Projekt Dom przy Fiołkowej 2 KRK1241

Cena projektu: 2 960 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
96,9 m²
Min. szer. działki
21,81 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
155,7 m²
Kubatura
532 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
235,6 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Fiołkowej 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dom przy Fiołkowej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Fiołkowej 2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Dom przy Fiołkowej 2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Fiołkowej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
11,2 m²
3 pokój
8,7 m²
4 pokój
10,2 m²
5 garderoba
3,2 m²
6 pokój
12,8 m²
7 łazienka
5 m²
8 wc
1,7 m²
9 pokój dzienny
27,1 m²
10 kuchnia
12,7 m²
11 kotłownia
7,3 m²
12 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
123,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Fiołkowej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Fiołkowej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
51 289 zł

stan surowy otwarty
107 695 zł

stan surowy zamknięty
19 397 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

178 381 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Fiołkowej 2

Zdjęcie profilowe artsooy
artsooy
Od początku szukaliśmy domu o nie za dużym metrażu, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji. Spośród budynków parterowych o odpowiadającej nam powierzchni, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Dom przy Fiołkowej 2 KRK1241. Ukazany na wizualizacji dom spodobał się nam zarówno ze względów wizualnych, jak i praktycznych - zewnętrzna konstrukcja ciekawie się prezentuje, a przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Co prawda, jak to się często zdarza drobne kłopoty mieliśmy z fachowcami, ale na szczęście nie było to nic poważnego. Do technicznej strony projektu nie mam zastrzeżeń - dokumentacja nie zawierała błędów, a postawienie konstrukcji odbyło się dosyć sprawnie. Cała inwestycja, łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń, zajęła nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Muszę przyznać, iż koszty inwestycji były jednak wyższe niż oszacowane w kosztorysie.

Do projektu domu parterowego Dom przy Fiołkowej 2 KRK1241 wprowadziliśmy pewne zmiany. Postanowiliśmy nieco oddzielić kuchnię od salonu, stawiając pomiędzy nimi krótką ściankę działową. Oba pomieszczenia nie są jednak na siebie całkowicie zamknięte, więc strefa dzienna nadal pozostała przestronna. Ta modyfikacja spowodowała, iż kosztem części kuchni wygospodarowaliśmy mały korytarzyk, na końcu którego zrobiliśmy przejście z części mieszkalnej do garażu. Nowo powstały przedsionek ma szerokość 80 cm, tak aby zmieściły się w nim drzwi o wymiarze 70 cm. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tej zmiany i szczerze polecam ją innym Inwestorom. Dzięki bezpośredniemu przejściu z domu do garażu, mamy również łatwy dostęp do kotłowni, więc gdy potrzebujemy dorzucić opał do pieca, nie musimy wychodzić na zewnątrz i iść dookoła.

Pierwotnie zależało nam na budynku parterowym, jednak poddasze jest na tyle wysokie, że szkoda byłoby nie wykorzystać tej przestrzeni. Na razie częściowo je zabudowaliśmy, a w przyszłości planujemy jego pełną adaptację. Drugą kondygnację przeznaczymy na zrobienie dużego salonu, łazienki oraz sypialni, gdyż miejsca jest wystarczająco. Aby dostanie się na poddasze nie stanowiło problemu, wąską klatkę schodową wykonaliśmy kosztem pierwotnie przewidzianej garderoby, znajdującej się na samym końcu korytarza w części sypialnianej. Ze względu na to, iż na górze będziemy mieć drugą łazienkę, powierzchnię malej toalety na parterze przeznaczyliśmy na zrobienie pralni, co było świetnym pomysłem.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Dom przy Fiołkowej 2 KRK1241, a zastosowane przez nas modyfikacje w całości dopasowały go do wszystkich naszych oczekiwań. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Rozwiązaniem, które szczególnie mnie zadowala jest widoczny podział domu na część dzienną z salonem i kuchnią oraz nocną z sypialniami domowników. Lokalizacja łazienki również jest dobrze przemyślana, gdyż znajduje się ona między tymi strefami. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Fiołkowej 2

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Fiołkowej 2 należy do kategorii

Projekty podobne do Dom przy Fiołkowej 2 KRK1241

Projekt domu APS 052 wersja 2

APS 052 wersja 2

97,5 m²

Projekt domu Lucia V DCB88d

Lucia V DCB88d

98,82 m²

Projekt domu Lucia VI DCB88e

Lucia VI DCB88e

98,82 m²

Projekt domu APS 052

APS 052

97,5 m²

Projekt domu Franczi G1 -540

Franczi G1

96,11 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych