Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352

Cena projektu: 3 290 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
120 m²
Min. szer. działki
19,65 m
Wysokość budynku
7,36 m
Pow. zabudowy
203,15 m²
Kubatura
687,22 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
300,49 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom przy Pastelowej to nowoczesny dom jednorodzinny, który z łatwością zaspokoi potrzeby czterech osób. W horyzontalnej, prostej formie wyróżnia się wysunięty garaż z jednym stanowiskiem oraz wycięty z bryły podcień od strony tarasu. Całość wieńczy dach kopertowy o niedużym nachyleniu. Podłużny plan i orientacja strefy dziennej sprawiają, że obiekt może sprawdzić się na nietypowo usytuowanych działkach (np. z wejściem od wschodu). Rozłożysty budynek wymagać będzie jednak dość dużego terenu. Pomieszczenia wspólnego użytkowania tworzą jedną, otwartą przestrzeń, której w zasadzie nic nie oddziela od części sypialnej. Półotwarta kuchnia jest bardzo jasna dzięki narożnym oknom. Duże przeszklenia zajmują większość zewnętrznej ściany, co zapewnia doskonałe doświetlenie i otwiera wielki pokój dzienny na ogród. Ustawiony w środku wolnostojący kominek, tworzy optyczną granicę między jadalnią i hallem a salonem. Przeszklone drzwi prowadzą z salonu na zadaszoną część tarasu. Przy przeciwległej, dłuższej ścianie zlokalizowane są sanitariaty i pomieszczenia techniczne: wspólna toaleta, wygodna łazienka, a także dostępna z garażu kotłownia. W oddaleniu od strefy wejściowej zgromadzono ciąg trzech ustawnych pokoi. Przylegający do nich korytarz oddzielony jest od części dziennej jedynie trzema słupami. Tworzy to obszerną, płynną przestrzeń, w której odrębne strefy pozostają ze sobą w ciągłym kontakcie. Budynek wykonany jest w klasycznej technologii z ocieplonych styropianem pustaków ceramicznych.Dom przy Pastelowej zapewni swoim mieszkańcom dużo wygodnego, funkcjonalnie zaprojektowanego miejsca. Układ pomieszczeń jest czytelny i uporządkowany. Zebranie części nocnej w niczym nie odgrodzony ciąg, pozwoli mieszkańcom swobodnie przechodzić z obszarów ogólnodostępnych do intymnych. Całość tworzy otwarte, połączone z ogrodem wnętrze, które dobrze wpisuje się w nowoczesny charakter budynku. Jego niewątpliwą zaletą jest też duży garaż i możliwość dopasowania do niestandardowego ułożenia działki względem stron świata. Stonowana, nowoczesna forma będzie dobrze wyglądać zarówno wśród wiejskiej zieleni, jak i bardziej intensywnej zabudowy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Pastelowej 3 bis - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,91 m²
2 hall
9,99 m²
3 kuchnia
15,17 m²
4 pokój dzienny
30,24 m²
5 pokój
12,03 m²
6 korytarz
9,91 m²
7 pokój
16 m²
8 pokój
12,02 m²
9 łazienka
7,33 m²
10 wc
2,4 m²
11 kotłownia
4,69 m²
12 garaż jednostan.
29,92 m²
razem
154,61 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Pastelowej 3 bis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Pastelowej 3 bis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
83 628 zł

stan surowy otwarty
150 558 zł

stan surowy zamknięty
26 496 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

260 682 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Pastelowej 3 bis

Zdjęcie profilowe reks77
reks77
Gdy natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, ponieważ od początku zależało nam na domu w nowoczesnym stylu. Na decyzję o jego realizacji wpływ miał również uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, który wydał się nam być funkcjonalny i optymalny dla potrzeb naszej rodziny. W tej kwestii spodobało nam się szczególnie, iż sypialnie i łazienki znajdują się po innej stronie domu niż część wypoczynkowa z kuchnią. Oprócz tego, chcieliśmy aby w bryle budynku przewidziany był dwustanowiskowy garaż. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, aczkolwiek zwrócili uwagę, iż kwestia wykonania nadproża nad oknem narożnym nie jest w dokumentacji wystarczająco dokładnie ukazana. Na szczęście, dla wykonawców nie stanowiło to większych trudności i potrafili sobie z tym poradzić. Wszystko odbyło się sprawnie i w krótkim czasie - już po roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu, a do ostatecznego zakończenia całej inwestycji zostało nam jedynie wykończenie elewacji oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną konstrukcję stropu i zamiast monolitycznego, wykonaliśmy go w konstrukcji Teriva. Uważam, że kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze wyliczony myślę, że bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie. Dom ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy pelletem, a w minionym sezonie grzewczym zużyliśmy opał nabyty za kwotę 2,5 tys. zł. Uważam, iż jest to stosunkowo korzystna kwota, tym bardziej iż była to nasza pierwsza zima w nowym domu, więc mury w tym okresie musiały się jeszcze dobrze wygrzać. Oprócz tego, strop nie był jeszcze dostatecznie ocieplony i w najbliższym czasie zastosuję na nim dodatkową warstwę wełny mineralnej. Z tego względu dopiero przyszła zima pokaże rzeczywiste koszty ogrzewania domu i podejrzewam, że będą one jeszcze niższe.

Do projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 wprowadziliśmy niewielkie zmiany. W kotłowni zamiast okna wstawiliśmy drzwi, aby można było wyjść z niej bezpośrednio na zewnątrz. Między salonem a korytarzem postawiliśmy ściankę, która pozwoliła na ukrycie w niej pierwotnie wolnostojących filarów. Oprócz tego delikatnie zwiększyliśmy rozmiary wiatrołapu. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na wydłużenie garażu. Oryginalnie jest on dosyć krótki i po wjechaniu do niego samochodem, przejście do kotłowni nie jest do końca swobodne. Uważam, że warto również zwrócić uwagę na lokalizację kominka i na etapie adaptacji przesunąć go bliżej filaru, gdyż po jego zabudowie okazało się, iż między nim a stołem jadalnianym jest niewiele miejsca do przejścia. Pozostałe rozwiązania w nowym domu w całości mi odpowiadają i nie mam w tej kwestii innych zastrzeżeń.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Przewidziany w nim rozkład pomieszczeń został dobrze przemyślany i tym samym wnętrze jest w funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas idealny - myślę, że czwórka domowników to optymalna liczba osób przy takiej ilości pokoi. Gdyby jednak ktoś miał taką potrzebę, konstrukcja domu pozwala na użytkowe zagospodarowanie strychu. Powierzchnia poddasza liczona po podłodze to blisko 160 m², więc spokojnie można zrobić tam dodatkowe sypialnie. Dodatkowo, uważam że nie będzie trudności z wygospodarowaniem miejsca na zrobienie w domu niedużych schodów np. zakręcanych. Pozdrawiam
Zdjęcie profilowe Ania_993
Ania_993
Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla nas projektu domu, najważniejszym wymogiem było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Oprócz tego, bardzo zależało nam na przestronnym salonie o sporych wymiarach. Oglądając propozycje budynków parterowych z dużą strefą wypoczynkową natrafiliśmy na projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. W całości nam się spodobał i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Zatrudnieni wykonawcy dobrze poradzili sobie na każdym etapie, a prace postępowały w zadowalającym tempie. Budowę rozpoczęliśmy pod koniec sierpnia 2015 r., zaś wiosną 2017 r. zamieszkaliśmy w nowym domu. Wszystko udało się więc zakończyć w przeciągu 1,5 roku. Budynek został postawiony przy użyciu białych bloczków z betonu komórkowego Solbet. W całym domu wstawiliśmy trzyszybowe okna marki Abakus, strop wykonaliśmy z betonowych płyt stropowych, a dach pokryliśmy blachodachówką Germania. Przy użyciu powyższych materiałów na etapie stanu surowego otwartego zmieściliśmy się w 120 tys zł. Okna kosztowały 17 tys. zł, tak więc realizacja projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 do stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ok. 140 tys. zł. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 od początku nam odpowiadał, dlatego w tej kwestii nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Postanowiliśmy jedynie wstawić 3 metrową ściankę w salonie, tak aby móc wygodnie zawiesić telewizor. Myślę jednak, że obecne rozważyłabym większe oddzielenie strefy dziennej od nocnej. Co prawda, przy obecnym układzie wnętrze jest niesamowicie przestronne, co jak najbardziej trafia w nasze gusty, aczkolwiek głośniejsze dźwięki rozchodzą się po domu i czasem mamy mało prywatności. Warto więc zastanowić się nad dogodnym rozwiązaniem tej kwestii, wedle własnych preferencji. Dodatkowo, murarz poradził nam rezygnację z narożnego okna na rzecz dwóch przeszkleń przedzielonych słupem, uznając to rozwiązanie za solidniejsze.

Wybór projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas dobrą decyzją. Do domu wprowadziliśmy się już pół roku temu i mieszka się nam z pełnym komfortem. Obecnie pewnie zdecydowałabym się jeszcze na lekkie zmniejszenie okna tarasowego w salonie. Przyznam, że nadaje wnętrzu dużej przestronności, jednak od tej strony mamy ulicę, więc mniejsze przeszklenie byłoby w tym przypadku lepszym rozwiązaniem. Innym Inwestorom mogę doradzić również rozważenie wygospodarowania spiżarki przy kuchni. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Gosia D.
Gosia D.
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego. Dodatkowo, oprócz pomieszczeń zlokalizowanych na jednym poziomie, ważne było dla nas ich funkcjonalne rozmieszczenie. Spośród wszystkich przeanalizowanych przez nas propozycji, ostatecznie najbardziej spodobał się nam projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Ukazany na rysunkach dom bardzo przypadł mi do gustu pod względem wizualnym, a przewidziany w nim układ wnętrza wydał się nam wyjątkowo funkcjonalny i w całości spełniał nasze oczekiwania.

Jestem zadowolona z przebiegu naszej inwestycji. Prace postępowały zgodnie z planem, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim poradzili sobie z łatwością. Całą budowę udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do domu wykończonego „na gotowo” minęło w naszym przypadku niecałe 12 miesięcy. Nie zmienialiśmy zalecanej w projekcie Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 technologii, tak więc ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Ceny materiałów opisanych w kosztorysie nie odbiegały od rzeczywistości, a nasza realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 160 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, a obecnie jesteśmy w trakcie drugiego. Zeszłej zimy wszystko musiało dobrze wyschnąć, a mury dobrze się nagrzać, więc w piecu paliliśmy bardzo intensywnie. Przez cały rok łącznie z grzaniem wody użytkowej zużyliśmy ok. 5 ton ekogroszku.

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 przewiduje w salonie 3 wolnostojące filary, jednak my postanowiliśmy postawić pomiędzy dwoma ścianę. Tym sposobem oddzieliliśmy część dzienną od sypialni i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Świetnym pomysłem było również lekkie powiększenie osobnej toalety kosztem części łazienki, dzięki czemu udało nam się zmieścić w niej kabinę prysznicową. Obecnie mamy więc w domu dwie, w pełni wyposażone łazienki, co jest wyjątkowo praktyczne.

Wybór projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W nowym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Układ wnętrza jest niezwykle funkcjonalny i wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą układ naszego domu. Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 w całości spełnił nasze oczekiwania i gdybyśmy budowali się po raz kolejny, dziś z pewnością ponownie zdecydowalibyśmy się na jego realizację. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Artur_74
Artur_74
Spośród wszystkich propozycji budynków jakie przeanalizowaliśmy, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Główny wpływ na decyzję o jego realizacji, miał uwzględniony w nim układ pomieszczeń - jest prosty, a zarazem bardzo funkcjonalny. Przede wszystkim spodobał nam się fakt, iż wszystkie pomieszczenia mają wymiary prostokąta i nie posiadają żadnych zakamarków, dzięki czemu są ustawne, a przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 opiera się na prostej, nieskomplikowanej konstrukcji i tym samym jest całkiem łatwy w budowie. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2015 r. Załatwienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę nieco się przeciągnęło i z pierwszymi wykopami ruszyliśmy dopiero w październiku. Obecnie, po dwóch latach, do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie wykończenia. Budynek został postawiony przy użyciu gazobetonowych bloczków marki Solbet. Strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonaliśmy w żelbetowej monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i korzystaliśmy z produktów odznaczających się wysoką jakością. Stan surowy otwarty wyniósł w naszym przypadku ok. 150 tys. zł. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna wysokiej klasy. Przyznam, że nie należały do najtańszych i w efekcie za stolarkę otworową zapłaciliśmy ok. 50 tys. zł. Tym samym realizacja do stanu surowego zamkniętego kosztowała nas ok. 200 tys. zł. Na obecnym etapie (dom z większością wykończeń) wydaliśmy 300 tys. zł.

Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 przewiduje wykonanie garażu, jednak my postanowiliśmy inaczej zagospodarować tę powierzchnię. Garaż przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz pralni. Wejście do tych pomieszczeń znajduje się od strony hallu. Za radą wykonawców podnieśliśmy parter o wysokość jednego pustaka, co zwiększyło przestronność wnętrza. Dodatkowo w miejscu słupów konstrukcyjnych w salonie wstawiliśmy ścianę.

Wybór projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Układ wnętrza jest niesamowicie funkcjonalny - komunikacja między pomieszczeniami jest wygodna i wszystko jest „ pod ręką”. Pokoje mają bardzo zadowalające wymiary, a przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Nowy dom jak najbardziej spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Pastelowej 3 bis

  4,7 – 6 głosów

5
67%
4
33%
3
0%
2
0%
1
0%

Ania_993 buduje ten dom  04.12.2017 10:16

Gosia D. buduje ten dom  04.12.2017 10:30

Artur_74 buduje ten dom  04.12.2017 10:54

Daniiii buduje ten dom  14.10.2018 14:43

Patrycja1066 04.05.2017 21:01

lukasz4400 buduje ten dom  27.02.2017 12:59: Duże tarasowe okna...ładne "przymrużone oczko" od przodu domu czyli okno od kuchni pokoje blisko siebie ścianka działowa która dzieli przestrzeń użytku dziennego od pokoi...duży salon ...duży garaż i olbrzymi strych z możliwością adaptacji na pokoje :)

Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Pastelowej 3 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 20 -700

Projekt domu Dom przy Pastelowej 10

Projekt domu Dom przy Pastelowej 19 D bis -700

Projekt domu Dom przy Pastelowej 10 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18

Projekt domu Dom przy Pastelowej 7

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3

Projekt domu Dom przy Pastelowej 19 -700

Projekt domu Dom przy Pastelowej 2

Projekt domu Dom przy Pastelowej 19 bis -700

Projekt domu Dom przy Pastelowej 6 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4

Projekt domu Dom przy Pastelowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 D bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 14

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 19 D -700

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 11 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 D bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 D

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17

Projekt domu Dom przy Pastelowej 7 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 5 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 D bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 8

Projekt domu Dom przy Pastelowej 9

Projekt domu Dom przy Pastelowej

Dom przy Pastelowej

108,21 m²

Projekt domu Dom przy Pastelowej 8 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 D

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 D

Projekt domu Dom przy Pastelowej 11

Projekt domu Dom przy Pastelowej 6

Projekt domu Dom przy Pastelowej 5

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 D

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 12

Projekty podobne do Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352

Projekt domu Eco 33 -100

Eco 33

114,27 m²

Projekt domu W23-M12

W23-M12

109,37 m²

Projekt domu Glen IV G1 -400

Glen IV G1

122,23 m²

Projekt domu Glen V G1 -400

Glen V G1

120,72 m²

Projekt domu Spokojny D51

Spokojny D51

109,73 m²

Projekt domu Murator M132 Wariantowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych