Rabat -200 zł na wszytkie projekty domów! Tylko dla pierwszych 350 zamówień.  Sprawdź

Projekt domu Fraszka BSA1185

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
125,03 m²
Min. szer. działki
20,47 m
Wysokość budynku
7,62 m
Pow. zabudowy
122,99 m²
Kubatura
776 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
196 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Fraszka to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Fraszka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt uwzględnia podpiwniczenie domu, dzięki czemu jest on funkcjonalnie podzielony na strefę mieszkalną i gospodarczą. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut piwnicy

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 korytarz
8,4 m²
3 spiżarnia
2 m²
4 kuchnia + jadalnia
14,6 m²
5 pokój dzienny
23 m²
6 pokój
13,3 m²
7 wc
1,4 m²
8 garaż jednostan.
18,4 m²
razem
85,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut poddasza

1 korytarz
5,5 m²
2 pokój
15 m²
3 pokój
9,7 m²
4 łazienka
8 m²
5 pokój
15 m²
razem
53,2 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Fraszka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Fraszka

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

222 427 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 35°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe, olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Fraszka

Zdjęcie profilowe Wojtas1185
Wojtas1185

Nie zależało mi na bardzo dużym domu, a początkowo zastanawiałem się nawet nad parterowym. Projekt Fraszka BSA1185 posiada co prawda poddasze użytkowe, jednak jego powierzchnia okazała się dla nas optymalnym rozwiązaniem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo nam się spodobał, a w dodatku architekt uwzględnił podpiwniczenie budynku, na czym również nam zależało.

Realizacja naszego domu odbyła się naprawdę sprawnie. Nie mieliśmy żadnych problemów z ekipami wykonawczymi, fachowcy świetnie się spisali i nie mieli trudności z odczytaniem projektu. Kontrole z banku w ramach wziętego przez nas kredytu hipotecznego również przebiegały pomyślnie. Rzeczoznawca sprawdzał wszystko bardzo wnikliwie i na żadnym etapie budowy nie miał co do niej zastrzeżeń.

Wraz z żoną doszliśmy do wniosku, że nie warto oszczędzać na nowym domu, w którym spędzimy następne wspólne lata. Materiały przez nas użyte może nie były z najwyższej półki, ale wybieraliśmy tylko te odznaczające się bardzo dobrą jakością. Mając to na uwadze, trzeba jednak liczyć się z tym, że cena inwestycji może okazać się wyższa niż oszacowana przez projektanta. Warto również zatrudnić doświadczonych fachowców, jednak robocizna także ma duży wpływ na końcową kwotę. Kosztownymi elementami tego budynku są z pewnością piwnica oraz dach, który w całości odeskowaliśmy i pokryliśmy ceramiczną dachówką, a w efekcie jego konstrukcja wyniosła nas ok. 50 tys. zł.

W naszym przypadku budynek został postawiony przy użyciu pustaków Porotherm. Zamiast 12 cm zewnętrznej warstwy styropianu zastosowaliśmy 15 cm, a na obu kondygnacjach zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. W salonie mamy kominek z płaszczem wodnym, w którym palę gdy mam taką możliwość. Ze względu na pracę często jednak nie ma mnie w domu, a żona nie zawsze ma czas aby dokładać opał do kominka, dlatego też zdecydowaliśmy się również na dwufunkcyjny piec gazowy. Wprowadziliśmy się w grudniu zeszłego roku, czyli 10 miesięcy temu. W tym czasie zużyliśmy ok. 1000m³ gazu. Nie jest to jednak do końca miarodajne, gdyż w pierwszym roku od powstania budynku, mury muszą się dogrzać, więc dopiero po tej zimie będę w stanie określić faktycznie koszta ogrzewania.

Układ pomieszczeń w projekcie Fraszka BSA1185 został bardzo dobrze przemyślany, dlatego też nie mieliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. W nowym domu mieszkamy już kilka miesięcy i na chwilę obecną nie zauważyliśmy nic, co chcielibyśmy w nim poprawić. Jedyna modyfikacja, nad którą warto się zastanowić dotyczy technicznej strony projektu. Strop zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy lany, aczkolwiek dobrym pomysłem byłoby zrobienie go systemem Teriva, który jest znacznie tańszy w wykonaniu. Oprócz budżetu jest to również kwestia ciężkości budynku. Na szczęście grunt naszej działki nie stanowił żadnego problemu, ale w innych rejonach może być już z tym kłopot, tym bardziej że sam dach już sporo waży. W naszej okolicy koszt zlecenia przeliczenia tej konstrukcji jest dość duży, więc w efekcie cena stropu nie zmieniłaby się znacznie i zrezygnowaliśmy z tej zmiany. Jeśli jednak ktoś ma taką możliwość, warto to rozważyć.

Obecnie w nowym domu mieszkamy we dwójkę, ale uważam że jego powierzchnia i układ doskonale sprawdziłyby się dla 4-osobowej rodziny. Myślę, że przy większej ilości domowników kłopot mogłaby stanowić liczba łazienek, gdyż na parterze jest tylko umywalka z toaletą.

Wraz z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Fraszka BSA1185. Jego układ jest funkcjonalny i nic nie przeszkadza w użytkowaniu, czy też umeblowaniu pomieszczeń. Mieszka nam się naprawdę wygodnie i przyjemnie. Najbardziej cieszy mnie kominek, który nadaje wnętrzu uroku oraz sprawia, że dom jest ciepły i przytulny.

Recenzje projektu Fraszka

  – 0 głosów

Projekt domu Fraszka należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych