Projekt Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
107,95 m²
Min. szer. działki
22,1 m
Wysokość budynku
7,81 m
Pow. zabudowy
112,46 m²
Kubatura
606,87 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
156,05 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Dom przy Alabastrowej 3 jest opcją cieszącego się popularnością projektu Dom przy Alabastrowej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 3 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Dom przy Alabastrowej 3 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,69 m²
2 spiżarnia
0,98 m²
3 pom. gospodarcze
1,99 m²
4 kuchnia
9,5 m²
5 pokój dzienny
22,01 m²
6 korytarz
2,69 m²
7 pokój
9,34 m²
8 łazienka
3,36 m²
9 kotłownia
8,36 m²
10 garaż jednostan.
20,72 m²
razem
83,64 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 3 - Rzut poddasza

11 korytarz + schody
8,2 m²
12 pokój
11,77 m² (14,29 m²)
13 garderoba
3,99 m² (5,43 m²)
14 łazienka
7,7 m² (8,49 m²)
15 pokój
13,3 m² (16,7 m²)
16 pokój
10,32 m² (13,72 m²)
17 taras
25,51 m²
razem
55,28 m² (66,83 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Alabastrowej 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Alabastrowej 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
47 610 zł

stan surowy otwarty
133 584 zł

stan surowy zamknięty
26 634 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

207 828 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 3

Zdjęcie profilowe BartekZGR.
BartekZGR.
Szukając odpowiedniego projektu domu priorytetem była dla nas możliwość wygospodarowania w nim powierzchni z przeznaczeniem na część usługową. Spośród oglądanych propozycji ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282. Po zapoznaniu się z uwzględnionym w nim układem pomieszczeń wiedzieliśmy, że przy zastosowaniu niewielkich zmian z łatwością uda nam się uzyskać miejsce na prowadzenie działalności.

Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Budowa została zakończona w dosyć krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło zaledwie 1,5 roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków marki Solbet. Strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i myślę, że przyszli Inwestorzy projektu Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282 śmiało mogą się nim sugerować. Oczywiście przy każdej tego typu inwestycji należy wziąć pod uwagę ewentualne odchyły w kosztach o ok. 10 % w jedną lub drugą stronę.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 20 cm warstwa grafitowego styropianu. Dom i wodę użytkową ogrzewamy głównie za pomocą piecyka gazowego. Trudno jest mi jednak jednoznacznie ocenić faktyczne koszty ogrzewania, ponieważ wieczorami w sezonie zimowym wspomagamy się również usytuowanym w salonie kominkiem z płaszczem wodnym. Tylko w jednym miesiącu (styczeń) korzystaliśmy wyłącznie z gazu i rachunek jaki otrzymaliśmy po tym okresie wyniósł 270 zł. Za same ogrzewanie wody poza sezonem zimowym płacimy ok. 70 zł/mies.

W celu konieczności dopasowania projektu Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282 do warunków zabudowy obowiązujących na naszym terenie, musieliśmy zwiększyć kąt nachylenia dachu do 45°. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z wykonania lukarny, a otwarty taras nad garażem zadaszyliśmy i przyłączyliśmy do powierzchni użytkowej domu - w tym miejscu mamy obecnie strych. Strefę domu w linii kotłownia-łazienka-pokój przeznaczyliśmy na zrobienie części usługowej z oddzielnym wejściem. Z racji tego, iż piec gazowy nie zajmuje wiele miejsca mogliśmy zamontować go w pomieszczeniu gospodarczym przy kuchni. Dobrym pomysłem było również wykonanie pod schodami zabudowy pod tv. Polecam to rozwiązanie, aczkolwiek przestrzeń pod klatką schodową można wykorzystać również w inny sposób. Innych zmian nie wprowadzałem, jednak obecnie pomyślałbym nad rezygnacją z różnicy poziomów między częścią mieszkalną a garażem, który oryginalnie usytuowany jest o 35 cm niżej. Można również rozważyć lekkie cofnięcie kominu spalinowego.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282 okazał się dla nas trafną decyzją. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest jak najbardziej w porządku i cieszę się, że z łatwością udało nam się dopasować go do naszych pierwotnych oczekiwań. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe matix216
matix216
Spośród wszystkich propozycji jakie oglądaliśmy, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282. Wpływ na ten wybór miał przede wszystkim uwzględniony w nim wewnętrzny układ spełniający wszystkie wymagania, jakie założyliśmy sobie od samego początku. Priorytetem był dla nas przestronny salon połączony z kuchnią, dwie w pełni wyposażone łazienki oraz trzy sypialnie na poddaszu.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami, a samo postawienie domu trwało stosunkowo krótko. Budowę rozpoczęliśmy wiosną 2015 r.i już po sześciu miesiącach dom był w stanie surowym zamkniętym. Obecnie (sierpień 2017 r.) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie drobne wykończenia.

Ściany naszego domu zostały wymurowane z bloczków Silka. Zmieniliśmy zalecaną przez architekta konstrukcję stropu i wykonaliśmy go przy użyciu płyt żerańskich. Dach pokryliśmy płaską dachówką ceramiczną. W naszym przypadku stan surowy otwarty (bez okien i z odeskowanym dachem ) wyniósł ok. 110 tys. zł. Z racji tego, iż zastosowana dachówka odznacza się wysoką jakością była też dosyć kosztowna - pokrycie kosztowało ok. 40 tys.zł. Myślę więc, że decydując się na materiały lepsze gatunkowo, przy realizacji projektu Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282 bezpieczniej będzie założyć nieco wyższe koszty w stosunku do podanych w Extra Indexie.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282 od początku spełniał nasze oczekiwania. Z tego względu w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie usunąć ścianki tworzące spiżarnię i pomieszczenie gospodarcze, a ich powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni, która teraz jest wyjątkowo przestronna. Świetnym pomysłem było również wydłużenie krokwi nad frontowymi drzwiami w celu zrobienia daszku. Szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom - zadaszenie chroni główne wejście przed opadami, co jest naprawdę praktyczne. Oprócz tego lekko zmniejszyliśmy okno w kotłowni.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282 był dobrze przemyślaną decyzją i na chwilę obecną jesteśmy z niej zadowoleni. Metraż domu i uwzględniona w nim liczba pomieszczeń są moim zdaniem optymalne dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Alabastrowej 3

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

matix216 buduje ten dom  11.08.2017 11:47

Projekt Dom przy Alabastrowej 3 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Alabastrowej 3

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 43

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 56 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 42

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 48

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 22

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 4

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 46

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 52

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 54 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 55 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 8

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 53

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 40

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 29

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 11

Projekt domu Dom przy Alabastrowej

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 44 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 51

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 41

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 47

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 35

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 16

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 37

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 28

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 10

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 12

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 6

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 18

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 9

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 14

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 27

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 2

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 24

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 15

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 25

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 5

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 32

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 39

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 17

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 36

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 7

Projekty podobne do Dom przy Alabastrowej 3 KRK1282

Projekt domu BW-49 wariant 2 3D

BW-49 wariant 2

99,1 m²

Projekt domu BW-36 wariant 10

BW-36 wariant 10

106,6 m²

Projekt domu BW-03 wariant 3

BW-03 wariant 3

108,8 m²

Projekt domu Melonik -208

Melonik

116,5 m²

Projekt domu BW-03 wariant 7

BW-03 wariant 7

103 m²

Projekt domu Domidea 58 mG 3D

Domidea 58 mG

99,99 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych