Projekt domu Fraszka BSA1185

Cena projektu: 2 980 zł 2 630 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 października 2016 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
125,03 m²
Min. szer. działki
20,47 m
Wysokość budynku
7,62 m
Pow. zabudowy
122,99 m²
Kubatura
776 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
196 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom jednorodzinny, parterowy z użytkowym poddaszem i podpiwniczeniem. Przeznaczony dla 4 – 5-osobowej rodziny. Na parterze zaprojektowano dodatkowy pokój przeznaczony na sypialnię lub gabinet. W piwnicy zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze i kotłownię.

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut piwnicy

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 korytarz
8,4 m²
3 spiżarnia
2 m²
4 kuchnia + jadalnia
14,6 m²
5 pokój dzienny
23 m²
6 pokój
13,3 m²
7 wc
1,4 m²
8 garaż jednostan.
18,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Fraszka - Rzut poddasza

1 korytarz
5,5 m²
2 pokój
15 m²
3 pokój
9,7 m²
4 łazienka
8 m²
5 pokój
15 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Fraszka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Fraszka
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 222 427 zł.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 35°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe, olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MTM Styl

Opinie mieszkańców domu Fraszka

Zdjęcie profilowe Wojtas1185
Wojtas1185

Nie zależało mi na bardzo dużym domu, a początkowo zastanawiałem się nawet nad parterowym. Projekt Fraszka BSA1185 posiada co prawda poddasze użytkowe, jednak jego powierzchnia okazała się dla nas optymalnym rozwiązaniem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo nam się spodobał, a w dodatku architekt uwzględnił podpiwniczenie budynku, na czym również nam zależało.

Realizacja naszego domu odbyła się naprawdę sprawnie. Nie mieliśmy żadnych problemów z ekipami wykonawczymi, fachowcy świetnie się spisali i nie mieli trudności z odczytaniem projektu. Kontrole z banku w ramach wziętego przez nas kredytu hipotecznego również przebiegały pomyślnie. Rzeczoznawca sprawdzał wszystko bardzo wnikliwie i na żadnym etapie budowy nie miał co do niej zastrzeżeń.

Wraz z żoną doszliśmy do wniosku, że nie warto oszczędzać na nowym domu, w którym spędzimy następne wspólne lata. Materiały przez nas użyte może nie były z najwyższej półki, ale wybieraliśmy tylko te odznaczające się bardzo dobrą jakością. Mając to na uwadze, trzeba jednak liczyć się z tym, że cena inwestycji może okazać się wyższa niż oszacowana przez projektanta. Warto również zatrudnić doświadczonych fachowców, jednak robocizna także ma duży wpływ na końcową kwotę. Kosztownymi elementami tego budynku są z pewnością piwnica oraz dach, który w całości odeskowaliśmy i pokryliśmy ceramiczną dachówką, a w efekcie jego konstrukcja wyniosła nas ok. 50 tys. zł.

W naszym przypadku budynek został postawiony przy użyciu pustaków Porotherm. Zamiast 12 cm zewnętrznej warstwy styropianu zastosowaliśmy 15 cm, a na obu kondygnacjach zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. W salonie mamy kominek z płaszczem wodnym, w którym palę gdy mam taką możliwość. Ze względu na pracę często jednak nie ma mnie w domu, a żona nie zawsze ma czas aby dokładać opał do kominka, dlatego też zdecydowaliśmy się również na dwufunkcyjny piec gazowy. Wprowadziliśmy się w grudniu zeszłego roku, czyli 10 miesięcy temu. W tym czasie zużyliśmy ok. 1000m³ gazu. Nie jest to jednak do końca miarodajne, gdyż w pierwszym roku od powstania budynku, mury muszą się dogrzać, więc dopiero po tej zimie będę w stanie określić faktycznie koszta ogrzewania.

Układ pomieszczeń w projekcie Fraszka BSA1185 został bardzo dobrze przemyślany, dlatego też nie mieliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. W nowym domu mieszkamy już kilka miesięcy i na chwilę obecną nie zauważyliśmy nic, co chcielibyśmy w nim poprawić. Jedyna modyfikacja, nad którą warto się zastanowić dotyczy technicznej strony projektu. Strop zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy lany, aczkolwiek dobrym pomysłem byłoby zrobienie go systemem Teriva, który jest znacznie tańszy w wykonaniu. Oprócz budżetu jest to również kwestia ciężkości budynku. Na szczęście grunt naszej działki nie stanowił żadnego problemu, ale w innych rejonach może być już z tym kłopot, tym bardziej że sam dach już sporo waży. W naszej okolicy koszt zlecenia przeliczenia tej konstrukcji jest dość duży, więc w efekcie cena stropu nie zmieniłaby się znacznie i zrezygnowaliśmy z tej zmiany. Jeśli jednak ktoś ma taką możliwość, warto to rozważyć.

Obecnie w nowym domu mieszkamy we dwójkę, ale uważam że jego powierzchnia i układ doskonale sprawdziłyby się dla 4-osobowej rodziny. Myślę, że przy większej ilości domowników kłopot mogłaby stanowić liczba łazienek, gdyż na parterze jest tylko umywalka z toaletą.

Wraz z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Fraszka BSA1185. Jego układ jest funkcjonalny i nic nie przeszkadza w użytkowaniu, czy też umeblowaniu pomieszczeń. Mieszka nam się naprawdę wygodnie i przyjemnie. Najbardziej cieszy mnie kominek, który nadaje wnętrzu uroku oraz sprawia, że dom jest ciepły i przytulny.

Recenzje projektu Fraszka

  – 0 głosów

Projekt domu Fraszka należy do kategorii