Projekt domu Filip WAB1000

Cena projektu: 1 680 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,2 m²
Min. szer. działki
16,04 m
Wysokość budynku
8,74 m
Pow. zabudowy
93 m²
Kubatura
665,7 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Filip jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Filip to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Filip - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
13,4 m²
3 kuchnia
8,3 m²
4 pom. gospodarcze
5,2 m²
5 wc
2,3 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
37,6 m²
7 garaż jednostan.
24,4 m²
razem
94,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Filip - Rzut poddasza

1 korytarz
13,4 m²
2 pokój
16,5 m²
3 pokój
16,3 m²
4 łazienka
5 m²
5 pokój
13,2 m²
6 pom. gospodarcze
1,2 m²
razem
65,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 126 zł

stan surowy otwarty
149 178 zł

stan surowy zamknięty
34 776 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

229 080 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe. Ściany zewnętrzne: trójwarstwowe z bloczków betonu komórkowego, ocieplone styropianem, obłożone bloczkami betonu komórkowego. Schody wewnętrzne: drewniane. Strop: gęstożebrowy. Konstrukcja dachu: drewniana, płatwiowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Mathia

Opinie mieszkańców domu Filip

Zdjęcie profilowe zosiamichał
zosiamichał

Wybraliśmy projekt domu Filip WAB1000, ponieważ musieliśmy zbudować dom przy granicy i ten dom akurat u nas pasował idealnie na działkę. Nie mieliśmy tutaj żadnych innych szczególnych wymagań.

Cała budowa przebiegła bardzo sprawnie, nie mieliśmy żadnych kłopotów, projekt domu Filip WAB1000 był bardzo czytelny i wykonawcy się nie skarżyli. Z racji tego, że budowaliśmy go systemem gospodarczym, to różne ekipy miały z nim styczność. Ogrzewanie mamy na ekogroszek i jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów.

Wprowadziliśmy kilka zmian. Poszerzyliśmy cały domu o 1m, dzięki temu udało nam się jeszcze wydzielić jeden pokój na dole. Najpierw urządziliśmy parter, a teraz jeszcze wykańczamy poddasze i to rozwiązanie okazało się idealne. W związku z tą modyfikacją przenieśliśmy schody na poddasze do salonu i udało nam się powiększyć łazienkę i zmieścić prysznic. Teraz jest bardziej funkcjonalnie.

Moja rodzina liczy cztery osoby i teraz dzieci mają swój pokój, a my mamy salon. Sądzę, że dzięki temu pokojowi na dole dużo zyskaliśmy, bo nawet gdy będziemy już starsi to dom nie będzie dla nas uciążliwy i będziemy mogli przenieść się na dół. My mieszkamy w czwórkę, ale myślę, że nawet i pięcioosobowa rodzina świetnie się odnajdzie w tym domu.

Na pewno naszym największym sukcesem była sama realizacja, ale jest takie pomieszczenie, które zachwyca najbardziej - salon, a dokładniej jego wielkość oraz wyjście na taras. Nie ukrywam, że zachwyca wszystkich naszych gości. Już przerabialiśmy różne imprezy i sporą ilość gości, w salonie mieszczą się dwa duże stoły i jeszcze jest swobodne przejście. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Filip WAB1000. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Filip

  – 0 głosów

Projekt domu Filip należy do kategorii

Projekty podobne do Filip WAB1000

Projekt domu AJR 13 wersja A1 z garażem -300

Projekt domu Heweliusz PS

Heweliusz PS

134,79 m²

Projekt domu Gerard

Gerard

133,86 m²

Projekt domu Murator M239d Doborowy - wariant IV

Projekt domu APS 096

APS 096

131,2 m²

Projekt domu Murator M57 Na skraju lasu -500

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych