Projekt domu Gloria - murowana – beton komórkowy KRD2489

Cena projektu: 3 200 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135 m²
Min. szer. działki
19 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
135,9 m²
Kubatura
730 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
228,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Gloria - murowana – beton komórkowy to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Gloria - murowana – beton komórkowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Gloria - murowana – beton komórkowy - Rzut parteru

1 pokój dzienny
33,6 m²
2 garaż jednostan.
18,5 m²
3 pokój
10,4 m²
4 kuchnia
9,3 m²
5 hall
5,5 m²
6 wiatrołap
4,2 m²
7 kotłownia
3,6 m²
8 łazienka
2,7 m²
9 schody
2,7 m²
10 spiżarnia
2 m²
11 garderoba
1,5 m²
razem
94 m²

Rzut kondygnacji projektu Gloria - murowana – beton komórkowy - Rzut poddasza

1 pokój
14,5 m²
2 pokój
14,5 m²
3 pokój
11,6 m²
4 korytarz
7,1 m²
5 łazienka
6,9 m²
6 garderoba
3,2 m²
7 garderoba
3 m²
8 pom. gospodarcze
3 m²
9 schody
2,7 m²
10 garderoba
2,1 m²
razem
68,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Gloria - murowana – beton komórkowy w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Gloria - murowana – beton komórkowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Gloria - murowana – beton komórkowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

235 035 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne: Bloczki SOLBET Optimal gr. 24 cm + docieplenie płyty FASROCK lub FRONTROCK MAX E gr. 20 cm. Ściany wewnętrzne: Bloczki SOLBET Optimal gr. 24 cm i 12 cm i szkieletowe wypełnione wełną ROCKTON gr. 10 cm. Strop: żelbetowe. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna BRAAS. Elewacja: tynki mineralne, silikonowe, akrylowe lub mozaikowe, częściowo kamień elewacyjny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Gloria - murowana – beton komórkowy

Zdjęcie profilowe Dara507
Dara507
Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na realizację projektu Gloria - murowana – beton komórkowy KRD2489, który w całości bardzo nam się spodobał. Największe znaczenie miało dla nas wnętrze domu, a układ pomieszczeń zaproponowany w tym projekcie spełniał nasze oczekiwania. Szczególnie do gustu przypadł nam plan poddasza - od początku zależało nam na trzech sypialniach oraz garderobach przewidzianych w każdym z pokoi.

W trakcie samej budowy nie mieliśmy większych problemów i wszystko udało nam się wykonać dosyć sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Muszę jednak przyznać, iż w dokumentacji technicznej napotkaliśmy pewne nieścisłości. Jedyna uwzględniona na rysunkach wentylacja znajdowała się w kuchni, zaś w pozostałych pomieszczeniach nie była ona zaznaczona. Niestety nie zauważyliśmy tego wcześniej i na końcowym etapie inwestycji musieliśmy przekuwać się z wentylacją przez strop. Warto więc zwrócić na to uwagę na samym początku. Oprócz tego, kilka kwestii w projekcie było dla mnie i męża nie do końca czytelnych, ale na szczęście nie stanowiło to trudności dla doświadczonych wykonawców. Całą realizację udało nam się zakończyć bardzo szybko - postawienie oraz wykończenie domu zajęło niecały rok.

Budynek został wymurowany przy użyciu białych, gazobetonowych bloczków, zaś dach pokryliśmy dachówką. Koszty realizacji w dużej mierze zależą od rejonu budowy - w różnych częściach Polski ceny materiałów są bardzo odmienne. Nam z powodzeniem udało się jednak zmieścić w kwocie oszacowanej przez architekta.

Do projektu Gloria - murowana – beton komórkowy KRD2489 wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwotnie w hallu, na przeciw schodów znajdowała się garderoba, aczkolwiek postanowiliśmy z niej zrezygnować. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do spiżarki, która teraz jest naprawdę spora. W kuchni zamiast drzwi tarasowych wstawiliśmy tradycyjne okno, a oprócz tego, na poddaszu zamurowaliśmy przejście między garderobą a sypialnią. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość dwóch bloczków, dzięki czemu sypialnie są bardzo przestronne a skosy w żaden sposób nie przeszkadzały w ich umeblowaniu.

W oryginalnym projekcie, między sypialniami a garderobami znajdują się drzwi harmonijkowe, jednak my woleliśmy zastosować tradycyjne. Niestety, nasza wizja okazała się nie do końca udana, gdyż po wykonaniu podwieszanych sufitów mamy obecnie problem ze znalezieniem pasujących. Myślę więc, że warto jednak zostać przy pierwotnym pomyśle architekta. Kotłownia w projekcie przewidziana jest na ogrzewanie gazowe, aczkolwiek my zainstalowaliśmy w niej piec na paliwo stałe. Na szczęście udało nam się go zmieścić, ale myślę że w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie kotłowni kosztem pokoju na parterze.

Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gloria - murowana – beton komórkowy KRD2489. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny co jest naprawdę dużym plusem. Jedynym słabszym punktem są wymiary dolnej łazienki - jest dosyć mała, a ponadto znajduje się pod schodami więc jej aranżacja jest nieco utrudniona. Bardzo cieszy mnie natomiast przestronność sypialni. Są duże i ustawne, tym bardziej że zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Gloria - murowana – beton komórkowy

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Iwona5527 11.08.2018 21:47

Projekt domu Gloria - murowana – beton komórkowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Gloria - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Gloria G2 - murowana – ceramika

Projekty podobne do Gloria - murowana – beton komórkowy KRD2489

Projekt domu Zuzia

Zuzia

146,33 m²

Projekt domu Swetoniusz

Swetoniusz

140,45 m²

Projekt domu Flawia

Flawia

132,23 m²

Projekt domu Apis

Apis

139,82 m²

Projekt domu Kamea

Kamea

136,5 m²

Projekt domu Prymus Lux - murowana – beton komórkowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych