Projekt domu Grabie średnie KRP1068

Cena projektu: 2 480 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
84,61 m²
Min. szer. działki
17,1 m
Wysokość budynku
8,14 m
Pow. zabudowy
70,98 m²
Kubatura
372,13 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
143,91 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Grabie średnie to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Grabie średnie to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Grabie średnie - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,67 m²
2 korytarz
3,09 m²
3 pokój dzienny + kuchnia
29,83 m²
4 łazienka
7,11 m²
5 garderoba
2,75 m²
razem
46,45 m²

Rzut kondygnacji projektu Grabie średnie - Rzut poddasza

1 korytarz
3,17 m² (7,92 m²)
2 pokój
11,76 m² (13,18 m²)
3 pokój
9,56 m² (13,72 m²)
4 łazienka
6,14 m² (10,52 m²)
5 pokój
7,53 m² (10,15 m²)
razem
38,16 m² (55,49 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Grabie średnie na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Grabie średnie
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Wysokość ścianki kolankowej: 0.95 m. Ilość drewna na więźbę: 6.47 m³. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom-Projekt

Opinie mieszkańców domu Grabie średnie

Zdjęcie profilowe angi1984
angi1984
Projekt domu Grabie średnie KRP1068 widzieliśmy już zrealizowany przejeżdżając obok niego w pobliskiej miejscowości. Właściciele byli na tyle mili, że pozwolili nam obejrzeć dom od środka. Wiedzieliśmy już mniej więcej, co zmienić, a co jest w porządku. Poza tym, prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniały racjonalne koszty inwestycji. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Grabie średnie KRP1068 był dla nas naprawdę odpowiedni, więc niewiele zmian w nim wprowadziliśmy. Jednak odwiedzając wcześniej gotowy już dom od razu stwierdziliśmy, że salon jest zdecydowanie za wąski. Dlatego my postanowiliśmy poszerzyć budynek o 1,5 metra. Wiedzieliśmy też, że ogrzewać będziemy się ekogroszkiem, więc w miejscu dolnej łazienki zrobiliśmy kotłownię. Aczkolwiek udało nam się wygospodarować miejsce na WC na dole między kuchnią a właśnie kotłownią, a także spiżarnię pod schodami. I tak, koszty ogrzewania domu nie są wielkie i raczej jesteśmy z nich zadowoleni. A specjalnie jakoś nie ocieplaliśmy domu - zamiast 12cm mamy 15cm styropianu. Zrezygnowaliśmy mimo wszystko z kominka - ściana na której był przewidziany jest chyba za krótka, aby zmieścić tam i kominek, i telewizor. Z układu pomieszczeń w domu jesteśmy całkiem zadowoleni (no może, najmniejszy z górnych pokoi mógłby być ciut większy) i raczej nie mamy doń żadnych zastrzeżeń. Dla naszej trójki taki metraż i ilość oraz wielkość pomieszczeń są w zupełności wystarczające. Mamy fajny i przestronny salon otwarty na jadalnię i kuchnię, więc cała ta przestrzeń jest spora. Wnętrze jest także świetnie doświetlone. Projekt domu Grabie średnie KRP1068 to był naprawdę dobry wybór. Budowa też raczej nie nastręczała nam większych problemów i trwała tylko rok. Innym radzę jednak poszerzenie budynku tak jak my to zrobiliśmy. Pozdrawiam

Recenzje projektu Grabie średnie

  – 0 głosów

Projekt domu Grabie średnie należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Grabie średnie

Projekt domu Grabie Nowe 9

Grabie Nowe 9

113,67 m²

Projekt domu Grabie Średnie 19

Grabie Średnie 19

88,25 m²

Projekt domu Grabie Średnie 13

Grabie Średnie 13

88,43 m²

Projekt domu Grabie małe

Grabie małe

59,13 m²

Projekt domu Grabie małe dw3

Grabie małe dw3

74,36 m²

Projekt domu Grabie nowe 3

Grabie nowe 3

113,65 m²

Projekty podobne do Grabie średnie KRP1068

Projekt domu Malutki 3 -350

Malutki 3

90,25 m²

Projekt domu Malutki 2 -350

Malutki 2

90,25 m²

Projekt domu Bez -350 3D

Bez

85,9 m²

Projekt domu Agatka bez garażu [B] 3D

Projekt domu Lea II (z wiatą) -405

Lea II (z wiatą)

83,12 m²

Projekt domu Eco 1 bez garażu [B]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych