Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
99,75 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
166,99 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
140,51 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
376,80 m³
Powierzchnia dachu
243 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,40 m
Szerokość elewacji
17,30 m
Długość elewacji
11,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,30 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,70 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Opis szczegółowy
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane,cegła wapienno-piaskowa 24 cm i 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze żółtym, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann.
Co zawiera projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic?
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
700 zł
Projekt garażu, altany lub budynku gospodarczego
1 100 zł
1 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Dom Franczi II G1 (wersja B) economic został stworzony na wzór popularnego projektu Franczi. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie.
Projekt Franczi II G1 (wersja B) economic to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Oprócz funkcjonalnej łazienki w domu znajduje się jeszcze osobna toaleta, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Franczi II G1 (wersja B) economic
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Franczi II G1 (wersja B) economic
Urszula2066
Najważniejszym kryterium przy wyborze projektu było dla nas to, aby budynek był parterowy. Jedna kondygnacja gwarantuje łatwą komunikację między wszystkimi pomieszczeniami, a ponadto nie zależało nam na dużym metrażu. Oprócz tego, ważnym dla nas elementem był garaż uwzględniony w bryle domu. Wszystkie te warunki spełniał projekt Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. W pierwszym roku od rozpoczęcia budowy zamknęliśmy stan surowy. W drugim natomiast wykonaliśmy wszelkie instalacje, szambo oraz większość prac wykończeniowych. Na chwilę obecną zostało nam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale nie mamy potrzeby, aby się z tym śpieszyć. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a ściany zostały wymurowane przy użyciu bloczków Suporex. Zarówno do wylania stropu jak i wykonania wylewek zastosowaliśmy beton klasy B20. Zamiast sugerowanej przez architekta dachówki ceramicznej, dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz pokryliśmy styropianem o grubości 15 cm. Do izolacji stropu i posadzek użyliśmy 10 cm warstwę tego materiału. Na powierzchni salonu, kuchni, łazienek i korytarzy zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego, zaś w pokojach mamy tradycyjne grzejniki. Koszty realizacji mogę uznać za dużą zaletę projektu Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066. Przy zastosowanych rozwiązaniach było one stosunkowo niskie. Jestem z tego zadowolona tym bardziej, iż nie mieliśmy czasu aby samodzielnie wykonywać prac budowlanych i do wszystkiego zatrudnialiśmy odpowiednich fachowców, a jak wiadomo koszty robocizny nie należą do najtańszych. Do oryginalnego projektu wprowadziliśmy kilka zmian. Jedną z nich była likwidacja małego okna w sypialni znajdującej się od frontu domu. Zrezygnowaliśmy również z bezpośredniego wyjścia z garażu na zewnątrz. Dzięki temu stal się on bardziej praktyczny, gdyż na tej ścianie powstało miejsce na powieszenie półek i wstawienie szafki. Wymiary pierwotnej kotłowni sprawdziłyby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak do wstawienia pieca na paliwo stałe jest ona trochę za mała. Z tego względu postanowiliśmy powiększyć ją, ujmując nieco powierzchni z pokoju. Ponadto, aby nie wchodzić do niej bezpośrednio z korytarza, wstawiliśmy dodatkowe drzwi tworząc tym samym mały przedsionek. Przyszłym inwestorom projektu domu parterowego Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066 mogę polecić jeszcze obniżenie poziomu garażu. W naszym przypadku podjazd wyszedł dosyć wysoko i do jego zrobienia musieliśmy użyć sporej ilości piasku. Myślę więc, że warto to przemyśleć. Dobrym pomysłem byłoby również zrobienie garderoby w miejscu małej łazienki, gdyż przy obecnym układzie nieco jej brakuje. Jeśli jednak komuś nie jest ona potrzebna, można rozważyć zrobienie bezpośredniego wejścia do łazienki od strony sypialni. Pozdrawiam.
grzesiek67
Przy wyborze odpowiedniego projektu przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na to, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Istotny był również metraż, który byłby optymalny dla naszych potrzeb - szukaliśmy więc budynku o powierzchni w granicy 100 m². Spośród propozycji domków parterowych spełniających powyższe kryteria wybraliśmy projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066, który wyjątkowo przypadł nam do gustu w kwestii wizualnej ze względu na atrakcyjnie prezentującą się konstrukcję bryły.Do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń i nie miałem w związku z nim żadnych problemów. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest grubość krokwi. Jeśli ktoś planuje ocieplić poddasze warto zastosować te o grubości 16-18 cm, gdyż w oryginalnej dokumentacji mają jedynie 14 cm. Co prawda, podczas budowy natrafiłem na pewne kłopoty, aczkolwiek dotyczyły one jedynie zatrudnionych przeze mnie fachowców. Na szczęście z usług wykonawców korzystałem tylko podczas postawienia murów i wykonania konstrukcji dachu, a pozostałe prace wykonałem własnymi siłami. Mimo budowy systemem gospodarczym, udało mi się ją zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia realizacji, do chwili wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy.Fundamenty wykonałem przy użyciu tradycyjnych bloczków fundamentowych. Postanowiłem jednak wyrównać wymiary ław fundamentowych i szerokość wszystkich wynosi obecnie 60 cm (oryginalnie część z nich miała 40 cm). Do wymurowania ścian wykorzystałem bloczki Suporex 24 cm, strop ociepliłem 20 cm warstwą wełny mineralnej, zaś dach pokryłem dachówką marki Röben. Uważam, że architekt dokonał poprawnych obliczeń odnośnie ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Moim zdaniem, bez problemu można zmieścić się w sugerowanej kwocie.Zdecydowałem się na dwa systemy grzewcze: ogrzewanie elektryczne oraz piec węglowy, z którego głównie korzystamy szczególnie w sezonie zimowym. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z ilości zużytego opału - na całą zimę wystarczyły nam niecałe 3 tony węgla. Chcąc jednak ogrzewać dom przy pomocy paliwa stałego, warto wziąć pod uwagę, iż oryginalne rozmiary i forma kotłowni nie są przystosowane do wstawienia do niej pieca z podajnikiem, który jest bardzo przydatny przy tym rodzaju ogrzewania. Mimo, iż powiększyłem ją o 30 cm kosztem sypialni, w dalszym ciągu nie było to możliwe, więc należy zastanowić się nad innym rozwiązaniem odnośnie tego pomieszczenia. Na szczęście jest to jedyny minus, jaki zauważyłem w projekcie domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066.Pozostałe pomieszczenia nie wymagały żadnych modyfikacji, więc takowych nie wprowadzałem. Jedyne zmiany dotyczyły powiększenia tarasu, wstawienia kilku okien połaciowych, a także rezygnacji z tarasowych drzwi przesuwnych w sypialni, które znajdowałby się za blisko drogi. Jeśli przyszłym Inwestorom tego projektu zależy na zwiększeniu powierzchni domu dobrym pomysłem będzie podniesienie ścianki kolankowej oraz zmiana kąta nachylenia dachu na wyższy. Tym sposobem na poddaszu uzyska się przestrzeń możliwą do użytkowego zagospodarowania, a aby wchodzenie na górę nie stanowiło problemu niewielką klatkę schodową można wykonać w miejscu jednej z łazienek.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cieszy mnie również zewnętrzny wygląd budynku, gdyż trzeba przyznać że prezentuje się on naprawdę dobrze. Nowy dom spełnił moje oczekiwania. Pozdrawiam.
Urszula2066
Najważniejszym kryterium przy wyborze projektu było dla nas to, aby budynek był parterowy. Jedna kondygnacja gwarantuje łatwą komunikację między wszystkimi pomieszczeniami, a ponadto nie zależało nam na dużym metrażu. Oprócz tego, ważnym dla nas elementem był garaż uwzględniony w bryle domu. Wszystkie te warunki spełniał projekt Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. W pierwszym roku od rozpoczęcia budowy zamknęliśmy stan surowy. W drugim natomiast wykonaliśmy wszelkie instalacje, szambo oraz większość prac wykończeniowych. Na chwilę obecną zostało nam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale nie mamy potrzeby, aby się z tym śpieszyć. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a ściany zostały wymurowane przy użyciu bloczków Suporex. Zarówno do wylania stropu jak i wykonania wylewek zastosowaliśmy beton klasy B20. Zamiast sugerowanej przez architekta dachówki ceramicznej, dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz pokryliśmy styropianem o grubości 15 cm. Do izolacji stropu i posadzek użyliśmy 10 cm warstwę tego materiału. Na powierzchni salonu, kuchni, łazienek i korytarzy zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego, zaś w pokojach mamy tradycyjne grzejniki. Koszty realizacji mogę uznać za dużą zaletę projektu Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066. Przy zastosowanych rozwiązaniach było one stosunkowo niskie. Jestem z tego zadowolona tym bardziej, iż nie mieliśmy czasu aby samodzielnie wykonywać prac budowlanych i do wszystkiego zatrudnialiśmy odpowiednich fachowców, a jak wiadomo koszty robocizny nie należą do najtańszych. Do oryginalnego projektu wprowadziliśmy kilka zmian. Jedną z nich była likwidacja małego okna w sypialni znajdującej się od frontu domu. Zrezygnowaliśmy również z bezpośredniego wyjścia z garażu na zewnątrz. Dzięki temu stal się on bardziej praktyczny, gdyż na tej ścianie powstało miejsce na powieszenie półek i wstawienie szafki. Wymiary pierwotnej kotłowni sprawdziłyby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak do wstawienia pieca na paliwo stałe jest ona trochę za mała. Z tego względu postanowiliśmy powiększyć ją, ujmując nieco powierzchni z pokoju. Ponadto, aby nie wchodzić do niej bezpośrednio z korytarza, wstawiliśmy dodatkowe drzwi tworząc tym samym mały przedsionek. Przyszłym inwestorom projektu domu parterowego Franczi II G1 Economic (wersja B) WRC2066 mogę polecić jeszcze obniżenie poziomu garażu. W naszym przypadku podjazd wyszedł dosyć wysoko i do jego zrobienia musieliśmy użyć sporej ilości piasku. Myślę więc, że warto to przemyśleć. Dobrym pomysłem byłoby również zrobienie garderoby w miejscu małej łazienki, gdyż przy obecnym układzie nieco jej brakuje. Jeśli jednak komuś nie jest ona potrzebna, można rozważyć zrobienie bezpośredniego wejścia do łazienki od strony sypialni. Pozdrawiam.
grzesiek67
Przy wyborze odpowiedniego projektu przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na to, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Istotny był również metraż, który byłby optymalny dla naszych potrzeb - szukaliśmy więc budynku o powierzchni w granicy 100 m². Spośród propozycji domków parterowych spełniających powyższe kryteria wybraliśmy projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066, który wyjątkowo przypadł nam do gustu w kwestii wizualnej ze względu na atrakcyjnie prezentującą się konstrukcję bryły.Do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń i nie miałem w związku z nim żadnych problemów. Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest grubość krokwi. Jeśli ktoś planuje ocieplić poddasze warto zastosować te o grubości 16-18 cm, gdyż w oryginalnej dokumentacji mają jedynie 14 cm. Co prawda, podczas budowy natrafiłem na pewne kłopoty, aczkolwiek dotyczyły one jedynie zatrudnionych przeze mnie fachowców. Na szczęście z usług wykonawców korzystałem tylko podczas postawienia murów i wykonania konstrukcji dachu, a pozostałe prace wykonałem własnymi siłami. Mimo budowy systemem gospodarczym, udało mi się ją zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia realizacji, do chwili wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy.Fundamenty wykonałem przy użyciu tradycyjnych bloczków fundamentowych. Postanowiłem jednak wyrównać wymiary ław fundamentowych i szerokość wszystkich wynosi obecnie 60 cm (oryginalnie część z nich miała 40 cm). Do wymurowania ścian wykorzystałem bloczki Suporex 24 cm, strop ociepliłem 20 cm warstwą wełny mineralnej, zaś dach pokryłem dachówką marki Röben. Uważam, że architekt dokonał poprawnych obliczeń odnośnie ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Moim zdaniem, bez problemu można zmieścić się w sugerowanej kwocie.Zdecydowałem się na dwa systemy grzewcze: ogrzewanie elektryczne oraz piec węglowy, z którego głównie korzystamy szczególnie w sezonie zimowym. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z ilości zużytego opału - na całą zimę wystarczyły nam niecałe 3 tony węgla. Chcąc jednak ogrzewać dom przy pomocy paliwa stałego, warto wziąć pod uwagę, iż oryginalne rozmiary i forma kotłowni nie są przystosowane do wstawienia do niej pieca z podajnikiem, który jest bardzo przydatny przy tym rodzaju ogrzewania. Mimo, iż powiększyłem ją o 30 cm kosztem sypialni, w dalszym ciągu nie było to możliwe, więc należy zastanowić się nad innym rozwiązaniem odnośnie tego pomieszczenia. Na szczęście jest to jedyny minus, jaki zauważyłem w projekcie domu Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066.Pozostałe pomieszczenia nie wymagały żadnych modyfikacji, więc takowych nie wprowadzałem. Jedyne zmiany dotyczyły powiększenia tarasu, wstawienia kilku okien połaciowych, a także rezygnacji z tarasowych drzwi przesuwnych w sypialni, które znajdowałby się za blisko drogi. Jeśli przyszłym Inwestorom tego projektu zależy na zwiększeniu powierzchni domu dobrym pomysłem będzie podniesienie ścianki kolankowej oraz zmiana kąta nachylenia dachu na wyższy. Tym sposobem na poddaszu uzyska się przestrzeń możliwą do użytkowego zagospodarowania, a aby wchodzenie na górę nie stanowiło problemu niewielką klatkę schodową można wykonać w miejscu jednej z łazienek.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Franczi II G1 (wersja B) economic WRC2066. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cieszy mnie również zewnętrzny wygląd budynku, gdyż trzeba przyznać że prezentuje się on naprawdę dobrze. Nowy dom spełnił moje oczekiwania. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki