Projekt domu Dżin BSB1052

Cena projektu: 3 200 zł 2 880 zł Oszczędzasz 320 zł

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,45 m²
Min. szer. działki
21,48 m
Wysokość budynku
8,38 m
Pow. zabudowy
128,49 m²
Kubatura
809 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
233 m²
EUco
40 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Średniej wielkości dom z poddaszem użytkowym Dżin, zaprojektowany dla 4-5 osobowej rodziny, prezentuje się bardzo tradycyjnie, ze względu na prostą formę i stonowany charakter. Na tle jasnej elewacji wyróżnia się jedynie wejście do domu, umieszczone w podcieniu i podkreślone kolumnami. W bryle budynku znajduje się również jednostanowiskowy garaż. Do domu wprowadza nas bardzo mały przedsionek, a za nim nieco większy, prostokątny hall. Na lewo kierujemy się przejściem do spiżarni, a dalej do kuchni, z której poprzez otwartą jadalnię, przechodzimy do pokoju dziennego. Tam domowy klimat zapewni kominek, położony w centralnym punkcie pomieszczenia, przy jadalni. Wracając do hallu, kierujemy się do dodatkowego pokoju, toalety, a dalej do garażu. Wydzielono w nim miejsce na kotłownię, wyposażoną w osobne wyjście od strony ogrodu, co ułatwi transport opału. Pod schodami na poddasze zaplanowano jeszcze niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Na wyższej kondygnacji znajdują się trzy obszerne sypialnie. Dwie z nich, mające dostęp do balkonu, można wykorzystać jako pokoje dziecięce, a trzecią z osobną garderobą i loggią, na sypialnię dla gospodarzy. Z korytarza dostępna jest również centralnie położona łazienka. W pomieszczeniach znajdą się słupy konstrukcyjne, które mogą stać się częścią ciekawej aranżacji wnętrz. Dom Dżin wyróżnia się dużą powie, podzieloną w taki sposób, by zapewnić mieszkańcom wiele udogodnień. Najwięcej miejsca przeznaczono na pokój dzienny oraz pokoje prywatne. Z kolei małe, uzupełniające je pomieszczenia mogą pełnić funkcje praktycznej i poręcznej spiżarni czy schowka.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dżin - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,68 m²
2 hall
7,98 m²
3 spiżarnia
2,43 m²
4 kuchnia
12,87 m²
5 pokój dzienny
29,41 m²
6 pokój
10,81 m²
7 wc
2,39 m²
8 pom. gospodarcze
0,17 m²
9 kotłownia
8,21 m²
10 garaż jednostan.
18,97 m²
razem
95,92 m²

Rzut kondygnacji projektu Dżin - Rzut poddasza

1 hall + schody
16,68 m²
2 pokój
14,17 m² (19,67 m²)
3 pokój
20,67 m² (23,02 m²)
4 łazienka
5,41 m² (8,57 m²)
5 pokój
15,2 m² (18,78 m²)
6 garderoba
3,58 m² (7,15 m²)
razem
75,71 m² (93,87 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dżin na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dżin
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

243 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany). Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne. Dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Dżin

Zdjęcie profilowe 005b0000003OYWw
005b0000003OYWw

Decydując się na odpowiedni projekt, zwracałem uwagę zarówno na przewidziany w nim układ pomieszczeń, jak i walory wizualne budynku. W projekcie domu Dżin BSB1052 oba te aspekty przypadły mi do gustu, dlatego zdecydowałem się na jego realizację.

Podczas budowy nie mieliśmy większych problemów i wszystko przebiegło całkiem sprawnie. Ściany zewnętrzne naszego domu powstały przy użyciu pustaków Porotherm, natomiast wewnętrzne wymurowaliśmy z Suporexu. Izolację bryły tworzy styropian o grubości 12c m, a na poddaszu zastosowaliśmy wełnę mineralną przykrytą płytami gipsowo-kartonowymi.

Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe i moim zdaniem przy tym rozwiązaniu, dom nie jest drogi w utrzymaniu. Myślę, że można zastosować na zewnątrz nieco grubszą warstwę styropianu np. 15 cm, ale z drugiej strony nie wiem czy nie byłaby to już przesada.

W układzie zaproponowanym w projekcie Dżin BSB1052 wprowadziliśmy niewielkie zmiany. Postanowiliśmy oddzielić kuchnię od salonu ścianką działową i nieco powiększyliśmy łazienkę na parterze kosztem pokoju obok.

Budynek względem stron świata ułożony jest w ten sposób, iż wejście mamy od północy, a salon i taras znajdują się od południa. Ilość okien jest wystarczająca i wszystkie pomieszczenia są dobrze oświetlone.

Na chwilę obecną w naszym nowym domu mieszkamy we dwójkę, więc jego powierzchnia jest dla nas jednak nieco za duża. Myślę, że na takim metrażu w pełni wygodnie żyłoby się nawet 5-osobowej rodzinie.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dżin BSB1052, a w nowym domu najbardziej podoba mi się nasz salon. Ciekawym rozwiązaniem jest lekkie zadaszenie nad oknami w tym pomieszczeniu, co sprawia że latem w strefie wypoczynkowej nie jest zbyt gorąco. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Dansz78
Dansz78

Wybierając projekt domu Dżin BSB1052 wzięliśmy pod uwagę kilka aspektów, które nam w nim odpowiadały. Pierwszym z nich był wygląd zewnętrzny budynku, gdyż jest on dość nowoczesny i przypadł nam do gustu. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na naszą decyzję była powierzchnia domu. Mimo, iż gabarytowo jest nieduży, to w środku ma naprawdę sporo miejsca do wykorzystania. Ponadto, spodobało nam się umiejscowienie kotłowni, która znajduje się za garażem i posiada niezależne wyjście na zewnątrz. Było to dla nas ważne, ponieważ od początku braliśmy pod uwagę piec na paliwo stałe i nie chcieliśmy przenosić opału przez wnętrze mieszkalne.

Nasza budowa odbyła się bez żadnych drastycznych problemów, aczkolwiek w jej trakcie zauważyłem w projekcie jeden mankament, który nie bardzo mi odpowiadał. Więźba dachowa została skonstruowana w ten sposób, iż podpory wychodziły poza ścianę i wyglądało to mało estetycznie. Na szczęście poradziłem sobie z tym i pokryłem drewniane elementy styropianem.

Aby nasz dom był bardzo energooszczędny, do technologii budowy wprowadziłem kilka zmian polegających na zwiększeniu grubości materiałów oraz warstw izolacyjnych. Do wykonania ścian zewnętrznych projektant zalecał użycie pustaków 24cm, jednak ja wymurowałem je z pustaków H+H 30cm. Całą bryłę ociepliłem styropianem 16cm o lambdzie 0,040, mimo iż pierwotnie miało być to 12cm. Zwiększyłem warstwę izolacyjną wylewki i zamiast 10cm mamy jej 15cm. Dodatkowo na poddaszu zastosowałem 25cm wełny mineralnej SUPER-MATA, a dach pokryłem dachówką ceramiczną.

Koszty budowy w dużej mierze zależą od użytych materiałów. W naszym przypadku cena inwestycji przewyższała tę ujętą w kosztorysie, aczkolwiek liczyłem się z tym. Z racji tego, iż zainwestowałem w bardzo wysoką jakość produktów, nasz dom doskonale trzyma ciepło. Teraz koszty zwracają się w postaci ekogroszku, gdyż zużywamy go naprawdę niewiele. Do ogrzania domu w sezonie grzewczym październik- kwiecień kupujemy ok. 2 ton opału. Duże znaczenie w tej kwestii ma również dobór grzejników. Jeśli ich moc i parametry są takie same we wszystkich pomieszczeniach, wówczas zużycie paliwa jest mniejsze. Przy tak ocieplonym domu, wiele osób radziło mi zastosowanie ogrzewania gazowego. Przy łagodnych zimach na pewno byłoby to dobre rozwiązanie, jednak w naprawdę mroźnych sezonach kocioł na paliwo stałe lepiej się sprawdza. Tym bardziej, że nasz piec posiada sterownik pogodowy oraz pokojowy, więc przy tej technologii palenie ekogroszkiem nie jest kłopotliwe.

Układ pomieszczeń w naszym domu podobał nam się od samego początku, aczkolwiek do projektu domu Dżin BSB1052 wprowadziliśmy dwie, drobne modyfikacje. Zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej dzielącej garderobę od sypialni, a zamiast niej wstawiliśmy na całej długości duże drzwi przesuwne. W tym samym pokoju przewidziany był balkon francuski, jednak my powiększyliśmy go do rozmiarów balkonu z drugiej strony domu. Teraz jest on w pełni funkcjonalny i swobodnie można na niego wejść. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł.

W chwili obecnej w naszym domu mieszkamy w cztery osoby i na takiej powierzchni żyje nam się bardzo wygodnie. Na poddaszu mamy 3 sypialnie: jedną zajmuję razem z żoną, a dwie pozostałe należą do dwójki naszych dzieci. Świetnym rozwiązaniem jest pokój na parterze, gdyż dzięki niemu mamy miejsce do przenocowania gości.

Bardzo przydatnym pomieszczeniem jest spiżarka, która moim zdaniem powinna znaleźć się w każdym domu. Gdy wracamy z zakupów, nie musimy ich upychać w kuchennych szafkach- mamy przeznaczoną specjalnie do tego przestrzeń i wszystko ma swoje miejsce. Moimi ulubionymi pokojami w naszym domu jest sypialnia z garderobą i balkonem oraz salon. W części dziennej znajduje się wmurowany w ścianę kominek, który nadaje wnętrzu niesamowitego uroku i wszystkim bardzo się podoba.

Jedynym, małym minusem jest nieco wąska klatka schodowa oraz rozmiar wiatrołapu. Jest on jednak trochę za mały, ale za to następny korytarz jest duży i wszystko nadrabia. Jeśli komuś faktycznie nie jest potrzebna spiżarka, to mogę poradzić, aby jej kosztem nie powiększać kuchni, a właśnie wiatrołap.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dżin BSB1052 był dla nas naprawdę trafny. Nasz dom jest funkcjonalny i świetnie prezentuje się z zewnątrz. Mogę śmiało polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dżin

  – 0 głosów

Projekt domu Dżin należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dżin

Projekt domu Dżin 2G -350

Dżin 2G

155,88 m²

Projekt domu Dżin N 2G -350

Dżin N 2G

155,88 m²

Projekt domu Dżin N -320

Dżin N

144,45 m²

Projekty podobne do Dżin BSB1052

Projekt domu Domena 202 A -250

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu Atrakcyjny 3A 3D iDesigner

Atrakcyjny 3A

134,3 m²

Projekt domu Oberon

Oberon

143,58 m²

Projekt domu Rewers -130

Rewers

133,6 m²

Projekt domu Bonus -130

Bonus

130,7 m²

Projekt domu Dostępny 6 3D

Dostępny 6

142,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych