Projekt domu Genowefa G2 WRC1641

Cena projektu: 2 500 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
132,84 m²
Min. szer. działki
21,3 m
Wysokość budynku
6,68 m
Pow. zabudowy
216,4 m²
Kubatura
494,02 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
283 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Genowefa G2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Genowefa G2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Genowefa G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,48 m²
2 hall
10,94 m²
3 kuchnia
6,72 m²
4 spiżarnia
2,64 m²
5 jadalnia
9,95 m²
6 pokój dzienny
33,94 m²
7 łazienka
2,53 m²
8 korytarz
8,12 m²
9 pokój
18,71 m²
10 pokój
10,73 m²
11 pokój
10,61 m²
12 łazienka
8,89 m²
13 pom. gospodarcze
2,58 m²
14 kotłownia
3,31 m²
15 garaż dwustan.
32,51 m²
razem
168,66 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Genowefa G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Genowefa G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

201 331 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka cementowa lub ceramiczna. Więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej.. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk strukturalny oraz okładzina kamienna. Stolarka: drewniana lub PCV. Rolety zewnętrzne naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever..

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Genowefa G2

Zdjęcie profilowe Witold8
Witold8

Projekt domu Genowefa G2 WRC1641 wybraliśmy głównie dlatego, iż jego gabaryty idealnie pasowały do szerokości naszej działki. Od początku zależało nam na budynku parterowym, aczkolwiek w Genowefie spodobała nam się również możliwość ewentualnej adaptacji poddasza, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba.

Zarówno ściany zewnętrzne, jak i działowe wymurowaliśmy z bloczków Ytong. Nanieśliśmy zmianę w technologi budowy i pod budynkiem wykonaliśmy płytę żelbetową. Kwestia ocieplenia domu miała dla nas duże znaczenie, dlatego zwiększyliśmy zaproponowane w projekcie warstwy izolacyjne. Podłogę pokryliśmy styropianem o grubości 20 cm, a dodatkowo na posadzce zastosowaliśmy podwójną papę termozgrzewalną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm styropianem. W oryginale izolację na górnej kondygnacji tworzył tylko styropian na stropie. Z racji tego, iż planujemy w przyszłości zagospodarować poddasze na użytkowe, dach od wewnątrz pokryliśmy wełną mineralną. Głównie ogrzewamy gazem, a czasami rozpalamy również kominek. Powiem szczerze, że koszty takiego rozwiązania są w naszym przypadku całkiem przyzwoite i porównywalne do rachunków za ogrzewanie w mniejszych domach.

Postawienie budynku odbyło się raczej sprawnie, jednak jeden błąd w projekcie zaskoczył nas na etapie wykończeń, ponieważ na rysunkach nie był on zauważalny. Podczas montażu drzwi z regulowaną ościeżnicą do większej łazienki, okazało się iż wchodzą one w mur i nie sposób ich otworzyć. Wraz z fachowcami wspólnymi siłami rozwiązaliśmy ten problem poprzez wyszlifowanie ściany. Co prawda, drzwi się otwierają, ale nie jest to do końca tak jak powinno być. Moim zdaniem, w tym przypadku należy wcześniej nieco powiększyć łazienkę, przesuwając o 10 cm ścianę między nią a sypialnią. W ten sposób uzyska się dodatkowe centymetry na otworzenie futryny i to powinno rozwiązać problem.

Jeśli chodzi o układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Genowefa G2 WRC1641 to nic w nim nie zmienialiśmy i na chwilę obecną nic nie przeszkadza nam w codziennym użytkowaniu. W przyszłości mamy natomiast zamiar zaadaptować poddasze. Zrobiliśmy jednak ten błąd, iż wylaliśmy cały strop nie zostawiając miejsca na schody, więc gdy będziemy chcieli aranżować górę, trzeba będzie kuć. Jeśli, ktoś budujący Genowefę ma podobny plan, sugeruję zostawić w stropie otwór i przykryć go płytą gipsową. Obecnie zastanawiamy się również nad miejscem na schody. W oryginale są zaproponowane w salonie, jednak wtedy zabiorą dużo miejsca w tym pomieszczeniu. Być może więc zdecydujemy się na zrobienie klatki schodowej kosztem środkowej sypialni. Na poddaszu spokojnie można zrobić nawet 3 pokoje, więc strata jednego na parterze nie będzie zbyt odczuwalna.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Genowefa G2 WRC1641, gdyż jego wnętrze zostało dobrze przemyślane. Ciekawym rozwiązaniem jest wyraźne oddzielenie strefy nocnej od dziennej, a układ części wypoczynkowej jest naprawdę funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Genowefa G2

  – 0 głosów

Projekt domu Genowefa G2 należy do kategorii

Projekty podobne do Genowefa G2 WRC1641

Projekt domu Fabia VI

Fabia VI

130,2 m²

Projekt domu Cyrus IV z garażem 2-st. [A]

Projekt domu Murator M12a Mój świat - wariant I

Projekt domu Dom 113

Dom 113

121,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych