Projekt Dom przy Słonecznej 4 KRK1257

Cena projektu: 3 090 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,9 m²
Min. szer. działki
23 m
Wysokość budynku
6,92 m
Pow. zabudowy
202,5 m²
Kubatura
680 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
286,1 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Słonecznej 4 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Słonecznej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Słonecznej 4 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Dom przy Słonecznej 4 to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim dwie łazienki o optymalnych wymiarach. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Słonecznej 4 - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,4 m²
2 korytarz
19,4 m²
3 pokój dzienny
32,7 m²
4 kuchnia
16,5 m²
5 spiżarnia
2 m²
6 pokój
14,4 m²
7 pokój
13,1 m²
8 łazienka
6,8 m²
9 pokój
14,9 m²
10 łazienka
3,7 m²
11 kotłownia
10,8 m²
12 garaż jednostan.
21 m²
razem
162,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Słonecznej 4 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Słonecznej 4
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
77 694 zł

stan surowy otwarty
158 010 zł

stan surowy zamknięty
30 498 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

266 202 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 25°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Słonecznej 4

Zdjęcie profilowe alusiaa24
alusiaa24
Od początku byliśmy z mężem zainteresowani budową domu parterowego i właściwie był to dla nas priorytetowy aspekt w kwestii znalezienia odpowiedniego projektu. Do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Dom przy Słonecznej 4 KRK1257. Przewidziany w nim metraż spełniał nasze oczekiwania, a dodatkowo bardzo spodobało mi się, iż pokoje sypialniane są w nim wyraźnie oddzielone od części dziennej.

Jestem zadowolona z przebiegu całej budowy - wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło w naszym przypadku ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Architekt dobrze oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i uważam, że śmiało można się nim sugerować. Dodatkowo, przy budowie systemem gospodarczym i tym samym nakładzie własnej pracy z łatwością można znacznie obniżyć podane w nim koszta.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 10 cm warstwą styropianu. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy drzewem opałowym. Do domu wprowadziliśmy się stosunkowo niedawno, dlatego też na chwilę obecną trudno jest mi ocenić faktyczne koszty takiego ogrzewania, aczkolwiek już teraz dostrzegam że budynek jest całkiem ekonomiczny. Styropian o grubości 10 cm dobrze się sprawdza i jest w tym przypadku w zupełności wystarczający. Dom szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę - po rozpaleniu pieca w godzinach porannych, przez cały dzień mamy w nim ciepło i nie mam potrzeby dokładania drewna.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Słonecznej 4 KRK1257 od początku bardzo przypadł nam do gustu, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z pierwotną wizją architekta. Uznaliśmy jednak że dobrym pomysłem będzie zrobienie pralni w miejscu mniejszej łazienki. Ponadto, zarówno ją jak i znajdująca się naprzeciwko spiżarnię lekko powiększyliśmy kosztem części powierzchni hallu.

Wybór projektu domu parterowego z garażem Dom przy Słonecznej 4 KRK1257 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Rozkład uwzględnionego w nim wnętrza został bardzo praktycznie przemyślany i w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Zdecydowanym plusem układu jest widoczna strefowość mieszkania. Salon i strefa jadalniana znajdują się od siebie w znacznej odległości, co jest szczególnie funkcjonalne w przypadku odwiedzin gości. W sypialniach nie słychać rozmów prowadzonych w części wypoczynkowej, więc nikt nikomu nie przeszkadza. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Słonecznej 4

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

alusiaa24 12.04.2017 14:09

Projekt Dom przy Słonecznej 4 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Słonecznej 4

Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Słonecznej 12 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 2 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 5

Projekt domu Dom przy Słonecznej 7 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 11 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 5 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 10 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 2

Projekt domu Dom przy Słonecznej 7

Projekt domu Dom przy Słonecznej 9 -700

Projekt domu Dom przy Słonecznej 3 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 4 bis

Projekt domu Dom przy Słonecznej 3

Projekt domu Dom przy Słonecznej

Projekty podobne do Dom przy Słonecznej 4 KRK1257

Projekt domu Alabama -250

Alabama

132,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych