Projekt Dom przy Imbirowej 3 KRK1256

Cena projektu: 2 575 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,67 m²
Min. szer. działki
17 m
Wysokość budynku
6,79 m
Pow. zabudowy
72,06 m²
Kubatura
397,77 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
114,83 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1 pod wiatą

Opis projektu

Dom przy Imbirowej 3 to projekt małego domu z dachem dwuspadowym i użytkowym poddaszem. Przy budynku zaplanowano wiatę garażową, która współgra z rustykalnym stylem domu. Tworzą go przede wszystkim tradycyjna bryła oraz drewniane akcenty na elewacji. Małe rozmiary budynku dają możliwość usytuowania go na wąskiej działce, jednak nie wykluczają dobrze zorganizowanego oraz przestronnego wnętrza domu, które pomieści czteroosobową rodzinę. Strefa dzienna zlokalizowana na parterze składa się z pokoju dziennego oraz otwartej kuchni, oddzielonych od hallu niewielką ścianą z kominkiem. Salon jest bardzo dobrze doświetlony za sprawą przeszklonych drzwi wychodzących na obszerny taras, a duże okno pomiędzy kuchnią a pokojem wyznacza idealne miejsce do urządzenia jadalni. Ponadto w rogu pomieszczenia znajduje się klatka schodowa prowadząca na piętro. Strefa nocna obejmuje całe poddasze, czyli dwie średniej wielkości sypialnie oraz jasną łazienkę. Szczególnie funkcjonalnym rozwiązaniem jest umieszczenie dużej garderoby w hallu, dzięki czemu zaoszczędzono miejsce w pozostałych pomieszczeniach. Na parterze przewidziano dodatkowy pokój dający możliwość zaaranżowania go jako gabinetu lub kolejnej sypialni, a także małą łazienkę i kotłownię. Odrębne wejście do kotłowni z zewnątrz oraz jej powierzchnia ułatwi domownikom transport oraz magazynowanie opału. Dom przy Imbirowej 3 wyróżnia się swoim praktycznym oraz jasnym wnętrzem, które mimo nieiwelkiego metrażu stwarza wiele możliwości pod kątem urządzenia go. Dzięki swoim rozmiarom dom jest ekonomiczny zarówno w budowie, jak i późniejszej eksploatacji. Jego zaletą jest także wygląd. Charakterystyczne elementy jak drewno i pokryty dachówką, dwuspadowy dach tworzą przytulny dom dla niewielkiej rodziny.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Imbirowej 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,04 m²
2 hall
6,19 m²
3 kuchnia
9,61 m²
4 pokój dzienny
16,51 m²
5 pokój
9,1 m²
6 kotłownia
4,61 m²
7 łazienka
3,35 m²
8 wiata jednostan.
razem
51,41 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Imbirowej 3 - Rzut poddasza

8 korytarz + schody
6,4 m²
9 pokój
11,76 m² (15,4 m²)
10 garderoba
1,71 m² (4,67 m²)
11 łazienka
6,23 m² (8,28 m²)
12 pokój
8,77 m² (11,64 m²)
razem
34,87 m² (46,39 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Imbirowej 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Imbirowej 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Imbirowej 3

Zdjęcie profilowe jagut
jagut
Nad wyborem projektu domu zastanawialiśmy się wspólnie z żoną. Zależało nam przede wszystkim, aby dom miał proste kształty i łatwy konstrukcyjnie dach, co przełoży się na ekonomiczność inwestycji. Wybraliśmy więc projekt domu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256, ponieważ spełniał te założenia, a poza tym odpowiadał nam zaproponowany w nim układ pomieszczeń. Budowa naszego nowego domu przeszła całkiem sprawnie. Mieszkamy blisko mojego ojca, więc nie musiałem kombinować z doprowadzeniem wody czy prądu; niedaleko był też sklep budowlany, więc wszystkie potrzebne materiały zgromadziłem równie szybko. I tak, realizacja trwała około roku. Obyło się bez większych komplikacji, a i sam projekt nie zawierał żadnych błędów. Poza tym, i ja i kierownik pilnowaliśmy, aby budowa szła zgodnie z planem. Do projektu domu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Jedynie zamiast zwykłego styropaniu mamy 15cm styropianu grafitowego. Mamy piec na węgiel/drewno i przygotowane przewody kominowe w salonie, gdzie w przyszłości stanie dodatkowo kominek. Póki co, trudno powiedzieć coś na temat kosztów ogrzewania domu, jednak myślę, że raczej nie będą one wysokie, dom wydaje się być ekonomiczny w eksploatacji. Bardzo dobrze oceniam układ pomieszczeń w naszym domu. Wszystko jest funkcjonalne i sprawdza się tak jak sobie zakładaliśmy. Ja, żona i nasz syn żyjemy w domu naprawdę bardzo wygodnie. Ilość pomieszczeń i metraż dla trzech osób jest chyba optymalny. Warto też zauważyć, że dom ma całkiem spore okna i to w nie najmniejszej ilości. Dzięki temu wnętrza są pięknie doświetlone. Tym bardziej, że boczne okna u nas w salonie i kuchni wychodzą na południe. Tak naprawdę światło trzeba odpalić dopiero jak na zewnątrz całkiem się ściemni. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Imbirowej 3 KRK1256. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmienił, co mam nadzieję, że pozostanie mi na dłużej. Polecam i pozdrawiam
Zdjęcie profilowe Darek.777
Darek.777
Na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 zdecydowałem się głównie ze względu na jego nie za duży metraż oraz prostą konstrukcję. Niewielkie gabaryty budynku i nieskomplikowana bryła dawały gwarancję, że dom będzie nie tylko tani w budowie, ale również w późniejszej eksploatacji. Jak to często bywa przy tego typu inwestycji, w jej trakcie natrafiliśmy na kilka przeszkód, jednak nie były one spowodowane błędami w projekcie. Dokumentacja techniczna była w porządku i nie ma co do niej żadnych zastrzeżeń. Wszystko odbyło się jednak stosunkowo szybko, gdyż od zakupu projektu do zakończenia całej realizacji minęły niecałe 2 lata. Bryła budynku jest prosta i nie posiada skomplikowanych elementów, więc jest on naprawdę łatwy w budowie. Dodatkowo architekt zalecił całkiem przystępną technologię. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, a dach pokryliśmy dachówką cementową marki Braas. Warstwę izolacyjną tworzy biały styropian Fasada o grubości 15 cm. Oryginalny projekt Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 przewidywał ogrzewanie gazowe. Nie mieliśmy jednak możliwości podłączenia się do takiej instalacji, a butla gazowa stawiana w ogrodzie jest dosyć kosztownym rozwiązaniem. Z tego względu postanowiliśmy dostosować kotłownię do wstawienia w niej pieca na paliwo stałe. Co prawda, palę w nim dopiero 2 miesiące, a na dworze nie ma jeszcze dużych mrozów, aczkolwiek i tak jestem pozytywnie zaskoczony kosztami ogrzewania. Spodziewałem się, że będą one znacznie większe, więc na tą chwilę jestem zadowolony. Do pierwotnego układu wprowadziliśmy drobne zmiany. Zamurowaliśmy przejście z hallu do kuchni i obecnie można się do niej dostać jedynie od strony salonu. Dodatkowo zrezygnowaliśmy ze skosu w łazience. Zrobiliśmy ją w kształcie prostokąta i tym samym stała się ona nieco większa kosztem korytarza. Nie nanosiliśmy innych poprawek, aczkolwiek teraz myślę, że dobrym pomysłem byłaby likwidacja ścianki między salonem a gabinetem. Jedna, duża część dzienna dałaby możliwość podzielenia jej na strefy: jadalnianą i wypoczynkową. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem byłaby również zmiana lokalizacji schodów i zrobienie ich w kręconej konstrukcji, która zajmuje niewiele miejsca. Jeśli komuś zależy jednak na pokoju na parterze, warto rozważyć zrobienie w salonie wykuszu - dzięki niemu powstanie miejsce na wstawienie większego stołu. Oprócz niezbyt dużego salonu, nie mam żadnych zastrzeżeń do układu pomieszczeń. Jest dobrze przemyślany i spełnia wymagania mojej rodziny. Obecnie mieszkamy w trójkę: ja, moja żona i nasze dziecko, a metraż projektu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 jest dla nas w pełni komfortowy. To niewielka powierzchnia do sprzątania, więc łatwo utrzymać porządek. Myślę, że gdy zdecydujemy się na jeszcze jedno dziecko, również będzie nam wygodnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe bartek2015
bartek2015
Nie mam zbyt wiele doświadczenia w temacie budownictwa, jednak gdy zdecydowałem się na postawienie własnego domu wiedziałem, iż będę realizował go metodą gospodarczą - przy dużym nakładzie pracy własnej i pomocy rodziny. Z tego względu skupiłem się na znalezienie projektu domu o prostej bryle i nieskomplikowanym, dwuspadowym dachu, gdyż takie rozwiązania przekładają się zarówno na łatwość w wykonaniu, jak i stosunkowo niskie koszty. Spośród propozycji o odpowiadającej nam formie, ostatecznie wybraliśmy projekt Dom przy Imbirowej 3 KRK1256. Uwzględnione w nim wnętrze wydało nam się przestronne i tym samym idealne dla 3-4 osobowej rodziny. Ponadto budynek ukazany na rysunkach spodobał się nam wizualnie. Mimo iż przy postawieniu domu nie korzystaliśmy z usług profesjonalnej firmy i wiele prac wykonaliśmy samodzielnie, cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie. Ze względu na konieczność dopasowania się do warunków zagospodarowania przestrzennego, musieliśmy nieco zmienić kąt nachylenia dachu, aczkolwiek wiązało się to jedynie z naniesieniem zmiany na etapie adaptacji. Budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2014 r., a już w listopadzie 2015 wprowadziliśmy się do nowego domu. Wszystko udało się więc wykonać w naprawdę krótkim czasie, aczkolwiek uważam, że projekt domu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 spokojnie można zrealizować jeszcze szybciej. W naszym przypadku niektóre prace nieco się przeciągnęły ze względu na brak uzbrojenia działki w prąd, a korzystanie jedynie z agregatu byłoby mało praktyczne. Podejrzewam więc, że gdyby nie to, dom byłby wykończony już w maju.

Postanowiliśmy pozostać przy materiałach zalecanych przez architekta i tym samym do wymurowania ścian użyliśmy pustaków ceramicznych. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że podany kosztorys został dobrze oszacowany i można się nim sugerować. Należy jednak pamiętać, że ostateczne koszty w dużej mierze zależą od rejonu polski, gdyż rzutuje to na różne ceny materiałów. My postanowiliśmy zrezygnować z zakupu oryginalnego Porothermu Wienerbergera i zastosowaliśmy tańszy zamiennik, co wiązało się z oszczędnością rzędu kilku tysięcy złotych. Zdecydowałem się jednak na wstawienie lepszej klasy okien i zamiast standardowych dostępnych za kwotę 8 tys. zł, nabyłem gatunkowe przeszklenia za 14 tys. zł.

Budynek z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. W trakcie zeszłej i obecnej zimy mrozy nie były zbyt duże - temperatura spadała do ok. -8 °C, zaś wewnątrz domu utrzymujemy stałą temperaturę 24 °C. Paląc ekogroszkiem dobrej jakości (800 zł za tonę) w zimie zużywamy ok. 25-30 kg opału dziennie, więc miesięcznie wiąże się to z kwotą ok. 700 zł. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 od początku wydał się świetnie przemyślany, dlatego wykonaliśmy go praktycznie w całości zgodnie z oryginałem. Jedyna wprowadzona przez nas zmiana polegała na wykonaniu poddasza w odbiciu lustrzanym, aczkolwiek było to spowodowane tylko tym, iż w sypialni chcieliśmy mieć lepszy widok z okna. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z kominka w salonie, gdyż ten element ujmowałby przestronności strefy dziennej. Jeśli jednak komuś zależy na wykonaniu kominka, polecam zrobić go w rogu. Przy takim rozwiązaniu komin mógłby być wbudowany w ścianę lub od zewnętrznej strony, więc w salonie byłoby więcej miejsca. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku należałoby zrezygnować z jednego okna. Innym Inwestorom mogę również doradzić poszerzenie wiaty garażowej do szer. 4,5-5 m, gdyż obecnie jest ona jednak nieco za wąska. Myślę, że można również pomyśleć nad wykonaniem drewnianego przedsionka przy drzwiach wejściowych.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 okazał się dla nas bardzo dobrą decyzją. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i spełnia nasze oczekiwania. Obecnie z żoną mamy jedno dziecko, a metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Gdy być może w przyszłości nasza rodzina się powiększy, dla wszystkich starczy miejsca. Ilość pokoi jest wystarczająca, łazienki posiadają odpowiednie wymiary, a salon jest całkiem przestronny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Sebek393
Sebek393
Na szczęście poszukiwania idealnego projektu domu przebiegły naprawdę sprawnie. Oglądnąłem kilka propozycji i w pewnym momencie natrafiłem na Dom przy Imbirowej 3 KRK1256, który bardzo spodobał mi się pod kątem wizualnym. Jego metraż wydał się dla mnie optymalny, a oprócz tego od początku zależało mi na dodatkowej sypialni na parterze. Cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Co prawda, miałem podczas niej pewien przestój, aczkolwiek było to spowodowane jedynie koniecznością zgromadzenia odpowiednich środków finansowych. Same prace budowlane były dla fachowców całkiem łatwe w wykonaniu. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym zajęło zaledwie 2 miesiące. Po tym czasie, musiałem zrobić przerwę na uzbieranie funduszy, a następnie ruszyłem z wykończeniami. Trwały one ok. 3 miesięcy i tym samym cała budowa nie licząc przerwy zajęła ok. pół roku. Mój dom został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Strop wykonano systemem Teriva, a na dachu zastosowałem blachodachówkę firmy Blachy Pruszyński. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego został dobrze wyliczony i udało mi się zmieścić w podanej kwocie. Warto jednak zwrócić uwagę, iż od 2017 r. zmieniły się przepisy dotyczące stolarki, które nakazują stosowanie okien trzyszybowych. Co prawda, mogą one podrożyć cenę realizacji, aczkolwiek myślę że przekroczenie sugerowanej kwoty nie będzie duże. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu. Dom ogrzewam za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palę ekogroszkiem. Od września do kwietnia zużyłem ok. 3 ton opału.

Projekt domu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 przewiduje bardzo funkcjonalne rozmieszczenie wnętrza, dlatego wszystkie ścianki działowe pozostały w pierwotnym miejscu. Postanowiłem jednak zastosować pewne rozwiązanie, dzięki któremu udało mi się uzyskać więcej przestrzeni na poddaszu. Oryginalnie, ze względu na dosyć niskie skosy dachowe, pomieszczenia na drugim poziomie zaczynają się w odległości 60 cm od ścianki działowej. Szkoda byłoby nie wykorzystać tej powierzchni dlatego też wylewając wieniec skorzystałem z gotowych, dosyć dużych kształtek wieńcowych, dzięki czemu obecnie jest on wyższy niż przewidział architekt i tym samym górne pokoje zyskały na metrażu. Oprócz tego, zamiast żelbetowych schodów wykonałem drewniane. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz zdecydowałbym się na lekkie poszerzenie bryły od strony wiaty garażowej o 1 metr. Pozwoli to na powiększenie kotłowni i znajdującego się przy niej pokoju.

Obecnie w domu mieszkam sam, więc jego metraż jest dla mnie naprawdę spory i miejsca mam aż nadto. Myślę jednak, że powierzchnia projektu domu Dom przy Imbirowej 3 KRK1256 usatysfakcjonowałaby nawet 5-osobową rodzinę. Przewidziany w nim układ pomieszczeń posiada moim zdaniem same plusy. Został praktycznie przemyślany i spełnia wszystkie moje oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Imbirowej 3

  4,8 – 4 głosy

5
75%
4
25%
3
0%
2
0%
1
0%

kary198919891989 buduje ten dom  12.01.2017 17:46

bartek2015 14.02.2017 16:16

kary198919891989 buduje ten dom  26.03.2017 18:17

Sebek393 12.04.2017 14:54

Projekt Dom przy Imbirowej 3 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Imbirowej 3

Projekt domu Dom przy Imbirowej 4

Projekt domu Dom przy Imbirowej 4 N

Projekt domu Dom przy Imbirowej 6 N

Projekt domu Dom przy Imbirowej

Dom przy Imbirowej

81,61 m²

Projekt domu Dom przy Imbirowej 5 N

Projekt domu Dom przy Imbirowej 3 N

Projekt domu Dom przy Imbirowej 2

Projekty podobne do Dom przy Imbirowej 3 KRK1256

Projekt domu Wrzos A

Wrzos A

77,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych