Projekt Dom przy Wiosennej 4 KRK1264

Cena projektu: 3 240 zł 2 840 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,87 m²
Min. szer. działki
21,05 m
Wysokość budynku
8,47 m
Pow. zabudowy
116,65 m²
Kubatura
673,17 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
209,67 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Wiosennej 4 jest alternatywą znanego projektu Dom przy Wiosennej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Wiosennej 4 jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Dom przy Wiosennej 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Zaprojektowane kuchenne okno wychodzące na ogród pozwala na wpuszczenie do domu niezwykłej świeżości i zapachu kwiatów. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Pięć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Dom przy Wiosennej 4 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Wiosennej 4 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,5 m²
2 hall
6,26 m²
3 pokój dzienny
21,51 m²
4 kuchnia
13,28 m²
5 spiżarnia
1,43 m²
6 łazienka
4,74 m²
7 pokój
8,83 m²
8 kotłownia
5,59 m²
9 pom. gospodarcze
2,11 m² (2,72 m²)
10 garaż jednostan.
18,92 m²
razem
86,17 m² (86,78 m²)

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Wiosennej 4 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
9,66 m²
2 pokój
11,89 m² (15,3 m²)
3 pokój
15,04 m² (19 m²)
4 pokój
10,74 m² (15,79 m²)
5 łazienka
7,5 m² (11,46 m²)
6 pokój
14,49 m² (18,92 m²)
razem
69,32 m² (90,13 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Wiosennej 4 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Wiosennej 4
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 954 zł

stan surowy otwarty
150 558 zł

stan surowy zamknięty
32 706 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

229 218 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Wiosennej 4

Zdjęcie profilowe Hengrasem
Hengrasem
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Wiosennej 4 KRK1264, ponieważ spośród wszystkich które oglądaliśmy, ten najbardziej spełniał nasze oczekiwania. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego wielu modyfikacji. Szczególnie zależało nam na spiżarce przy kuchni oraz dodatkowym pokoju na parterze, a Dom przy Wiosennej 4 spełniał te kryteria. Ponadto, od początku szukaliśmy domu o właśnie takim metrażu.

Jak to często bywa przy tego typu inwestycjach, również podczas naszej budowy pojawiły się drobne trudności, ale na szczęście nie było to nic poważnego. Z dokumentacją techniczną projektu nie mieliśmy żadnych problemów i nie mam co do niej zastrzeżeń. Do nowego domu udało nam się wprowadzić stosunkowo szybko, gdyż do tego czasu, od rozpoczęcia inwestycji minęły niecałe 2 lata. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków, a bryłę z zewnątrz pokryliśmy styropianem w kropki. Budynek dobrze utrzymuje temperaturę i nie mamy dużych strat ciepła, jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie ocenić faktycznych kosztów ogrzewania. Jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania w nowym domu i więcej na ten temat będę w stanie powiedzieć po zimie 2015/2016r.

Mojemu mężowi bardzo zależało na dużym garażu, dlatego powiększyliśmy oryginalnie przewidziany. Dzięki temu, pokój nad nim również mocno zyskał na metrażu - obecnie jest olbrzymi, a jego powierzchnia wywiera niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających nas gościach. Uważam więc, że ten pomysł był dla nas strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo, aby pomieszczenia na poddaszu były bardziej przestronne, zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej.

Do projektu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 nie wprowadzaliśmy już innych zmian, jednak obecnie być może zdecydowałabym się na kilka poprawek. Hall na poddaszu jest dosyć malutki - nie jest to dla mnie duży kłopot, aczkolwiek pokoje na tej kondygnacji są na tyle duże, iż bez problemu można powiększyć ich kosztem powierzchnię korytarza. Myślę, że ciekawym pomysłem będzie wydłużenie go do drzwi balkonowych. Hall zyska wtedy na przestronności, a dodatkowo będzie dobrze doświetlony - przy takim układzie byłby idealnym miejscem do spokojnego relaksu. Dodatkowo, na tę chwilę wstawiłabym w garażu dodatkowe drzwi prowadzące bezpośrednio na zewnątrz i zastanowiłabym się nad innym usytuowaniem budynku na działce.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Wiosennej 4 KRK1264, chociaż przyznam, iż dla mnie i mojego męża jego metraż okazał się jednak nieco za duży. Myślę, że na takiej powierzchni z powodzeniem mogłaby zamieszkać nawet 4-osobowa rodzina i wszystkim domownikom będzie bardzo komfortowo. W naszym nowym domu szczególnie podoba mi się strefa dzienna. Kuchnia jest pięknie zaaranżowana, a dzięki dwóm oknom również doskonale oświetlona. Duże drzwi balkonowe sprawiają, iż do salonu także wpada wiele słońca, a sam pokój dzienny jest naprawdę przestronny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe pajutek123
pajutek123
Szukając odpowiedniego projektu przede wszystkim skupiliśmy się na znalezieniu budynku pasującego do wymiarów i warunków zabudowy zakupionej działki. Spośród propozycji możliwych do zrealizowania, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Dom przy Wiosennej 4 KRK1264. Uwzględnione w nim pomieszczenia wydały nam się ustawne, przestronne i funkcjonalnie rozmieszczone, co również było dla nas niezwykle istotne.

Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była poprawnie sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z wykonaniem wszystkim prac. Budowę udało się zakończyć w bardzo korzystnym czasie - od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął zaledwie 1 rok i 4 miesiące.

Budynek został postawiony przy użyciu pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, że koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Myślę więc, że przyszli Inwestorzy projektu domu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 chcący zastosować wyżej wymienione materiały powinni liczyć się z większymi wydatkami.

Projekt Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 przewiduje całkiem spory metraż i jak na dom o takiej powierzchni salon wydał się nam zbyt mały, tym bardziej, że jesteśmy 4-osobową rodziną. Postanowiliśmy więc poszerzyć nieco bryłę od tej strony, powiększając jednocześnie strefę wypoczynkową, kuchnię oraz sypialnie na górze. Był to naprawdę dobry pomysł - część dzienna jest obecnie w pełni przestronna i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Oprócz tego podnieśliśmy nieco wysokość ścianki kolankowej, dzięki czemu skosy stały się łagodniejsze i tym samym poddasze jest teraz bardziej przestronne.

Rozmieszczenie wnętrza zaplanowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 od początku bardzo nam się spodobało i w dalszym ciągu w całości spełnia nasze oczekiwania. Pomieszczenia są ustawne, a ich liczba jest odpowiednia do w pełni komfortowego zamieszkania nawet 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe agatab22
agatab22
Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 w wersji lustrzanego odbicia. Układ budynku i uwzględnionych w nim pomieszczeń idealnie pasował do naszej działki względem kierunków świata, co miało dla nas priorytetowe znaczenie. Przede wszystkim zależało nam na jedynym, mało powszechnym rozwiązaniu jakim jest usytuowanie kuchni od tyłu domu. W przypadku naszej działki, przeszklenia w salonie wchodzące na frontową, słoneczną stronę wydały się nam bardziej korzystne. Istotny wpływ na wybór projektu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 miało również funkcjonalne wnętrze spełniające potrzeby naszej rodziny.

Jestem zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Projekt pod względem konstrukcyjnym był dobrze opracowany, a prace postępowały sprawnie i po naszej myśli. Do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już po 1,5 roku od rozpoczęcia budowy. Ściany zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach przykryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że kwota podana w Extra Indexie została dobrze oszacowana i przyszli Inwestorzy projektu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 śmiało mogą się nią sugerować. Nam udało się nawet zejść poniżej podanych kosztów.

Projekt Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 od początku wydał się nam świetnie przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich naszych oczekiwań. Postanowiliśmy przedłużyć ściankę działową między wiatrołapem a salonem, tak aby nieco oddzielić część wypoczynkową od głównego hallu. Zrezygnowaliśmy ze wstawiania drzwi z korytarza do pralni, a także przenieśliśmy znajdujące się w niej przejście do części technicznej - zamiast do kotłowni, z pralni przechodzimy bezpośrednio do garażu. W nim z kolei zastosowaliśmy drzwi prowadzące na zewnątrz. Kosmetyczną, acz bardzo praktyczną poprawką okazała się zmiana strony otwarcia drzwi w dolnej łazience. Dzięki temu wejście jest wygodniejsze, a wysposażenie łazienki nie jest widoczne z salonu. Świetnym pomysłem było także podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka, w celu zwiększenia przestronności poddasza. Ponadto, aby wejście na strych było bardziej komfortowe, zamiast wysuwanych schodów, przedłużyliśmy główną klatkę schodową.

Wybór projektu domu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Decyzja o jego realizacji była dobrze przemyślana, a kilka zmian sprawiło, że układ jest dla nas idealny i dostrzegamy w nim same plusy. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i mieszka się nam w nim naprawdę dobrze. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Aleksander5734
Aleksander5734
Gdy wraz z żoną rozpoczęliśmy poszukiwania optymalnego dla nas projektu domu, dużą uwagę przywiązaliśmy do ułożenia naszej działki względem kierunków świata. W naszym przypadku wjazd znajduje się od najbardziej słonecznej strony południowej. Istotne było więc, aby przeszklenia w salonie wychodziły od frontu, tak aby część wypoczynkowa była dobrze oświetlona. Gotowanie potraw nagrzewa kuchnię, toteż duża ilość słońca nie jest w niej potrzebna. Spośród propozycji spełniających nasze oczekiwania w tej kwestii, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. W trakcie nie natrafiliśmy na nic co spowodowałoby większe przestroje, a wszystkie prace postępowały po naszej myśli. Postawienie oraz całkowite wykończenie nowego domu zajęło w naszym przypadku ok. 2 lat. Zgodnie z zaleceniami autora projektu domu Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Postanowiliśmy jednak zmienić wskazaną metodę wykonania stropu i zamiast monolitycznej konstrukcji, wykonaliśmy go systemem Teriva. Przy zastosowaniu powyższych materiały, koszty naszej realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 100 tys. zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 od początku spełniał nasze oczekiwania. Nie czuliśmy więc potrzeby wprowadzania w nim jakichkolwiek zmian i wszystko wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją. Obecnie zdecydowałbym się jednak na przeniesienie kominka w salonie. Znajduje się on na środku części dziennej, aczkolwiek myślę że lepiej prezentowałby się jako narożny. Uważam, że warto rozważyć to rozwiązanie.

Decyzja o wyborze projektu domu z garażem Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 była przez nas bardzo dokładnie przemyślana i w dalszym ciągu jesteśmy z niej zadowoleni. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i dostrzegamy w nim same plusy. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a w nowym domu mieszka się nam z pełnym komfortem. Myślę, że taka powierzchnia usatysfakcjonuje również piątkę domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Wiosennej 4

  4 – 3 głosy

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Aleksander5734 buduje ten dom  19.01.2018 13:12

pajutek123 buduje ten dom  30.08.2017 15:02

agatab22 buduje ten dom  02.11.2017 10:45

Projekt Dom przy Wiosennej 4 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Wiosennej 4

Projekt domu Dom przy Wiosennej 18 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 15 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 17 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 16 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 9 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 21 -700

Projekt domu Dom przy Wiosennej 5 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 14 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej -400

Dom przy Wiosennej

129,3 m²

Projekt domu Dom przy Wiosennej 7 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 6 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 8 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 20 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 19 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 3 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 12 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 2 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 11 -400

Projekt domu Dom przy Wiosennej 10 -400

Projekty podobne do Dom przy Wiosennej 4 KRK1264

Projekt domu BW-44 z frontem południowym

Projekt domu Osiek 5n -300

Osiek 5n

137,77 m²

Projekt domu Pinczer 3 z garażem -300 3D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21 -400

Projekt domu Salo II Termo

Salo II Termo

122 m²

Projekt domu Koralgol -320

Koralgol

127,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych