Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
grubszą izolację podłogi, ścian i dachu
energooszczędną stolarkę drzwiową i okienną
instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii
Czas realizacji tego projektu może być wydłużony ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące standardu WT 2021. Zadzwoń, by zapytać o szczegóły: 71 715 20 60
Extradodatki do projektu GRATIS
Projekt architektury ogrodowej
Tablica informacyjna
Dziennik budowy
Poradnik “Jak urządzić ogród”
Materiały promocyjne i kupony rabatowe
Przejdź na stronę ze szczegółami
Bezpłatna dostawa
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcje
Zwrot 30 dni, wymiana 365 dni
Projekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcej
Bezpłatne pozwolenie na zmiany
Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcej
Rzuty
Rzut parteru
1. Wiatrołap3,70 m²
2. Hall8 m²
3. Pokój dzienny + kuchnia31,80 m²
4. Pokój12,50 m²
5. Spiżarnia1,80 m²
6. Korytarz2,10 m²
7. Łazienka3,30 m²
8. Pom. gospodarcze6,10 m²
9. Garaż jednostanowiskowy19,30 m²
Razem rzut parteru88,60 m²
Rzut poddasza
10. Hall6,50 m²
11. Pokój16,90 m²
12. Pokój11,20 m²
13. Pokój12,60 m²
14. Łazienka9,30 m²
15. Strych
Razem rzut poddasza56,50 m²
extraTIP!
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcej
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
125,80 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
119,60 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura brutto
510 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
7,94 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
21,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
16,40 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ep
79,20 kWh/(m²rok)
Cena przy zakupie z projektem
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
wentylacja mechaniczna z rekuperacją + panele fotowoltaiczne (wspierające źródło zasilania)
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
W projekcie przewidziano ściany z bloczków pianobetonowych z dociepleniem, strop gęstożebrowy typu Teriva oraz w całości drewnianą, prostą więźbę. Jako pokrycie dachu wykorzystać można dowolną dachówkę zakładkową lub karpiówkę. Inne materiały pokryciowe oraz budowlane do zastosowania po wprowadzeniu odpowiednich zmian do projektu podczas adaptacji.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Extradodatki w prezencie
Projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym, a w nim:
Część podstawowa
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Przejdź na stronę ze szczegółami
Extradodatki w prezencie
Projekty architektury ogrodowej
gratis!
Tablica informacyjna
gratis!
Dziennik budowy
gratis!
Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!
Materiały promocyjne i kupony rabatowe
gratis!
Przejdź na stronę ze szczegółami
Dodatkowo możesz zamówić
Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Kosztorys - stan deweloperski690 zł
Częste zmiany cen robocizny i materiałów mogą się bardzo mocno odbić na ostatecznym koszcie wybudowania domu. Dlatego też ważny jest kosztorys, który pozwoli Ci odpowiednio się przygotować do jednej z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu. Szacunkowe koszty budowy to ważny punkt odniesienia, który pomoże:
rozplanować budżet
wybrać rozsądną ofertę wykonania domu
zastosować możliwie najlepsze rozwiązania materiałowe
zaplanować i śledzić kolejne etapy budowy
Zredukuj szanse na niekontrolowane wydatki i zamów kosztorys.
Ogrzewanie podłogowe + pompa ciepła650 zł
“Podłogówka” to nowoczesna, coraz częściej wybierana i oszczędna forma ogrzewania domu. Znakomicie sprawdzi się jako samodzielny układ grzewczy lub uzupełnienie innego, np. standardowych grzejników.
Pomijając niższe opłaty za ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe ma też inne zalety:równomierne ogrzewanie w całym pomieszczeniu
niższe koszty eksploatacyjne
brak kaloryferów sprawia, że jest więcej powierzchni użytkowej do wykorzystania
przyjazne dla alergików
Zastosowanie ogrzewania podłogowego sprawia, że temperatura przy podłodze (jak i sama podłoga) jest ciepła pomimo naturalnej cyrkulacji powietrza. Jest to znakomite rozwiązanie, jeśli chcemy sprawić, żeby dom był jeszcze bardziej przyjazny dla najmłodszych członków rodziny.
Dodatkowo pakiet wzbogacony został o pompę ciepła, czyli niskotemperaturowe urządzenie grzewcze. Jej działanie polega na wykorzystywaniu energii cieplnej, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza i wody. Mechanizm oparty jest na typowych przemianach fizycznych, które zachodzą w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu skraplaniu oraz rozprężaniu.
Zaletami tego systemu są:bezpieczeństwo
tańsze koszty eksploatacji w porównaniu z ogrzewaniem domu paliwem stałym lub gazem
wygoda użytkowania
ekologia
Przy pompie ciepła zaleca się zastosowanie ogrzewania podłogowego. Jest to niskotemperaturowy system grzewczy, przez co kompatybilność z całym systemem jest niezwykle istotna.
Dodatkowy egzemplarz projektu723 zł
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
architektowi adaptującemu
projektantowi wnętrz
ekipie budowlanej
do oszacowania kosztów budowy domu
do planowanie budowy
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu może być wykorzystany do celów urzędowych.
Opis projektu
Wolnostojący dom jednorodzinny Granat wyposażony został w poddasze użytkowe i garaż na jedno stanowisko. Ten średnich rozmiarów budynek nadaje się idealnie dla 4-ro osobowej rodziny, ale pięciu lokatorów także może komfortowo go zamieszkiwać. Tradycyjna forma uwidacznia się w prostej, podłużnej bryle krytej dachem dwuspadowym. Zwieńczony osobnym zadaszeniem garaż został zlokalizowany przy ścianie szczytowej, w linii budynku. Pośrodku fasady znalazły się drzwi wejściowe, zadaszone balkonem, wychodzącym z centralnej lukarny. Charakterystycznie wygląda też małe, okrągłe okno spiżarni. Nad zlokalizowanym z tyłu tarasem utworzono niewielkie zadaszenie w postaci wspartego na drewnianych słupach, wydłużonego fragmentu połaci. Szczytowa ściana garażu jest ślepa, dom można zatem wybudować blisko granicy działki. Dodatkowo, dzięki ograniczonej szerokości, można posadowić go na dość płytkiej (wąskiej) działce.
Parter podzielono na trzy strefy, rozciągające się wgłąb domu. Część dzienna rozwiązana jest w jednym, przestronnym pomieszczeniu, zlokalizowanym przy ścianie szczytowej. Od ulicy znalazła się całkowicie otwarta kuchnia, z której dostępna jest bardzo praktyczna spiżarnia (wyposażona w okrągłe okno zewnętrzne). W narożu za nią zaproponowano zwrócony w stronę pokoju dziennego kominek. Przez przeszklone drzwi balkonowe wnętrze łączy się z częściowo zadaszonym tarasem. W centrum budynku znalazł się pas komunikacji - wiatrołap, zlokalizowane przy przeciwnej ścianie zabiegowe, otwarte schody i łączący wszystkie obszary hall między nimi. Z garażem graniczy za to ciąg pomieszczeń dodatkowych i gospodarczych, dostępnych z małego korytarza. Wyjątkiem jest spory pokój, którego okna wychodzą na drogę. Drobna, obsługująca cały parter łazienka umożliwia stworzenie bardziej prywatnej przestrzeni. Pokój można zatem wykorzystać jako dodatkową sypialnię lub miejsce dla gości (ale też np. gabinet czy bibliotekę). Obok zlokalizowano dość długie pomieszczenie gospodarcze (zmieści się tu pralka, piec grzewczy i regały do przechowywania sprzętów). Z niego przechodzi się do garażu w osobnej bryle. Na poddaszu znalazła się strefa nocna. Z centralnie położonego hallu dostępne są trzy duże pokoje (największy z dostępem do balkonu w lukarnie) i przestronna, wspólna łazienka, z której po kilku schodkach dostaniemy się na strych nad garażem. W ramach adaptacji można wykorzystać go jako np. wygodną suszarnię.
Projekt domu Granat z zewnątrz sprawia wrażenie domu przytulnego i uporządkowanego i taki właśnie jest w środku. Podział przyziemia na funkcjonalne pasy podporządkowane różnym aktywnościom sprawia, że zarówno użytkownicy części dziennej jak i prywatnej/gospodarczej mogą czuć się swobodnie. Dodatkowy pokój i łazienka, które dostępne są z osobnego korytarza, mogą posłużyć jako nocna enklawa na parterze. Otwarta część dzienna jest wyjątkowo przestronna i otwarta na otoczenie. Duże, wygodne pokoje na poddaszu doświetlane są przez okna połaciowe. Spore udogodnienie stanowi również dostępny bezpośrednio z łazienki strych, który można zaadaptować na praktyczne pomieszczenie gospodarcze, magazyn bądź suszarnię.
Czytaj więcej
Usytuowanie na działce
Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
3 m dla elewacji bez otworów okiennych lub drzwiowych,
4 m dla elewacji z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Granat z garażem 1 stanowiskowym
Dodał: evel1984
Dodał: evel1984
Dodał: kristofen79
Dodał: Tinka25
Dodał: Tinka25
Dodał: mirdor2010
Dodał: mirdor2010
Dodał: Tinka25
Dodał: enya1984
Dodał: Tinka25
Dodał: Tinka25
Dodał: slawekland
Dodał: slawekland
Opinie o projekcie domu Granat z garażem 1 stanowiskowym
Domek godny polecenia. Dodatkowy pokój na parterze to duża wygoda. Można wykorzystać jak ktoś w gościne zawita na dłużej
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Granat z garażem 1 stanowiskowym
justyna1020
Mamy stosunkowo wąską działkę, więc szukaliśmy, jakiegoś projektu domu, który wpisze się w warunki jej zabudowy zaprezentowanym budynkiem. Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 świetnie pasował do tych realiów. Poza tym, wyglądał całkiem dobrze, a prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniały, że realizacja nie będzie jakoś bardzo droga.Nasza budowa trwała jakiś rok i w zasadzie obyło się bez większych problemów. Kierownik jedynie zdecydował się wzmocnić strop, bo coś mu tam nie pasowało. Dom został ocieplony 12cm styropianu. Mieliśmy możliwość przyłączenie do sieci gazu ziemnego, z czego bez wahania skorzystaliśmy, a oprócz pieca na gaz mamy kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym. Koszty eksploatacyjne są naprawdę niskie i na tą chwilę nie zmieniłabym nic w naszym systemie ogrzewania. Zimą ogrzewamy się w zasadzie samym kominkiem (chyba, że są jakieś wielkie mrozy).Dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Granat WRN1022. Chociaż wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz może powiększyłabym salon. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się jednak na wykusz między kuchnią a salonem. Dzięki temu powstał bardzo fajny balkon nad nim, na który można wyjść z dwóch sąsiednich sypialni. Uważam nawet, że dzięki takiemu układowi dom jest taki ciepły i bardzo powoli się wychładza. Nawet dla pięciu osób jest to bardzo wygodny dom. Ilość pomieszczeń i metraż są w zupełności wystarczające. Po powiększeniu garażu do dwustanowiskowgo nad nim powstał około trzydziestometrowy pokój, do którego kosztem łazienki doprowadziliśmy korytarz. Co więcej, całe wnętrze jest bardzo jasne, a co za tym idzie dom jest ciepły. Ustawiony garażem od wschodu bardzo długo utrzymuje odpowiednią temperaturę.Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Granat WRN1022. Gdyby były inne warunki działkowe pewnie chciałabym coś na planie kwadratu, ale obecny dom w pełni nas satysfakcjonuje. Polecam i pozdrawiam.
peras
Szukaliśmy dokładnie czegoś takiego, jak projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Projekt przewidywał dwuspadowy dach, ale poprzez dodanie dodatkowej bryły garażu dom nie przypominał już kwadratowego klocka. Poza tym, cała powierzchnia użytkowa wyglądała na świetnie zagospodarowaną - bez zbędnych pomieszczeń czy udziwnień. Działka pozwalała nam co prawda na wybór większych budynków, ale ten był tym, czego potrzebowaliśmy.Zamiast standardowego ocieplenia podanego w projekcie domu (12cm styropianu), zdecydowałem się na 15cm izolatora o niskiej przepuszczalności ciepła na ściany i 35cm wełny na połacie dachu. Dzięki temu nawet na poddaszu w upały mamy przyjemnie chłodno, a przy mrozach łatwo możemy utrzymać wyższą temperaturę. Mamy piec na węgiel i spaliłem ostatniej zimy 2 tony paliwa - szczerze to nawet żałuję, że nie wybraliśmy kotła na ekogroszek.Jesteśmy bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń. Rzeczywiście został on dobrze przemyślany. Korytarze nie są ani za szerokie ani za wąskie - dzięki czemu nie ma problemów komunikacyjnych, a pokoje nie straciły na powierzchni. Przy okazji wszystkie pomieszczenia są bardzo ustawne i w miarę blisko siebie, więc nie nachodzimy się. Na razie mieszkamy w domu we dwoje, ale myślę, że to odpowiedni budynek nawet dla pięciu czy sześciu osób. Także żadne przyjęcia nie są dla nas wyzwaniem - mamy duży salon z otwartą nań kuchnią. Całość wnętrza jest pięknie doświetlona. Okna połaciowe to naprawdę dobre rozwiązanie, dzięki któremu sypialnie są jasne i przyjemne w odbiorze. Jednak chyba najlepsze wrażenie robi otwarta przestrzeń na dole. Słońce tam pokazuje się najpierw od strony tarasu, potem przechodzi przez szczytowe, by wieczorem świecić z okna kuchennego. Do projektu domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie - podnieśliśmy ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem i zamiast strychu, zrobiliśmy dodatkową garderobę, do której wchodzi się z sypialni.Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 to był zdecydowanie dobry wybór. Nie wymagał wielu poprawek, a i szybko udało się go zrealizować. Wprowadziliśmy się już dwa lata temu i do tej pory nie mamy żadnych uwag. Polecam i pozdrawiam.
jolweg
Projekt domu Granat WRN1022 wybraliśmy ze względu na to, że prosta bryła zapewniała to, że będzie on tani w budowie i ekonomiczny przy eksploatacji. Dom podobał nam się także z uwagi na swój wygląd zewnętrzny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru mieszanego sposobu ogrzewania (podłogówka i kaloryfery). To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Piec na ekogroszek zapewnia niewielką potrzebę obsługi domu, a zarazem niskie koszty ogrzewania. Przenosząc kuchnię do mniejszego pokoju na parterze, zyskaliśmy dużą otwartą przestrzeń salonu i jadalni. Pozwala to na wyprawianie dużych przyjęć. Nasz stół pomieści ok. 15 osób; nawet przy takiej ilości gości przemieszczanie się nie jest utrudnione. Granat WRN1022 jest bardzo jasnym i ciepłym domem - okna są naprawdę świetnie rozmieszczone. Jesteśmy trzyosobową rodziną, ale, obiektywnie mówiąc, pięciu osobom żyłoby się naprawdę wygodnie. Wprowadzając się do nowego domu - powiększyliśmy swoją przestrzeń życiową i bardzo się z tego cieszymy.Projekt domu Granat WRN1022 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Strzałem w dziesiątkę okazało się częściowe podpiwniczenie domu - powstały naprawdę bardzo praktyczne pomieszczenia gospodarcze. Garaż powiększyliśmy do dwustanowiskowego oraz podnieśliśmy ściankę kolankową nad nim - w ten sposób lepiej udało nam się zagospodarować pomieszczenie nad nim się znajdujące.Granat WRN1022 to dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem i uważam go za bardzo dobry wybór. Niezwykle ekonomiczny i cieszymy się nim każdego dnia. Polecam i pozdrawiam.
Monikab32
Wybrałam projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022, ponieważ zależało mi na właśnie takim małym, wygodnym i nie za bardzo skomplikowanym domku. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo mi się spodobał, a koszty jego budowy nie były zbyt wysokie.Cała realizacja odbyła się bez większych problemów. Mieliśmy małe przesunięcia, jednak nie wynikały one ani z naszej winy, ani ze względu na czytelność projektu. Małe trudności były spowodowane warunkami pogodowymi czy niedopatrzeniem ze strony ekipy, ale na szczęście wszystko udało się zrobić dość sprawnie. Budynek został wymurowany z cegły Porotherm, a dach wyłożyliśmy blachodachówką.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu paliwem stałym wyłącznie dlatego, że w naszej miejscowości nie ma jeszcze podłączonego gazu ziemnego. Mamy zamontowany wielofunkcyjny piec, w którym można palić zarówno węglem jak i drewnem. Myślę, że taki sposób ogrzewania jest dość ekonomiczny. W projekcie domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 architekt przewidział ściankę dzielącą klatkę schodową od salonu. My postanowiliśmy z niej zrezygnować, a powodem takiej decyzji była chęć zwiększenia przestrzeni w części dziennej. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej w pomieszczeniu na poddaszu o dwa pustaki. Póki co, ta powierzchnia funkcjonuje jako stryszek. Myślę, że oprócz wprowadzonych poprawek nic więcej bym nie zmieniła. Widziałam, że dużo osób budujących ten dom zrezygnowało ze spiżarni na rzecz powiększenia kuchni. Ja osobiście nie likwidowałabym tego pomieszczenia, gdyż moim zdaniem spiżarka to bardzo praktyczne rozwiązanie.Na chwilę obecną mieszkamy w trójkę, więc metraż naszego domu sprawdza się idealnie. Co będzie później, czas pokaże :-). Sądzę, że ilość pomieszczeń w tym projekcie spełni oczekiwania 4-5 osobowej rodziny.Cieszę się, iż zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i jesteśmy zadowoleni z całej realizacji. Polecam i pozdrawiam.
justyna1020
Mamy stosunkowo wąską działkę, więc szukaliśmy, jakiegoś projektu domu, który wpisze się w warunki jej zabudowy zaprezentowanym budynkiem. Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 świetnie pasował do tych realiów. Poza tym, wyglądał całkiem dobrze, a prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniały, że realizacja nie będzie jakoś bardzo droga.Nasza budowa trwała jakiś rok i w zasadzie obyło się bez większych problemów. Kierownik jedynie zdecydował się wzmocnić strop, bo coś mu tam nie pasowało. Dom został ocieplony 12cm styropianu. Mieliśmy możliwość przyłączenie do sieci gazu ziemnego, z czego bez wahania skorzystaliśmy, a oprócz pieca na gaz mamy kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym. Koszty eksploatacyjne są naprawdę niskie i na tą chwilę nie zmieniłabym nic w naszym systemie ogrzewania. Zimą ogrzewamy się w zasadzie samym kominkiem (chyba, że są jakieś wielkie mrozy).Dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Granat WRN1022. Chociaż wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz może powiększyłabym salon. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się jednak na wykusz między kuchnią a salonem. Dzięki temu powstał bardzo fajny balkon nad nim, na który można wyjść z dwóch sąsiednich sypialni. Uważam nawet, że dzięki takiemu układowi dom jest taki ciepły i bardzo powoli się wychładza. Nawet dla pięciu osób jest to bardzo wygodny dom. Ilość pomieszczeń i metraż są w zupełności wystarczające. Po powiększeniu garażu do dwustanowiskowgo nad nim powstał około trzydziestometrowy pokój, do którego kosztem łazienki doprowadziliśmy korytarz. Co więcej, całe wnętrze jest bardzo jasne, a co za tym idzie dom jest ciepły. Ustawiony garażem od wschodu bardzo długo utrzymuje odpowiednią temperaturę.Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Granat WRN1022. Gdyby były inne warunki działkowe pewnie chciałabym coś na planie kwadratu, ale obecny dom w pełni nas satysfakcjonuje. Polecam i pozdrawiam.
peras
Szukaliśmy dokładnie czegoś takiego, jak projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Projekt przewidywał dwuspadowy dach, ale poprzez dodanie dodatkowej bryły garażu dom nie przypominał już kwadratowego klocka. Poza tym, cała powierzchnia użytkowa wyglądała na świetnie zagospodarowaną - bez zbędnych pomieszczeń czy udziwnień. Działka pozwalała nam co prawda na wybór większych budynków, ale ten był tym, czego potrzebowaliśmy.Zamiast standardowego ocieplenia podanego w projekcie domu (12cm styropianu), zdecydowałem się na 15cm izolatora o niskiej przepuszczalności ciepła na ściany i 35cm wełny na połacie dachu. Dzięki temu nawet na poddaszu w upały mamy przyjemnie chłodno, a przy mrozach łatwo możemy utrzymać wyższą temperaturę. Mamy piec na węgiel i spaliłem ostatniej zimy 2 tony paliwa - szczerze to nawet żałuję, że nie wybraliśmy kotła na ekogroszek.Jesteśmy bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń. Rzeczywiście został on dobrze przemyślany. Korytarze nie są ani za szerokie ani za wąskie - dzięki czemu nie ma problemów komunikacyjnych, a pokoje nie straciły na powierzchni. Przy okazji wszystkie pomieszczenia są bardzo ustawne i w miarę blisko siebie, więc nie nachodzimy się. Na razie mieszkamy w domu we dwoje, ale myślę, że to odpowiedni budynek nawet dla pięciu czy sześciu osób. Także żadne przyjęcia nie są dla nas wyzwaniem - mamy duży salon z otwartą nań kuchnią. Całość wnętrza jest pięknie doświetlona. Okna połaciowe to naprawdę dobre rozwiązanie, dzięki któremu sypialnie są jasne i przyjemne w odbiorze. Jednak chyba najlepsze wrażenie robi otwarta przestrzeń na dole. Słońce tam pokazuje się najpierw od strony tarasu, potem przechodzi przez szczytowe, by wieczorem świecić z okna kuchennego. Do projektu domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie - podnieśliśmy ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem i zamiast strychu, zrobiliśmy dodatkową garderobę, do której wchodzi się z sypialni.Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 to był zdecydowanie dobry wybór. Nie wymagał wielu poprawek, a i szybko udało się go zrealizować. Wprowadziliśmy się już dwa lata temu i do tej pory nie mamy żadnych uwag. Polecam i pozdrawiam.
jolweg
Projekt domu Granat WRN1022 wybraliśmy ze względu na to, że prosta bryła zapewniała to, że będzie on tani w budowie i ekonomiczny przy eksploatacji. Dom podobał nam się także z uwagi na swój wygląd zewnętrzny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru mieszanego sposobu ogrzewania (podłogówka i kaloryfery). To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Piec na ekogroszek zapewnia niewielką potrzebę obsługi domu, a zarazem niskie koszty ogrzewania. Przenosząc kuchnię do mniejszego pokoju na parterze, zyskaliśmy dużą otwartą przestrzeń salonu i jadalni. Pozwala to na wyprawianie dużych przyjęć. Nasz stół pomieści ok. 15 osób; nawet przy takiej ilości gości przemieszczanie się nie jest utrudnione. Granat WRN1022 jest bardzo jasnym i ciepłym domem - okna są naprawdę świetnie rozmieszczone. Jesteśmy trzyosobową rodziną, ale, obiektywnie mówiąc, pięciu osobom żyłoby się naprawdę wygodnie. Wprowadzając się do nowego domu - powiększyliśmy swoją przestrzeń życiową i bardzo się z tego cieszymy.Projekt domu Granat WRN1022 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Strzałem w dziesiątkę okazało się częściowe podpiwniczenie domu - powstały naprawdę bardzo praktyczne pomieszczenia gospodarcze. Garaż powiększyliśmy do dwustanowiskowego oraz podnieśliśmy ściankę kolankową nad nim - w ten sposób lepiej udało nam się zagospodarować pomieszczenie nad nim się znajdujące.Granat WRN1022 to dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem i uważam go za bardzo dobry wybór. Niezwykle ekonomiczny i cieszymy się nim każdego dnia. Polecam i pozdrawiam.
Monikab32
Wybrałam projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022, ponieważ zależało mi na właśnie takim małym, wygodnym i nie za bardzo skomplikowanym domku. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo mi się spodobał, a koszty jego budowy nie były zbyt wysokie.Cała realizacja odbyła się bez większych problemów. Mieliśmy małe przesunięcia, jednak nie wynikały one ani z naszej winy, ani ze względu na czytelność projektu. Małe trudności były spowodowane warunkami pogodowymi czy niedopatrzeniem ze strony ekipy, ale na szczęście wszystko udało się zrobić dość sprawnie. Budynek został wymurowany z cegły Porotherm, a dach wyłożyliśmy blachodachówką.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu paliwem stałym wyłącznie dlatego, że w naszej miejscowości nie ma jeszcze podłączonego gazu ziemnego. Mamy zamontowany wielofunkcyjny piec, w którym można palić zarówno węglem jak i drewnem. Myślę, że taki sposób ogrzewania jest dość ekonomiczny. W projekcie domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 architekt przewidział ściankę dzielącą klatkę schodową od salonu. My postanowiliśmy z niej zrezygnować, a powodem takiej decyzji była chęć zwiększenia przestrzeni w części dziennej. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej w pomieszczeniu na poddaszu o dwa pustaki. Póki co, ta powierzchnia funkcjonuje jako stryszek. Myślę, że oprócz wprowadzonych poprawek nic więcej bym nie zmieniła. Widziałam, że dużo osób budujących ten dom zrezygnowało ze spiżarni na rzecz powiększenia kuchni. Ja osobiście nie likwidowałabym tego pomieszczenia, gdyż moim zdaniem spiżarka to bardzo praktyczne rozwiązanie.Na chwilę obecną mieszkamy w trójkę, więc metraż naszego domu sprawdza się idealnie. Co będzie później, czas pokaże :-). Sądzę, że ilość pomieszczeń w tym projekcie spełni oczekiwania 4-5 osobowej rodziny.Cieszę się, iż zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i jesteśmy zadowoleni z całej realizacji. Polecam i pozdrawiam.