Projekt domu Bruno 2 PS WRW1213

Cena projektu: 3 050 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,81 m²
Min. szer. działki
20,75 m
Wysokość budynku
8,45 m
Pow. zabudowy
145,93 m²
Kubatura
504,66 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
198,02 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Bruno 2 PS jest modyfikacją popularnego projektu Bruno. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Bruno 2 PS to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Bruno 2 PS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bruno 2 PS - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,8 m²
2 hall
8,66 m²
3 kuchnia
11,24 m²
4 spiżarnia
1,77 m²
5 pokój dzienny
28,19 m²
6 pokój
11,51 m²
7 łazienka
3,38 m²
8 kotłownia
9,34 m²
9 garaż dwustan.
32,19 m²
razem
111,08 m²

Rzut kondygnacji projektu Bruno 2 PS - Rzut poddasza

1 hall
7,25 m² (7,3 m²)
2 pokój
14,41 m² (21,15 m²)
3 pokój
14,23 m² (21 m²)
4 łazienka
7,63 m²
5 pom. gospodarcze
1,4 m² (6,05 m²)
6 pokój
11,42 m² (16,32 m²)
7 garderoba
2,92 m² (5,81 m²)
razem
59,26 m² (85,26 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bruno 2 PS na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bruno 2 PS
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

242 538 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa zakładkowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-jętkowym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na biomasę/ekogroszek, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Bruno 2 PS

Zdjęcie profilowe Gregs84
Gregs84
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Bruno 2 PS WRW1213, ponieważ przewidziany w nim układ wnętrza uwzględnia wszystkie rozwiązania na jakich nam zależało i tym samym w całości spełniał nasze oczekiwania. Chcieliśmy, aby na parterze oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden, dodatkowy pokój. Bardzo istotne było również poddasze z trzema sypialniami oraz dużą łazienkę z wydzieloną w pralnią. Oprócz tego od początku szukaliśmy domu o takiej właśnie powierzchni. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie, gdyż łącznie zajęły nam ok. 1,5 r. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2015 r., a już w grudniu dom był wykończony i gotowy do odbioru. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, aczkolwiek warto zwrócić uwagę, że w projekcie nie uwzględniono wieńca łączącego się ze ścianami szczytowymi. Co prawda, często nie jest to element konieczny i całą konstrukcję wykonaliśmy według zaleceń, jednak obecnie dostrzegam kilka pęknięć i uważam, że w tym przypadku wieniec z pewnością by się przydał.

Budynek powstał przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Ścianki działowe na poddaszu zgodnie z projektem miały zostać wykonane z karton-gipsu, jednak postanowiłem tradycyjnie je wymurować. Zmieniłem zalecaną mieszaną metodę wykonania stropu i na całej powierzchni zrobiłem go w monolitycznej żelbetowej konstrukcji. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną Creaton. Muszę jednak przyznać, że przy zastosowaniu powyższych materiałów cena naszej inwestycji znacznie przekroczyła oszacowaną w kosztorysie. Budowa na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 300 tys. zł, więc myślę iż realizując projekt domu Bruno 2 PS WRW1213 bezpieczniej będzie od razu założyć większe wydatki. Dużą uwagę przywiązywałem do ekonomiczności budynku, dlatego też postanowiłem zwiększyć zalecane grubości izolacji. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 20 cm warstwą styropianu, zaś na poddaszu zastosowałem wełnę mineralną o grubości 30 cm. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Przez cały okres grzewczy wystarczył nam opał nabyty za kwotę ok. 2,5 tys. zł, jednak była to dopiero nasza pierwsza zima.

Projekt domu Bruno 2 PS WRW1213 został bardzo funkcjonalnie przemyślany dlatego też układ pomieszczeń pozostał zgodny z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jednak powiększyć okno w kuchni, zaś okna tarasowe nieco zmniejszyliśmy. Warto zwrócić uwagę, że przeszklenia w salonie zostały zaprojektowane na wysokość 2,5 m, jednak nie są to standardowe wymiary. Chcąc trzymać się w tej kwestii zaleceń należy pamiętać, że takie przeszklenia są dwa razy droższe od standardowych o wys. 2,30 m, które zastosowaliśmy. Oprócz tego, nieco podnieśliśmy ściankę kolankową.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Bruno 2 PS WRW1213. Rozmieszczenie wnętrza od początku wyjątkowo przypadło nam do gustu i w dalszym ciągu spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Układ posiada naszym zdaniem same plusy i jak dla nas jest on po prostu idealny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Przemek_882
Przemek_882
Przeglądając różne propozycje budynków, natrafiliśmy na projekt Bruno 2 PS WRW1213, na który finalnie się zdecydowaliśmy. Ukazany na rysunkach dom bardzo spodobał się nam wizualnie pod względem stylu i architektury, a dodatkowo uwzględniał interesujące nas rozwiązania. Od początku bowiem zależało nam na przestronnym salonie oraz dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Współpracujący z nami fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a całą inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu, minęło w naszym przypadku zaledwie 11 miesięcy. W dokumentacji technicznej warto jednak zwrócić uwagę na instalacje wodno-kanalizacyjne, które nie zostały do końca przemyślane np. pion kanalizacyjny z górnej łazienki miał w oryginale przechodzić przez pokój i być zabudowany. Postanowiliśmy więc na etapie adaptacji zlecić zmodyfikowanie instalacji wod-kan.

Budynek został wymurowany przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm. Projekt domu Bruno 2 PS WRW1213 przewiduje wykonanie dwóch rodzajów stropu, co jest dosyć kosztowne i czasochłonne, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę tej konstrukcji na łatwy w wykonaniu strop typu filigran. Było to możliwe poprzez zamianę ścianki działowej przy schodach na ścianę nośną. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną.

Uważam, że architekt dobrze oszacował kosztorys i inni Inwestorzy projektu Bruno 2 PS WRW1213 śmiało mogą się nim sugerować. Zmieszczenie się w kwocie 210 tys. zł na etapie stanu surowego zamkniętego jest w pełni realne, a ponadto dzięki zmianie stropu udało nam się nawet zejść poniżej tej kwoty. Cała inwestycja łącznie z wszelkimi wykończeniami wyniosła w naszym przypadku ok. 550 tys. zł. Aby dopasować projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Bruno 2 PS WRW1213 do wszystkich naszych preferencji, wprowadziliśmy w nim jeszcze kilka innych zmian. Cały dom rozszerzyliśmy łącznie o 1,5 m, dzięki czemu powiększył się korytarz i mały pokój na dole oraz znajdujące się nad nimi pomieszczenia. Kuchnię otworzyliśmy na salon i przyłączyliśmy do niej powierzchnię spiżarki. Dodatkowo, zrobiliśmy w niej typowe okno narożne bez słupa. Wejście do garderoby zamiast od korytarza zrobiliśmy od strony sypialni. Oprócz tego, okno tarasowe na ścianie szczytowej w salonie zamieniliśmy na tradycyjne przeszklenie z parapetem.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu z garażem dwustanowiskowym Bruno 2 PS WRW1213 został funkcjonalnie przemyślany i od początku bardzo przypadł nam do gustu. Wnętrze nowego domu jest dla nas idealne i dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bruno 2 PS

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Gregs84 12.04.2017 14:31

Projekt domu Bruno 2 PS należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bruno 2 PS

Projekt domu Bruno

Bruno

128,04 m²

Projekty podobne do Bruno 2 PS WRW1213

Projekt domu Darlena Mała -100 3D

Darlena Mała

137,54 m²

Projekt domu Marsala 2M z wykuszem -200 3D

Projekt domu Albatros 2 -750 3D iDesigner

Albatros 2

127,55 m²

Projekt domu Wygodny 3 3D

Wygodny 3

140,1 m²

Projekt domu Marina Mała II

Marina Mała II

141,2 m²

Projekt domu Fokstrot -738 3D iDesigner

Fokstrot

130,27 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych