Projekt Dom przy Platanowej KRK1031

Cena projektu: 2 910 zł 2 510 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 28 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
98,2 m²
Min. szer. działki
19,55 m
Wysokość budynku
8 m
Pow. zabudowy
95,1 m²
Kubatura
534 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
170,5 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Platanowej odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Dom przy Platanowej to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Dom przy Platanowej nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Platanowej - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall + schody
9,3 m²
3 wc
3 m²
4 kuchnia
10,7 m²
5 pokój dzienny
18,7 m²
6 kotłownia
4,4 m²
7 garaż jednostan.
20,1 m²
razem
70,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Platanowej - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
4,7 m²
2 łazienka
9,1 m²
3 pokój
9,5 m² (12,3 m²)
4 garderoba
2,7 m² (4,2 m²)
5 pokój
12,2 m² (15,7 m²)
6 pokój
14 m² (18,1 m²)
razem
52,2 m² (64,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Platanowej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Platanowej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
38 640 zł

stan surowy otwarty
127 236 zł

stan surowy zamknięty
22 908 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

188 784 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 44 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Platanowej

Zdjęcie profilowe flinta21
flinta21
Na projekt Dom przy Platanowej KRK1031 zdecydowaliśmy się między innymi ze względu na jego prostą konstrukcję, która gwarantowała, że dom będzie stosunkowo niedrogi w realizacji. W tej kwestii największe znaczenie miał nieskomplikowany, dwuspadowy dach bez żadnych zbędnych ozdobników. Spodobało mi się także to, że garaż uwzględniony w bryle nie wymaga (jak to się często zdarza) osobnego zadaszenia, więc cały budynek przykryty jest jedynie dwoma połaciami. Oprócz tego, przewidziany w projekcie układ pomieszczeń przypadł do gustu mojej żonie - mimo niewielkich rozmiarów domu, jego wnętrze jest bardzo funkcjonalne.

W naszym przypadku cała inwestycja, łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych, trwała ok. 2 lat. Budowa odbyła się bez większych problemów. Jedyną drobną trudnością, na którą natrafiliśmy była potrzeba zrobienia dodatkowej wentylacji w pokoju na poddaszu, której architekt nie uwzględnił w dokumentacji technicznej. Ściany naszego domu zostały wymurowane z pustaków Ytong. Co prawda, projekt nie zakładał pełnego deskowania dachu, jednak my zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, a następnie pokryliśmy go blachodachówką. Dużą uwagę przywiązaliśmy do solidnej izolacji budynku. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym, a dodatkowo zastosowaliśmy grubszą warstwę. Przy użyciu powyższych materiałów, inwestycja wyniosła nas o ok. 20 tys. zł. więcej w porównaniu do kwoty oszacowanej w kosztorysie.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Platanowej KRK1031 wprowadziliśmy kilka zmian. Zrezygnowaliśmy ze ścianki oddzielającej salon od klatki schodowej, a dodatkowo odwróciliśmy schody w ten sposób, iż obecnie zaczynają się one przy drzwiach balkonowych. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Część dzienna jest teraz bardziej przestronna, a wnętrze prezentuje się o wiele lepiej. Komin od kominka w całości wsunęliśmy do kuchni, a przed frontowym wejściem dostawiliśmy wiatę z daszkiem, podpartą na ozdobnych filarach. Dodatkowo, zwiększyliśmy rozmiar drzwi tarasowych i zastosowaliśmy trzyskrzydłowe. Gdybym budował nasz dom po raz drugi, zastanowiłbym się nad zrobieniem wykuszu w miejscu bocznego okna tarasowego. Dzięki temu w salonie powstałaby dodatkowa przestrzeń na wstawienie stołu i myślę, że warto to rozważyć.

Zdecydowaliśmy się na zakup projektu w wersji odbicia lustrzanego. Budynek usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front wychodzi na stronę wschodnią, zaś taras z tyłu domu znajduje się na zachodzie. Wszędzie mamy wystarczająco dużo światła, tym bardziej iż w większości pomieszczeń zastosowałem nieco większe wymiary przeszkleń, niż pierwotnie przewidziane. Świetnym pomysłem było również wstawienie dodatkowego okna połaciowego nad klatką schodową, które doskonale ją oświetla.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Dom przy Platanowej KRK1031. Po wyburzeniu ścianki w salonie, jego wewnętrzny układ w całości mi odpowiada. Pomieszczenia są przestronne i naprawdę funkcjonalne. Mimo iż dom posiada niecałe 100 m², wszyscy odwiedzający nas goście są przekonani że jego metraż jest znacznie większy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Platanowej

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Platanowej należy do kategorii

Projekty podobne do Dom przy Platanowej KRK1031

Projekt domu Harmonia Nova A -300 3D iDesigner

Harmonia Nova A

103,6 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 -400 iDesigner

Projekt domu Harmonia Nova B -300

Harmonia Nova B

104,3 m²

Projekt domu Como -208

Como

99,9 m²

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dario

Dario

102,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych