Projekt Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130 m²
Min. szer. działki
22,9 m
Wysokość budynku
8,01 m
Pow. zabudowy
125,87 m²
Kubatura
662,12 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
172,83 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 14 jest modyfikacją znanego projektu Dom przy Alabastrowej. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 14 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Dom przy Alabastrowej 14 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano po jednej łazience na każdej kondygnacji oraz osobną ubikację na poddaszu. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dom przy Alabastrowej 14 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 14 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,81 m²
2 hall
3,8 m²
3 kuchnia + jadalnia
15,69 m²
4 pokój dzienny
25,21 m²
5 łazienka
4,16 m²
6 kotłownia
8,93 m²
7 pokój
11,33 m²
8 garaż jednostan.
20,72 m²
razem
95,65 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 14 - Rzut poddasza

9 korytarz + schody
10,7 m²
10 łazienka
9,39 m²
11 wc
1,3 m² (2,37 m²)
12 pom. gospodarcze
1,66 m² (3,03 m²)
13 pokój
15,78 m² (18,33 m²)
14 pokój
12,01 m² (15,66 m²)
15 pokój
11,34 m² (13,65 m²)
16 garderoba
3,48 m² (4,72 m²)
razem
65,66 m² (77,85 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Alabastrowej 14 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Alabastrowej 14
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
46 767 zł

stan surowy otwarty
128 401 zł

stan surowy zamknięty
29 393 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

204 561 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 14

Zdjęcie profilowe Danczu
Danczu
W kwestii wyboru odpowiedniego projektu domu bardzo ważny był dla nas jego metraż. Od początku szukaliśmy nie za dużego budynku o powierzchni ok. 130 m². W nowym domu wraz z nami miała zamieszkać jeszcze moja mama, która jest osobą starszą. Z tego względu priorytetem był dodatkowy pokój na parterze - tak aby mama nie musiała wchodzić po schodach. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328.

Nasza budowa odbyła się całkiem sprawnie, aczkolwiek fachowcy zauważyli, iż kilka rozwiązań projektowych nie zostało do końca poprawnie opracowanych. Elementami, na które głównie należy zwrócić uwagę są kominy. Zarówno kominiarz, jak i hydraulik stwierdzili, iż są one dosyć niskie, co może powodować nieodpowiedni ciąg wentylacyjny, dlatego też postanowiliśmy zwiększyć ich wysokość. Na szczęście mieliśmy dobrych i sprawdzonych fachowców, którzy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Inwestycja przebiegła całkiem szybko. Do nowego domu wprowadziliśmy się już po ok. 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac, a na chwilę obecną (grudzień 2016) zostało nam jedynie zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Dosyć istotną zmianą jaką wprowadziliśmy do projektu domu Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328 było doprojektowanie piwnicy. Ściany wymurowaliśmy z białych bloczków z betonu komórkowego, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, że przy zastosowaniu powyższych rozwiązań koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowaną przez architekta kwotę.

Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328 od początku wydało mi się praktycznie przemyślane, więc postanowiłam nie modyfikować go znacząco. Zdecydowałam się jednak na rezygnację z wszelkich drzwi, wejść i ścianek działowych uwzględnionych w górnej łazienki. Wobec tego nie mamy w niej osobnej, zamykanej toalety i oddzielnej pralni, a dużą otwartą przestrzeń. Właściwie jest to przestronny pokój łazienkowy i według mnie obecnie jest to najlepsze pomieszczenie w całym naszym domu. Oprócz tego postanowiłam nieco doświetlić garderobę wstawiając w niej luksfery. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zastanowiłabym się nad lekkim poszerzeniem garażu oraz innym rozwiązaniem w kwestii układu klatki schodowej - pod schodami została wnęka, którą dosyć ciężko jest ciekawie zaaranżować.

Układ poddasza zaproponowany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328 posiada moim zdaniem same plusy. Pokoje mają odpowiednie rozmiary i są dobrze rozmieszczone. Garderoba to naprawdę praktyczne pomieszczenia, a duża łazienka po zmianach w całości mnie satysfakcjonuje. Metraż nowego domu jest idealny. Nie jest za duży, dzięki czemu w sezonie grzewczym można go szybko nagrzać, a jednocześnie jest w pełni komfortowy dla 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Paweł373
Paweł373
Podczas poszukiwań idealnego projektu natrafiłem na projekt domu Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328, który od razu w całości bardzo przypadł mi do gustu. Spośród innych propozycji jakie później oglądałem, ten podobał mi się najbardziej, dlatego finalnie zdecydowałem się na jego realizację. Duże znaczenie przy naszym wyborze miał metraż, ponieważ od początku zależało nam na domu o takiej właśnie powierzchni.

Na szczęście podczas budowy wszystkie prace przebiegły sprawnie, techniczna strona projektu była dobrze opracowana, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła niecałe 2 lata. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop zrobiliśmy w tradycyjnie lanej, żelbetowej konstrukcji, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został moim zdaniem poprawnie wyliczony. Koszty naszej inwestycji były zbliżone do podanej kwoty, więc myślę. że można się nim sugerować. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Do ogrzewania domu oraz wody użytkowej służy nam piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy ekogroszkiem. W sezonie zimowym na dobę wystarcza nam jeden worek opału o standardowych rozmiarach.

Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328 zostało funkcjonalnie przemyślane i w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 3-osobową rodziną, a w nowym domu mieszka się nam z pełnym komfortem. Uważam, że będzie on również doskonałą opcją dla małżeństwa z dwójką dzieci. Miejsca jest całkiem sporo, aczkolwiek myślę, że dobrym pomysłem byłoby wydłużenie całej bryły o ok. 1 m i na tą chwilę z pewnością rozważyłbym takie rozwiązanie. Budynek usytuowany jest na działce w ten sposób, iż taras z tyłu domu znajduje się na południu, zaś frontowe przeszklenia wychodzą na północ. Ilość i wielkość okien są moim zdaniem optymalne - przy takim ułożeniu wszystkie pomieszczenia są wystarczająco dobrze oświetlone. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Alabastrowej 14

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Paweł373 buduje ten dom  13.03.2017 12:15

Projekt Dom przy Alabastrowej 14 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Alabastrowej 14

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 43

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 52

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 48

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 56 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 54 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 46

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 4

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 55 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 8

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 22

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 29

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 11

Projekt domu Dom przy Alabastrowej

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 3

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 40

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 44 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 51

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 41

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 42

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 47

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 53

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 35

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 10

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 28

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 9

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 16

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 6

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 12

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 18

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 27

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 37

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 39

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 24

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 15

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 25

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 5

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 32

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 2

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 17

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 7

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 36

Projekty podobne do Dom przy Alabastrowej 14 KRK1328

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 2 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Iwo

Iwo

132,66 m²

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 3

Projekt domu Delisa -100 3D

Delisa

134,12 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych