Projekt Dom przy Romantycznej KRK1146

Cena projektu: 3 290 zł 2 890 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 28 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
149,2 m²
Min. szer. działki
25,4 m
Wysokość budynku
7,1 m
Pow. zabudowy
236,7 m²
Kubatura
823 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
340 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Jednorodzinny Dom przy Romantycznej w całości rozplanowany jest na parterze. Dwa tworzące plan litery L skrzydła obejmują część mieszkalną oraz dwustanowiskowy garaż. W narożu między nimi znalazło się zadaszone drobnym portykiem wejście. Wieńczący tę reprezentacyjną bryłę dach kopertowy stanowi dopełnienie dworkowej formy. Tak rozłożysty budynek wymaga dużej działki, ale jednocześnie będzie stanowić bardzo wygodne lokum dla 4-5 osobowej rodziny. Wewnątrz budynku wydzielono trzy zasadnicze części, które obejmują dwa skrzydła i wysunięty do tyłu fragment na ich styku. Łączy je biegnąca środkiem prosta komunikacja, podzielona na wspólny hall i położony głębiej prywatny przedpokój. Najbliższe ulicy skrzydło zajęła strefa dzienna, przylegająca do narożnego wiatrołapu. Ogromna i jasna kuchnia w narożu wyposażona jest w wygodną spiżarnię. Obok znalazł się bardzo duży pokój dzienny, połączony z hallem i rozległym, przylegającym do przedniego rogu tarasem. Na ścianie między nim a kuchnią pojawił się kominek. Przesuwne drzwi łączą salon z bardziej kameralnym pokojem, w którym można urządzić np. bibliotekę. Rozpoczyna on ciąg pomieszczeń prywatnych, które przylegają do bocznej i tylnej ściany w głębi i dostępne są z zamkniętego przedpokoju. Największy z trzech dużych i bardzo ustawnych pokoi znalazł się w narożu. W prostopadłym do części mieszkalnej skrzydle zlokalizowano duży, dostępny z wiatrołapu garaż. Pomiędzy nim a przedpokojem zgromadzone zostały wszystkie pomieszczenia sanitarne i gospodarcze, m.in. duża łazienka oraz garderoba w prywatnej strefie. W hallu znalazła się za to ogólnodostępna toaleta. Za nimi ukryto dosyć dużą, połączoną z wiatrołapem kotłownię. Podział przestronnego wnętrza Domu przy Romantycznej współgra z jego charakterystyczną, reprezentacyjną formą. Strefa dzienna wraz z kuchnią znalazły się blisko narożnego wejścia, co pozwoliło przesunąć wszystkie prywatne pomieszczenia do zacisznej części w głębi domu. Zgromadzone w drugim skrzydle pomieszczenia gospodarcze są łatwo dostępne dla mieszkańców, a jednocześnie nie przeszkadzają i dodatkowo separują garaż. Wszystkie pomieszczenia są doskonale doświetlone dzięki równomiernie rozmieszczonym dużym oknom. Ukształtowanie domu pozwoliło wydzielić na posesji pół-publiczną, ograniczoną skrzydłami strefę wjazdową. Z drugiej strony wyeksponowana na ogród część mieszkalna otwiera się na prywatną, oddzieloną od ulicy przestrzeń.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Romantycznej - Rzut parteru

1 wiatrołap
8,4 m²
2 hall
13,3 m²
3 spiżarnia
2,6 m²
4 kuchnia
16,3 m²
5 pokój dzienny
30 m²
6 pokój
11 m²
7 korytarz
9,8 m²
8 pokój
12,8 m²
9 pokój
17,9 m²
10 pokój
12,8 m²
11 łazienka
9 m²
12 garderoba
3,1 m²
13 wc
2,2 m²
14 kotłownia
5,5 m²
15 garaż dwustan.
39,5 m²
razem
194,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Romantycznej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Romantycznej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
127 650 zł

stan surowy otwarty
162 426 zł

stan surowy zamknięty
34 086 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

324 162 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Romantycznej

Zdjęcie profilowe kasia700
kasia700
Szukaliśmy czegoś parterowego (choć koniec końców i tak zdecydowaliśmy się na adaptację poddasza) i wygodnego, co będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dom przy Romantycznej KRK1146 nieźle się prezentował; jego wygląd zewnętrzny zrobił na nas bardzo dobre wrażenie i zdecydowaliśmy się właśnie na jego wybór. Budowa przebiegała zdecydowanie bez żadnych problemów, podobnie nie znaleźliśmy żadnych błędów w samym projekcie. Budynek jest standardowo ocieplony, a ogrzewamy się ekogroszkiem i kominkiem w salonie (żałuję tylko, że nie z płaszczem wodnym). Przyznam, że budynek jest raczej ekonomiczny. Dobrze ocieniam układ pomieszczeń w projekcie domu Dom przy Romantycznej KRK1146. Pomieszczenia są naprawdę wygodne i duże. Metraż domu jest imponujący, bo po adaptacji poddasza mamy jakieś 380m2. Na poddaszu znajdują się dodatkowo dwa duże pokoje i jeden mniejszy oraz łazienka i hall. Podział w zasadzie teraz jest taki, że dzieci korzystają z góry, a my mamy do dyspozycji cały parter. Uważam, że dla czterech osób jest to bardzo wygodny dom. Dzięki temu, że wybraliśmy projekt w odbiciu lustrzanym i ustawiliśmy dom wejściem od strony zachodniej - teraz całymi dniami mamy piękne i jasne przestrzenie. Zwłaszcza w salonie i kuchni, w których to okna wychodzą na południe. Jak najbardziej jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z garażem Dom przy Romantycznej KRK1146. Jest to bardzo ładny i wygodny dom. Nie polecam jednak budowania go na działce do 1000m2 - dopiero działka o powierzchni 2000m2 zapewni, że dom będzie się dobrze prezentował i zostanie sporo miejsca na tereny zielone. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe nabu
nabu
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Dom przy Romantycznej KRK1146, ponieważ jesteśmy już starsi i chcieliśmy mieć dom parterowy z garażem dwustanowiskowym. Nasz mały pokoik, w którym mamy piec kaflowy i jest tam zawsze miło i przytulnie jest na zachodzie. Wschód zahacza o kuchnię, a cały front jest od południa. Domek jest ustawiony idealnie, zawsze w pomieszczeniach jest jasno. Budowę domu zleciliśmy firmie i jesteśmy bardzo z tego zadowoleni. Dobrze się spisali i nie mieli też problemu z odczytem projektu domu Dom przy Romantycznej KRK1146. Piec mamy dwufunkcyjny na gaz i ogrzewanie podłogowe w pralni i łazience, a w reszcie domu są grzejniki. Oczywiście wprowadzaliśmy zmiany. Zmniejszyliśmy łazienkę zostawiając tylko prysznic i teraz jest ciemna. Natomiast okno jest w pralnio-suszarni, która ciągnie się przez całą kotłownię. Jest dość duża i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. W tym pomieszczeniu jest również przejście do garażu. Zrezygnowaliśmy z kominka, gdyż mamy go w drugim domu. Ale wystawiłam w małym pokoju piękny kaflowy piec, palę w nim czwarty sezon i jest wspaniały. Zrezygnowałam ze spiżarni, która według mnie jest niepotrzebna. Dla nas układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Mieszkamy tylko we dwoje, więc miejsca mamy bardzo dużo. Dom urządziłam podobnie jak moje poprzednie mieszkanie, w takim stylu czuję się najlepiej.

Na pewno naszym sukcesem jest sama realizacja tego projektu, sprawiło mi to olbrzymią radość. W pomieszczeniach jest zawsze jasno, w mojej sypialni szczególnie z czego jestem bardzo szczęśliwa. Jest to dom, jaki chciałam mieć i do tego mam przy nim ogromny ogród, który uwielbiam. Oczywiście mamy dużo miejsca na przyjęcie gości, odwiedzają nas dzieci, wnuki. Jest wtedy przyjemnie i miło, bardzo lubimy ten czas spędzony razem. Mamy tyle miejsca, że możemy także kogoś przenocować, wtedy możemy rozłożyć łóżko w bibliotece, czy w innych pokojach. Wybór projekt domu parterowego z garażem dwustanowiskowy Dom przy Romantycznej KRK1146 był bardzo dobry. Jestem szczęśliwa, że mamy ten dom. Rad żadnych nie będę nikomu udzielać na co zwrócić uwagę, ponieważ z pewnością ludzie młodsi od nas pewne rozwiązania zastosowaliby inaczej. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Romantycznej

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Romantycznej należy do kategorii

Projekty podobne do Dom przy Romantycznej KRK1146

Projekt domu DJ 007

DJ 007

139,87 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych