Projekt domu Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
92,1 m²
Min. szer. działki
21 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
91,5 m²
Kubatura
603,6 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
175,2 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dario - murowana – beton komórkowy jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, przez co jest tani w budowie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Dario - murowana – beton komórkowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dario - murowana – beton komórkowy jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dario - murowana – beton komórkowy - Rzut parteru

1 pokój dzienny
22,4 m²
2 garaż jednostan.
18 m²
3 kuchnia
6,2 m²
4 kotłownia
5,5 m²
5 łazienka
4,4 m²
6 hall
3,8 m²
7 wiatrołap
3,4 m²
8 schody
3,1 m²
9 korytarz
3,1 m²
10 pom. gospodarcze
2,9 m²
razem
72,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Dario - murowana – beton komórkowy - Rzut poddasza

1 pokój
13,3 m² (15,2 m²)
2 pokój
12 m² (13,5 m²)
3 pokój
11,6 m² (13,7 m²)
4 łazienka
7,1 m² (8,6 m²)
5 korytarz
3,4 m²
6 schody
3,1 m²
7 garderoba
2,6 m² (4,3 m²)
8 garderoba
1,8 m² (4,2 m²)
razem
54,9 m² (66 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dario - murowana – beton komórkowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dario - murowana – beton komórkowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

129 177 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

270 975 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
32 158 zł

stan surowy otwarty
80 367 zł

stan surowy zamknięty
16 652 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne: bloczki SOLBET Optimal gr. 24cm + docieplenie płyty FASROCK MAX gr.15cm. Ściany wewnętrzne: bloczki SOLBET Optimal gr.24cm i gr.12cm. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz lub pompa ciepła. Aneks na paliwo stałe: dostępny (zapytaj o cenę). Pokrycie dachu: dachówka cementowe BRAAS. Elewacja: tynki silikonowe silikatowe oraz mineralne BOLIX.

Rekomendowani producenci

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Dario - murowana – beton komórkowy

Zdjęcie profilowe beno16
beno16
Gdy wraz z żoną skupiliśmy się na poszukiwaniach idealnego dla nas projektu domu, największą uwagę przywiązywaliśmy do funkcjonalnego układu pomieszczeń. Wśród oglądanych propozycji, najbardziej pod tym względem spodobał się nam projekt Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150, który naszym zdaniem został wyjątkowo dobrze przemyślany. Rozwiązaniem, które szczególnie przypadło nam do gustu jest komunikacja między częścią mieszkalną a techniczną. Do garażu można wejść bezpośrednio z hallu oraz z tyłu od zewnątrz, co jest wygodne i praktyczne. Jednocześnie znajdują się w nim drzwi do kotłowni i tym samym nie otwiera się one na strefę mieszkalną, co przy ogrzewaniu opałem stałym jest bardzo istotne.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Dokumentacja techniczna była dobrze opracowana, a jedyną nieścisłością jaką zauważył hydraulik był brak uwzględnienia odpływu w kotłowni. Nie miało to jednak żadnego wpływu na postęp prac i wszystkie udało się wykonać jak najbardziej sprawnie. Projekt Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150 nabyliśmy w grudniu 2014 r., a w sierpniu 2015 r. rozpoczęliśmy budowę. Obecnie (listopad 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne wykończenia,

Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków MAX, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Zastosowaliśmy betonowe wylewki, strop również tradycyjnie wylaliśmy betonem, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150 spokojnie mogą zmieścić się w kosztorysie oszacowanym przez architekta. W naszym przypadku koszta były nawet niższe - budowaliśmy systemem gospodarczym i wiele prac wykonywaliśmy sami, dzięki czemu sporo zaoszczędziliśmy na robociźnie firmy.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150 został bardzo dobrze zaplanowany. Nie czuliśmy potrzeby wprowadzania zmian w rozkładzie i tym samym wszystko wykonaliśmy zgodnie z oryginałem. Jedyne modyfikacje w oryginalnym projekcie polegały na zwiększeniu kąta nachylenia dachu do 45 ° oraz rezygnacji z kominka. Jeśli komuś bardzo zależy na tym elemencie można go zostawić, jednak zwolennikom przestrzeni radziłbym go nie robić. Obecnie nasza strefa dzienna jest całkowicie otwarta, przestronna i mamy w niej o wiele więcej miejsca, a podczas odwiedzin gości z łatwością zmieścimy w niej duży stół.

Wybór projektu domu z garażem Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jest to wyjątkowo przytulny i wygodny dom, który spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Metraż, choć nie duży, jest idealny dla naszej 3-osobowej rodziny, a gdy zdecydujemy się z żoną na jeszcze jedno dziecko, również przy czwórce domowników będzie żyło nam się z pełnym komfortem. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dario - murowana – beton komórkowy

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

ponga93 buduje ten dom  12.06.2019 22:53

beno16 buduje ten dom  22.11.2017 10:23

Projekt domu Dario - murowana – beton komórkowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dario - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Dario As - murowana – beton komórkowy

Projekty podobne do Dario - murowana – beton komórkowy KRD2150

Projekt domu Domidea 58 mG 3D

Domidea 58 mG

99,99 m²

Projekt domu BW-36 wariant 5 -100

BW-36 wariant 5

99,1 m²

Projekt domu BW-49 wariant 2 -100 3D

BW-49 wariant 2

99,1 m²

Projekt domu BW-36 wariant 2 -100

BW-36 wariant 2

99,1 m²

Projekt domu BW-36 wariant 9 -100

BW-36 wariant 9

99,4 m²

Projekt domu BW-49 -100

BW-49

99,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych