Projekt Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
90,93 m²
Min. szer. działki
18,35 m
Wysokość budynku
8,08 m
Pow. zabudowy
85,43 m²
Kubatura
507,77 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
148,96 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Alabastrowej 23 jest alternatywą znanego projektu Dom przy Alabastrowej. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Dom przy Alabastrowej 23 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze przewidziano toaletę, natomiast poddasze wyposażone jest w pełni funkcjonalną łazienkę. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Dom przy Alabastrowej 23 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 23 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,29 m²
2 hall
5,16 m²
3 wc
2,08 m²
4 kuchnia
8,01 m²
5 pokój dzienny
20,02 m²
6 kotłownia
5,28 m²
7 garaż jednostan.
17,4 m²
razem
61,24 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 23 - Rzut poddasza

8 korytarz + schody
9,5 m²
9 łazienka
8,19 m²
10 pom. gospodarcze
3,15 m² (5,59 m²)
11 garderoba
4,34 m² (5,83 m²)
12 pokój
12,01 m² (13,52 m²)
13 pokój
9,01 m² (10,84 m²)
14 pokój
9,32 m² (12,09 m²)
razem
55,52 m² (65,56 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Alabastrowej 23 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Alabastrowej 23
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
34 867 zł

stan surowy otwarty
95 795 zł

stan surowy zamknięty
19 397 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

150 059 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 23

Zdjęcie profilowe alekk
alekk
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338, ponieważ spełniał nasze oczekiwania pod wieloma względami. Wymiary budynku świetnie pasowały do usytuowania go na naszej działce, a przewidziany w nim metraż odpowiadał wszystkim potrzebom. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń bardzo przypadło nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Dodatkowo, od początku zależało nam na tym, aby dach posiadał prostą, dwuspadową konstrukcję. Cała realizacja odbyła się w naszym przypadku bez żadnych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2015 r., a już po roku - w maju 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie standardowych materiałów. Do postawienia ścian użyliśmy białych, gazobetonowych bloczków, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszta dotyczące postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i moim zdaniem śmiało można sugerować się podaną kwotą.

Do oryginalnej wersji projektu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 wprowadziliśmy niewielkie modyfikacje. Zdecydowaliśmy się na zmianę układu klatki schodowej i obecnie jest ona w zabiegowej, betonowej konstrukcji. Było to doskonałe posunięcie, ponieważ dzięki temu udało nam się wygospodarować pod schodami praktyczny schowek. Uważam więc, że naprawdę warto to rozważyć. Usytuowanie naszej działki spowodowało, iż nie chcieliśmy aby taras znajdował się z tyłu budynku, więc wykonaliśmy go od strony ściany szczytowej. Z tego względu zamieniliśmy miejscami drzwi tarasowe z oknem w salonie.

Do pierwotnie przewidzianego układu ścianek działowych nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek. Rozmieszczenie pokoi zostało świetnie zaplanowane, więc nie było takiej potrzeby. Póki co, nadal nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby ewentualnej zmiany - jestem nim w całości zachwycona i nie dostrzegam żadnych minusów. Mamy z mężem jedno dziecko, a powierzchnia domu jest dla nas w pełni komfortowa. Gdy odwiedzają nas goście, nie mamy problemu z ich przenocowaniem, ponieważ jeszcze jeden pokój mamy wolny. Uważam więc, że taki metraż jest optymalny dla 3-4 osobowej rodziny. Wybór projektu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Kris85
Kris85
Od początku zależało nam na domu o niezbyt dużym metrażu do 100 m² z garażem uwzględnionym w bryle. Spośród propozycji małych budynków z przewidzianym miejscem na samochód, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. Spodobało nam się, iż mimo niewielkiej powierzchni architekt uwzględnił wewnątrz wiele funkcjonalnych rozwiązań, jak np. praktyczna pralnio-suszarnia czy łazienki na obu kondygnacjach. Oprócz tego, mój mąż zwrócił uwagę na bezpośrednie, osobne wejście do kotłowni, które znacznie usprawnia wnoszenie opału bez potrzeby przechodzenia przez garaż czy część mieszkalną.

Nasza budowa przebiegła dosyć sprawnie. Współpracujący z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie na każdym jej etapie, a wszystkie prace udało się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie. Postawienie i wykończenie domu zajęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Ściany wymurowaliśmy przy użyciu bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Kosztorys obliczony przez autora projektu został moim zdaniem poprawnie oszacowany i uważam, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest całkiem realne. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, aczkolwiek obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od zamieszkania i na tę chwilę trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty tego rozwiązania. Już teraz mogę jednak stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny i szybko się nagrzewa. Gdy rano mój mąż napali w piecu, w ciągu dnia temperatura wewnątrz domu utrzymuje się na poziomie 23-24°C.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 od początku spełniał oczekiwania naszej rodziny, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie delikatnie powiększyć toaletę na parterze kosztem kilku centymetrów zabranych zarówno z kuchni, jak i wiatrołapu. Zmniejszenie tych pomieszczeń nie jest odczuwalne, a za to w ubikacji uzyskaliśmy miejsce na wstawienie prysznica. Dzięki temu obecnie w domu mamy dwie w pełni funkcjonalne łazienki. W jednym z pokoi na poddaszu architekt uwzględnił aż trzy przeszklenia, co przy niewielkiej powierzchni tej sypialni wydało mi się całkowicie zbędne. Zrezygnowałam więc w tym miejscu z okien połaciowych, a to na ścianie szczytowej w zupełności wystarcza.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. W nowym domu mieszkamy już prawie rok i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same zalety. Być może jedyne czego nieco mi brakuje jest dodatkowy pokój na dole, aczkolwiek ilość sypialni na górnej kondygnacji jest wystarczająca dla naszej 4-osobowej rodziny. Każde z dwójki naszych dzieci ma swoją prywatną przestrzeń, a my z mężem posiadamy w pokoju praktyczną garderobę. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Marcin_Paula
Marcin_Paula
Gdy zdecydowałem się na postawienie własnego domu, priorytetem było dla mnie to, aby budowa nie pochłonęła wielu środków finansowych. Pracuję w branży budowlanej i mam spore doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego też wiedziałem na co zwracać uwagę przy wyborze. Ostatecznie postanowiłem zrealizować projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338, co okazało się świetną decyzją. Budynek posiada małą ilość ław fundamentowych i ścian nośnych, prostą bryłę w kształcie kwadratu oraz dwuspadowy dach. Takie rozwiązania sprawiają, że koszty inwestycji są naprawdę nieduże. Wszystkie prace przebiegły bardzo sprawnie. Dom w całości budowałem własnymi siłami i na szczęście cała realizacja przebiegła po mojej myśli. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z technicznej strony wybranego projektu. Często w mojej pracy spotykam się z innymi, które są dosyć niejasne i wraz z kolegami fachowcami musimy sporo się nagłowić nad uwzględnionymi w nich rozwiązaniami i ich wykonaniem. W przypadku projektu domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 wszystko było jak najbardziej w porządku. Dokumentacja techniczna była bardzo czytelna - rysunki i wytyczne zostały dobrze sporządzone i wyraźnie opisane. Co prawda zauważyłem 2-3 nieścisłości, ale były to naprawdę drobne sprawy, nie mające wpływu na przebieg inwestycji i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że z projektem Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 pracowało mi się bardzo dobrze. Nabyłem go w czerwcu 2014 r., a budowę rozpocząłem w marcu następnego roku. Zważywszy na to, że dom od podstaw stawiałem samodzielnie, udało mi się to stosunkowo szybko. Obecnie (marzec 2017 r.) jesteśmy w trakcie odbioru domu do użytku.

Ściany wymurowałem z gazobetonowych bloczków, strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonałem w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryłem blachodachówką modułową. Z racji budowy systemem gospodarczym, sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty inwestycji były w naszym przypadku o wiele mniejsze niż te oszacowane w kosztorysie. Postawienie budynku w stanie surowym kosztowało mnie ok. 40 tys. zł, gdyż był to jedynie wydatek związany z zakupem materiałów. Chcąc zatrudnić do całej realizacji zewnętrzną firmę, warto wziąć pod uwagę, że koszty robocizny mogą różnić się w zależności od rejonu kraju. Mimo tych rozbieżności myślę, że spokojnie można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta - zmieszczenie się w niej jest moim zdaniem w pełni realne. Właściwie cała konstrukcja tworząca projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338 została wykonana zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiłem jedynie lekko zmodyfikować więźbę, co polegało na zrobieniu krokwi w nieco innych odstępach.

Mam wokół domu dosyć duży teren, na którym mogę parkować samochód, dlatego też postanowiłem zrezygnować z pierwotnej funkcji garażu. Zamiast bramy garażowej wstawiłem okno o tradycyjnych rozmiarach, a jego metraż przeznaczyłem na powiększenie kotłowni oraz zrobienie praktycznego pomieszczenia gospodarczego. Oprócz tego, między wiatrołapem a hallem wykonałem otwarte przejście, a przy kuchni postawiłem krótką ściankę, tak aby estetycznie zasłonić lodówkę. Pralnię i łazienkę na poddaszu połączyłem w jedno wspólne pomieszczenie.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338. Dom okazał się naprawdę tani w budowie, a przejrzysta dokumentacja ułatwiła wykonanie wszystkich prac. Układ pomieszczeń w nowym domu w pełni nam odpowiada. Wnętrze jest funkcjonalne i jak dla mnie posiada same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Alabastrowej 23

  4,4 – 5 głosów

5
40%
4
60%
3
0%
2
0%
1
0%

kala.ang@o2.pl 11.12.2017 20:41

dikuś buduje ten dom  02.08.2018 09:52

poezjatanca buduje ten dom  04.03.2019 20:06: Projekt wpadł nam w oko od razu. Mały i zgrabny, Wprowadziliśmy kilka zmian, np. zabudowaliśmy schody, celem dodatkowego schowka/spiżarki, ponadto, zlikwidowaliśmy boczny balkon oraz dwa okna połaciowe z jednego z pokoi, za to dołożyliśmy okno dachowe na klatce schodowej, żeby była dobrze doświetlona. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni. Trochę się obawiamy, że salon jest za mały, ale to wszystko wyjdzie w trakcie.

Kris85 buduje ten dom  13.03.2017 13:10

Marcin_Paula buduje ten dom  21.03.2017 14:32

Projekt Dom przy Alabastrowej 23 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Alabastrowej 23

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 52

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 43

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 48

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 46

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 4

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 56 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 55 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 8

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 29

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 22

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 11

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 40

Projekt domu Dom przy Alabastrowej

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 3

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 44 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 54 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 51

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 41

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 42

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 47

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 53

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 28

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 35

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 10

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 9

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 16

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 6

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 12

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 18

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 37

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 27

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 14

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 39

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 24

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 15

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 25

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 5

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 36

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 32

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 2

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 17

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 7

Projekty podobne do Dom przy Alabastrowej 23 KRK1338

Projekt domu Como -125

Como

99,9 m²

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dariusz Mały

Dariusz Mały

95,6 m²

Projekt domu Julia III z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Julia III z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu Lolek -320

Lolek

93,52 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych