Projekt domu D20 - Kazimierz WAI1036

Cena projektu: 1 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
45,44 m²
Min. szer. działki
16,03 m
Wysokość budynku
5,21 m
Pow. zabudowy
76,5 m²
Kubatura
277,75 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu D20 - Kazimierz to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt D20 - Kazimierz to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. W projekcie przewidziano jedną komfortową łazienkę. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu D20 - Kazimierz - Rzut parteru

1 wiatrołap
1 m²
2 pom. gospodarcze
1,7 m²
3 łazienka
2,5 m²
4 kuchnia
4,75 m²
5 pokój dzienny
15,2 m²
6 pokój
8,87 m²
7 pokój
6,21 m²
8 pokój
6,21 m²
9 hall
0,7 m²
razem
47,14 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu D20 - Kazimierz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu D20 - Kazimierz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm + styropian 12 cm. Strop: drewnianY. Konstrukcja dachu: drewniany, wiązar dachowy. Pokrycie dachu: blachodachówka. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian deski i płytki klinkierowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARTINEX

Opinie mieszkańców domu D20 - Kazimierz

Zdjęcie profilowe berta 13
berta 13
Zakupiliśmy działkę nad jeziorem z dala od miejskiego zgiełku. Zależało nam, aby postawić na niej nieduży budynek - jesteśmy 4-osobową rodziną, jednak niedługo nasze dzieci będą już na tyle dorosłe, że wyprowadzą się do własnych mieszkań, a my z żoną nie będziemy potrzebowali ogromnego domu. Zdecydowaliśmy się na projekt D20 - Kazimierz WAI1036, ponieważ wydał nam się najbardziej funkcjonalny, spośród innych o podobnym metrażu. Wiedzieliśmy, że po dokonaniu niewielkich zmian spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko mieliśmy dobrze zorganizowane. Projekt nabyliśmy pod koniec marca 2013 r., a wszelkie niezbędne formalności udało nam się załatwić w bardzo krótkim czasie. W maju zakończyliśmy wylewanie fundamentów, zaś we wrześniu tego samego roku dom stanął w stanie surowym z dachem. Na chwilę obecną, zostało nam jeszcze wykonanie części wewnętrznych wykończeń, jednak nie przeszkadza nam to w użytkowaniu domu w okresie wakacyjnym.

Projekt D20 - Kazimierz WAI1036 uwzględniał zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej na wiązarach kratowych, jednak my zdecydowaliśmy się na tradycyjną jętkową. Fachowiec zrobił w niej wylot na komin spalinowy, który również nie został przewidziany w oryginalnej wersji. Dach pokryliśmy blachodachówką. Postanowiliśmy go nie deskować, ponieważ od spodu zamierzam poprzykręcać płyty OSB/2 - posłużą one jako wzmocnienie oraz do wykonania sufitów podwieszanych. Zamiast zalecanej 25 cm izolacyjnej warstwy wełny mineralnej na poddaszu, zdecydowałem się na zastosowanie 40 cm. Dodatkowo wykonałem uziomy odgromowe po skosie budynku.

Na etapie budowy zrezygnowałem z betonowych nadproży, a zamiast tego wzmocniliśmy wieniec i zastosowaliśmy rolety okienne. Takie rozwiązanie było mniej kosztowe, a w dodatku jest bardziej praktyczne. Ze względu na to, iż zdecydowaliśmy się na tradycyjne ogrzewanie piecem na paliwo stałe, musieliśmy wygospodarować kotłownię. Zrobiliśmy to kosztem jednego z mniejszych pokoi i tym samym sypialnia obok stała się nieco większa. Kolejną zmianą było powiększenie łazienki oraz wydłużenie daszku nad tarasem o ok. 30-40 cm. Nie wykonywaliśmy słupków nad zadaszeniem frontu - zamiast nich wykonaliśmy estetyczne podpory łączące podbitkę z częścią elewacyjną. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z mniejszego okna w kuchni.

Mamy z żoną dwójkę dzieci, jednak brak jednego pokoju nie jest dla nas problemem, ponieważ póki co, nie mieszkamy w domu na stałe. Postawiony został w niedalekiej odległości od jeziora i korzystamy z niego rekreacyjnie w porze wakacyjnej - gdy użytkujemy go w tym czasie jest on dla nas w pełni wystarczający. Uważam, że przy takiej liczbie domowników, oryginalny układ będzie równie wygodny do codziennego przebywania.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego D20 - Kazimierz WAI1036. Zaproponowane w nim rozmieszczenie pomieszczeń zostało naprawdę dobrze przemyślane. Świetnym rozwiązaniem jest oddzielenie od siebie sypialni rodziców od pokoi dzieci. Zadowala mnie również układ salonu, ponieważ pozwala na wygodne powieszenie telewizora. Pozdrawiam.

Recenzje projektu D20 - Kazimierz

  – 0 głosów

Projekt domu D20 - Kazimierz należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu D20 - Kazimierz

Projekt domu D20 - Kazimierz wersja drewniana

Projekty podobne do D20 - Kazimierz WAI1036

Projekt domu D23 - Marcin

D23 - Marcin

49,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych