Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319

Cena projektu: 2 960 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
82,23 m²
Min. szer. działki
21,15 m
Wysokość budynku
6,87 m
Pow. zabudowy
152,92 m²
Kubatura
500,95 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
205,1 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Przyjemnej 5 bis został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Przyjemnej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,08 m²
2 hall
10,23 m²
3 pom. gospodarcze
2,69 m²
4 łazienka
4,3 m²
5 spiżarnia
1,6 m²
6 kuchnia
10,01 m²
7 pokój dzienny
20,25 m²
8 pokój
10,02 m²
9 pokój
10,02 m²
10 pokój
12,27 m²
11 garaż jednostan.
17,5 m²
12 kotłownia
11,56 m²
razem
113,53 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
59 340 zł

stan surowy otwarty
100 740 zł

stan surowy zamknięty
22 770 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

182 850 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjemnej 5 bis

Zdjęcie profilowe Gregor1319
Gregor1319
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu naszego przyszłego domu mieliśmy już określone pewne kryteria, które musiałby spełniać. Przede wszystkim od początku zależało nam na budynku parterowym o nieskomplikowanej, dwuspadowej konstrukcji dachu. Oprócz tego chcieliśmy, aby w jego bryle był uwzględniony garaż. Duże znaczenie przy wyborze miał dla nas także metraż, który nie byłby zbyt duży, a jednocześnie optymalny dla naszej rodziny. Wszystkie interesujące nas rozwiązania zostały uwzględnione w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319, który dodatkowo wyjątkowo przypadł nam go gustu ze względu na uwzględnione w nim funkcjonalne wnętrze. Podczas naszej budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Wszystko odbyło się sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam tylko 1,5 roku. Do wymurowania budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 można liczyć się z niższymi kosztami, niż oszacował architekt. Przy użyciu zastosowanych przez nas materiałów udało nam się obniżyć sugerowaną cenę inwestycji, co było miłym zaskoczeniem.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy w naszym przypadku 12 cm warstwa styropianu. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy ekogroszkiem. Do nowego domu wprowadziliśmy się w połowie zeszłej zimy, więc już wcześniej musieliśmy go dobrze ogrzać. Przez cały sezon grzewczy zużyliśmy ok. 3-4 ton opału. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Miejsca jest sporo, więc myślę że taka powierzchnia byłaby w zupełności wystarczająca nawet dla małżeństwa z trójką dzieci. Decyzja o wyborze projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 okazała się dla nas bardzo trafnym wyborem. Jedyną zmianą, którą w nim wprowadziliśmy była rezygnacja z pierwotnie przewidzianej pralni. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz ma doskonałe wymiary. Oprócz tej modyfikacji nie chciałabym już nic więcej zmieniać w naszym nowym domu. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu, a komunikacja między pomieszczeniami nie stanowi problemu. Wszystko jest dokładnie takie jak chciałam od samego początku. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Jerzy032
Jerzy032
Wraz z żoną szukaliśmy projektu domu, w którym zamieszkalibyśmy tylko we dwoje, dlatego też skupiliśmy się na znalezieniu przytulnego domu o niezbyt dużym metrażu. Oprócz tego, od początku zależało nam, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Równie istotne były optymalne wymiary salonu i przewidziany w jego pobliżu taras oraz trzy dodatkowe pokoje. Znalezienie projektu najbardziej adekwatnego do naszych wymagań zajęło dosyć sporo czasu. Na szczęście natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319, na który finalnie się zdecydowaliśmy. Nie tylko spełnia powyższe wymagania, ale także zalicza się do budynków niedrogich w realizacji. Budowa odbyła się sprawnie. Współpracowaliśmy z doświadczonym wykonawcom, który ze wszystkim doskonale sobie poradził. Dokumentacja techniczna została sporządzona prawidłowo. Jedynym nie do końca trafionym rozwiązaniem jest pustka między dachem a sufitem w części nad garażem i kotłownią, aczkolwiek postanowiłem ją zabudować. Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 nabyliśmy w październiku 2013 r. i zaraz po jego zakupie rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Formalności trwały dosyć krótko i już wiosną 2014 r. mogliśmy zacząć pierwsze prace, zaś obecnie (grudzień 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne prace jak np. zabudowanie kominka.

Ściany naszego domu postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków K2, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w konstrukcji Teriva. Izolację poddasza tworzy natryskowa pianka poliuretanowa, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Muszę jednak przyznać, iż cena naszej inwestycji nieco przekroczyła oszacowaną przez architekta, dlatego też myślę iż decydując się na projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 bezpieczniej jest założyć wyższe koszta w stosunku do sugerowanych. Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z pralni oraz spiżarki przy kuchni, a ich powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowej łazienki z kabiną prysznicową. Oprócz tego postanowiliśmy nie wykonywać przejścia między kotłownią a garażem. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zastanowiłbym się nad innym usytuowaniem kominka. Korytarz jest dosyć wąski, więc chcąc dostać się do salonu trzeba obchodzić ten element, dlatego też uważam że na etapie adaptacji warto zaplanować dla niego inną lokalizację.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany. Co prawda duża kotłownia w projekcie przewidziana jest na paliwo stałe, jednak my zainstalowaliśmy w niej nieduży piecyk gazowy, dzięki czemu mogliśmy przeznaczyć ją na zrobienie pralnio-suszarni i prasowalni. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Elżbieta i Janusz
Elżbieta i Janusz
Wiedzieliśmy, że w nowym domu będziemy mieszkać tylko we dwójkę, dlatego też od początku skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku o nie za dużym metrażu. Oprócz tego chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania, idealny wydał się nam projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była jak najbardziej poprawnie sporządzona i fachowcom dobrze się z nią pracowało. Wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia budowy, do wprowadzenia się do wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok.

Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że przy zastosowaniu takich materiałów przyszli Inwestorzy projektu domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 z łatwością mogą zmieścić się w kwocie oszacowanej przez architekta odnośnie stanu surowego zamkniętego. Nam udało się nawet zejść poniżej sugerowanych kosztów. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Świetnym pomysłem było zastosowanie systemu ogrzewania podłogowego na całej powierzchni domu - taką instalację mamy również w sypialniach. Pomieszczenia i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego i jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania. Budynek jest ciepły i energooszczędny, więc koszty związane z zużyciem gazu wyglądają całkiem korzystnie. Zaproponowany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 układ wnętrza od początku wydał się nam praktycznie przemyślany. Postanowiliśmy jednak zamienić miejscami spiżarkę i pralnię ze znajdujaca się obok łazienką. Dzięki temu uzyskaliśmy w niej dostęp do okna, co naszym zdaniem jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Oprócz tego, kosztem części powierzchni jednego z pokoju wygospodarowaliśmy małą łazienkę z kabiną prysznicową. Jeśli ktoś tak jak my ma zamiar ogrzewać dom piecem gazowym, można również pomyśleć nad zmniejszeniem kotłowni np. na rzecz zrobienia dodatkowej spiżarki czy schowka.

Wybór projekty domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 okazał się dla nas bardzo trafiony i jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji. Nowy dom w pełni nas zadowala i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Mieszka nam się komfortowo, a wnętrze posiada same plusy. Pozdrawiamy.
Zdjęcie profilowe Adam24
Adam24
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu priorytetem były dla mnie duże wymiary kotłowni. Nasza działka znajduje się na wsi, wiedziałem więc, że będziemy ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe. Zależało mi, aby oprócz pieca, w kotłowni znalazło się jeszcze miejsce na podajnik oraz paletę z opałem. Spośród stosunkowo nielicznych propozycji spełniających w pełni to wymaganie, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319. Realizacja przebiegła bardzo sprawnie. Dokumentacja pod względem technicznym była doskonale sporządzona, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pracami. Cała budowa łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń trwała 2 lata. Uważam, że stosując stosunkowo tanie materiały średniej jakości można zmieść się w kwocie oszacowanej na stan surowy zamknięty. Zdaję sobie jednak sprawę, że dom jest inwestycją na lata i budujemy go dla naszej rodziny, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać w tej kwesti. Tym samym koszty realizacji przekroczyły sugerowane, aczkolwiek lepsze produkty wpływają na niższe koszty eksploatacji. Przy doborze materiałów zwracałem uwagę na kwestie izolacyjne i jak najkorzystniejsze współczynniki przenikalności ciepła. Zależało mi na tym, aby w zime dom musiał być jedynie dogrzewany a nie ogrzewany w całości i na szczęście udało mi się uzyskać ten efekt.

Ławy fundamentowe zalaliśmy zbrojonym betonem mostowym klasy B30. Bloczki fundamentowe ociepliliśmy od zewnątrz grubym styropianem i folią paraizolacyjną. Ściany nośne zostały wymurowane z szarych termobloczków. Dach w całości odeskowaliśm i pokryliśmy go blachodachówką, co szczerze polecam innym Inwestorom. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym o najlepszym dostępnym na rynku współczynniku lambda. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna wysokiej klasy. Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań dom jest naprawdę ekonomiczny. Szybko się nagrzewa, długo utrzymuje temperaturę i jestem zadowolony z kosztów ogrzewania. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany dlatego w znaczącej większości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jednak zrezygnować ze spiżarki i pralni, a ich powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki. Jest ona teraz naprawdę spora i bardzo komfortowa, a w dodatku uzyskaliśmy w niej dostęp do światła dziennego. Oprócz tego kosztem części kotłowni zrobiliśmy garderobę.

Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym inwestorom projektu domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 radzę zwrócić szczególną uwagę na lokalizację wyłazu na strych. Oryginalnie znajduje się on na środku hallu co wygląda niestety mało estetycznie, tym bardziej iż element ten widziany jest z salonu. Obecnie z pewnością zdecydowałbym się na inne usytuowanie wejścia na poddasze, co również polecam innym. Dobrym miejscem na wyłaz będzie np. kotłownia lub garaż.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projekty domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 i oprócz powyższego, dostrzegam w nim same plusy. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Na dużą pochwałę zasługuje również techniczna strona projektu. Dokumentacja była przejrzysta, czytelna, a wymiary poprawnie wyliczone, więc pod względem konstrukcyjnym wszystko było jak najbardziej w porządku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Elżbieta i Janusz buduje ten dom  02.06.2017 10:48

Adam24 buduje ten dom  02.06.2017 11:05

Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 12 bis 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 5

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 D bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 26 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 14 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 18 bis 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 12

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 3

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 28 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 24 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 27 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 3 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 16 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 29 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 11 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 4 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 21 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 22 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 31 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 32 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 30 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 23 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 22 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 21 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 23 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 25 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 4

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 10 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 20 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 20

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 9 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 19 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 15 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 7 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 9

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 11

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 10

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 7

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 6 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 6

Projekt domu Dom przy Przyjemnej bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 8 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 8

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych