Projekt domu APS 077 LUA1088

Cena projektu: 2 290 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
140,8 m²
Min. szer. działki
23,5 m
Wysokość budynku
7,13 m
Pow. zabudowy
224,1 m²
Kubatura
384,2 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
305,8 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu APS 077 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który wyjątkowo się prezentuje. Projekt APS 077 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. W kuchni znajduje się okno od strony ogrodu, dzięki któremu każda chwila w niej spędzona przyniesie radość. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnią przewidziane w domu garderoby. Dopełnieniem całej bryły jest weranda zaplanowana w projekcie. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu APS 077 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4 m²
2 hall
12,5 m²
3 pokój dzienny
29,4 m²
4 kuchnia
15,2 m²
5 spiżarnia
2,6 m²
6 pokój
16 m²
7 garderoba
2,4 m²
8 hall
9,9 m²
9 pokój
15,3 m²
10 garderoba
3,8 m²
11 łazienka
6,6 m²
12 pokój
20,1 m²
13 łazienka
3 m²
14 kotłownia
4,2 m²
razem
145 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 077 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu APS 077
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
76 203 zł

stan surowy otwarty
121 095 zł

stan surowy zamknięty
25 226 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: bloczki betonu komórkowego gr. 36,5cm. Strop: gęstożebrowy, na poddaszu - drewniany. Dach: drewniany, pokrycie - dachówka lub blacha, ocieplenie stropu - wełna mineralna. Tynk - mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 077

Zdjęcie profilowe H.Bartnicki
H.Bartnicki

Wybrałem projekt domu APS 077 LUA1088 ze względu na jego dworkowy charakter. Mam dużą 0,5 hektarową działkę i od zawsze marzyłem o postawieniu na niej domu w dokładnie takim stylu. Spodobał mi się piękny podcień, liczne zdobienia oraz eleganckie kolumny na tarasie. Szczególnie do gustu przypadła mi konstrukcja dachu, która mimo iż jest skomplikowana i dość droga w realizacji, to prezentuje się naprawdę niesamowicie. Wnętrze domu również miało znaczenie przy moim wyborze. Podział budynku na prawe i lewe skrzydło jest reprezentacyjny i bardzo mnie satysfakcjonuje. Zadowala mnie również duże, bezpośrednie wyjście na taras, ponieważ cieszę się jego widokiem od razu po przekroczeniu progu korytarza. Mimo, iż wybrany przeze mnie projekt jest budynkiem parterowym, przestrzeń poddasza jest dość wysoka, co daje duży komfort.

Poza drobnymi błędami ze strony wykonawców, podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów. Projekt nie zawierał żadnych błędów, a wszystkie materiały użyte do budowy były zgodne z zalecaną technologią. Jedynym małym odstępstwem był sposób wykonania kominów. Fachowcy zaproponowali wymurowanie ich przy użyciu pełnej cegły zamiast ceramicznych prefabrykantów. Z racji tego, ich wymiary nieco się zwiększyły. W układzie pomieszczeń również wprowadziłem jedną, kosmetyczną zmianę. Większa z łazienek była na tyle duża, iż wydzieliłem w niej ścianką działową małe pomieszczenie, które obecnie pełni rolę pralni.

Grzejniki zainstalowałem jedynie w sypialniach, natomiast na pozostałej powierzchni domu zastosowałem system ogrzewania podłogowego. Do kotłowni wstawiłem estetyczny piec na pellet i muszę przyznać, że nie narzekam na koszty tego rodzaju ogrzewania. W okresie zimowym zużywam ok. 1 tony opału na miesiąc. Na czas trwania sezonu wiosenno-letniego do wczesnej jesieni kocioł jest całkowicie nieużywany, a wodę do celów użytkowych ogrzewamy prądem.

Projekt domu APS 077 LUA1088 przewiduje dosyć wysokie poddasze. Mimo, iż oficjalnie nie jest ono użytkowe, to jego spora powierzchnia daje możliwość ciekawego zaaranżowania tej przestrzeni. Obecnie z całą moją rodziną zamieszkujemy tylko parter, który w zupełności nam wystarcza. Nie mam więc na razie potrzeby, aby adaptować górną kondygnację. Póki co wykonałem ocieplenie poddasza, a na legarach położyłem podłogę z płyt OSB. Jedyny mankament to brak w pełni funkcjonalnych schodów. W suficie mam zrobiony wyłaz z wysuwaną drabiną i nieco żałuję, iż od razu nie zdecydowałem się na zrobienie klatki schodowej przy ścianie. Mimo to, bardzo cieszy mnie potencjał piętra oraz perspektywa jego rozbudowy i wykorzystania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jestem również zadowolony z wielkości korytarza i całej komunikacji, która jeszcze bardziej podkreśla dworkowy charakter naszego domu. Duża powierzchnia hallu, salonu oraz otwarta na niego kuchnia pozwala moim synom na jeżdżenie w rolkach po całym mieszkaniu, co daje im mnóstwo zabawy.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego APS 077 LUA1088 jest dla mnie jak najbardziej trafiona. Budynek jest piękny, funkcjonalny i bardzo się cieszę z jego realizacji. Właśnie o takim domu zawsze marzyłem. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Małgorzata108
Małgorzata108

Zobaczyłam projekt domu APS 077 LUA 1088 - zakochałam się i ta miłość trwa nadal. Mieszkam w domu wg tego projektu od kilku lat i gdybym miała dokonywać wyboru jeszcze raz - znów wybrałabym ten projekt.

Jeśli ty cenisz sobie elegancję, komfort i przestrzeń pewnie też dobrze będziesz czuć się w domu wykonanym wg projektu APS 077 LUA 1088.

W mojej ocenie, dom najbardziej sprawdzi się dla rodziny do 4 osób. Jego główną zaletą jest brak schodów i umieszczenie wszystkich pomieszczeń na tym samym poziomie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podzielenie przestrzeni na prywatną i ogólną. Doskonałym rozwiązaniem są tarasy z obu stron budynku. Ich duże powierzchnie i szerokie okapy dachu sprawiają, że na tarasach można przebywać nawet w największe ulewy. Dom ma duże wysokie poddasze, które można śmiało zaadaptować i stworzyć tam 2-3 pokoje z łazienką. Dostosowując projekt do naszych oczekiwań, zrezygnowaliśmy z kuchni przy salonie i przenieśliśmy ją w miejsce sypialni, uzyskując w ten sposób duży salon. Połączyliśmy spiżarnię z garderobą, uzyskując większe rozmiary pomieszczenia. Powiększyliśmy wiatrołap o część łazienki przylegającej do niego. Po dokonaniu tych niewielkich zmian dom stał się dla nas idealny.

W mojej ocenie w domu wg projektu APS 077 LUA 1088 można komfortowo spędzić lata związane z wychowaniem dzieci, okres dojrzały i „jesień życia”.

Małgorzata

Recenzje projektu APS 077

  – 0 głosów

Projekt domu APS 077 należy do kategorii

Projekty podobne do APS 077 LUA1088

Projekt domu Heros 4 z wiatą garażową -100 3D

Projekt domu Heros bez garażu -100 3D

Heros bez garażu

131,6 m²

Projekt domu Piaskowice 22

Piaskowice 22

149,27 m²

Projekt domu uA19 -140

uA19

137,8 m²

Projekt domu uA1v2 -150

uA1v2

129,3 m²

Projekt domu Marcel -290

Marcel

135,65 m²