Projekt domu Galilea 2M WOK1042

Cena projektu: 2 790 zł 2 690 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 30 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
153,83 m²
Min. szer. działki
22,24 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
158,2 m²
Kubatura
636 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
260,25 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Galilea 2M jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Galilea. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Galilea 2M to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Galilea 2M to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Galilea 2M - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,59 m²
2 hall
7,49 m²
3 kuchnia
10,07 m²
4 pom. gospodarcze
0,82 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,32 m²
6 łazienka
4,21 m²
7 pokój
12,42 m²
8 garderoba
8,94 m²
9 pom. gospodarcze
5,89 m²
10 garaż dwustan.
34,21 m²
razem
123,96 m²

Rzut kondygnacji projektu Galilea 2M - Rzut poddasza

1 korytarz
9,69 m²
2 pokój
12,71 m² (17,6 m²)
3 garderoba
5,94 m² (8,21 m²)
4 pokój
13,97 m² (19,45 m²)
5 pokój
11,01 m² (13,85 m²)
6 łazienka
8,57 m² (11,88 m²)
7 pom. gospodarcze
2,19 m² (3,28 m²)
8 strych
25,08 m² (42,3 m²)
razem
89,16 m² (126,26 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Galilea 2M w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Galilea 2M na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Galilea 2M
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
64 584 zł

stan surowy otwarty
182 988 zł

stan surowy zamknięty
36 432 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

284 004 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Galilea 2M

Zdjęcie profilowe agniesia1987
agniesia1987
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Galilea 2M WOK1042, który w całości przypadł nam do gustu. Szczególnie istotne było dla nas to, aby dom posiadał dwie kondygnacje oraz dwustanowiskowy garaż. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał nam się pod względem wizualnym z uwagi na jego prostą, symetryczną bryłę, a przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania. Cała realizacja odbyła się zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji. Wszystko udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w nowym domu nie minęło nawet pełne 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane przy użyciu białych, gazobetonowych bloczków, zaś z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem w grafitowym kolorze. Taka warstwa izolacyjna naprawdę dobrze się sprawdza. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek i zważywszy na to, że metraż domu jest dosyć spory, opału zużywamy stosunkowo niewiele.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 przewiduje zrobienie garderoby na poddaszu, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Kosztem jej powierzchni powiększyliśmy sypialnie, pomiędzy którymi miała pierwotnie się znajdować. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na całkowite otworzenie kuchni na salon, a także nie wykonaliśmy krótkiej ścianki wnękowej w korytarzu. Dzięki temu, obecnie na parterze mamy dużą i bardzo przestronną strefę dzienną.

Kilka modyfikacji wprowadziliśmy również w układzie stolarki otworowej. Jedne z dużych drzwi tarasowych w salonie zamieniliśmy na tradycyjne okno z parapetem. Tą samą zmianę zastosowaliśmy w przypadku drzwi balkonowych w łazience na górnej kondygnacji. W pokojach na poddaszu architekt przewidział wstawienie podwójnych okien połaciowych, jednak są one dosyć kosztowne i zdecydowaliśmy się na pojedyncze. W sypialniach jest wystarczająco jasno i myślę, że większa ilość przeszkleń byłaby zbędna, tym bardziej iż w każdej z nich znajduje się jeszcze okno balkonowe. Jesteśmy 4-osobową rodziną i muszę przyznać, że na chwilę obecną metraż domu jest dla nas trochę za duży. Nasze dzieci są jeszcze malutkie, więc część pokoi nie jest na razie wykorzystana. Uważam, że taka powierzchnia będzie w pełni komfortowa dla 5-6 domowników. Jeśli ktoś miałby taką potrzebę, strych świetnie nadaje się do zaadaptowania na sypialnię. W naszym przypadku ta przestrzeń funkcjonuje jako bawialnia dla dzieci.

Wybór projektu Galilea 2M WOK1042 okazał się dla nas bardzo dobrą decyzją. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i w pełni spełnia nasze oczekiwania. Mieszka się nam bardzo wygodnie i sądzę, że oprócz zmian które wprowadziliśmy nic więcej nie wymaga poprawek. Świetnym pomysłem architekta jest uwzględnienie przy wiatrołapie sporego pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu mamy wiele miejsca do przechowywania, co naprawdę się przydaje. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Jarosław Kózka
Jarosław Kózka
Od początku szukaliśmy projektu domu o nieskomplikowanej konstrukcji. Zależało nam, aby posiadał prostą bryłę oraz łatwy w realizacji dach, bez żadnych zbędnych ozdobników. Oprócz tego interesował nas garaż przy budynku. Projekt Galilea 2M WOK1042 spełnia te kryteria, a dodatkowo wyjątkowo przypadł do gustu mi oraz mojej żonie.

Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. W pierwszym roku rozpoczęcia inwestycji wykonaliśmy fundamenty, które następnie zostawiliśmy „do odstania” przez zimę. Na wiosnę zaczęliśmy prace związane ze stawianiem murów, a już jesienią tego samego roku budynek stanął w stanie surowym zamkniętym.

Ściany naszego domu powstały z bloczków keramzytobetonowych. Keramzytowych materiałów użyliśmy również w konstrukcji stropu, gdyż wykonaliśmy go systemem Teriva. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 20 cm. W mojej ocenie, koszty realizacji projektu przy zastosowaniu tej technologii budowy można sklasyfikować jako umiarkowane.

Do projektu Galilea 2M WOK1042 nie potrzebowaliśmy wprowadzać jakichkolwiek zmian i w naszym przypadku został w całości zrealizowany zgodnie z oryginalną wersją. Znalezienie tego idealnego projektu zajęło nam ok. 1,5 roku, więc decyzja była naprawdę dobrze przemyślana. Dom spełnił nasze oczekiwania i w dalszym ciągu nie widzę nic, co chciałbym w nim poprawiać. Dużym plusem jest z pewnością uwzględnienie przez architekta dodatkowego pokoju na dole, ponieważ dzięki temu mamy miejsce na przenocowanie gości. W tej kwestii zaletą są również łazienki na obu kondygnacjach - gdy goście przyjadą w dłuższe odwiedziny, wszyscy użytkownicy domu mogą w nim komfortowo funkcjonować nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Przestrzeń przewidziana jako strychowa doskonale nadaje się do zaadaptowania jej na użytkową. W niedługim czasie planujemy zaaranżować ją na pokój rekreacyjny ze stołem do pin-ponga. Powierzchnia nad garażem jest naprawdę spora, a skosy w żaden sposób nie przeszkadzają w jej funkcjonalnym urządzeniu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042. Moim zdaniem jego metraż jest w pełni wygodny do zamieszkania na stałe nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe agan74
agan74
Zdecydowaliśmy się na projekt Galilea 2M WOK1042, ponieważ uwzględnia on wszystkie rozwiązania, na których od początku nam zależało. Ilość pomieszczeń oraz ich przeznaczenie odpowiadało naszym oczekiwaniom, a ponadto chcieliśmy aby w bryle domu znajdował się dwustanowiskowy garaż. Duży wpływ na naszą decyzję miała również przestrzeń nad nim, która nie ma ściśle określonej funkcji - takie dodatkowe pomieszczenie szczególnie interesowało mojego męża.

Nie przypominam sobie, abyśmy mieli jakiekolwiek problemy w związku z realizacją. Podczas niej mieliśmy jednak pewne przerwy w budowie, co w efekcie nieco ją opóźniło. W naszym przypadku cała inwestycja trwa ok. dwóch lat, jednak myślę że można wykonać ją znacznie szybciej. Zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologii budowy. Proponowane bloczki z betonu komórkowego zastąpiliśmy pustakami ceramicznymi. Zwiększyliśmy zewnętrzną warstwę izolacyjną i zamiast styropianu o grubości 15 cm, zastosowaliśmy 20 cm. Dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że realizacja nie należała do tanich i przy użyciu takich materiałów z pewnością należy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami niż oszacowane. Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W pierwszych zimowych miesiącach od zamieszkania, rachunki za to rozwiązanie były dosyć wysokie, gdyż wynosiły nawet do 800 zł./mies. Był to jednak okres, w którym budynek musiał się jeszcze dobrze nagrzać. W następnych miesiącach rachunki za gaz były już niższe i obecnie wynoszą ok. 500-600 zł./ mies. w sezonie grzewczym.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 wprowadziliśmy pewne zmiany. Postanowiliśmy nieco poszerzyć garaż, a także podnieść ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka, dzięki czemu pokoje na górnej kondygnacji są bardziej ustawne. Zrezygnowaliśmy z wnęki na szafę przewidzianą w hallu, co sprawiło iż część dzienna jest przestronniejsza. Zmieniliśmy lokalizację kominka i obecnie znajduje się on w miejscu pierwotnie przewidzianej wnęki. Za radą fachowców nie robiliśmy go jednak przy ścianie, którą mógłby za bardzo nagrzewać.

Widząc rysunki rzutów, wydawało nam się, że wiatrołap będzie nieco za mały. To wrażenie okazało się jednak mylne i oryginalnie wyszedł naprawdę spory. Z tego względu postanowiliśmy nawet nieco go zmniejszyć, na rzecz powiększenia kuchni. Uważam, że bez problemu można ograniczyć wymiary wiatrołapu - obok niego znajduje się garderoba, która doskonale spełnia swoją funkcję. Pomieszczenia w naszym domu są ustawne i bardzo funkcjonalne. Pewne zastrzeżenia mam jedynie do pralni, która mogłaby być jednak większa. Mieści się w niej tylko pralka oraz kosz na ubrania i nie ma możliwości wstawienia tam suszarki. Mimo to sądzę, iż oddzielenie miejsca na pranie od łazienki jest trafionym pomysłem.

Oprócz wprowadzonych modyfikacji nic więcej nie zmieniałabym w projekcie Galilea 2M WOK1042 i jestem zadowolona z decyzji o jego wyborze. Rozmieszczenie pomieszczeń zostało dobrze przemyślane, a nasz dom jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe wg123545
wg123545
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 wybrała właściwie moja żona, która przekonała mnie do swojego pomysłu. Od strony konstrukcyjnej nie mam do projektu zastrzeżeń. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, a z racji swojego doświadczenia nie mieli trudności z postawieniem budynku. Bryła jest nieskomplikowana, a co za tym idzie - łatwa w budowie. Muszę jednak przyznać, iż cena inwestycji znacznie przekroczyła oczekiwane koszta. Realizacja przebiegła w naprawdę krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do zakończenia wewnętrznych prac wykończeniowych minęło zaledwie siedem miesięcy. Następnie trwały wykończenia zewnętrzne związane z ociepleniem bryły i wykonaniem elewacji. Cała inwestycja zajęła nam łącznie rok czasu. Ściany wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Budynek został ocieplony 14 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W ostatnich latach, podczas których zimy nie były bardzo mroźne, na cały sezon grzewczy wystarczył nam opał nabyty za kwotę 3-4 tys. zł. Oryginalny projekt Galilea 2M WOK1042 przewiduje nad garażem strych, jednak ja postanowiłem go zaadaptować. Zwiększyłem przestronność tej powierzchni podnosząc w tym miejscu ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Pozwoliło mi to na wykonanie nad garażem dwóch dodatkowych pokoi. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz zdecydowałbym się jeszcze na kilka. Komin w kotłowni wychodzi na tym samym poziomie co kalenica. Gdy przychodzi zawirowanie powietrza, bywa iż dym wygenerowany przez piec, odbija się od dachu i wraca z powrotem. Rozwiązaniem tej kwestii będzie wykonanie komina o ok. 30 cm ponad kalenicę. Na chwilę obecną zastanowiłbym się również nad innym usytuowaniem komina w salonie. W mojej ocenie salon jest jednak zbyt duży, z kolei pokój obok niego - nieco za wąski. Myślę, że dobrym pomysłem będzie więc powiększenie gabinetu kosztem części wypoczynkowej. Najważniejsza zmiana dotyczyłaby jednak innego rozwiązania, odnośnie klatki schodowej. Jest ona otwarta co powoduje, iż dźwięki z salonu niosą się na wyższą kondygnacje co bywa uciążliwe, więc obecnie zastanawiam się nad zabudowaniem schodów. Po zaadaptowaniu strychu w nowym domu mamy naprawdę wiele pomieszczeń. Myślę, że taki metraż zadowoliłby nawet 6-7 osobową rodzinę. Ze względu na dużą powierzchnię poddasza, jeden z górnych pokoi można zaaranżować na kuchnię, a tym sposobem po kilku zmianach projekt Galilea 2M WOK1042 stanie się odpowiedni nawet dla dwóch rodzin. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Galilea 2M

  – 0 głosów

Projekt domu Galilea 2M należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Galilea 2M

Projekt domu Alion 2M -200 3D iDesigner

Alion 2M

136,79 m²

Projekt domu Galilea BIS 2M -200 3D

Galilea BIS 2M

134,15 m²

Projekt domu Alion 2M z wykuszem -200 3D

Alion 2M z wykuszem

140,08 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Galilea BIS -200 3D

Galilea BIS

133,75 m²

Projekt domu Galilea -100 3D

Galilea

153,83 m²

Projekt domu Galilea Mała -100

Galilea Mała

133,26 m²

Projekty podobne do Galilea 2M WOK1042

Projekt domu Noelia Modern 2M -100 3D

Noelia Modern 2M

145,15 m²

Projekt domu Noelia 2M -100 3D

Noelia 2M

140,7 m²

Projekt domu Jupiter V -250

Jupiter V

161,8 m²

Projekt domu Dino 2 -380 3D

Dino 2

163,7 m²

Projekt domu Aridela II

Aridela II

145 m²

Projekt domu Jupiter V Bis -250

Jupiter V Bis

161,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych