Projekt domu Flori III G1 (wersja B) WRC2101

Cena projektu: 3 000 zł 2 400 zł Oszczędzasz 600 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
116,74 m²
Min. szer. działki
25,1 m
Wysokość budynku
7,07 m
Pow. zabudowy
209,29 m²
Kubatura
466,59 m³
Kąt nach. dachu
28°
Pow. dachu
292 m²
EUco
31 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Flori III G1 (wersja B) został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Flori. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Flori III G1 (wersja B) odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Flori III G1 (wersja B) to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Dodatkowo jest możliwość zaadaptowania poddasza, a przeznaczenie i aranżacja tego metrażu zależy jedynie od wyobraźni Inwestora. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano dwie łazienki na parterze. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Flori III G1 (wersja B) - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,49 m²
2 hall
4,94 m²
3 kuchnia
12,39 m²
4 spiżarnia
2,07 m²
5 pokój dzienny
33,02 m²
6 łazienka
2,85 m²
7 korytarz
11,07 m²
8 pokój
15,03 m²
9 pokój
11,66 m²
10 pokój
11,97 m²
11 łazienka
6,57 m²
12 pom. gospodarcze
1,18 m²
13 kotłownia
11,04 m²
14 garaż jednostan.
19,54 m²
razem
146,82 m²

Rzut kondygnacji projektu Flori III G1 (wersja B) - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
28,74 m²
razem
28,74 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Flori III G1 (wersja B) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Flori III G1 (wersja B)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

227 292 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy, bloczki keramzytobetonowe bloczki Leca ® BLOK fundamentowy 24 cm, ocieplenie Leca ® KERAMZYT izolacyjny L Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, keramzytobetonowe Pustaki Leca ® BLOK 24, ocieplenie wełna mineralna 20 cm. Ściany wewnętrzne: murowane, keramzytobetonowe Pustaki Leca ® BLOK 24, ścianki działowe keramzytobetonowe Pustaki Leca ® BLOK 12 cm Podłoga na gruncie: płyta betonowa, na podłożu z Leca ® KERAMZYTU impregnowanego. Strop: strop gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej Izolacje termiczne i akustyczne: wełna mineralna, Leca ® KERAMZYT Hydroizolacje: technologia Weber Deitermann Zaprawy, tynki, wylewki: gotowe zaprawy budowlane Weber. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy silikatowo-silikonowy, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Flori III G1 (wersja B)

Zdjęcie profilowe Krzysztof002
Krzysztof002
Dzięki doświadczeniu nabytemu przy budowie pierwszego domu wiedziałem na co zwracać uwagę stawiając nowy dom. Przeglądnąłem setki różnych propozycji, aż w końcu natrafiłem na projekt Flori III G1 (wersja B) WRC2101, który spełniał wszystkie założone wcześniej wymagania. Od początku zależało mi na nie za dużej parterówce o metrażu do 120 m². Bardzo istotny był też garaż w bryle oraz taras i forma jego zadaszenia. Nie chciałem wysuniętych połaci czy osobnych konstrukcji. Szukałem przede wszystkim tarasu we wnęce zadaszonego głównym dachem, co w przypadku Flori III G1 zostało świetnie rozwiązane.

Przyznam, że nie mam żadnego wykształcenia związanego z budownictwem, aczkolwiek był to już drugi realizowany przeze mnie dom, więc zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym. Samodzielnie szukałem poszczególnych fachowców, nabywałem materiały oraz nadzorowałem wszystkie prace. Muszę przyznać, że udało mi się świetnie zorganizować całą inwestycję i jestem zadowolony z jej przebiegu. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, a wykonawcy doskonale się spisali. Całą realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie - zaczęliśmy ją 16 marca 2015 r., a już 5 grudnia tego samego roku wprowadziliśmy się do w pełni wykończonego domu.

Pierwszy budynek stawiałem z pustaków Porotherm, jednak tym razem zdecydowałem się na użycie bloczków z betonu komórkowego, które są znacznie łatwiejsze w późniejszej obróbce. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta metodę wykonania stropu i w naszym przypadku tworzy go drewniana konstrukcja wiązarowa. Pozwoliło nam to na zastąpienie wewnętrznych ścian nośnych działowymi, co wiązało się nie tylko z oszczędnościami, ale także możliwością łatwego dostosowania układu pomieszczeń do własnych preferencji. Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu domu Flori III G1 (wersja B) WRC2101 jak najbardziej mogą zmieścić się w kosztorysie oszacowanym przez architekta odnośnie stanu surowego zamkniętego. Z racji budowy metodą gospodarczą udało nam się obniżyć wydatki i cała inwestycja łącznie z wykończeniem domu i zagospodarowaniem przestrzeni wokół niego (np. ogrodzenie, kostka brukowa) wyniosła 420 tys. zł.

Zdecydowaliśmy się na zainstalowanie systemu ogrzewania podłogowego i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Jest oszczędne, długo utrzymuje ciepło i szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku najmłodszych domowników. W kotłowni zamontowaliśmy kondensacyjny kocioł gazowy Cerapur Acu firmy Junkers. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu, gdyż w okresie letnim wystarczy jeden przycisk i 4 minuty, aby woda ogrzała się na następną godzinę. Dzięki temu piec nie musi pracować przez cały czas, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie rachunków. Jednocześnie, aby nie czekać na ciepłą wodę w porze wieczornej ustawiliśmy kocioł na grzanie C.U.W w optymalnych dla nas godzinach. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Taka izolacja oraz zastosowane rozwiązania sprawiają, że dom jest niesamowicie ekonomiczny. W zimie utrzymujemy w nim temperaturę 22,5°C. Pierwszy rachunek za gaz w listopadzie wyniósł 200 zł, w grudniu było to 270 zł, a po wyjątkowo mroźnym styczniu 360 zł i był to najwyższy rachunek jaki do tej pory zapłaciliśmy. W lutym gaz kosztował nas już jedynie 260 zł. Biorąc pod uwagę metraż domu ( który w naszym przypadku został nieco powiększony) koszty eksploatacji są naprawdę zaskakująco niskie.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Flori III G1 (wersja B) WRC2101 od początku bardzo przypadł nam do gustu, a w prowadzenie w nim kilku zmian pozwoliło w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań. Frontowa zadaszona wnęka a’la ganek była dosyć szeroka, dlatego postanowiłem przyłączyć część jej przestrzeni do powierzchni sypialni. Dodatkowo powiększyliśmy ten pokój kosztem rezygnacji ze znajdującego się pierwotnie obok WC. Małą ubikację wykonałem z kolei w miejscu pomieszczenia gospodarczego przy schodach. Oprócz tego postanowiliśmy lekko poszerzyć garaż.

Wybór projektu domu Flori III G1 (wersja B) WRC2101 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę i jestem z niego naprawdę zadowolony. Wnętrze jest niesamowicie funkcjonalne i nawet znajomi po wizycie w naszym domu zdecydowali się na zakup i realizację tego samego projektu. Układ pomieszczeń został bardzo dobrze zaplanowany i uwzględnia wiele praktycznych rozwiązań. Kotłownia za garażem i prowadzący do niej korytarz w formie pralni, doskonale się sprawdzają. Dodatkowo przewidziano przy nich bezpośrednie wyjście na zewnątrz, dzięki czemu pranie można od razu wywiesić w ogrodzie. Sypialnie są przestronne, wymiary wiatrołapu wystarczające, a spiżarka przy kuchni bardzo się przydaje. Ciekawym rozwiązaniem są również liczne wnęki przeznaczone na wstawienie szaf w zabudowie. Ogromnym plusem rozkładu jest wyraźny podział mieszkania na strefę dzienną, w której przyjmujemy gości oraz część prywatną z sypialniami domowników. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Flori III G1 (wersja B)

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Krzysztof002 buduje ten dom  25.08.2017 09:53

Projekt domu Flori III G1 (wersja B) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Flori III G1 (wersja B)

Projekt domu Flori III G1 (wersja A) economic -600

Projekt domu Flori III 30 stopni (wersja A) economic -626

Projekt domu Flori III G1 -600

Flori III G1

115,46 m²

Projekt domu Flori -600

Flori

133,94 m²

Projekt domu Flori II G1 -600

Flori II G1

115,45 m²

Projekt domu Flori II -580

Flori II

114,31 m²

Projekt domu Flori III -580

Flori III

114,87 m²

Projekt domu Flori G1 -620

Flori G1

133,94 m²

Projekt domu Flori III (30 stopni) -626

Projekt domu Flori II (30 stopni) -626

Projekty podobne do Flori III G1 (wersja B) WRC2101

Projekt domu Tryton 4 -200

Tryton 4

125,7 m²

Projekt domu Domena 112 A1

Domena 112 A1

122,19 m²

Projekt domu Murator C363 Markowy

Projekt domu APS 245

APS 245

107,1 m²

Projekt domu TK34G

TK34G

118,86 m²

Projekt domu Saturn V -250

Saturn V

123,25 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych