Projekt domu Dandys WRW1006

Cena projektu: 3 050 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,8 m²
Min. szer. działki
21,5 m
Wysokość budynku
8,73 m
Pow. zabudowy
140,55 m²
Kubatura
546 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
260 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dandys jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Dandys to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano po jednej łazience na każdej kondygnacji oraz osobną ubikację na poddaszu. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dandys - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,1 m²
2 hall
7,65 m²
3 pokój
10,23 m²
4 kuchnia + jadalnia
17,45 m²
5 spiżarnia
1,8 m²
6 pokój dzienny
27,13 m²
7 łazienka
4,34 m²
8 pom. gospodarcze
5,22 m²
9 garaż jednostan.
21,21 m²
razem
99,13 m²

Rzut kondygnacji projektu Dandys - Rzut poddasza

1 hall
6,01 m² (8,24 m²)
2 pokój
14,72 m² (21 m²)
3 pokój
13,08 m² (20 m²)
4 pokój
13,94 m² (20 m²)
5 łazienka
6,85 m² (9,95 m²)
6 garderoba
3,93 m² (5,99 m²)
7 wc
1,57 m² (2,79 m²)
8 strych
10,84 m² (22,71 m²)
razem
70,94 m² (110,68 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dandys na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dandys
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

233 380 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie płatwiowo-kleszczowym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Dandys

Zdjęcie profilowe Asio_gdulo
Asio_gdulo

Projekt domu Dandys WRW1006 wybrałem, ponieważ widziałem go wcześniej wiele razy już zrealizowanego i podobał mi się w nim układ pomieszczeń. Ktoś z rodziny już dawno mieszkał w takim domu, a ja nie widziałem w sumie większych wad tego projektu i łatwiej mogłem sobie wyobrazić, jak wszystko będzie wyglądać u mnie.

Budowa nie trwała długo i wszystko udało się wykonać raczej bez większych komplikacji. Sam projekt nie zawierał żadnych błędów, lecz ja miałem pewne zastrzeżenia co do więźby dachowej. Wydawała mi się ciut za lekka jak na dachówkę betonową. Jednak koniec końców wszystko poszło zgodnie z projektem. Krokwie może nie były wielkie, ale za to blisko siebie, więc uznałem, że powinno starczyć tak jak podał to projektant.

I tak, w domu mieszkamy już dwa lata. Zdecydowaliśmy się go docieplić 15cm styropianu i wstawić piec na ekogroszek. Kominek w salonie też mamy, ale raczej pełni on funkcje ozdoby niż realnego systemu ogrzewania. Jestem jednak bardzo zadowolony z kosztów, jakie idą na ogrzanie domu zimą. Przy tym odpowiednim ociepleniu są naprawdę niskie.

Bardzo wysoko oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Dandys WRW1006. Na tyle był dla nas odpowiedni, że zdecydowaliśmy się jedynie podnieść ściankę kolankową o jeden pustak. Dla trzech osób jest to naprawdę bardzo wygodny budynek. Uważam, że spokojnie nawet piątka mogłaby w nim na stałe mieszkać. Ilość i rozmiary okien są również zupełnie wystarczające. Zdecydowaliśmy się aż usunąć mniejsze wyjście na taras od strony salonu. W domu jest bardzo jasno. Tym bardziej, że okna w salonie wychodzą na południe. Także na poddaszu okna dachowe pięknie doświetlają kolejne pomieszczenia.

Na tą chwilę jestem zadowolony z wyboru projektu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys WRW1006. Może przydałby się większy garaż czy piwnica, bo brakuje jednak powierzchni gospodarczych (zwłaszcza przy węglowym ogrzewaniu centralnym), ale i temu jakoś zaradziłem. W garażu znalazło się miejsce na skład opału. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe fiolek81
fiolek81

Dandys WRW1006 idealnie pasował do naszej działki. Poza tym, swoim wyglądem od razu przykuł naszą uwagę. W projekcie domu podobał nam się także układ pomieszczeń, który zapewniał wszystkie niezbędne nam pomieszczenia.

Zdecydowaliśmy się lepiej niż to było przewidziane w projekcie ocieplić dom, a także zainwestować w dobrej jakości okna trzyszybowe. Mamy kominek z płaszczem wodnym i jeszcze piec na gaz - mieszkamy dopiero parę miesięcy i na razie koszty nie są wielkie, tym bardziej, że zima także nie była surowa.

Układ pomieszczeń w domu jest jakby idealnie dla nas skrojony. Ja jestem bardzo zadowolona i zdecydowanie nie mam na co narzekać. Chociaż zdecydowaliśmy się przenieść wejście do garderoby na górze do naszej sypialni i zlikwidować to w korytarzu. Mieszkamy w domu we dwoje i jest nam oczywiście bardzo wygodnie, ale myślę, że spokojnie dwie-trzy osoby więcej nie stanowiłyby problemu. Dzięki dużej przestrzeni na dole spokojnie możemy organizować różne przyjęcia czy imprezy okolicznościowe. Oprócz przeniesienia wejścia do garderoby, wiele więcej zmian w projekcie domu Dandys WRW1006 nie było. Jednak zmieniliśmy trochę kuchnię - dokładniej trochę bardziej oddzieliliśmy ją od salonu. Przy filarze zamontowaliśmy okap i stworzyliśmy sporą wyspę. Kwestia doświetlenia wnętrza zawsze wiąże się z ustawieniem domu względem kierunków świata. Nam nie do końca udało się to zrobić odpowiednio i okna w salonie wychodzą na północ - dlatego nie zawsze jest w nim jasno. Tak samo wygląda sytuacja w górnym korytarzu, w którym w ogóle nie ma okien. Jednak reszta jest całkiem jasna, więc nie narzekamy.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys WRW1006 to był dobry wybór, którego pewnie bym nie zmieniała. Budowa także nie powinna wywoływać problemów.

Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe sills
sills

Projekt domu Dandys WRW1006 wydał nam najlepszy ze wszystkich innych, które przeglądaliśmy. W zasadzie od razu po spojrzeniu na niego zdecydowaliśmy, że to będzie ten właściwy. I układ pomieszczeń, i wygląd zewnętrzny to zdecydowanie plusy tego pomysłu.

Zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek i praktycznie jest on bezobsługowy, jednak koszty, jakie wygenerowała ostatnia zima mogłyby być niższe. Spaliśmy 4 tony opału, a na taką kubaturę wydaje się to trochę za dużo. Mamy styropian 15cm na ścianach, a poddasze jest docieplona wełną izolacyjną.

W domu spędziliśmy już prawie rok i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego funkcjonalności. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń do pomieszczeń na poddaszu. To nad garażem zaadaptowaliśmy na pokój, póki co, pełni jednak funkcję składzika. Co do parteru, to spiżarnia, kotłownia i łazienka mogłyby być troszkę większe, jednak ich rozmiar nie wpływa wiele na ich praktyczne wykorzystanie. Dzięki sporej przestrzeni na dole bez żadnych problemów możemy organizować różne przyjęcia i jednocześnie zapewnić gościom wygodę. Pierwotnie dom był budowany dla dwójki - jednak rodzina właśnie nam się powiększa. Myślę, że nawet cztery osoby bardzo komfortowo będą mogły w domu mieszkać. Całość wnętrza jest bardzo dobrze doświetlona - no może poza sypialnią na górze (która niestety jest ustawiona od północy i dopiero dodatkowe okno w dachu pewnie zażegnałoby ten problem).

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys WRW1006 opatrzyliśmy naprawdę drobnymi zmianami. Zamiast okna w garażu mamy luksfery. Pozbyliśmy się też pojedynczego wyjścia na taras od salonu - to rozwiązanie wydaje się całkowicie nietrafione. Budowa także nie nastręczała nam problemów i przebiegła szybko i bezstresowo.

Cieszymy się z wyboru projektu domu Dandys WRW1006. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń i z czystym sumieniem polecam go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dandys

  – 0 głosów

Projekt domu Dandys należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dandys

Projekt domu Dandys 1

Dandys 1

147,3 m²

Projekt domu Dandys 1 G2

Dandys 1 G2

146,22 m²

Projekt domu Dandys 2

Dandys 2

155,06 m²

Projekty podobne do Dandys WRW1006

Projekt domu Dom przy Sielskiej 7 N

Projekt domu Tyberiusz

Tyberiusz

140,1 m²

Projekt domu Dom przy Sielskiej 7

Projekt domu E-242

E-242

128,9 m²

Projekt domu Solon

Solon

131,23 m²

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych