Projekt Dom przy Jaśminowej 2 KRK1219

Cena projektu: 3 090 zł 2 690 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,76 m²
Min. szer. działki
25,55 m
Wysokość budynku
6,95 m
Pow. zabudowy
206,33 m²
Kubatura
741,47 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
299,86 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Dom przy Jaśminowej 2 jest inną propozycją popularnego projektu Dom przy Jaśminowej. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Jaśminowej 2 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Dom przy Jaśminowej 2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zamknięta kuchnia to idealne rozwiązanie dla amatorów gotowania. Dzięki zamkniętej przestrzeni, powstające zapachy nie przedostają się do innych pomieszczeń. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Oprócz funkcjonalnej łazienki w domu znajduje się jeszcze osobna toaleta, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Jaśminowej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
9,62 m²
2 hall
9,22 m²
3 kuchnia
16,17 m²
4 pokój dzienny
28,98 m²
5 pokój
12,16 m²
6 pokój
17,3 m²
7 pokój
12,16 m²
8 korytarz
3,74 m²
9 łazienka
5,53 m²
10 wc
3,88 m²
11 kotłownia
5,32 m²
12 garaż dwustan.
38,44 m²
razem
162,52 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Jaśminowej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Jaśminowej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
86 526 zł

stan surowy otwarty
126 684 zł

stan surowy zamknięty
28 566 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

241 776 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Jaśminowej 2

Zdjęcie profilowe piotr bagrowski
piotr bagrowski
Spośród wszystkich oglądanych przeze mnie projektów ostatecznie zdecydowałem się na Dom przy Jaśminowej 2 KRK1219, który bardzo mi się spodobał. Od początku zależało mi na tym, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji, a dodatkowo w tym przypadku ich rozmieszczenie odpowiadało moim oczekiwaniom.

Realizacja odbyła się sprawnie i nie mieliśmy podczas niej żadnych problemów. Jedyną trudność dla fachowców stanowiło wykonanie konstrukcji dachu, która jest dosyć nietypowa, ale na pozostałych etapach budowy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Pierwsze prace rozpoczęliśmy dwa lata temu, a do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam już ostatnie wykończenia.

Do wymurowania ścian użyliśmy silikatowych bloczków, a dach pokryliśmy blachodachówką. Strop wykonaliśmy na zasadzie łączenia stalowych belek z konstrukcją drewnianą. Trudno odnieść mi się do poprawności kosztorysu, ponieważ zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i tym samym wiele zaoszczędziłem na robociźnie. Większość prac wykonywałem samodzielnie, zaś fachowców zatrudniałem jedynie do bardziej skomplikowanych, jak konstrukcja dachu czy instalacje hydrauliczne.

Do oryginalnego projektu Dom przy Jaśminowej 2 KRK1219 wprowadziłem pewne zmiany. Główna polegała na powiększeniu domu poprzez wydłużenie jego tylej części (strefy mieszkalnej bez garażu) o 3 metry. Dzięki temu udało nam się wygospodarować jeszcze jeden, dodatkowy pokój o niedużych rozmiarach, który przeznaczyliśmy na gabinet. Kosztem jednego z pokoi wykonaliśmy garderobę z wejściem od strony sypialni. Świetnym pomysłem było również przyłączenie powierzchni toalety do łazienki, która teraz jest naprawdę przestronna. Z kolei przewidziany przez architekta hall jest w oryginale zdecydowanie za duży i niepotrzebnie ujmuje miejsca pomieszczeniom użytkowym. Z tego względu kosztem części jego powierzchni wygospodarowaliśmy oddzielne, nieduże WC. Dodatkowo, połowę kotłowni przeznaczyłem na zrobienie praktycznej spiżarki.

Po wprowadzonych modyfikacjach projekt domu parterowego Dom przy Jaśminowej 2 KRK1219 spełnia moje oczekiwania. Do wewnętrznego układu nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek na chwilę obecną myślę, iż salon mógłby być jednak nieco większy. To właśnie w nim, a nie w kuchni postawiliśmy stół jadalniany z krzesłami, więc część typowo wypoczynkowa wyszła dosyć mała. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Jaśminowej 2

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Jaśminowej 2 należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych