Projekt domu APS 261 LUA1285

Cena projektu: 2 840 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
126,2 m²
Min. szer. działki
21,1 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
124,6 m²
Kubatura
430 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
205,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu APS 261 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt APS 261 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu APS 261 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,6 m²
2 kuchnia + spiżarnia
11,2 m²
3 pokój dzienny
29,6 m²
4 pokój
10,4 m²
5 hall
8,3 m²
6 schody
3,6 m²
7 łazienka
2,8 m²
8 kotłownia
6,3 m²
9 garaż jednostan.
18,4 m²
razem
96,2 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 261 - Rzut poddasza

1 korytarz
8,7 m²
2 pokój
13,9 m² (19,4 m²)
3 pokój
13,4 m² (18,5 m²)
4 pokój
12,2 m²
5 łazienka
6,5 m² (10,8 m²)
6 strych
17,5 m² (24,2 m²)
razem
72,2 m² (93,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 261 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
43 078 zł

stan surowy otwarty
119 952 zł

stan surowy zamknięty
25 585 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

188 615 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: pustaki ceramiczne + ocieplenie TERMOORGANIKA. Stropy: parter - typu TERIVA, poddasze - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 38 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 261

Zdjęcie profilowe Jacek2290
Jacek2290
Przy wyborze idealnego projektu szczególne znaczenie miał dla nas funkcjonalny układ pomieszczeń. Rozwiązaniem, na którym zależało nam przede wszystkim był dodatkowy pokój na parterze, co znacznie ograniczyło zakres naszych poszukiwań. Oprócz tego interesował nas garaż uwzględniony w bryle oraz kotłownia zlokalizowana na jego tyłach. Wśród propozycji spełniających wszystkie powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt APS 261 LUA1285. Budynek w całości bardzo nam się spodobał, a przewidziane w nim wnętrze spełniało nasze oczekiwania.

Budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami i jestem zadowolony z całej inwestycji. Pierwsze wykopy fundamentowe rozpoczęliśmy w kwietniu 2016 r. i już we wrześniu budynek był w stanie surowym zamkniętym. Myślę, że można zrobić to jeszcze szybciej, aczkolwiek współpracująca z nami firma budowlana pracowała w kilku miejscach naraz. Fachowcy wykonywali poszczególne etapy, zostawiali do odstania np. fundamenty czy strop i jechali do innych Inwestorów. Na początku 2017 r. ruszyliśmy z wykończeniami i obecnie (sierpień 2017 r) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie prace.

Ściany naszego domu zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Strop wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji systemem Teriva, a dach póki co został w całości odeskowany i przykryty papą. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu domu APS 261 LUA1285 został moim zdaniem jak najbardziej poprawnie oszacowany. Uważam, że przyszli Inwestorzy spokojnie mogą zmieścić się w podanej w nim kwocie. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 261 LUA1285 wprowadziliśmy nieduże zmiany. Chcąc uzyskać większy metraż kotłowni wydłużyliśmy ją w kierunku tarasu, wyrównując tym samym tylną ścianę budynku. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 25 cm. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością poszerzyłbym garaż. Jest on jednak za wąski i myślę, że poszerzenie go co najmniej o 1 m da w pełni satysfakcjonujące efekty i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Wybór projektu domu APS 261 LUA1285 okazał się dla nas jak najbardziej trafną decyzją i jesteśmy z niej zadowoleni. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i dostrzegamy w nim same plusy. Wnętrze jest komfortowe i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Krzysztof194
Krzysztof194
Szukając odpowiedniego dla nas projektu domu, założyliśmy sobie dwa priorytetowe wymagania. Przede wszystkim miał być to budynek z poddaszem użytkowym oraz dwuspadową konstrukcją dachu. Duże znaczenie miały dla nas również walory wizualne. Oglądając propozycje spełniające powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt domu APS 261 LUA1285. Ukazany na rysunkach budynek wyjątkowo przypadł nam do gustu, a po przeanalizowaniu układu wnętrza zgodnie stwierdziliśmy, że został on bardzo funkcjonalnie opracowany i spełnia nasze oczekiwania.

Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem naszego domu udało się zakończyć sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Dokumentacja techniczna była ogółem poprawnie sporządzona, jednak warto zwrócić w niej uwagę na pewną nieścisłość. Na rysunkach komin wychodzi na główną belkę kalenicową i musieliśmy nieco modyfikować jego ustawienie. Na szczęście zatrudnieni fachowcy świetnie sobie z tym poradzili, a całą inwestycję zamknęliśmy w błyskawicznym czasie. Od pierwszego wbicia łopaty na placu budowy, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i użyliśmy produktów cechujących się bardzo wysoką jakością - szczególnie dotyczyło to pokrycia dachowego oraz energooszczędnej stolarki otworowej, które nie należały do tanich. Przy zastosowaniu podwyższonego standardu jakości koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Nasza realizacja projektu domu APS 261 LUA1285 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 200 tys. zł. Jedyną zmianą jaką wprowadziliśmy do oryginalnego projektu APS 261 LUA1285 było podniesienie ścianki kolankowej. To rozwiązanie bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie przestronności użytkowego poddasza oraz strychu. Na chwilę obecną nieco żałuję więc, że nie pomyślałem wcześniej o zrobieniu betonowego stropu nad drugim poziomem, gdyż pozwoliłoby to na praktyczne zaadaptowanie najwyższej kondygnacji. Oprócz tego, myślę że teraz zdecydowalibyśmy się na lekkie poszerzenie bryły w celu powiększenia salonu. Co prawda, jest on przestronny jednak po pewnym czasie mieszkania okazało się, że dobrze byłoby mieć w nim nieco więcej miejsca. W nowym domu mieszkamy już dwa lata i przyznam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem APS 261 LUA1285. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku bardzo przypadł nam do gustu i w dalszym ciągu uważamy go za bardzo funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Wszyscy odwiedzający nas goście również bardzo chwalą wnętrze naszego domu, co bardzo nas cieszy. Jest ono jednocześnie przestronne i przytulne. Powierzchnia została wykorzystana w 100 % - nie ma w niej miejsca na zbędne przestrzenie i wszystko jest wyjątkowo praktycznie rozmieszczone. Projekt APS 261 LUA1285 mogę z czystym sercem polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 261

  4,8 – 5 głosów

5
80%
4
20%
3
0%
2
0%
1
0%

paulkaam 10.08.2018 11:29

j.jaworowiczka 22.08.2018 12:39

mordka.mm 04.09.2018 14:52

Jacek2290 buduje ten dom  01.09.2017 10:48

Krzysztof194 buduje ten dom  02.11.2017 10:06

Projekt domu APS 261 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu APS 261

Projekt domu APS 261+2G

APS 261+2G

126,2 m²

Projekty podobne do APS 261 LUA1285

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 3 z garażem 1-st. [A2]

Projekt domu Dom Dla Ciebie 2 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Iwo

Iwo

132,66 m²

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 3

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych