Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
95,94 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
138,01 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
117,53 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
315,40 m³
Powierzchnia dachu
203 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,14 m
Szerokość elewacji
13,70 m
Długość elewacji
11,50 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,80 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
94,10 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
49 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie
kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Opis szczegółowy
Ściany zewnętrzne: murowane. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny i okładzina kamienna i drewniana, cokół cegła klinkierowa. Stolarka: drewniana lub PCV, drzwi wejściowe firmy Hörmann.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Projekt garażu, altany lub budynku gospodarczego
1 100 zł
1 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Franczi to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Franczi to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Franczi
iro99
Wybierając projekt domu, który by nas satysfakcjonował, przywiązywaliśmy dużą wagę do jego metrażu. Nie potrzebowaliśmy dużego domu, a wiadomo, że mniejszy dom to też mniejszy koszt budowy. Powierzchnia użytkowa projektu domu parterowego Franczi WRC1841 była pod tym względem idealna. Dodatkowo jego wygląd zewnętrzny przypadł nam do gustu. Cała budowa przebiegła bardzo sprawnie. Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów. Postawienie domu nie pochłonęło też bardzo wielu środków finansowych z czego jestem zadowolony. Spodziewałem się kosztów w tych granicach, więc nic mnie nie zaskoczyło. W naszym przypadku, ściany projektu domu Franczi WRC1841 są zbudowane z cegły Porotherm. Następnie nałożyliśmy styropian, aby ocieplić budynek, a wykładka z zewnątrz również jest ceglana. Do wyłożenia dachu wykorzystaliśmy dachówkę ceramiczną Röben- Piemont w kolorze jesienny liść. W domu mamy postawiony piec węglowy i palimy ekogroszkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w domu jest ciepło, a koszty ogrzewania nie przerażają.
Podczas budowy nie wprowadzałem praktycznie żadnych zmian. Jednym z powodów było to, że nie miałem na ten projekt lepszej koncepcji. Drugim były też koszty, które wiążą się z różnego typu przekształceniami. Szczerze powiedziawszy kotłownia, która sąsiaduje z nasza sypialnią nie jest najlepszym pomysłem. Myślę, że jakbym budował ten dom jeszcze raz, to rozwiązałbym to inaczej i wprowadził małe zmiany w lokalizacji kotłowni. Dobrym posunięciem z mojej strony było przedzielenie kuchni od jadalni za pomocą wysokiego bufetu. W ten sposób kuchnia nadal jest otwarta, a z salonu nie widać jak przygotowujemy posiłki oraz bałaganu.
Wejście naszego domu znajduje się po stronie południowej. Nie stanowi to dla nas żadnego problemu i nawet przy takim położeniu w pomieszczeniach jest jasno i przytulnie.
Na stałe w domu mieszkają dwie osoby. Właściwie, jakby się uprzeć to i pięć mogłoby mieszkać, ale to już tak maksymalnie. Myślę, że dla czterech osób projekt domu Franczi WRC1841 byłby idealny.
Przy dość obszernym salonie z jadalnią przyjmowanie gości nie będzie stanowić trudności. Jestem przekonany, że 12-15 osób to optymalna liczba. Przy większej ilości osób, biesiadnicy mogliby czuć się niekomfortowo.
Cieszę się, że zdecydowaliśmy się akurat na ten projekt. Projektanci pokazali w nim, że nawet w domu parterowym może być dobrze widoczny podział na część dzienną i nocną. Polecam i pozdrawiam.
princes83
Zdecydowałam się na realizację projektu domu Franczi WRC1841, ponieważ w całości wyjątkowo przypadł mi do gustu. Spodobała mi się tworząca go bryła, ciekawa kolorystyka budynku, a także oryginalna struktura elewacji z wykończeniami z drewna. Trzeba przyznać, że cała konstrukcja prezentuje się bardzo atrakcyjnie i estetycznie. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Przede wszystkim zależało mi na spiżarce przy kuchni, dwóch łazienkach oraz trzech sypialniach, a w związku z tym projektu domu Franczi WRC1841 wydał się nam doskonałym wyborem.Wszystkie prace inwestycyjne przebiegły sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcy trzymali się zaleceń projektowych i świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Całą realizację udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Wykopy fundamentowe rozpoczęły się w lutym 2015 r., a już w grudniu tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego, wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką, która w kwestii cenowej jest dużo korzystniejsza w stosunku do dachówki ceramicznej.Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Przy zastosowaniu powyższych materiałów z łatwością udało nam się zmieścić w podanej kwocie i myślę, że przyszli Inwestorzy projektu domu Franczi WRC1841 również mogą się nią sugerować. Warto jednak pamiętać o odpowiednim doborze fachowców, ponieważ wydatki związane z robocizną mogą znacznie się różnić, co bezpośrednio wpływa na ostateczne koszta. Nam udało się jednak znaleźć doświadczonego murarza z polecenia, który zaproponował nam rozsądną stawkę.Projekt domu Franczi WRC1841 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wizją architekta. W nowym domu mieszkamy już ponad rok czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanej decyzji. Układ pomieszczeń w dalszym ciągu w pełni nas zadowala. Jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Na chwile obecną myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wygospodarowanie garderoby. Co prawda, projektant uwzględnił w domu kilka wnęk na szafy, aczkolwiek z czasem mogą okazać się niewystarczające i myślę że warto o tym pomyśleć. Ewentualnie sypialnie mogłyby być też nieco większe, dlatego można rozważyć powiększenie domu, ale jednocześnie przy wyborze braliśmy pod uwagę nasze możliwości finansowe i tym samym taki właśnie metraż. Pozostałe pomieszczenia są całkiem przestronne, a jednocześnie domek jest bardzo przytulny, co jak najbardziej mi odpowiada. Ciekawym elementem jest z pewnością wolnostojąca ścianka w części dziennej, którą można naprawdę oryginalnie wykończyć. Wybór projekty domu Franczi WRC1841 był dobra decyzją, jednak obecnie zdecydowałabym się na wersję z garażem w bryle. Pozdrawiam.
iro99
Wybierając projekt domu, który by nas satysfakcjonował, przywiązywaliśmy dużą wagę do jego metrażu. Nie potrzebowaliśmy dużego domu, a wiadomo, że mniejszy dom to też mniejszy koszt budowy. Powierzchnia użytkowa projektu domu parterowego Franczi WRC1841 była pod tym względem idealna. Dodatkowo jego wygląd zewnętrzny przypadł nam do gustu. Cała budowa przebiegła bardzo sprawnie. Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów. Postawienie domu nie pochłonęło też bardzo wielu środków finansowych z czego jestem zadowolony. Spodziewałem się kosztów w tych granicach, więc nic mnie nie zaskoczyło. W naszym przypadku, ściany projektu domu Franczi WRC1841 są zbudowane z cegły Porotherm. Następnie nałożyliśmy styropian, aby ocieplić budynek, a wykładka z zewnątrz również jest ceglana. Do wyłożenia dachu wykorzystaliśmy dachówkę ceramiczną Röben- Piemont w kolorze jesienny liść. W domu mamy postawiony piec węglowy i palimy ekogroszkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w domu jest ciepło, a koszty ogrzewania nie przerażają.
Podczas budowy nie wprowadzałem praktycznie żadnych zmian. Jednym z powodów było to, że nie miałem na ten projekt lepszej koncepcji. Drugim były też koszty, które wiążą się z różnego typu przekształceniami. Szczerze powiedziawszy kotłownia, która sąsiaduje z nasza sypialnią nie jest najlepszym pomysłem. Myślę, że jakbym budował ten dom jeszcze raz, to rozwiązałbym to inaczej i wprowadził małe zmiany w lokalizacji kotłowni. Dobrym posunięciem z mojej strony było przedzielenie kuchni od jadalni za pomocą wysokiego bufetu. W ten sposób kuchnia nadal jest otwarta, a z salonu nie widać jak przygotowujemy posiłki oraz bałaganu.
Wejście naszego domu znajduje się po stronie południowej. Nie stanowi to dla nas żadnego problemu i nawet przy takim położeniu w pomieszczeniach jest jasno i przytulnie.
Na stałe w domu mieszkają dwie osoby. Właściwie, jakby się uprzeć to i pięć mogłoby mieszkać, ale to już tak maksymalnie. Myślę, że dla czterech osób projekt domu Franczi WRC1841 byłby idealny.
Przy dość obszernym salonie z jadalnią przyjmowanie gości nie będzie stanowić trudności. Jestem przekonany, że 12-15 osób to optymalna liczba. Przy większej ilości osób, biesiadnicy mogliby czuć się niekomfortowo.
Cieszę się, że zdecydowaliśmy się akurat na ten projekt. Projektanci pokazali w nim, że nawet w domu parterowym może być dobrze widoczny podział na część dzienną i nocną. Polecam i pozdrawiam.
princes83
Zdecydowałam się na realizację projektu domu Franczi WRC1841, ponieważ w całości wyjątkowo przypadł mi do gustu. Spodobała mi się tworząca go bryła, ciekawa kolorystyka budynku, a także oryginalna struktura elewacji z wykończeniami z drewna. Trzeba przyznać, że cała konstrukcja prezentuje się bardzo atrakcyjnie i estetycznie. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Przede wszystkim zależało mi na spiżarce przy kuchni, dwóch łazienkach oraz trzech sypialniach, a w związku z tym projektu domu Franczi WRC1841 wydał się nam doskonałym wyborem.Wszystkie prace inwestycyjne przebiegły sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcy trzymali się zaleceń projektowych i świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Całą realizację udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Wykopy fundamentowe rozpoczęły się w lutym 2015 r., a już w grudniu tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego, wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką, która w kwestii cenowej jest dużo korzystniejsza w stosunku do dachówki ceramicznej.Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Przy zastosowaniu powyższych materiałów z łatwością udało nam się zmieścić w podanej kwocie i myślę, że przyszli Inwestorzy projektu domu Franczi WRC1841 również mogą się nią sugerować. Warto jednak pamiętać o odpowiednim doborze fachowców, ponieważ wydatki związane z robocizną mogą znacznie się różnić, co bezpośrednio wpływa na ostateczne koszta. Nam udało się jednak znaleźć doświadczonego murarza z polecenia, który zaproponował nam rozsądną stawkę.Projekt domu Franczi WRC1841 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wizją architekta. W nowym domu mieszkamy już ponad rok czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanej decyzji. Układ pomieszczeń w dalszym ciągu w pełni nas zadowala. Jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Na chwile obecną myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wygospodarowanie garderoby. Co prawda, projektant uwzględnił w domu kilka wnęk na szafy, aczkolwiek z czasem mogą okazać się niewystarczające i myślę że warto o tym pomyśleć. Ewentualnie sypialnie mogłyby być też nieco większe, dlatego można rozważyć powiększenie domu, ale jednocześnie przy wyborze braliśmy pod uwagę nasze możliwości finansowe i tym samym taki właśnie metraż. Pozostałe pomieszczenia są całkiem przestronne, a jednocześnie domek jest bardzo przytulny, co jak najbardziej mi odpowiada. Ciekawym elementem jest z pewnością wolnostojąca ścianka w części dziennej, którą można naprawdę oryginalnie wykończyć. Wybór projekty domu Franczi WRC1841 był dobra decyzją, jednak obecnie zdecydowałabym się na wersję z garażem w bryle. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki