Projekt domu D05 WAH1122

Cena projektu: 2 750 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
109,01 m²
Min. szer. działki
22,5 m
Wysokość budynku
6,07 m
Pow. zabudowy
144,38 m²
Kubatura
420 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
181,5 m²
EUco
56,9 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu D05 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt D05 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. D05 nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu D05 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,47 m²
2 hall
14,37 m²
3 spiżarnia
3,94 m²
4 kuchnia + jadalnia
11,7 m²
5 pokój dzienny
31,98 m²
6 pokój
15,63 m²
7 łazienka
7,34 m²
8 pokój
11,62 m²
9 pokój
12,35 m²
10 pom. gospodarcze
6,81 m²
razem
118,21 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu D05 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

125 487 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe Fundamenty: żelbetowe wylewane. Ściany zewnętrzne: bloczki betonu komórkowego + styropian. Strop: drewniany lub wiązary kratownicowe. Elewacje: tynk cienko powłokowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu D05

Zdjęcie profilowe Maria K
Maria K

W projekcie domu D05 WAH1122 znaleźliśmy to, czego dokładnie potrzebowaliśmy. Odpowiadał nam metraż domu oraz to, że w projekcie były uwzględnione trzy sypialnie. Dom także bez większych problemów udało się ustawić na naszej działce.

Dom udało nam się postawić w 8 miesięcy i już minęły trzy lata od momentu, kiedy się do niego wprowadziliśmy. Dom powstał z Ytonga i został ocieplony wełną mineralną w całości. Dzięki temu i wyborowi pieca na ekogroszek sezon zimowy nie kosztuje nas więcej niż 1,5 tysiąca złotych. Każdy chyba przyzna, że są to minimalne koszty, a przecież dom nie jest wcale taki mały.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu D05 WAH1122 oceniam na plus. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, gdyż wszystko jest funkcjonalne, co przekłada się na swobodne użytkowanie domu. Nie ma też żadnych problemów z komunikacją - główny korytarz jest duży i dobrze przemyślany. Dla naszej czwórki ilość pomieszczeń i metraż są wystarczające, lecz mamy zamiar zaadaptować poddasze i stworzyć tam jedno dodatkowe pomieszczenie użytkowe. Trochę zmienił się też u nas układ okien. W sypialni przy salonie mamy duże okno balkonowe, w salonie natomiast pozbyliśmy się najmniejszego okna, ale wstawiliśmy też drugie duże balkonowe zamiast tego na ścianie bocznej. Dzięki tym rozwiązaniom i ustawieniu domu wejściem od strony zachodniej - wnętrze całymi dniami jest bardzo jasne i przyjemne w odbiorze.

Do projektu domu D05 WAH1122 wprowadziliśmy kilka zmian. Zrezygnowaliśmy z wykuszu w kuchni i przenieśliśmy go do łazienki, a w nim umieściliśmy wannę - teraz przy kąpieli wydaje się, że człowiek jest w ogrodzie. Usunęliśmy też oddzielną ubikację, a także wzmocniliśmy dach. Mamy dachówkę ceramiczną zamiast projektowej blachodachówki, więc konstrukcję należało wzmocnić słupami podtrzymującymi.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego D05 WAH1122. Na chwilę obecną raczej nic bym już w domu nie zmienił. Chociaż kolejnym razem wybrałbym raczej wersję z garażem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu D05

  – 0 głosów

Projekt domu D05 należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych