Projekt domu Aspazja WRW1197

Cena projektu: 2 700 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
93,78 m²
Min. szer. działki
20,06 m
Wysokość budynku
7,97 m
Pow. zabudowy
106,62 m²
Kubatura
361,28 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
202,67 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Aspazja to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Aspazja to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aspazja - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 korytarz
6,07 m²
3 kuchnia
7,21 m²
4 spiżarnia
1,16 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
24,08 m²
6 łazienka
3,02 m²
7 pokój
11,16 m²
8 pom. gospodarcze
5,18 m²
9 garaż jednostan.
21,04 m²
razem
82,22 m²

Rzut kondygnacji projektu Aspazja - Rzut poddasza

1 korytarz
4,04 m² (4,09 m²)
2 pokój
9,22 m² (13,64 m²)
3 pokój
9,22 m² (13,64 m²)
4 pokój
8 m² (13,93 m²)
5 łazienka
5,12 m² (6,79 m²)
6 pom. gospodarcze
2,18 m² (3,93 m²)
razem
37,78 m² (56,02 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aspazja na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aspazja
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

187 234 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna oraz płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Aspazja

Zdjęcie profilowe magda_m21
magda_m21
Wraz z mężem szukaliśmy projektu domu o niedużym metrażu, w którym jednocześnie uwzględnione byłyby cztery sypialnie - mamy trójkę dzieci i chcieliśmy, aby każde z nich miało swój własny pokój. Oprócz tego, zależało nam na garażu w bryle budynku z możliwością bezpośredniego przejścia do niego z części mieszkalnej. Dużą uwagę zwracaliśmy również na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń. Nie chcieliśmy wprowadzać zmian do oryginalnego projektu architekta, dlatego też skupiliśmy się na tym, aby rozmieszczenie w całości spełniało nasze oczekiwania. Wszystkie te kryteria spełniał projekt domu Aspazja WRW1197, a w dodatku bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Dokładnie 20 czerwca 2014 r. rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe, a już 15 sierpnia następnego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Myślę, że taką inwestycję można zakończyć jeszcze szybciej, aczkolwiek współpracujący z nami fachowiec nieco opóźniał swoją pracę. Nie było to jednak dla nas kłopotem, ponieważ między wykonywaniem poszczególnych etapów mogliśmy odkładać zaplecze finansowe potrzebne na zrealizowanie następnych. Dodatkowo, trzeba wziąć pod uwagę, że niekiedy mury muszą dobrze odstać i dobrze odczekać pewien czas. My wprowadziliśmy się bardzo szybko i na tynkach pojawiły się drobne pęknięcia. Na szczęście są one naprawdę małe i łatwy sposób można je zniwelować.

Ściany wymurowaliśmy z bloczków Suporex, a następnie ociepliliśmy je 10 cm warstwą styropianu Dalmatyńczyk Fasada o parametrach bardzo zbliżonych do grafitowego. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a jego zużycie mieści się w granicach 3-4 ton na cały sezon grzewczy nawet podczas dosyć mroźnej zimy. Uważam więc, że koszty eksploatacyjne budynku są naprawdę korzystne. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Moim zdaniem architekt poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować. Inwestycja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ok. 160 tys. zł, przy czym kwota ta dotyczy również kosztów odpowiedniego przygotowania terenu, gdyż budowaliśmy się na działce siedliskowej, a nie typowo budowlanej.

Wybór projektu domu Aspazja WRW1197 był doskonale przemyślaną decyzją. Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał i wiedzieliśmy, że nie będziemy wprowadzać do niego żadnych zmian. Jedyna ingerencja w oryginalny projekt polegała na rezygnacji z okna dachowego i zrobieniu w jego miejscu malej lukarny. Zrobiliśmy to ponieważ pierwotnie myśleliśmy, że połaciowe przeszklenie wyniesie dużo więcej. Nie żałujemy jednak swojej decyzji, gdyż ozdobna jaskółka świetnie się prezentuje. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek już w trakcie prac wykończeniowych mąż wraz z fachowcami stwierdzili, że dobrym pomysłem byłaby zmiana lokalizacji komina. Lepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zrobienie go w ścianie między garażem a kotłownią, gdyż obecnie przewody kominowe przechodzą w suficie nad wiatrołapem, a ich estetyczne wykonanie wymagało dodatkowej pracy.

W nowym domu mieszkamy już od roku i śmiało mogę stwierdzić, że jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aspazja WRW1197. Wnętrze zostało świetnie przemyślane i jest bardzo funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Metraż domu nie jest spory, ale jednocześnie w pełni komfortowy dla naszej 5-osobowej rodziny. Wszystko znajduje się blisko siebie i nie musimy wzajemnie się szukać po domu. Pokoje są ustawne, a ich niedużą powierzchnię uważam za zaletę - ich aranżacja nie stanowiła trudności, a w pokojach dzieci bez problemu zmieściły się łóżka, biurka oraz szafki i w dalszym ciągu dzieci mają w nich jeszcze sporo miejsca do zabawy. Nasz dom jest przytulny i w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Karol3674
Karol3674
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Aspazja WRW1197, ponieważ przewidziano w nim rozwiązania, na jakich od początku nam zależało, a dodatkowo w całości przypadł nam do gustu. Przede wszystkim interesował nas garaż uwzględniony w bryle budynku oraz to, aby na parterze oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden dodatkowy pokój.

Cała inwestycja przebiegła pomyślnie i nie natrafiliśmy podczas niej na żadne nieprzewidziane sytuacje. Dokumentacja techniczna została jak najbardziej poprawnie sporządzona, a wszystkie prace udało się wykonać z łatwością. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Nie zatrudnialiśmy firmy, a cały dom został w znacznej części zrealizowany przeze mnie oraz mojego tatę, który jest budowlańcem i na szczęście ze wszystkim świetnie sobie poradziliśmy. Co prawda, przy takim systemie budowa trwała nieco dłużej niż przy współpracy z jedną firmą, aczkolwiek pozwoliło to na spore oszczędności.

Projekt nabyliśmy w sierpniu 2014 r. i niedługo po zakupie ruszyliśmy z pierwszymi pracami. Do nowego domu wprowadziliśmy się w marcu 2017 r., aczkolwiek obecnie jesteśmy jeszcze w trakcie wykańczania poddasza i póki co użytkujemy jedynie parter. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków 24 cm, a strop na całej powierzchni wykonaliśmy w monolitycznej żelbetowej konstrukcji. Więźba została w całości odeskowana i pokryta papą, a następnie zastosowaliśmy na niej dachówkę. Trudno jest mi jednoznacznie ocenić poprawność kosztorysu, ponieważ dzięki dużemu nakładowi własnej pracy udało nam się znacznie obniżyć sugerowane w nim koszty. Dodatkowe oszczędności wynikały ponadto z faktu, iż wszystkie materiały nabywaliśmy w jedej hurtowni, co pozwoliło nam na uzyskanie korzystnych rabatów.

Projekt domu Aspazja WRW1197 przewiduje całkowicie otwartą na salon kuchnię, aczkolwiek my postanowiliśmy nieco ją oddzielić. W miejscu pierwotnie przewidzianego barku wstawiliśmy krótką ściankę działową, tak iż kuchenne meble nie są widoczne ze strefy wypoczynkowej. Świetnym pomysłem było także lekkie podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu poddasze zyskało na powierzchni i jest o wiele bardziej przestronne, a tym samym pokoje na tym poziomie są w pełni ustawne i wygodne. To rozwiązanie mogę szczerze polecić innym inwestorom. Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego też wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją i w dalszym ciągu dostrzegam w domu same plusy. Być może jedynym drobnym mankamentem jest lokalizacja schodów na środku salonu, jednak z tego co zauważyłem jest to norma w większości tworzonych obecnie projektów.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aspazja WRW1197. Został świetnie opracowany i dobrze nam się z nim pracowało przy wykonywaniu prac budowlanych. Wnętrze jest funkcjonalne, a nowo powstały dom w całości spełnia nasze oczekiwania i jest dokładnie taki jak to sobie wyobrażaliśmy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aspazja

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

OLAF_SKARPA buduje ten dom  26.07.2019 12:22: Witam. Zdecydowałem się na ten projekt gdyż posiadam niewielką działkę i bardzo podobało mi się ułożenie pomieszczeń. W czasie budowy postanowiłem podnieść ściankę kolankowa o 2 bloczki. Tym sposobem zyskałem większą przestrzeń w pomieszczeniach na górze. Nad garażem powstał bardzo przytulny pokój. Zrezygnowałem że spiżarki w kuchni i w ten sposób uzyskałem większe pole do popisu jeśli chodzi o aranżacje kuchni. Ogólnie z projektu jestem bardzo zadowolony.. Dobrze mieć ekipę która myśli a nie robi według planów :) pozdrawiam.

Karol3674 12.04.2017 15:15

Projekt domu Aspazja należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aspazja

Projekt domu Aspazja 3

Aspazja 3

93,78 m²

Projekty podobne do Aspazja WRW1197

Projekt domu Sójka II z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Hoczew mk11g

Hoczew mk11g

88,9 m²

Projekt domu D82 - Ryszard

D82 - Ryszard

94,8 m²

Projekt domu Calineczka G1 -345

Calineczka G1

91,89 m²

Projekt domu Samba Mini

Samba Mini

95,3 m²

Projekt domu Familiaris II G1

Familiaris II G1

102,15 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych