Projekt Dom przy Słonecznej 7 bis KRK1360

Cena projektu: 3 090 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130 m²
Min. szer. działki
23,06 m
Wysokość budynku
7,83 m
Pow. zabudowy
208,35 m²
Kubatura
717,19 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
303,36 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Słonecznej 7 bis został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dom przy Słonecznej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Dom przy Słonecznej 7 bis to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który wyjątkowo się prezentuje. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Dom przy Słonecznej 7 bis to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Autor projektu przewidział w nim dwie łazienki o optymalnych wymiarach. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Słonecznej 7 bis - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,76 m²
2 korytarz
16,9 m²
3 pokój dzienny
26,24 m²
4 kuchnia
15,2 m²
5 spiżarnia
2,01 m²
6 pokój
17,74 m²
7 łazienka
6,56 m²
8 pokój
15,03 m²
9 pokój
20,08 m²
10 łazienka
3,48 m²
11 kotłownia
6,19 m²
12 garaż jednostan.
31,73 m²
razem
167,92 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Słonecznej 7 bis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Słonecznej 7 bis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
73 066 zł

stan surowy otwarty
128 401 zł

stan surowy zamknięty
29 393 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

230 860 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Słonecznej 7 bis

Zdjęcie profilowe Marek46343
Marek46343
Decyzję o realizacji projektu domu Dom przy Słonecznej 7 bis KRK1360 została właściwie podjęta przez moją żonę, aczkolwiek ja w pełni podzielałem ten wybór. Moim głównym wymaganiem było to, aby w bryle uwzględniony był duży dwustanowiskowy garaż, co małżonka oczywiście wzięła pod uwagę, a oprócz tego dom w całości bardzo jej się spodobał. Ukazany na rysunkach budynek atrakcyjnie prezentował się pod względem wizualnym, a przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał oczekiwania naszej rodziny.

Do zrealizowania całej inwestycji zatrudniliśmy profesjonalną firmę, dlatego też nie musieliśmy za wiele ingerować w przebieg budowy. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Pierwsze wykopy rozpoczęliśmy 23 lutego, a już w 21 grudnia tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu.

Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm. Strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja, a dach pokryliśmy dachówką. Na koszty inwestycji wpływ ma naprawdę wiele czynników, a najważniejszymi z nich jest dobór i jakość materiałów oraz metoda budowy. Oczywiście można szukać tańszych produktów i zdecydować się na budowę systemem gospodarczym, aczkolwiek my woleliśmy pójść bardziej sprawdzoną drogą. Nie oszczędzaliśmy na materiałach, a w całym domu wstawiliśmy wysokiej klasy okna, które wraz z roletami wyniosły ok. 46 tys. zł, a koszt pokrycia dachu (dachówka+robocizna) ok. 62 tys. zł. Oprócz tego współpracowaliśmy z jedną doświadczoną firmą, która kompleksowo zajęła się całą realizacją. W naszym przypadku koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego znacznie przekroczyły oszacowane w kosztorysie.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a na stropie zastosowaliśmy ten o grubości 6 cm. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Moja żona najlepiej czuje się w wyższych temperaturach, dlatego też wewnątrz domu mamy naprawdę ciepło. Rachunki za zużycie gazu w sezonie zimowym wynoszą ok. 460 zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Dom przy Słonecznej 7 bis KRK1360 od początku przypadł nam do gustu, dlatego też postanowiliśmy wykonać go zgodnie z oryginałem. Zdecydowaliśmy się jedynie na powiększenie łazienki kosztem części powierzchni jednego pokoju. Jesteśmy trzyosobową rodziną, więc trzy tak duże sypialnie nie były nam potrzebne. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z realizacji projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Dom przy Słonecznej 7 bis KRK1360. Jego wnętrze jest dla nas w pełni komfortowe i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Słonecznej 7 bis

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Marek46343 buduje ten dom  11.05.2017 16:07

Projekt Dom przy Słonecznej 7 bis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Słonecznej 7 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 11 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 5 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 2 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 7

Projekt domu Dom przy Słonecznej 10 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 12 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 5

Projekt domu Dom przy Słonecznej 9 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 2

Projekt domu Dom przy Słonecznej 4 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 4

Projekt domu Dom przy Słonecznej 3 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 3

Projekt domu Dom przy Słonecznej

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych