Projekt domu Balbina II BSB1040

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
124,19 m²
Min. szer. działki
22,43 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
153,44 m²
Kubatura
881 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
245 m²
EUco
43 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Balbina II jest inną propozycją popularnego projektu Balbina. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Balbina II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Balbina II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. Ciekawie prezentująca się antresola zadowoli zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Balbina II nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Balbina II - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,19 m²
2 hall
6,6 m²
3 garderoba
2,47 m²
4 kuchnia
10,57 m²
5 pokój dzienny
25,3 m²
6 schody
3,68 m²
7 pokój
8,22 m²
8 łazienka
3,01 m²
9 kotłownia
7,08 m²
10 garaż jednostan.
18,48 m²
razem
91,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Balbina II - Rzut poddasza

1 hall
6,05 m²
2 pokój
11,25 m² (15,47 m²)
3 antresola
2,98 m²
4 garderoba
2,26 m² (3,98 m²)
5 łazienka
8,09 m² (10,09 m²)
6 pokój
9,91 m² (11,31 m²)
7 garderoba
1,91 m² (5,08 m²)
8 pokój
15,79 m² (18,33 m²)
9 balkon
4,15 m²
razem
58,24 m² (73,29 m²)

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Balbina II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Balbina II

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

211 700 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe i trójwarstwowe. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe na konstrukcji stalowej lub drewnianej. Dach: wielospadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Balbina II

Zdjęcie profilowe kasia1234
kasia1234

Decydując się na projekt, chcieliśmy dopasować go do naszej działki. Wpływ miał także układ pomieszczeń w wewnątrz. A do tego projekt domu Balbina II BSB1040, bardzo się nam spodobał. Zbudowaliśmy dom systemem gospodarczym, ale projekt domu Balbina II BSB1040 był bardzo czytelny. I wszystkie czynności, które sobie założyliśmy do zrobienia, szły sprawnie. Zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe na dole i w górnej łazience oraz zdecydowaliśmy się na piec węglowy. Salon mamy po stronie południowo-zachodniej, kuchnię- południowej, a od wschodu znajduje się garaż. Zmieniliśmy kształty okien i ich rozmieszczenie w budynku. Teraz w kuchni mam jedno okno podłużne, a to boczne zastąpiliśmy oknem balkonowym. W chwili obecnej w domu jest odpowiednia ilość światła i bardzo miło można tu spędzić czas w ciągu dnia. Jak dla mnie, wadą tego domu jest brak miejsca na jadalnię. Ale za to nasz salon i jego efekt końcowy jest zachwycający. Każdy, kto nas odwiedza, jest pod ogromnym wrażeniem, co bardzo nas cieszy. Dla naszej trzyosobowej rodziny dom jest wystarczający, mamy odpowiednią ilość miejsca. Niestety, jeśli chciałabym zrobić jakieś większe spotkanie rodzinne, to mógłby być problem z ich ulokowaniem. Jestem zadowolona ze swojego wyboru. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Balbina II BSB1040, jest idealny dla mojej rodziny. Pozdrawiam i polecam.

Recenzje projektu Balbina II

  – 0 głosów

Projekt domu Balbina II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Balbina II

Projekt domu Balbina -320

Balbina

128,35 m²

Projekty podobne do Balbina II BSB1040

Projekt domu HG-A6

HG-A6

118,9 m²

Projekt domu HG-L1

HG-L1

121,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych