Projekt domu Diona BIS WOK1039

Cena projektu: 2 650 zł 2 400 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 22 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,77 m²
Min. szer. działki
17,54 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
114,7 m²
Kubatura
447 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
180,2 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Diona BIS jest modyfikacją popularnego projektu Diona. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Diona BIS zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Diona BIS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Diona BIS - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,59 m²
2 hall
9,18 m²
3 kuchnia
10,07 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
35,37 m²
5 łazienka
2,92 m²
6 pom. gospodarcze
8,1 m²
7 garaż jednostan.
15,8 m²
razem
87,03 m²

Rzut kondygnacji projektu Diona BIS - Rzut poddasza

1 korytarz
8,09 m²
2 pokój
13,75 m² (19,1 m²)
3 garderoba
3,09 m² (5,36 m²)
4 pokój
12,87 m² (18,06 m²)
5 pokój
13,03 m² (18,06 m²)
6 łazienka
8,35 m² (11,93 m²)
7 pom. gospodarcze
2,36 m² (4,2 m²)
razem
61,54 m² (84,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Diona BIS w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Diona BIS na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Diona BIS
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 174 zł

stan surowy otwarty
134 113 zł

stan surowy zamknięty
27 489 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

202 776 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Diona BIS

Zdjęcie profilowe diona1975
diona1975
Najważniejszym kryterium jakie brałam pod uwagę wybierając projekt domu był uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Podeszłam do tego bardzo praktycznie kładąc szczególny nacisk na funkcjonalność wnętrza. Oglądnęłam naprawdę sporą ilość różnych propozycji, jednak spośród nich najbardziej do gustu przypadł mi projekt domu Diona BIS WOK1039, który w całości spełniał moje oczekiwania. Oprócz tego, przewidziana przez architekta liczba pokoi wydała mi się idealna w stosunku do potrzeb naszej rodziny.

Inwestycja odbyła się bez problemów, a fachowcy nie zgłaszali zastrzeżeń do dokumentacji technicznej i nie dostrzegli w niej żadnych nieścisłości. Jedyne trudności, na które natrafiliśmy podczas realizacji wynikły z wprowadzonych modyfikacji, ale na szczęście nie było to nic wielkiego i finalnie wszystko udało się wykonać poprawnie. Budowa nowego domu przebiegła w naprawdę krótkim czasie, gdyż mogliśmy wprowadzić się do niego już po zaledwie jednym roku od rozpoczęcia pierwszych prac. Co prawda, na ten czas do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze wykończenie górnej łazienki, jednak nie przeszkadzało nam to w wygodnym mieszkaniu. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Zmieniliśmy zalecaną konstrukcję stropu i zamiast systemem Teriva wykonaliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Dach pokryliśmy dachówką marki Röben. Trudno jednak odnieść mi się do poprawności kosztorysu, ponieważ zaprzyjaźnieni z nami fachowcy zaproponowali bardzo korzystne stawki za wykonawstwo i koszty naszej Inwestycji były dużo niższe niż oszacowane. Za nami pierwsza zima od zamieszkania, a obecnie jesteśmy w trakcie drugiego sezonu grzewczego. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. Z racji tego, iż bryłę ocieplaliśmy późną jesienią, w zeszłym roku uzyskanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń trwało dosyć długo. W tamtym okresie z pewnością sporo pomógł nam kominek, który zamiast w rogu, zlokalizowaliśmy w centralnej części strefy dziennej, dzięki czemu ciepło rozchodziło się równomiernie po całym domu. Na szczęście obecnie dostrzegamy już mniejsze zużycie opału, więc myślę że w kwestii kosztów obecna zima wypadnie znacznie korzystniej.

Schody zaproponowane w projekcie domu Diona BIS WOK1039 oryginalnie są drewniane, jednak ja postanowiłam zmienić ich konstrukcję na betonową. Oprócz tego nieco zmniejszyliśmy kuchnię na rzecz wygospodarowania kosztem jej części praktycznej spiżarki. Z kolei łazienkę na parterze powiększyliśmy przyłączając do niej powierzchnię znajdującego się naprzeciwko korytarzyka. Tym samym zrezygnowaliśmy z bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do kotłowni. Aby pomieszczenia na poddaszu stały się bardziej przestronne, postanowiliśmy podnieść wysokość ścianki kolankowej. Ponadto, w żadnej z sypialni nie wstawialiśmy okien dachowych. Zamiast tego, zdecydowaliśmy się na dodatkowe standardowe okna na ścianach szczytowych.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Diona BIS WOK1039 i oprócz kilku wprowadzonych drobnych modyfikacji nie chcielibyśmy już nic więcej w nim zmieniać. Wybraliśmy go spośród naprawdę wielu, dlatego też decyzja o jego realizacji była dokładnie przemyślana. Nowy dom spełnia wszystkie moje oczekiwania i w pełni satysfakcjonuje naszą rodzinę. Jego wnętrze jest funkcjonalne i naszym zdaniem posiada same plusy. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe kmicio
kmicio
Wybierając odpowiedni projekt domu na uwadze musiałem mieć przede wszystkim wymiary zakupionej działki. Priorytetem było więc znalezienie budynku idealnie pasującego do jej wielkości i formy. Oprócz tego bardzo istotny był dla nas funkcjonalnie zaplanowany układ pomieszczeń. Spośród wszystkich oglądanych propozycji odpowiadających pierwotnym założeniom, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Diona BIS WOK1039.

Cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Projekt był jak najbardziej poprawnie sporządzony pod względem konstrukcyjnym, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Wszystkie prace udało się zakończyć w bardzo korzystnym czasie. Już po zaledwie jednym roku od rozpoczęcia budowy mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Na tamtą chwilę do ostatecznego sfinalizowania inwestycji zostały nam ostatnie drobne wykończenia jak np. montaż balustrad czy żyrandoli, aczkolwiek postanowiliśmy zrobić to już po przeprowadzce.

Zgodnie z zaleceniami architekta, ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego tzw. „belitu”. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Przy użyciu powyższych materiałów udało nam się zamieścić w kosztach podanych w Extra Indexie dotyczących budynku na etapie stanu surowego zamkniętego. Co więcej, wydaje mi się że w naszym przypadku były to nawet niższe wydatki.

Projekt domu Diona BIS WOK1039 przewiduje wykonanie schodów drewnianych, jednak my postanowiliśmy zrobić je w konstrukcji betonowej. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Taka modyfikacja pozwoliła nam na praktyczne wykorzystanie przestrzeni pod nimi i wygospodarowanie w tym miejscu wygodnej spiżarki. Oprócz tego wejście do garderoby na piętrze zostało zamurowane od strony korytarza - obecnie należy ona do pokoju, a przejście znajduje się w sypialni.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Diona BIS WOK1039. Uwzględniony w nim układ wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Szczególnie dobrze zostało przemyślane rozmieszczenie górnej kondygnacji. Górny hall jest wygodny, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu powierzchnia się nie marnuje, a pokoje są duże i w pełni przestronne. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas jak najbardziej optymalny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Diona BIS

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

kmicio buduje ten dom  30.08.2017 14:50

Projekt domu Diona BIS należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Diona BIS

Projekt domu Diona Mała BIS -250 3D

Diona Mała BIS

113,32 m²

Projekt domu Diona Mała -250 3D

Diona Mała

125,14 m²

Projekt domu Diona -250 3D

Diona

145,42 m²

Projekty podobne do Diona BIS WOK1039

Projekt domu Dana 2

Dana 2

137,99 m²

Projekt domu Dana

Dana

138,14 m²

Projekt domu Lungo -300

Lungo

128,39 m²

Projekt domu HomeKoncept-72

HomeKoncept-72

139,9 m²

Projekt domu Dom przy Kolorowej -350 iDesigner

Dom przy Kolorowej

124,93 m²

Projekt domu Bari

Bari

143,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych