Projekt domu Fraszka BSA1185

Cena projektu: 2 980 zł 2 580 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 1 stycznia 2017 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.

Aktualna promocja:

starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
125,03 m²
Min. szer. działki
20,47 m
Wysokość budynku
7,62 m
Pow. zabudowy
122,99 m²
Kubatura
776 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
196 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Fraszka to idealna propozycja dla osób posiadających szeroką działkę, dzięki czemu będzie prezentować się na niej bardzo okazale. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Fraszka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt uwzględnia podpiwniczenie domu, dzięki czemu jest on funkcjonalnie podzielony na strefę mieszkalną i gospodarczą. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut piwnicy

razem
0 m²

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 korytarz
8,4 m²
3 spiżarnia
2 m²
4 kuchnia + jadalnia
14,6 m²
5 pokój dzienny
23 m²
6 pokój
13,3 m²
7 wc
1,4 m²
8 garaż jednostan.
18,4 m²
razem
85,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut poddasza

1 korytarz
5,5 m²
2 pokój
15 m²
3 pokój
9,7 m²
4 łazienka
8 m²
5 pokój
15 m²
razem
53,2 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Fraszka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Fraszka
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 222 427 zł.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 35°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe, olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MTM Styl

Opinie mieszkańców domu Fraszka

Zdjęcie profilowe Wojtas1185
Wojtas1185

Nie zależało mi na bardzo dużym domu, a początkowo zastanawiałem się nawet nad parterowym. Projekt Fraszka BSA1185 posiada co prawda poddasze użytkowe, jednak jego powierzchnia okazała się dla nas optymalnym rozwiązaniem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo nam się spodobał, a w dodatku architekt uwzględnił podpiwniczenie budynku, na czym również nam zależało.

Realizacja naszego domu odbyła się naprawdę sprawnie. Nie mieliśmy żadnych problemów z ekipami wykonawczymi, fachowcy świetnie się spisali i nie mieli trudności z odczytaniem projektu. Kontrole z banku w ramach wziętego przez nas kredytu hipotecznego również przebiegały pomyślnie. Rzeczoznawca sprawdzał wszystko bardzo wnikliwie i na żadnym etapie budowy nie miał co do niej zastrzeżeń.

Wraz z żoną doszliśmy do wniosku, że nie warto oszczędzać na nowym domu, w którym spędzimy następne wspólne lata. Materiały przez nas użyte może nie były z najwyższej półki, ale wybieraliśmy tylko te odznaczające się bardzo dobrą jakością. Mając to na uwadze, trzeba jednak liczyć się z tym, że cena inwestycji może okazać się wyższa niż oszacowana przez projektanta. Warto również zatrudnić doświadczonych fachowców, jednak robocizna także ma duży wpływ na końcową kwotę. Kosztownymi elementami tego budynku są z pewnością piwnica oraz dach, który w całości odeskowaliśmy i pokryliśmy ceramiczną dachówką, a w efekcie jego konstrukcja wyniosła nas ok. 50 tys. zł.

W naszym przypadku budynek został postawiony przy użyciu pustaków Porotherm. Zamiast 12 cm zewnętrznej warstwy styropianu zastosowaliśmy 15 cm, a na obu kondygnacjach zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. W salonie mamy kominek z płaszczem wodnym, w którym palę gdy mam taką możliwość. Ze względu na pracę często jednak nie ma mnie w domu, a żona nie zawsze ma czas aby dokładać opał do kominka, dlatego też zdecydowaliśmy się również na dwufunkcyjny piec gazowy. Wprowadziliśmy się w grudniu zeszłego roku, czyli 10 miesięcy temu. W tym czasie zużyliśmy ok. 1000m³ gazu. Nie jest to jednak do końca miarodajne, gdyż w pierwszym roku od powstania budynku, mury muszą się dogrzać, więc dopiero po tej zimie będę w stanie określić faktycznie koszta ogrzewania.

Układ pomieszczeń w projekcie Fraszka BSA1185 został bardzo dobrze przemyślany, dlatego też nie mieliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. W nowym domu mieszkamy już kilka miesięcy i na chwilę obecną nie zauważyliśmy nic, co chcielibyśmy w nim poprawić. Jedyna modyfikacja, nad którą warto się zastanowić dotyczy technicznej strony projektu. Strop zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy lany, aczkolwiek dobrym pomysłem byłoby zrobienie go systemem Teriva, który jest znacznie tańszy w wykonaniu. Oprócz budżetu jest to również kwestia ciężkości budynku. Na szczęście grunt naszej działki nie stanowił żadnego problemu, ale w innych rejonach może być już z tym kłopot, tym bardziej że sam dach już sporo waży. W naszej okolicy koszt zlecenia przeliczenia tej konstrukcji jest dość duży, więc w efekcie cena stropu nie zmieniłaby się znacznie i zrezygnowaliśmy z tej zmiany. Jeśli jednak ktoś ma taką możliwość, warto to rozważyć.

Obecnie w nowym domu mieszkamy we dwójkę, ale uważam że jego powierzchnia i układ doskonale sprawdziłyby się dla 4-osobowej rodziny. Myślę, że przy większej ilości domowników kłopot mogłaby stanowić liczba łazienek, gdyż na parterze jest tylko umywalka z toaletą.

Wraz z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Fraszka BSA1185. Jego układ jest funkcjonalny i nic nie przeszkadza w użytkowaniu, czy też umeblowaniu pomieszczeń. Mieszka nam się naprawdę wygodnie i przyjemnie. Najbardziej cieszy mnie kominek, który nadaje wnętrzu uroku oraz sprawia, że dom jest ciepły i przytulny.

Recenzje projektu Fraszka

  – 0 głosów

Projekt domu Fraszka należy do kategorii