Projekt Domek Prosty (010 ZD) SLF1028

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
111,3 m²
Min. szer. działki
18,55 m
Wysokość budynku
7,62 m
Pow. zabudowy
87,9 m²
Kubatura
501 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
166,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Wolnostojący dom jednorodzinny, parterowy z użytkowym poddaszem.

Rzut kondygnacji projektu Domek Prosty (010 ZD) - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,3 m²
2 hall
12,4 m²
3 kuchnia + spiżarnia
13,2 m²
4 pokój dzienny
22,6 m²
5 pokój
10,2 m²
6 wc
2,4 m²
7 pom. gospodarcze
6,5 m²
razem
69,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Domek Prosty (010 ZD) - Rzut poddasza

1 korytarz
4,1 m²
2 pokój
11,5 m² (15,6 m²)
3 pokój
11,3 m² (15,3 m²)
4 garderoba
2,5 m² (4,1 m²)
5 łazienka
5,9 m² (8,2 m²)
6 pokój
6,5 m² (8,8 m²)
razem
41,8 m² (56,1 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Domek Prosty (010 ZD) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Domek Prosty (010 ZD)

Koszt budowy domu

stan zerowy
30 265 zł

stan surowy otwarty
99 024 zł

stan surowy zamknięty
21 483 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

150 772 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Podłoga parteru - wylewka cement. Ściany zewn. - murowane. Ściany wewn. parter - szkieletowe, płyty GK. Ściany wewn.: murowane/ szkieletowe. Strop: żelbetowy. Elewacja parter - tynk mineralny/deski strugane. Podbitka drewniana. Konstrukcja drewniana - całość elementy. Pokrycie dachu - gonty bitumiczne (dachówka).

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Domek

Opinie mieszkańców domu Domek Prosty (010 ZD)

Zdjęcie profilowe Tygrys55
Tygrys55

Do naszej działki i kierunków świata, według jakich była ona położona, najlepiej pasował projekt domu Domek Prosty SLF1028 z garażem. Mogłem go ustawić wejściem od południa, dzięki czemu cała część dzienna (czyli ta najczęściej używana) jest bardzo jasna całymi dniami.

Wybrałem dom w wersji szkieletowej, więc budowa poszła naprawdę szybko. Zaczęliśmy w czerwcu 2011 i już tego samego roku w październiku się wprowadziliśmy. Dzięki temu, już niedługo miną 3 lata odkąd mieszkamy w domu. Budynek jest ocieplony 15cm wełny mineralnej oraz 10cm styropianu, mamy piec na pellet i przygotowany przewód kominowy na kominek w salonie, ale póki co nie śpieszymy się do jego realizacji. Uważam, że jest to całkiem ekonomiczny dom - 1500, maksymalnie 2000 złotych powinno starczyć do jego ogrzania w sezonie zimowym, a przy ostatniej lekkiej zimie wydaliśmy tylko 1300 złotych plus jakieś 4 kubki własnego drzewa.

Nie dokonaliśmy żadnych zmian w układzie pomieszczeń w projekcie domu Domek Prosty SLF1028. Ten zaproponowany przez projektanta jest dla nas całkowicie wystarczający i na tą chwilę nic byśmy w nim nie ruszali. Dom co prawda nie jest duży, ale pomieszczenia nie są najmniejsze. Dla naszej dwójki i dziecka to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. A uważam, że nawet czwórka czy piątka osób całkiem wygodnie żyłaby w takim domu. Na dole dodatkowy pokój będzie przeznaczony raczej na gabinet. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu, wnętrze domu jest bardzo jasne. Raczej też nie zastanawiałem się nad usunięciem któregoś z okien w salonie - uważam, że budynek straciłby wtedy znacznie na wyglądzie zewnętrznym.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Domek Prosty SLF1028 to był zdecydowanie dobry wybór. Udało nam się też w bardzo dobrym guście zrobić elewację. Wiele osób też chwali nasz dom, co jest bardzo miłe. Polecam - jest to prosty dom i w miarę tani w budowie. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Jarosław222
Jarosław222

Gdy szukaliśmy odpowiedniego projektu zwracałem uwagę na wygląd budynku, aczkolwiek moją żonę bardziej interesowało jego wnętrze. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że rozmieszczenie pokoi jest jednak najważniejsze i zdecydowaliśmy się na projekt domu Domek Prosty (010 ZD) SLF1028. Mimo, iż jego bryła jest bardzo prosta to przewidziany w niej układ pomieszczeń jest proporcjonalny i niesamowicie funkcjonalny. Korytarze nie są duże, a kwadratowy kształt pokoi, bez żadnych załamań i zakamarków czyni je bardzo ustawnymi.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko przebiegło naprawdę sprawnie. Projekt jest czytelny i z łatwością się go realizuje. Jestem również zadowolony z kosztów inwestycji, które były dość niskie z uwagi na prosty, dwuspadowy dach i nieskomplikowaną bryłę. Nasz dom jest bardzo ekonomiczny i rachunki w naszym przypadku są dosyć niskie. Mamy ogrzewanie gazowe i w pomieszczeniach utrzymujemy stałą temperaturę 21 stopni. W ciągu całego roku płacimy ok. 2000zł za gaz wliczając w to oczywiście grzanie wody. Myślę, że jest to naprawdę niewielka kwota.

W projekcie domu Domek Prosty (010 ZD) SLF1028 mój wykonawca dostrzegł jedną nieścisłość, którą na szczęście łatwo można było skorygować. W salonie mamy kominek, a za przylegającą do niego ścianą musi znajdować się kanał dymny. Fachowiec zwrócił uwagę, że zrobienie schodów zgodnie z wytycznymi jest przez to niewykonalne i z racji tego zmieniliśmy ich bieg. Teraz zamiast z lewej, klatka schodowa zaczyna się z prawej strony.

Skosy na poddaszu pierwotnie miały być bardzo niskie, więc nie byłoby możliwości, aby wstawić przy nich meble. Z racji tego projektant przewidział małe ścianki działowe, aby pokoje zaczynały się od miejsca gdzie powierzchnia jest użytkowa. Postanowiliśmy jednak wykorzystać tą przestrzeń i w tym celu podnieśliśmy ściankę kolankową z 25cm do 100cm. Dzięki temu sypialnie i łazienka na poddaszu zyskały na metrażu i są naprawdę przestronne, a całe poddasze zwiększyło się o 15m2. Być może architekt uznał, że niższy budynek będzie prezentował się lepiej, ale moim zdaniem jego podniesienie wcale nie ujęło mu uroku.

Front naszego domu usytuowany jest na południe, a duże drzwi tarasowe znajdują się po stronie zachodniej. Wszędzie jest naprawdę jasno i słonecznie. Okna połaciowe zostały w naszym przypadku powiększone o jeden rozmiar i tym samym sypialnie na górze są bardzo mocno oświetlone. Gdy zimową porą słońce wychodzi z zza chmur, pokoje szybko się nagrzewają i mamy w nich naprawdę ciepło.

Jesteśmy rodziną 4-osobową i metraż naszego domu, doskonale sprawdza się przy takiej liczbie domowników. Każdy z nas ma swoją wygodną i dużą sypialnię. Mamy jeden wolny pokój na parterze, który funkcjonuje jako gościnny. Gdy odwiedza nas ktoś z rodziny lub bliski znajomy, nie ma żadnego problemu, aby ich przenocować. Taki dodatkowy pokój jest naprawdę przydatny i warto mieć go w każdym domu. Świetnym rozwiązaniem w projekcie jest uwzględnienie pomieszczenia pod schodami. To taka gospodarcza powierzchnia, w której trzymamy odkurzacz czy inne sprzęty i wszystko mamy „pod ręką”.

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Domek Prosty (010 ZD) SLF1028. Budynek nie jest futurystyczny, a jego bryła jest prosta i nie rzuca się w oczy. Jest jednak za to w 100% funkcjonalny i bardzo dobrze przemyślany. Wszyscy odwiedzający nas goście są zachwyceni ustawnością i wygodą pomieszczeń. Aby również z zewnątrz ładnie się prezentował, zrobiliśmy elewację w naszym guście i dodaliśmy kilka ozdobników. Wygląda to naprawdę dobrze i teraz w naszym domu podoba nam się dosłownie wszystko. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe tolo_36
tolo_36

Wybraliśmy projekt domu Domek Prosty SLF1028, ponieważ zależało nam na prostej bryle. Układ pomieszczeń wydał nam się na tyle dopasowany do naszych potrzeb, że nie musieliśmy w nich wprowadzać zbyt wielu zmian. Pomieszczenia są bardzo jasne w ciągu dnia. Zrezygnowaliśmy nawet z okien dachowych na rzecz tradycyjnych i pomieszczenia w żadnym stopniu na tym nie ucierpiały.

Budowa przebiegła według naszego planu. Nie mieliśmy żadnych problemów z ekipami, które do nas przychodziły- były bardzo rzetelne. Sam projekt domu Domek Prosty SLF1028 był bardzo czytelny. Jednak moi wykonawcy zauważyli, że są tam jakieś drobne nieścisłości, jednak już nawet nie pamiętam jakie. Piec mamy na gaz, jednak jeśli koszty nie będą korzystne, to możemy go zmienić na węglowy.

Układ pomieszczeń jest dla nas bardzo funkcjonalny. Moja rodzina liczy cztery osoby, miejsca mamy odpowiednią ilość. Nasz największy sukces to na pewno cała realizacja projektu. A do tego koszty budowy, które nie były zbyt wielkie. Oczywiście będziemy mieć także miejsce na przyjmowanie gości, salon jest dość przestronny, więc nie będzie kłopotu.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Domek Prosty SLF1028. Na chwilę obecną nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Domek Prosty (010 ZD)

  – 0 głosów

Projekt Domek Prosty (010 ZD) należy do kategorii

Projekty podobne do Domek Prosty (010 ZD) SLF1028

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda Mała BIS -100 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu BW-36 wariant 15 bez garażu

Projekt domu Ricardo VI -250 3D iDesigner

Ricardo VI

118,15 m²

Projekt domu Selena A PS

Selena A PS

120,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych