Projekt domu Hermes 2-G2

Hermes 2-G2

139,25 m²

Projekt domu Hermes 3

Hermes 3

155,2 m²

Projekty podobne do Hermes 2 WRW1012

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 NH

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Tulio

Tulio

133,7 m²

Projekt domu Dora -350 3D

Dora

138,8 m²

Projekt domu BW-10 wariant 5

BW-10 wariant 5

131,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych