Projekt Dom przy Cyprysowej 4 KRK1221

Cena projektu: 3 040 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,91 m²
Min. szer. działki
23,55 m
Wysokość budynku
8,42 m
Pow. zabudowy
132,78 m²
Kubatura
782,83 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
224,49 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Dom przy Cyprysowej 4 jest opcją popularnego projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Dom przy Cyprysowej 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Znajdujące się w kuchni okno wychodzące na ogród pozwala obserwować bawiące się dzieci, przy jednoczesnym przyrządzaniu posiłków. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 4 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,5 m²
2 hall
6,45 m²
3 pokój dzienny
21,68 m²
4 kuchnia
13,01 m²
5 spiżarnia
1,24 m²
6 łazienka
3,9 m²
7 kotłownia
8,61 m² (9,3 m²)
8 garaż dwustan.
32,34 m²
9 pokój
9,27 m²
razem
100 m² (100,69 m²)

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 4 - Rzut poddasza

10 korytarz + schody
10,41 m²
11 pokój
12,43 m² (15,97 m²)
12 pokój
13,79 m² (19,22 m²)
13 pokój
11,44 m² (15,02 m²)
14 łazienka
7,4 m² (10,63 m²)
15 łazienka
2,33 m² (4,63 m²)
16 pokój
14,79 m² (21,72 m²)
17 garderoba
2,27 m² (4,66 m²)
razem
74,86 m² (102,26 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 4 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 4
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
47 481 zł

stan surowy otwarty
133 994 zł

stan surowy zamknięty
30 583 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

212 058 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - blacha.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 4

Zdjęcie profilowe komisarz1980
komisarz1980
Wybierając odpowiedni projekt domu na uwadze miałem przede wszystkim usytuowanie naszej działki względem drogi oraz stron świata. Zależało mi na tym, aby główne wejście do domu znajdowało się na południu oraz aby przeszklenia w salonie wychodziły jednocześnie na stronę południową i zachód. Przyznam, iż na tamtą chwilę niewiele było projektów spełniających powyższe wymagania. Spośród wszystkich, które udało nam się znaleźć finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Cyprysowej 4 KRK1221, ponieważ jego wymiary wydały nam się świetnie dopasowane do wielkości naszej działki.

Dokumentacja techniczna została prawidłowo sporządzona, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Budowa odbyła się w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Myślę nawet, że przy odpowiednim zgromadzeniu funduszy, projekt domu Dom przy Cyprysowej 4 KRK1221 można zrealizować jeszcze szybciej. Muszę jednak przyznać, iż dołączony do niego kosztorys nie był do końca adekwatny do stanu faktycznego. Został opracowany przy uwzględnieniu bardzo ekonomicznych rozwiązań i zmieszczenie się w nim byłoby możliwe jedynie przy użyciu najtańszych materiałów i budowie systemem gospodarczym. Zdajemy sobie sprawę, że dom jest inwestycją na lata, dlatego też korzystaliśmy jedynie z produktów najwyższej klasy, a koszty robocizny przy zatrudnieniu profesjonalnych fachowców wyniosły ok. 75 tys. zł.

Zgodnie z powyższym, do wymurowania ścian użyliśmy świetnych jakościowo ceramicznych pustaków Wienerberger o najniższym dostępnym na rynku i tym samym najkorzystniejszym współczynniku przenikania ciepła. Do pokrycia dachu zastosowaliśmy ceramiczną dachówkę Orea 9 tej samej marki. Z racji wysokich kosztów monolitycznej konstrukcji stropu postanowiliśmy wykonać go systemem Teriva. Zmiana ta spowodowała zwiększenie jego pierwotnej grubości, dlatego też musieliśmy lekko zmodyfikować układ schodów, tak aby w dalszym ciągu były w pełni komfortowe w użytkowaniu.

Grunt na naszej działce jest dosyć wymagający, dlatego też na etapie stanu zerowego postanowiliśmy podnieść budynek o ok. 40 cm. Układ pomieszczeń w projekcie domu Dom przy Cyprysowej 4 KRK1221 od początku nam odpowiadał, dlatego też nie musieliśmy w nim wiele zmieniać. Uznaliśmy jedynie, iż trzy łazienki nie będą nam potrzebne i zrezygnowaliśmy z tej znajdującej się na półpiętrze. Między kuchnią a salonem wykonaliśmy barek, przy którym postawiliśmy hokery, co było świetnym posunięciem. Oprócz tego zrobiliśmy bezpośrednie wejście do kotłowni od strony ogrodu. Wykonawcza zasugerował nam zmianę sposobu wykonania komina od kominka - zamiast murowanego zaproponował nam gotowy system kominowy, aczkolwiek z perspektywy czasu żałuję, iż się na to zgodziłem. Oryginalny komin był integralną częścią ściany nośnej, a zastosowana modyfikacja sprawiła, iż wystaje on poza obręb ściany i tym samym zwiększa powierzchnię zajmowaną przez kominek. Obecnie więc z pewnością zrobiłbym to zgodnie z pierwotną wizją architekta.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 4 KRK1221 nie uwzględnia balkonów, jednak my postanowiliśmy zrobić go nad głównym wejściem. Muszę przyznać, że nadał bryle wyjątkowego charakteru i szczerze polecam to rozwiązanie Innym inwestorom. Elewację obiliśmy drewnianymi deskami orzechowymi. Okna oraz balustrady zrobione są w tym samym kolorze, a zastosowanie drewna sprawiło, że dom zyskał na uroku i doskonale się prezentuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 4

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Cyprysowej 4 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych