Projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066

Cena projektu: 2 700 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
99,75 m²
Min. szer. działki
24,3 m
Wysokość budynku
6,4 m
Pow. zabudowy
166,99 m²
Kubatura
376,8 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
243 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Franczi II G1 (wersja B) economic został stworzony na wzór popularnego projektu Franczi. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Franczi II G1 (wersja B) economic to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Oprócz funkcjonalnej łazienki w domu znajduje się jeszcze osobna toaleta, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Franczi II G1 (wersja B) economic - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,24 m²
2 hall
10,65 m²
3 kuchnia
9,9 m²
4 spiżarnia
1,49 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
31,93 m²
6 wc
2,7 m²
7 pokój
15,24 m²
8 pokój
8,88 m²
9 pokój
10,18 m²
10 łazienka
5,55 m²
11 kotłownia
6,87 m²
12 garaż jednostan.
19,77 m²
razem
126,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Franczi II G1 (wersja B) economic na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Franczi II G1 (wersja B) economic
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

224 816 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane,cegła wapienno-piaskowa 24 cm i 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze żółtym, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Franczi II G1 (wersja B) economic

Zdjęcie profilowe Urszula2066
Urszula2066
Najważniejszym kryterium przy wyborze projektu było dla nas to, aby budynek był parterowy. Jedna kondygnacja gwarantuje łatwą komunikację między wszystkimi pomieszczeniami, a ponadto nie zależało nam na dużym metrażu. Oprócz tego, ważnym dla nas elementem był garaż uwzględniony w bryle domu. Wszystkie te warunki spełniał projekt Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

W pierwszym roku od rozpoczęcia budowy zamknęliśmy stan surowy. W drugim natomiast wykonaliśmy wszelkie instalacje, szambo oraz większość prac wykończeniowych. Na chwilę obecną zostało nam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale nie mamy potrzeby, aby się z tym śpieszyć. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a ściany zostały wymurowane przy użyciu bloczków Suporex. Zarówno do wylania stropu jak i wykonania wylewek zastosowaliśmy beton klasy B20. Zamiast sugerowanej przez architekta dachówki ceramicznej, dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz pokryliśmy styropianem o grubości 15 cm. Do izolacji stropu i posadzek użyliśmy 10 cm warstwę tego materiału. Na powierzchni salonu, kuchni, łazienek i korytarzy zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego, zaś w pokojach mamy tradycyjne grzejniki.

Koszty realizacji mogę uznać za dużą zaletę projektu Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066. Przy zastosowanych rozwiązaniach było one stosunkowo niskie. Jestem z tego zadowolona tym bardziej, iż nie mieliśmy czasu aby samodzielnie wykonywać prac budowlanych i do wszystkiego zatrudnialiśmy odpowiednich fachowców, a jak wiadomo koszty robocizny nie należą do najtańszych.

Do oryginalnego projektu wprowadziliśmy kilka zmian. Jedną z nich była likwidacja małego okna w sypialni znajdującej się od frontu domu. Zrezygnowaliśmy również z bezpośredniego wyjścia z garażu na zewnątrz. Dzięki temu stal się on bardziej praktyczny, gdyż na tej ścianie powstało miejsce na powieszenie półek i wstawienie szafki. Wymiary pierwotnej kotłowni sprawdziłyby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak do wstawienia pieca na paliwo stałe jest ona trochę za mała. Z tego względu postanowiliśmy powiększyć ją, ujmując nieco powierzchni z pokoju. Ponadto, aby nie wchodzić do niej bezpośrednio z korytarza, wstawiliśmy dodatkowe drzwi tworząc tym samym mały przedsionek.

Przyszłym inwestorom projektu domu parterowego Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066 mogę polecić jeszcze obniżenie poziomu garażu. W naszym przypadku podjazd wyszedł dosyć wysoko i do jego zrobienia musieliśmy użyć sporej ilości piasku. Myślę więc, że warto to przemyśleć. Dobrym pomysłem byłoby również zrobienie garderoby w miejscu małej łazienki, gdyż przy obecnym układzie nieco jej brakuje. Jeśli jednak komuś nie jest ona potrzebna, można rozważyć zrobienie bezpośredniego wejścia do łazienki od strony sypialni. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe grzesiek67
grzesiek67
Przy wyborze odpowiedniego projektu przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na to, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Istotny był również metraż, który byłby optymalny dla naszych potrzeb - szukaliśmy więc budynku o powierzchni w granicy 100 m². Spośród propozycji domków parterowych spełniających powyższe kryteria wybraliśmy projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066, który wyjątkowo przypadł nam do gustu w kwestii wizualnej ze względu na atrakcyjnie prezentującą się konstrukcję bryły.

Do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń i nie miałem w związku z nim żadnych problemów. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest grubość krokwi. Jeśli ktoś planuje ocieplić poddasze warto zastosować te o grubości 16-18 cm, gdyż w oryginalnej dokumentacji mają jedynie 14 cm. Co prawda, podczas budowy natrafiłem na pewne kłopoty, aczkolwiek dotyczyły one jedynie zatrudnionych przeze mnie fachowców. Na szczęście z usług wykonawców korzystałem tylko podczas postawienia murów i wykonania konstrukcji dachu, a pozostałe prace wykonałem własnymi siłami. Mimo budowy systemem gospodarczym, udało mi się ją zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia realizacji, do chwili wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy.

Fundamenty wykonałem przy użyciu tradycyjnych bloczków fundamentowych. Postanowiłem jednak wyrównać wymiary ław fundamentowych i szerokość wszystkich wynosi obecnie 60 cm (oryginalnie część z nich miała 40 cm). Do wymurowania ścian wykorzystałem bloczki Suporex 24 cm, strop ociepliłem 20 cm warstwą wełny mineralnej, zaś dach pokryłem dachówką marki Röben. Uważam, że architekt dokonał poprawnych obliczeń odnośnie ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Moim zdaniem, bez problemu można zmieścić się w sugerowanej kwocie.

Zdecydowałem się na dwa systemy grzewcze: ogrzewanie elektryczne oraz piec węglowy, z którego głównie korzystamy szczególnie w sezonie zimowym. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z ilości zużytego opału - na całą zimę wystarczyły nam niecałe 3 tony węgla. Chcąc jednak ogrzewać dom przy pomocy paliwa stałego, warto wziąć pod uwagę, iż oryginalne rozmiary i forma kotłowni nie są przystosowane do wstawienia do niej pieca z podajnikiem, który jest bardzo przydatny przy tym rodzaju ogrzewania. Mimo, iż powiększyłem ją o 30 cm kosztem sypialni, w dalszym ciągu nie było to możliwe, więc należy zastanowić się nad innym rozwiązaniem odnośnie tego pomieszczenia. Na szczęście jest to jedyny minus, jaki zauważyłem w projekcie domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066.

Pozostałe pomieszczenia nie wymagały żadnych modyfikacji, więc takowych nie wprowadzałem. Jedyne zmiany dotyczyły powiększenia tarasu, wstawienia kilku okien połaciowych, a także rezygnacji z tarasowych drzwi przesuwnych w sypialni, które znajdowałby się za blisko drogi. Jeśli przyszłym Inwestorom tego projektu zależy na zwiększeniu powierzchni domu dobrym pomysłem będzie podniesienie ścianki kolankowej oraz zmiana kąta nachylenia dachu na wyższy. Tym sposobem na poddaszu uzyska się przestrzeń możliwą do użytkowego zagospodarowania, a aby wchodzenie na górę nie stanowiło problemu niewielką klatkę schodową można wykonać w miejscu jednej z łazienek.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cieszy mnie również zewnętrzny wygląd budynku, gdyż trzeba przyznać że prezentuje się on naprawdę dobrze. Nowy dom spełnił moje oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Franczi II G1 (wersja B) economic

  – 0 głosów

Projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Franczi II G1 (wersja B) economic

Projekt domu Franczi II G1 (wersja A) economic

Projekt domu Franczi II G1

Franczi II G1

99,82 m²

Projekt domu Franczi III G1 (wersja A) bianco economic

Projekt domu Franczi

Franczi

95,94 m²

Projekt domu Franczi II

Franczi II

99,82 m²

Projekt domu Franczi G1

Franczi G1

96,11 m²

Projekty podobne do Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066

Projekt domu Benedykt II

Benedykt II

99,5 m²

Projekt domu APS 245

APS 245

107,1 m²

Projekt domu Filipek z garażem 1-st. [A2]

Projekt domu uA1v1

uA1v1

92,5 m²

Projekt domu Murator C320 Wyśmienity

Projekt domu Arezzano LMB82

Arezzano LMB82

108,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych