Projekt Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254

Cena projektu: 3 040 zł 2 590 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 3 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,13 m²
Min. szer. działki
23,55 m
Wysokość budynku
8,42 m
Pow. zabudowy
133,67 m²
Kubatura
735,25 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
233,03 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Dom przy Cyprysowej 24 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Dom przy Cyprysowej 24 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta na salon kuchnia sprzyja integracji rodziny. Kuchenny blat pomiędzy tymi pomieszczeniami sprawia, iż osoba przygotowująca posiłek może swobodnie rozmawiać z gośćmi i pozostałymi domownikami. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. W kuchni znajduje się okno od strony ogrodu, dzięki czemu pomieszczenie to będzie doskonale doświetlone każdego dnia. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Pięć komfortowych pokoi zaspokoi potrzeby 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Dom przy Cyprysowej 24 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 24 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,29 m²
2 korytarz
4,78 m²
3 spiżarnia
1,13 m²
4 kuchnia
11,45 m²
5 pokój dzienny
23,28 m²
6 pokój
12,74 m²
7 pom. gospodarcze
2,19 m²
8 łazienka
3,73 m²
9 kotłownia
5,06 m²
10 garaż dwustan.
33,57 m²
razem
101,22 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 24 - Rzut poddasza

11 korytarz
9,86 m²
12 pokój
16,42 m² (26,09 m²)
13 łazienka
3,39 m² (4,15 m²)
14 łazienka
8,39 m² (12,29 m²)
15 pokój
12,25 m² (17,3 m²)
16 pokój
13,44 m² (17,29 m²)
17 pokój
9,23 m² (14,4 m²)
razem
72,98 m² (101,38 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 24 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 24
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 101 zł

stan surowy otwarty
134 351 zł

stan surowy zamknięty
30 345 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

209 797 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - blacha.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 24

Zdjęcie profilowe Zmiksowana.pl
Zmiksowana.pl
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał się funkcjonalny i dobrze przemyślany. Dodatkowo, uwzględniono w nim aż trzy łazienki, a na tym szczególnie nam zależało. Na nasz wybór miał również wpływ dwuspadowy dach oraz prosta konstrukcja bryły,dzięki czemu każdy metr kwadratowy domu jest mocno wykorzystany i nie ma w nim „strat” miejsca.

Myślimy, że przy każdej tego typu inwestycji zdarzają się pewne trudności, ale na szczęście w naszym przypadku odbyła się ona bez żadnych drastycznych problemów. Do projektu nie mamy większych zastrzeżeń, aczkolwiek uważamy, że budynek mógłby być wyżej usytuowany względem powierzchni ziemi. Trudno nam ocenić jednoznacznie koszty całej realizacji, ponieważ w tej kwestii bardzo wiele zależy od rodzaju użytych materiałów. My postanowiliśmy wymurować ściany przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, zaś dach pokryliśmy angobowaną ceramiczną dachówką angobowaną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy grafitowym styropianem.

Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Z uwagi na brak możliwości doprowadzenia instalacji gazowej do naszej działki, zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą gruntowej pompy ciepła. Musimy jednak przyznać, że koszt jej montażu był dosyć wysoki, jednak inwestycja taka zwróci się w przeciągu 8-10 lat.

Główną zmianą, którą wprowadziliśmy do oryginalnego projektu Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254, było zwiększenie jego powierzchni poprzez poszerzenie domu od strony kuchni i salonu oraz wydłużenie garażu w tyle bryły. Dodatkowo, postanowiliśmy dobudować w części dziennej prostokątny wykusz - w tym miejscu powstała jadalnia. Nad tym elementem wykonaliśmy również nieprzewidziany pierwotnie balkon. Ponadto, zwiększyliśmy wysokość ścianki kolankowej oraz zmieniliśmy nieco układ ścianek działowych i nieco zmieniliśmy ich układ, dzięki czemu pomieszczenia na górze stały się bardziej ustawne, a strych możliwy do zagospodarowania. Zarówno instalacje elektryczne, jak i wodno-kanalizacyjne zaprojektowaliśmy tak, aby w pełni odpowiadały naszym oczekiwaniom.

Sądzę, że liczba pokoi uwzględniona w projekcie Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254 będzie odpowiednia dla 4-6 osobowej rodziny. Zdecydowaliśmy się na niego głównie ze względu na funkcjonalność, ale po zastosowanych przez nas zmianach jest jeszcze bardziej praktyczny i komfortowy. Kuchnia oraz jadalnia są w naszym przypadku naprawdę spore, z czego jesteśmy szczególnie zadowoleni. Dodatkowo, cieszy nas fakt, iż dzięki zwiększeniu powierzchni strefy dziennej, mogliśmy umiejscowić kominek w jej centralnym punkcie.
Zdjęcie profilowe szarik1
szarik1
Warunki zagospodarowania przestrzennego obowiązujące na naszym terenie wymogły na nas postawienie domu z dachem dwuspadowym. Spośród propozycji zwieńczonych taką konstrukcją, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał się funkcjonalny i dopasowany do naszych preferencji. Od początku zależało nam na przestronnej strefie dziennej oraz kuchni usytuowanej od frontu. Ilość sypialni na poddaszu w pełni nam odpowiadała, a ponadto spodobały się nam duże przeszklenia gwarantujące optymalne nasłonecznienie wnętrza.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i na szczęście cała inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Realizacją zajmował się przede wszystkim mój mąż z drobną pomocą dwóch fachowców. Mimo iż nie zatrudnialiśmy profesjonalnej firmy, wszystko udało się wykonać w naprawdę krótkim czasie. Mąż doskonale poradził sobie z pracami budowlanymi i już po roku od ich rozpoczęcia mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Muszę jednak przyznać, że poniesione koszty realizacji były większe niż oszacowane w kosztorysie. Myślę więc, że decydując się na projekt domu Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254 bezpieczniej będzie założyć większe wydatki w stosunku do sugerowanych.

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254 od początku nam odpowiadał, jednak wiedzieliśmy, że wprowadzenie do niego kilku drobnych zmian w całości dostosuje go do naszych oczekiwań. Chcieliśmy uzyskać nieco więcej przestrzeni, dlatego całą bryłę od strony kuchni i salonu poszerzyliśmy o 1 m, a dodatkowo nieco powiększyliśmy garaż. Tym samym, sypialnie na poddaszu są obecnie naprawdę spore. Oprócz tego powierzchnię pierwotnego gabinetu przyłączyliśmy do salonu, zaś kosztem spiżarki powiększyliśmy kuchnię. Pralnia pod schodami ma na tyle duże wymiary, iż oprócz jej oryginalnej funkcji służy nam również do przechowywania przetworów. Łazienkę na parterze zmniejszyliśmy przekształcając ją w osobną toaletę. Uzyskaną w ten sposób powierzchnią powiększliśmy kotłownię. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie paneli fotowoltaicznych, a aby móc zamontować je na frontowej stronie dachu (w naszym przypadku jest to najbardziej słoneczne południe) musieliśmy lekko zmodyfikować usytuowanie okien połaciowych. Przyszli Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na przejście do garażu z kotłowni. Robiąc je zgodnie z dokumentacją, wchodząc zahaczałoby się głową o szyny od bramy garażowej. Na szczęście mąż w porę to zauważył i mogliśmy skorygować ww. element.

Jestem zadowolona z realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254. Kilka zmian pozwoliło w pełni dopasować go do potrzeb naszej rodziny i obecnie nowy dom w całości mnie satysfakcjonuje. Mieszkamy w nim w czwórkę i metraż jest dla nas jak najbardziej komfortowy. Każdy z nas ma swoją własną przestrzeń, a dodatkowo mamy jeszcze miejsce na przenocowanie gości. Myślę, że taka ilość sypialni byłaby równie wygodna także dla małżeństwa z trójką dzieci. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Kamil234
Kamil234
Wybierając projekt domu istotne było dla mnie, aby jego realizacja nie pochłonęła wielu środków finansowych. Z tego względu skupiłem się na znalezieniu obiektu o prostej, nieskomplikowanej konstrukcji, pozwalającej na relatywnie tanią budowę. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał mi się wyjątkowo funkcjonalny i w całości spełniał oczekiwania naszej rodziny.

Inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie i wszystkie prace udało się zakończyć po naszej myśli. Dokumentacja techniczna była poprawnie sporządzona, aczkolwiek warto zwrócić w niej uwagę na jedną kwestię. Mianowicie, fachowcy zauważyli, iż robiąc wejście do pokoju nad garażem zgodnie z rysunkami, krokiew nachodziłaby na otwór drzwiowy. Na szczęście szybko to spostrzegli i z łatwością potrafili skorygować. Budowę rozpoczęliśmy na początku października 2015 r. i już w połowie listopada dom stanął w stanie surowym zamkniętym z pokryciem. Wykończenia nieco się przeciągnęły, aczkolwiek nie było to spowodowane projektem czy winą fachowców - w tym okresie często przebywałem w delegacji, a chciałem mieć kontrolę nad przebiegiem prac na miejscu. Obecnie (sierpień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne prace.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego tzw. „Suporex”. Strop został wykonany w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką cementową. Przy zastosowaniu powyższych materiałów udało nam się obniżyć koszta budowy podane w Extra Indexie opiewające na kwotę ok. 176 tys. zł. W naszym przypadku dom w stanie surowym zamkniętym wiązał się z wydatkiem ok. 120 tys. zł i myślę, że inni Inwestorzy projektu domu Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254 przy odpowiedniej organizacji również mogą liczyć się z mniejszymi kosztami w stosunku do oszacowanych.

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254 od samego początku bardzo nam się spodobał, dlatego nie czuliśmy potrzeby wprowadzania do niego większych zmian. Postanowiliśmy jedynie poszerzyć garaż o 75 cm oraz zrezygnować ze ścianki działowej tworzącej pokój na parterze. Dzięki temu obecnie salon jest wyjątkowo duży i przestronny. Osobom chcącym zastosować tą modyfikację polecam jednak zwrócić uwagę na znajdujący się w tym miejscu słup konstrukcyjny (pierwotnie osadzony w ściance). Niestety, nie przewidziałem tego wcześniej i obecnie myślę nad rozwiązaniem pozwalającym na rezygnację z wolnostojącego filaru.

Jestem zadowolony z decyzji o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254. Moim zdaniem jego metraż jest najbardziej optymalny dla większości rodzin w dzisiejszych czasach. Dzieci w przyszłości wyprowadzą się do własnych mieszkań, więc większy dom byłby zbędny. Jednocześnie powierzchnia jest w pełni komfortowa w codziennym użytkowaniu. Układ pomieszczeń został praktycznie przemyślany, a w nowym domu dostrzegam same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 24

  4 – 2 głosy

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

szarik1 buduje ten dom  03.07.2017 12:09

oranzada buduje ten dom  18.08.2017 09:31

Projekt Dom przy Cyprysowej 24 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 -450 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 -450 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 -450 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K -450 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37 -450

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 24 KRK1254

Projekt domu Domidea 64 2G w3

Domidea 64 2G w3

132,52 m²

Projekt domu Koralgol II N 2G -350

Koralgol II N 2G

136,22 m²

Projekt domu Koralgol II K 2G -350

Koralgol II K 2G

136,22 m²

Projekt domu Daria z garażem 2-st. [A1]

Projekt domu Ignacy - murowana – ceramika -350 3D

Projekt domu Kaja Muza - murowana – ceramika -350 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych