Projekt domu Elegant WRN1187

Cena projektu: 2 595 zł 2 387 zł Oszczędzasz 208 złOferta ważna do 30 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
116,1 m²
Min. szer. działki
20,7 m
Wysokość budynku
8,06 m
Pow. zabudowy
109,8 m²
Kubatura
615 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
187 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Elegant jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Elegant to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Elegant nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Elegant - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 pokój dzienny + kuchnia
30 m²
3 pokój
13 m²
4 hall
8,4 m²
5 spiżarnia
1,7 m²
6 łazienka
3,8 m²
7 pom. gospodarcze
6,2 m²
8 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
86,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Elegant - Rzut poddasza

9 hall
4,8 m²
10 pokój
12,7 m² (17,2 m²)
11 pokój
8,6 m² (11,9 m²)
12 pokój
10,1 m² (13,5 m²)
13 garderoba
3,1 m² (4,2 m²)
14 łazienka
9,8 m² (13,1 m²)
15 strych
19,3 m²
razem
68,4 m² (84 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Elegant na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

145 806 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany z betonu komórkowego z warstwą styropianu, strop gęstożebrowy, więźba wykonana z drewna. Jako pokrycie przewidziano dowolną dachówkę betonową albo ceramiczną. Tynkowane elewacje obłożone częściowo płytkami kamiennymi albo ceramicznymi. Inne materiały do zastosowania po zmianach w trakcie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Elegant

Zdjęcie profilowe anizbi
anizbi
Od początku zależało nam na domu o dwóch użytkowych kondygnacjach oraz uwzględnionym w jego bryle garażu, a spośród propozycji spełniających te kryteria najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Elegant WRN1187. Szczególnie spodobało nam się praktyczne wykorzystanie przestrzeni - hall i korytarze zajmują niewiele miejsca i tym samym nie ujmują powierzchni pomieszczeniom mieszkalnym.

Nasza realizacja odbyła się szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Całą inwestycję łącznie w wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych udało nam się zakończyć w niecały rok. Postanowiliśmy nieco zmienić zalecaną przez architekta technologię budowy i zamiast bloczków z betonu komórkowego 36 cm, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Konstrukcję stropu wykonaliśmy z płyt żerańskich. Dach ukazany na rysunkach projektu, pod względem wizualnym bardzo się nam spodobał, dlatego też postanowiliśmy wykonać go w ten sam sposób. Do tego celu użyliśmy płaskiej dachówki marki Braas.

Koszty budowy w głównej mierze zależą od zastosowanych materiałów - przy użyciu powyższych cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była w naszym przypadku wyższa niż podana w kosztorysie. Oszacowana kwota zgadzała się w kwestii wykonania fundamentów oraz wymurowania ścian i wyniosła ok. 110 tys. zł. Jednak z racji tego, iż zakupiona przez nas dachówka ze względu na wysoką jakość nie należy do najtańszych, a oprócz tego postanowiliśmy wstawić dwa dodatkowe okna połaciowe, cały dach kosztował już 60 tys. zł. Oprócz tego, wszystkie wstawione przez nas okna cechują się ciekawą okleiną i wraz z zamontowaniem zewnętrznych rolet elektrycznych wiązały się z kosztem ok. 20 tys. zł.

Do projektu domu Elegant WRN1187 wprowadziliśmy pewne zmiany. Łazienka na parterze wydała nam się nieco za mała, dlatego też postanowiliśmy powiększyć ją kosztem połowy powierzchni kotłowni, wykonując ją w kształcie litery „L”. Tym samym znajdujące się w tym miejscu dwa małe okna zamieniliśmy na jedno większe, zaś nowo powstałą wnękę wykorzystaliśmy na zrobienie dużej kabiny prysznicowej typu walk-in. Inną zmianą na parterze była rezygnacja ze spiżarki na rzecz powiększenia kuchni. Na poddaszu architekt przewidział wykonanie dwóch drewnianych słupów podtrzymujących o wymiarach 140x140 cm, jednak przy tej szerokości wystawałyby one poza ścianki, dlatego też zamieniliśmy je na słupy stalowe o wym. 100x100 cm. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Strop z płyt żerańskich wykonaliśmy nad całą powierzchnią domu, również nad garażem, co sprawiło iż jest on nieco wyższy niż oryginalnie i tym samym pomieszczenie nad nim znajduje się na tym samym poziomie, co pozostałe pokoje na poddaszu. Dodatkowo zarówno na strychu oraz nad klatką schodową wstawiliśmy okna połaciowe, co było świetnym posunięciem. Garaż poszerzyliśmy o 1 m, zaś bramę garażową o 20 cm. Zamiast betonowych schodów, wykonaliśmy je w drewnianej ażurowej konstrukcji, które w połączeniu ze znajdującymi się przy nich oknem nadają wnętrzu sporo uroku i sprawiają, że salon jest bardziej przestronny. Kolejną modyfikacją było połączenie dwóch mniejszych sypialni w jedną większą. Po zmianach, które zastosowaliśmy w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Elegant WRN1187 wnętrze naszego domu w pełni nam odpowiada. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe madzik555
madzik555
Zdecydowałam się na realizację projektu domu Elegant WRN1187, ponieważ spełniał wszystkie moje oczekiwania. Przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał mi się niezwykle funkcjonalny - jest dokładnie taki na jakim mi zależało zarówno w kwestii praktyczności wnętrza, jak i usytuowania domu na działce względem wjazdu oraz sąsiadów.

Cała budowa przebiegła wyjątkowo sprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze opracowana, a fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Jedynym nieco trudniejszym w wykonaniu elementem były schody, aczkolwiek je również udało się zrobić jak najbardziej poprawnie. Inwestycję zakończyliśmy w bardzo krótkim czasie. Pierwsze wbicie łopaty nastąpiło 15 października 2014 r. i już po dokładnie roku - 15 października 2015 r. - wprowadziliśmy się do w pełni wykończonego i w całości wyposażonego domu.

Postanowiliśmy zmienić niektóre z zalecanych w projekcie materiałów. Zamiast gazobetonu, do postawienia budynku użyliśmy bloczków Silka, a strop Teriva zamieniliśmy na tradycyjnie lany betonem. Dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Myślę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i sądzę, że gdybyśmy ściśle trzymali się polecanych przez niego produktów zmieścilibyśmy się w sugerowanej kwocie. W naszym przypadku cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była od niej ok. 10 % wyższa, jednak jestem bardzo zadowolona z zastosowanych przez nas rozwiązań.

Bloczki użyte do wymurowania ścian mają grubość 18 cm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 warstwą grafitowego styropianu. Przy takim murze budynek jest niezwykle ciepły i bardzo ekonomiczny. W kotłowni zainstalowaliśmy piec gazowy, jednakże odkąd mieszkamy (już 1,5 roku) kocioł nie był ani razu włączony w celu ogrzania domu. Nie było to potrzebne, ponieważ do tego służy nam usytuowany w salonie kominek o mocy 19kW, który doskonale się sprawdza. Podczas dużych mrozów, gdy temperatura na zewnątrz dochodzi do -10 - -15 °C przez całą dobę zużywamy jeden worek drewna, co w skali całego okresu grzewczego począwszy od września wiąże się z kosztem ok. 620-700 zł na pełny sezon.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu Elegant WRN1187 od początku bardzo przypadło mi do gustu. Postanowiłam jednak nanieść do niego pewną małą zmianę, którą szczerze polecam innym Inwestorom. Mianowicie zrezygnowałam z pierwotnej garderoby w sypialni, dzięki czemu teraz jest bardziej przestronna. Oprócz tego wykonałam wnękę poprzez przyłączenie do pokoju części powierzchni łazienki przeznaczonej wcześniej na przestrzeń wejścia do pomieszczenia nad garażem. Tym samym obecnie znajduje się ono od strony sypialni, w łazience między nowopowstałym uskokiem a ścianą z oknem uzyskaliśmy doskonałe miejsce na wstawienie wanny. Metraż nad garażem przeznaczyliśmy na zrobienie dużej garderoby. To rozwiązanie pozwoliło dodatkowo na wcielenie innego, bardzo praktycznego pomysłu, czyli przeniesie wyłazu strychowego. Oryginalnie znajdował się przy klatce schodowej, co było dość ryzykowne. Wyłaz postanowiłam zrobić więc nad nieco schowanym przejściem do nowo uzyskanej garderoby. Nie widać go w sypialni, więc wszystko wygląda bardzo estetycznie.

Oprócz tego zrezygnowałam ze spiżarki przy kuchni i nie zabudowałam schodów ścianą, tworząc pod nimi praktyczny schowek. Z racji instalacji pieca gazowego nie murowaliśmy kominów, a zamiast tego zastosowaliśmy gotowy system z wkładem kominowym. Ściankę kolankową na całej powierzchni bryły podnieśliśmy o 2 bloczki dzięki czemu poddasze zyskało na przestronności. Obecnie poradziłabym jednak zastosowanie 3 bloczków w części nad garażem, co znacznie zwiększy ustawność znajdującego tego pomieszczenia. Ponadto, zarówno w garażu jak i garderobie wstawiłam okno, zaś trzyskrzydłową witryne w salonie zmniejszyłam do rozmiarów dwuskrzydłowej. Tym samym, przy ścianie szczytowej uzyskałam więcej miejsca na wstawienie kanapy narożnikowej.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu Elegant WRN1187. Dom od początku bardzo mi się podobał, a wprowadzenie kilku drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich moich oczekiwań. Układ pomieszczeń został wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany, a oprócz komfortowego wnętrza, budynek satysfakcjonuje mnie pod względem wizualnym. Elewację i pokrycie dachu wykonałam w kolorach czerni i szarościach, więc mimo niezwykle prostej bryły prezentuje się naprawdę nowocześnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Elegant

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

madzik555 buduje ten dom  27.04.2017 12:26

Projekt domu Elegant należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Elegant

Projekt domu Elegant 2G -216

Elegant 2G

116,1 m²

Projekty podobne do Elegant WRN1187

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Lisandra Mała -200 3D iDesigner

Lisandra Mała

115,12 m²

Projekt domu Jaskółka 2 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Lisandra XS -100 3D iDesigner

Lisandra XS

107,24 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych