Projekt domu Brutus WRW1021

Cena projektu: 2 650 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,85 m²
Min. szer. działki
22,3 m
Wysokość budynku
7,97 m
Pow. zabudowy
190,23 m²
Kubatura
416 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
282 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Brutus jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu przykryta jest dachem namiotowym, który świetniesię prezentuje. Projekt Brutus to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, że w domu znajdują się dwie w pełni funkcjonalne łazienki. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Brutus - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,07 m²
2 hall
13,06 m²
3 kuchnia
11,84 m²
4 spiżarnia
1,81 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,87 m²
6 łazienka
5 m²
7 pokój
11,69 m²
8 pokój
15,97 m²
9 łazienka
6,54 m²
10 pokój
12 m²
11 pom. gospodarcze
8,74 m²
12 garaż jednostan.
21,24 m²
razem
148,83 m²

Rzut kondygnacji projektu Brutus - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
57,08 m² (141,02 m²)
razem
57,08 m² (141,02 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Brutus na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Brutus
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

226 549 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 400) - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: drewniany. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym płatwiowym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Brutus

Zdjęcie profilowe heniekkowal
heniekkowal

Zależało nam na domu parterowym z odpowiednią dla dwóch osób ilością pomieszczeń. Projekt domu Brutus WRW1021 był właśnie taki. Co więcej, odpowiadały nam jego gabaryty, a on sam idealnie wpisywał się w naszą działkę i układem pomieszczeń pasował do stron świata.

Dom był budowany w systemie szkieletowym i został ocieplony pianką poliuretanową, co było strzałem w dziesiątkę. Od momentu rozpoczęcia budowy do naszej przeprowadzki minęło zaledwie osiem miesięcy. Projekt był przejrzysty i pełny, nie było sytuacji, żeby czegokolwiek w nim brakowało, czy coś się nie zgadzało. Zaiwestowaliśmy także w okna trzyszybowe i klimatyzację, aby zawsze móc swobodnie regulować temperaturę w domu. Poza tym dom jest całkiem ekonomiczny i jak porównuję koszty eksploatacyjne ze znajomymi, to moje są zdecydowanie niższe. Mam piec na gaz (który przekazuje ciepło na ogrzewanie podłogowe rozłożone w domu) i kominek z płaszczem wodnym.

Układ pomieszczeń w domu Brutus WRW1021 oceniam bardzo dobrze. Wszystko sprawdza się w 100%. Dokładnie tak, jak zakładaliśmy. Goście, którzy nas odwiedzają, zawsze chwalą sam wystrój, ale przede wszystkim rozkład pomieszczeń. Dla naszej dwójki na co dzień też jest zupełnie wystarczający. Poza tym, wnętrza są bardzo jasne. Najlepiej całość doświetla wykusz. Trzy okna do samej ziemi wpuszczają do środka mnóstwo światła, tym bardziej, że wychodzą na południe. Żadne przyjęcia nie są dla nas wyzwaniem, oprócz dużego salonu czy tarasu mamy także piękną altanę, gdzie mieści się naprawdę sporo osób.

Zmiany w projekcie domu wprowadziliśmy niewielkie. Przede wszystkim wstawiłem okno dachowe, aby doświetlić strych (mimo iż nieużytkowy). A z jednego z pokoi sypialnianych zrobiliśmy pomieszczenie bilardowe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Brutus WRW1021. Mamy nadzieję, że takie pozytywne wrażenia pozostaną jeszcze na długo. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Tomek i Magda
Tomek i Magda

Projekt domu Brutus WRW1021 wybraliśmy, ponieważ naszym zdaniem był to najbardziej funkcjonalny projekt, jaki oglądaliśmy. Poza tym, idealnie pasował do wymiarów naszej działki. którą mieliśmy do dyspozycji.

Całość prac wykonaliśmy sami systemem gospodarczym, a zajęło nam to tylko rok. Dzięki temu już od trzech lat mieszkamy w nowym domu. Spora zasługa jest w tym tego, że projekt naprawdę był kompletny. Nie zawierał żadnych błędów, tylko rzetelnie podane wymiary i sposoby konstrukcji. Nie brakowało żadnych danych, jak choćby u mojego sąsiada, który w innym projekcie musiał się domyślać niektórych rzeczy. Jedyne co zmieniłem w domu, to grubość styropianu (z 10cm na 15cm). Mamy piec na ekogroszek i dodatkowo kominek w salonie z rozprowadzeniem ciepła na resztę pomieszczeń. I choć można nim ogrzać cały dom, to opieramy się raczej na ekogroszku. A przy dwójce małych dzieci (jedno dwumiesięczne) nie oszczędzamy w żaden sposób na opale. Utrzymujemy w domu wysoką temperaturę i w zeszłym roku spaliliśmy ok. 6 ton paliwa. Myślę jednak, że jak dzieciaki podrosną i już nie będzie potrzeby tak grzać - koszty eksploatacji również znacznie spadną.

Przyznam, że układ pomieszczeń w projekcie domu Brutus WRW1021 został bardzo dobrze przemyślany. My pozostawiliśmy sobie także możliwość adaptacji poddasza, co nastąpi pewnie już niedługo jak dzieciaki podrosną i zajmą wszystkie pokoje na dole. A wiadomo, że zawsze przydadzą się dodatkowe pomieszczenia, choćby na wypadek wizyty gości. Uważam, jednak, że sam parter dla czterech osób też byłby wystarczający. Żałuję jednak, że nie zdecydowałem się na ogrzewania podłogowe w salonie. Okazuje się, że dzieci właśnie tam najchętniej się bawią i to często na podłodze, więc wskazane byłoby, aby nie siedziały na zimnym. Od początku szukaliśmy projektu z otwartą przestrzenią salonu i kuchni, gdzie będzie się toczyło codzienne życie. Świetnie swoja rolę spełnia spiżarnia, z której osoby budujące Brutusa często rezygnują. My wstawiliśmy tam trzy porządne regały sosnowe i trzymamy tam wiele rzeczy, które mają dłuższą przydatność i nie potrzebują bardzo niskiej temperatury. Teraz nie wyobrażam sobie jak mielibyśmy funkcjonować bez tego pomieszczenia - znacznie usprawnia to pracę w kuchni. Co więcej, dom jest bardzo jasny. Udało nam się ustawić dom w ten sposób, że wszystkie pomieszczenia są świetnie doświetlone (wiadomo nie biorę tu pod uwagę garażu i kotłowni, gdzie nawet nie potrzeba za dużo światła. Na większości okien mamy także założone rolety (które są w stanie całkiem zaciemnić pomieszczenie), gdyż dzieci jeszcze często śpią w ciągu dnia.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem Brutus WRW1021. Wiadomo, cały czas coś w domu wykańczamy i poprawiamy. W tym roku zrezygnowaliśmy z wyjścia na taras z sypialni i wstawiliśmy doń zwykłe okna oraz założyliśmy parapety zewnętrzne, a żona już coś mówi o stawianiu ścianek działowych na poddaszu. Sam projekt polecam. Pozdrawiam Was Extradomowicze!

Zdjęcie profilowe walas
walas

Od początku szukaliśmy projektu domu parterowego. Nie chcieliśmy mieć w domu schodów, jednak staraliśmy się tak wybrać, aby w domu była także możliwość wykończenia poddasza, gdyby któryś z synów tego potrzebował. I tak, uznaliśmy, że Brutus WRW1021 w odbiciu lustrzanym będzie najlepszy dla nas, a że mamy sporą działkę nie było problemu z wkomponowaniem go w nią.

Nasza budowa przebiegała raczej płynnie, a projekt nie zawierał żadnych błędów, dlatego już ponad dwa lata cieszymy się z mieszkania w naszym nowym domu. Zdecydowałem się na montaż pieca na pellet 25kW, ale można też w nim palić ekogroszkiem czy drewnem. Przy odpowiednim (jak u nas) ociepleniu koszty naprawdę nie powinny przekroczyć 3 ton pelletu, a ostatnia zima to było tylko 1,8 tony pelletu i niecałe 5 kubików drewna. Czyli, jak widać, koszty nie powalają na kolana, z czego się niezmiernie cieszymy. Mamy też kominek, ale raczej używamy go do stworzenia odpowiedniej atmosfery w domu, czy raczej kiedy z piecem coś się dzieje niepożądanego.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Brutus WRW1021 wydaje się bardzo dobrze przemyślany. Nam spokojnie odpowiada. Mamy do dyspozycji trzy sypialnię (dla rodziny 2+2 jest to optymalne rozwiązanie) z łazienką oraz przestronną część dzienną. Salon z otwartą kuchnią świetnie nadają się do organizacji różnych przyjęć okolicznościowych. Wstawiliśmy całkiem duży stół, więc nawet 20 osób wygodnie jesteśmy w stanie ugościć. Wnętrze jest wystarczająco jasne. Salon mamy ustawiony od północy i latem okazuje się to być doskonałe wyjście - możemy siedzieć sobie w chłodnym miejscu podczas, gdy na zewnątrz panują upały. Założyliśmy też rolety zewnętrzne, aby móc samemu sterować poziomem doświetlenia wnętrza.

W całym projekcie domu była tylko jedna zmiana - zlikwidowaliśmy centralną łazienkę i powiększyliśmy trochę pokój za nią oraz zostawiliśmy tam otwór w suficie - wejście na poddasze w razie gdyby miało być adaptowane. Po czasie stwierdzam, że na pewno drugi raz również wybrałbym ten projekt, ale zrobiłbym szerszy salon oraz podpiwniczył kotłownie z garażem dla jeszcze większej wygody.

Cieszę się, że wybrałem projekt domu parterowego z garażem Brutus WRW1021. Z żoną naprawdę podoba nam się w domu każdy element i mam nadzieję, że na długo tak zostanie. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Brutus

  – 0 głosów

Projekt domu Brutus należy do kategorii

Projekty podobne do Brutus WRW1021

Projekt domu Domena 101 A

Domena 101 A

121,9 m²

Projekt domu Murator M142 Pomysłowy

Projekt domu Kroton

Kroton

116,1 m²

Projekt domu Julita

Julita

109 m²

Projekt domu Ramzes

Ramzes

112,2 m²

Projekt domu Groszek N z garażem -250

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych