Projekt Dom przy Wiązowej 2 KRK1227

Cena projektu: 2 940 zł 2 490 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 25 listopada 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
150 m²
Min. szer. działki
18,68 m
Wysokość budynku
8,69 m
Pow. zabudowy
124,7 m²
Kubatura
711 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
223 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom przy Wiązowej 2 to zwarty ale bardzo pojemny budynek jednorodzinny, przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Parter i poddasze użytkowe zamykają się w niemal kwadratowym obrysie, w który wciągnięto także garaż na jedno stanowisko. Tradycyjna bryła została przekryta ciągłym dachem dwuspadowym o kalenicy prostopadłej do drogi. Pośrodku fasady znalazł się duży balkon, tworzący zadaszenie nad drzwiami wejściowymi. Drugi, identyczny balkon pojawił się w tylnej ścianie szczytowej, nad położonym w centrum wyjściem na taras. Dom nadaje się dla 5-6 osobowej rodziny, a ze względu na prosty, prawie kwadratowy plan zmieści się nawet na średniej wielkości działkach. Ze względu na różnice w stopniu kameralności, strefę dzienną rozbito w parterze na oddzielne pomieszczenia. Obszerny pokój dzienny z kominkiem i wyjściem na taras zajął tylne naroże budynku. Sąsiaduje z nim prywatny, duży pokój, który może służyć np. gościom. Te wymagające spokoju pomieszczenia zlokalizowano jak najdalej od drogi. Przy ścianie frontowej znalazła się za to bardzo duża i jasna kuchnia. Wszystkie pomieszczenia łączy centralny, podłużny hall na przedłużeniu wiatrołapu. Od garażu oddzieliła go (dostępna z tego ostatniego) kotłownia oraz łazienka naprzeciwko otwartych, dwubiegowych schodów. Poddasze zajmują pomieszczenia nocne. Trzy bardzo przestronne i ustawne pokoje zlokalizowane są wzdłuż ścian szyczytowych. Dwa mniejsze, przylegające do tylnej ściany, współdzielą duży balkon od ogrodu. Największy pokój powiększono o pokaźną, bardzo wygodną garderobę oraz prywatny balkon. Duża łazienka naprzeciwko jasnej klatki schodowej obsługuje wszystkie sypialnie. Wnętrza Domu przy Wiązowej są niezwykle przestronne. Zbliżony do kwadratu plan umożliwił optymalny podział przestrzeni. Kluczowe dla rozmieszczenia funkcji w przyziemiu okazało się oddalenie od drogi - wymagające spokoju pokoje zlokalizowano na tyłach. Pozostałe pomieszczenia układają się wzdłuż centralnej komunikacji, która jednocześnie łączy i separuje różne obszary. Wielkie pokoje prywatne na poddaszu zapewnią każdemu z lokatorów swobodę i komfort. Zarówno pomieszczenia parteru jak i kondygnacji są świetnie doświetlone - nawet nad klatką schodową zaprojektowano okno połaciowe. Stabilna, proporcjonalna bryła jest jednocześnie pozbawiona zbędnych rozrzeźbień - między innymi dzięki temu łatwo można wkomponować ją w niemal każdą działkę i otoczenie.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Wiązowej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 garaż jednostan.
19,8 m²
3 kotłownia
3,5 m²
4 hall
10 m²
5 łazienka
3 m²
6 pokój dzienny
28,3 m²
7 pokój
15,2 m²
8 kuchnia
13,4 m²
razem
97,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Wiązowej 2 - Rzut poddasza

9 korytarz + schody
9,7 m²
10 pokój
22,9 m² (28,1 m²)
11 garderoba
5 m² (9,4 m²)
12 łazienka
6 m² (9,4 m²)
13 pokój
15,8 m² (21,6 m²)
14 pokój
16,2 m² (22 m²)
razem
75,6 m² (100,2 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Wiązowej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Wiązowej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

192 307 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
35 849 zł

stan surowy otwarty
129 795 zł

stan surowy zamknięty
26 663 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 19 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - blacha.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Wiązowej 2

Zdjęcie profilowe Ilona1227
Ilona1227
Szukając projektu naszego przyszłego domu, największą uwagę zwracaliśmy na to, aby uwzględniał on dwa rozwiązania, na których szczególnie nam zależało. Pierwszym kryterium było to, aby na parterze oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden, dodatkowy pokój - pierwotnie mieliśmy zamiar zamieszkać w domu już po wykończeniu samego dołu, ale ostatecznie zmieniliśmy plany. Oprócz tego, interesowała nas oddzielna kuchnia. Spośród tych, które spełniały te kryteria, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Dom przy Wiązowej 2 KRK1227.

Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów, a kierownik budowy nie zgłaszał błędów w dokumentacji technicznej. Budynek został wymurowany z bloczków Ytong ENERGO o grubości ok. 40 cm. Ten rodzaj materiału nie wymaga zastosowania dodatkowej warstwy izolacyjnej, więc ściany z zewnątrz pokryliśmy jedynie strukturą elewacyjną. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym przy dużym wkładzie pracy własnej. Stosując taką metodę udało nam się zmieścić w kwocie oszacowanej w kosztorysie. Uważam jednak, iż chcąc zrealizować taką inwestycję zatrudniając jedynie zewnętrznych wykonawców lub też profesjonalną firmę budowlaną, należy liczyć się z wyższymi kosztami.

Do projektu Dom przy Wiązowej 2 KRK1227 wprowadziliśmy zmianę polegającą na podniesieniu ścianki kolankowej o wysokość jednego, 40 cm pustaka. Zdecydowaliśmy się na tą modyfikację, ponieważ stwierdziliśmy, iż bez niej pokoje będą nieco zbyt niskie, a dzięki niej sypialnie zyskały na przestronności. Warto zaznaczyć, że to rozwiązanie nie wpłynęło na wygląd budynku, który w dalszym ciągu świetnie się prezentuje. Właściwie na zewnątrz jest to praktycznie nie do zauważenia. Dodatkowo, postanowiliśmy powiększyć garderobę kosztem części sypialni. W związku z przesunięciem ścianki działowej w tym miejscu, potrójna witryna została zastąpiona dwoma dwuskrzydłowymi oknami balkonowymi. Oprócz tego, zamiast lanych betonem schodów wykonaliśmy je w metalowej konstrukcji.

Innych poprawek już nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek gdybyśmy budowali nasz dom po raz drugi, zdecydowalibyśmy się na jeszcze jedną. Obserwujemy inne realizacje tego projektu i zauważyliśmy, iż jedni z Inwestorów wpadli na rewelacyjny pomysł. Polega on na wydłużeniu garażu i zrobieniu w nim kotłowni - jej pierwotny metraż właściciele domu przeznaczyli na wykonanie spiżarki. Gdybyśmy zobaczyli to wcześniej, również wprowadzilibyśmy tą modyfikację i myślę, że naprawdę warto to rozważyć.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Wiązowej 2 KRK1227 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Przewidziany w nim układ pomieszczeń w całości mnie satysfakcjonuje i spełnia oczekiwania naszej rodziny. Być może w przyszłości zdecydujemy się na wyburzenie ścianki między salonem a pokojem obok w celu powiększenia części wypoczynkowej, ale póki co obecne rozwiązanie nam odpowiada. Osobny pokój pozwala na uzyskanie prywatności na parterze, a dodatkowo można przechowywać w nim zabawki dzieci, co umożliwia zachowanie porządku w salonie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Wiązowej 2

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Wiązowej 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Wiązowej 2

Projekt domu Dom przy Wiązowej 3 -450

Projekty podobne do Dom przy Wiązowej 2 KRK1227

Projekt domu E-255

E-255

155,4 m²

Projekt domu E-254

E-254

146,1 m²

Projekt domu Dostępny 4A -680 3D iDesigner

Dostępny 4A

139,6 m²

Projekt domu Michał -100

Michał

155,7 m²

Projekt domu Dostępny 4B -680

Dostępny 4B

139,6 m²

Projekt domu Dominik As - murowana – beton komórkowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych