Projekt domu Bóbr - murowana – ceramika KRD1293

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
104,1 m²
Min. szer. działki
21,9 m
Wysokość budynku
7,9 m
Pow. zabudowy
105,4 m²
Kubatura
725,3 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
194,1 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Bóbr - murowana – ceramika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem wielospadowym, który podnosi walory estetyczne domu. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Bóbr - murowana – ceramika to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Bóbr - murowana – ceramika - Rzut parteru

1 pokój dzienny
29,8 m²
2 garaż jednostan.
19,4 m²
3 kuchnia + jadalnia
16,5 m²
4 hall
6,1 m²
5 kotłownia
4,9 m²
6 wiatrołap
3,6 m²
7 wc
2,5 m²
8 schody
1,7 m²
razem
84,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Bóbr - murowana – ceramika - Rzut poddasza

1 pokój
18,4 m² (20,2 m²)
2 pokój
10,1 m² (14,3 m²)
3 korytarz
9,7 m² (10,8 m²)
4 pokój
8,7 m² (15,1 m²)
5 łazienka
4,2 m² (7,6 m²)
6 garderoba
2,4 m² (6,4 m²)
7 schody
1,7 m²
razem
55,2 m² (76,1 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bóbr - murowana – ceramika na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bóbr - murowana – ceramika

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 411 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – ceramika. Ściany zewnętrzne: cegła kratówka + styropian. Ściany wewnętrzne: cegła kratówka lub dziurawka. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Aneks na paliwo stałe: na zamówienie. Pokrycie dachu: dachówka cementowa lub blacha dachówkowa. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, cegła klinkierowa.

Rekomendowani producenci

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Bóbr - murowana – ceramika

Zdjęcie profilowe Marek1293
Marek1293

Przed podjęciem ostatecznej decyzji przejrzałem ogromną ilość projektów, gdyż szukałem budynku, który spełni wszystkie moje oczekiwania. Nie chciałem bardzo dużego domu, ale jednocześnie zależało mi na sporych rozmiarów salonie. Dużą uwagę zwracałem na układ pomieszczeń, a także na ich rozmieszczenie na działce względem ulicy oraz stron świata. Pod wszystkimi tymi względami projekt Bóbr - murowana - ceramika KRD1293 okazał się dla mnie najlepszym wyborem.

Budowa przebiegła bez problemów. Niestety, jeszcze przed jej rozpoczęciem okazało się, że w warunkach zabudowy obowiązujących w mojej gminie wymagany jest dach dwuspadowy i musiałem przeprojektować jego oryginalną, kopertową konstrukcję. Ściany zewnętrzne domu wymurowałem z ceramicznych pustaków MAX, ociepliłem je 10 cm warstwą wełny mineralnej, a następnie obudowałem cegłą klinkierową. Postawienie domu w stanie surowym w moim przypadku trwało 3 miesiące.

Nie planowałem budować na działce osobnych budynków gospodarczych, dlatego zdecydowałem się na powiększenie garażu. Dzięki temu mogę trzymać w nim nie tylko samochód, ale także składować inne różnego rodzaju rzeczy. Dodatkowo w garażu wygospodarowałem małą piwniczkę, która pełni roli spiżarki na przetwory. Muszę przyznać, iż był to naprawdę dobry pomysł. Projekt Bóbr - murowana - ceramika KRD1293 przewidywał filar w części dziennej przy klatce schodowej, jednak moim zdaniem nie wyglądałby on zbyt estetycznie, a dodatkowo ograniczałby przestrzeń. Zamiast słupa postanowiłem wykonać w tym miejscu podciąg.

Ustawienie budynku na działce względem ulicy oraz stron świata miało dla mnie spore znaczenie już na etapie wyboru projektu i jestem bardzo zadowolony z jego ułożenia. Wiele osób nie przywiązuje tak dużej uwagi do tej kwestii co jest ogromnym błędem, gdyż później może okazać się, że wjazd autem do garażu jest niewygodny, a pomieszczenia ciemne. Przeszklenia w salonie wychodzą zarówno na stronę południową jak i zachodnią, więc część dzienną mamy bardzo dobrze oświetloną. Myślę, że dobrym pomysłem jest rezygnacja z jednego okna, gdyż nieco zmniejszają one ustawność pomieszczenia. Ze względu na zmianę konstrukcji dachu do dwóch sypialni wstawiłem po jednym oknie na ścianie szczytowej, więc w górnych pokojach jest bardzo jasno.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Bóbr - murowana - ceramika KRD1293 był trafioną decyzją. Cieszę się, że znalazłem dom, który odpowiada moim potrzebom i nie mam co do niego żadnych uwag. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Bóbr - murowana – ceramika

  – 0 głosów

Projekt domu Bóbr - murowana – ceramika należy do kategorii

Projekty podobne do Bóbr - murowana – ceramika KRD1293

Projekt domu Borys z garażem 1-st. [A] -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych