Projekt Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222

Cena projektu: 3 040 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
136,45 m²
Min. szer. działki
23,55 m
Wysokość budynku
8,42 m
Pow. zabudowy
132,78 m²
Kubatura
782,83 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
224,49 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5 został stworzony na wzór znanego projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Dom przy Cyprysowej 5 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. W projekcie przewidziano pięć sypialni, które będą odpowiednie dla 5-7 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 5 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,77 m²
2 hall
4,93 m²
3 kuchnia
10,54 m²
4 pokój dzienny
24,14 m²
5 pokój
13,22 m²
6 pom. gospodarcze
2,16 m²
7 łazienka
3,32 m²
8 kotłownia
4,29 m²
9 garaż dwustan.
32,72 m²
razem
99,09 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 5 - Rzut poddasza

11 korytarz + schody
9,66 m²
12 garderoba
2,32 m² (4,7 m²)
13 pokój
14,79 m² (21,72 m²)
14 łazienka
2,54 m² (4,93 m²)
15 łazienka
8,72 m² (10,68 m²)
16 pokój
12,03 m² (15,57 m²)
17 pokój
13,89 m² (19,37 m²)
18 pokój
11,39 m² (14,63 m²)
razem
75,34 m² (101,26 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 5 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 5
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

179 227 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
39 808 zł

stan surowy otwarty
117 273 zł

stan surowy zamknięty
22 146 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - blacha.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 5

Zdjęcie profilowe Cyprysowy551
Cyprysowy551
Podczas wyboru projektu naszego domu największą uwagę zwracałam na uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Wnętrze dopasowane do potrzeb naszej rodziny było priorytetem. Ze wszystkich, które oglądaliśmy najbardziej do gustu pod tym względem przypadł nam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Projekt Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222.

Na szczęście w naszym przypadku cała inwestycja odbyła się bez żadnych większych problemów. Wszystko udało się zrealizować zgonie z planem i w bardzo krótkim czasie. Już po zaledwie jednym roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Zamiast pustaków ceramicznych, do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Myślę, iż decydując się na realizację tego projekty należałoby się jednak liczyć z nieco większymi kosztami niż te, które oszacował architekt. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 centymetrową warstwą styropianu, a dom ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. Koszty takiego rozwiązania mogę ocenić jako umiarkowane.

Do oryginalnej wersji projektu Projekt Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222 wprowadziłem pewne zmiany. Wydłużyłem oraz porzeszyłem garaż, co pozwoliło mi na wygospodarowanie w nim miejsca na zrobienie kotłowni. Jej pierwotną powierzchnię przeznaczyłem na pralnię, rezygnując tym samym z tej przewidzianej pod schodami. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek w chwili obecnej naniósłbym jeszcze jedną. Mianowicie, myślę że dobrym pomysłem w naszym przypadku byłoby zrobienie wejścia do pokoju na parterze pod klatką schodową, zamiast od strony hallu.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Projekt Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222 zasługuje moim zdaniem na duży plus. Wnętrze jest funkcjonalne i nie widzę w nim nic, co przeszkadzałoby w jego codziennym użytkowaniu. Architekt uwzględnił w nim naprawdę sporą ilość pokoi oraz łazienek, dlatego też myślę, że nawet 5-osobowa rodzina mieszkałaby w takim domu z pełnym komfortem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Aganaw
Aganaw
Zdecydowałam się na realizację projektu domu Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222, ponieważ spełniał moje oczekiwania właściwie pod wszystkimi względami. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od razu wydał mi się być bardzo funkcjonalnie przemyślany. Architekt uwzględnił w nim wiele praktycznych rozwiązań, na co zwracałam szczególną uwagę. Głównymi wyznacznikami mojej decyzji były przede wszystkim garaż oraz znajdujący się nad nim duży pokój, który zlokalizowany jest na nieco niższym poziomie niż pomieszczenia na poddaszu. Oprócz tego, zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne komplikacje, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Postawienie oraz wykończenie domu przebiegło sprawnie i w błyskawicznym tempie, gdyż wprowadziliśmy się do niego zaledwie po 7 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych. Ściany nowego domu wymurowaliśmy z białych pustaków z betonu komórkowego łączonych na klej, zaś dach przykryliśmy modułową blachodachówką. Uważam, że oszacowana w kosztorysie kwota została dobrze wyliczona i można się nią sugerować - na etapie stanu surowego zamkniętego udało nam się zmieścić w ok. 190 tys. zł.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewania za pomocą pompy ciepła. Skorzystaliśmy ze wskazań fachowca zajmującego się jej instalacją i do wykończenia domu użyliśmy wysokiej klasy produktów. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy grubą warstwą styropianu cechujacego się świetnymi parametrami izolacyjnymi, na poddaszu zastosowaliśmy natryskową piankę poliuretanową, a wszędzie wstawiliśmy energooszczędne trzyszybowe okna. Takie rozwiązania sprawiają, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. W sezonie grzewczym rachunki za zużycie prądu (ogrzewanie + CWU + światło oraz wszystkie elektroniczne sprzęty) wynoszą ok. 400-420 zł, zaś w sezonie letnim ok. 180 zł. W związku z tym wychodzi na to, że koszty samego ogrzewania są bardzo korzystne.

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222 przewiduje wykonanie na parterze dodatkowego pokoju, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować. Jego powierzchnię przyłączyliśmy do strefy wypoczynkowej, która dzięki temu zyskała imponujące rozmiary. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się zamurować przejście z hallu do kuchni, co spowodowało iż uzyskaliśmy w niej więcej miejsca na kuchenne meble. Świetnym pomysłem było także podniesienie ścianki kolankowej o dodatkowe dwa bloczki. Dzięki temu poddasze stało się bardziej przestronne i tym samym znajdujące się na tej kondygnacji pomieszczenia są bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w aranżacji. Taką modyfikację śmiało polecam więc innym Inwestorom projektu Dom przy Cyprysowej 5 KRK122. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zdecydowałabym się na jeszcze jedną. Dostęp do okna z pewnością bardziej przydałby się w łazience aniżeli w kotłowni, w której stoi jedynie pompa ciepła. W chwili obecnej zamieniłabym więc miejscami oba te pomieszczenia i uważam, że rozwiązanie to jest godne rozważenia dla wszystkich osób ogrzewających pompą bądź piecykiem gazowym.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 5 KRK122 okazał się dla nas bardzo trafiony i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Decyzja o jego realizacji była dobrze przemyślana, a nowy dom w dalszym ciągu spełnia oczekiwania naszej rodziny. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Krzysztof222
Krzysztof222
Najważniejszym kryterium przy wyborze projektu domu było to, aby budynek w swojej bryle uwzględniał duży, dwustanowiskowy garaż. Spośród propozycji, które pod tym względem spełniały nasze wymagania, finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222 - odpowiadał on naszym oczekiwaniom i w całości bardzo przypadł nam do gustu.

Realizacja przebiegła bez komplikacji i na szczęście nie natrafiliśmy na żadne przykre niespodzianki. Współpracujący z nami fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, a cała inwestycja trwała w naszym przypadku ok. 2 lata. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną przez architekta technologię budowy i zamiast ceramicznych pustaków, do postawienia budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z monolitycznej żelbetowej konstrukcji stropu i wykonaliśmy go systemem Teriva. Pokrycie dachu było jednak zgodne z sugestiami zawartymi w projekcie, gdyż na więźbie zastosowaliśmy blachę. Myślę, że kwota podana w kosztorysie została poprawnie wyliczona i decydując się na realizację projektu domu Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222 można zmieścić się w oszacowanych kosztach.

Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż znajdująca się w salonie duża przeszklona witryna wychodzi na stronę zachodnią, zaś okno w garażu na wschód. Przy takim ułożeniu budynku względem stron świata, we wszystkich pomieszczeniach jest wystarczająco jasno. Ilość oraz wymiary okien są moim zdaniem całkowicie wystarczające.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222 - decyzja o jego realizacji okazała się dla nas wyjątkowo trafiona. Przewidziany w nim wewnętrzny układ odpowiadał mi od samego początku i wprowadziliśmy w nim tylko jedną, małą zmianę - zrezygnowaliśmy z garderoby w pokoju nad garażem. Rozmieszczenie pomieszczeń w nowym domu posiada moim zdaniem same zalety i na chwilę obecną nic bym w nim nie modyfikował. Spory metraż oraz uwzględniona w nim liczba pokoi jest w mojej opinii wystarczająca nawet dla 6-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 5

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Cyprysowej 5 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 5 KRK1222

Projekt domu Zyga -400

Zyga

134 m²

Projekt domu Baset 5 z garażem 2-st. -100 3D

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8

Projekt domu Samba VI -150

Samba VI

134 m²

Projekt domu Mango -150

Mango

145,1 m²

Projekt domu Wezyr II 2G -320

Wezyr II 2G

141,37 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych