Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
339 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
41 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
248 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
50 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
157,70 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
111,90 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
169,80 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
409,30 m³
Powierzchnia dachu
207 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,28 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,54 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,94 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Kosztorys
975 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Dodatkowy egzemplarz projektu
800 zł
Ogrzewanie podłogowe
590 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
690 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
950 zł
Pokaż więcej (1)
Opis projektu
Projekt domu APS 191 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt APS 191 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. W dokumentacji znajduje się jeden egzemplarz projektu architektoniczno-budowlanego i jeden projekt techniczny, służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu APS 191
1zwirek
Przy wyborze projektu domu kierowaliśmy się tym, aby projekt miał uwzględniony duży salon z kuchnią oraz odpowiedni dla naszej rodziny układ pomieszczeń. Wybraliśmy projekt domu APS 191 LUA1243 w odbiciu lustrzanym, bo podobał nam się również wizualnie i pasował do naszej działki. W domu mieszkamy od poprzednich Świąt Wielkanocnych i jestem całkiem zadowolony z kosztów, jakie musiałem ponieść w sezonie grzewczym. Są podobne do tych, jakie miałem w domu o powierzchni 70m2. Mamy piec na węgiel i drewno, a cały rok ciepło szło ogrzewaniem podłogowym. Chciałem je wypróbować - przyznam szczerze, że zdało egzamin na całkiem wysoka notę; nie było żadnych problemów, a temperatura bez problemu osiągała pożądany przez nas poziom. W domu jest nas piątka i obecny układ pomieszczeń nam odpowiada. Póki co, najmłodsze dziecko śpi z nami z sypialni. Kiedy się usamodzielni, pewnie zajmie dodatkowy pokój na dole. Na razie pełni on funkcję pokoju komputerowego. Po podpiwniczeniu domu i przeniesieniu tam kotłowni, łazienka pojawiła w jej miejscu. Co za tym idzie, salon się powiększył i urósł teraz do rozmiarów 40m2. Łatwiej nam było ustawić w nim meble, niekoniecznie tak, jak przewidywał to projekt, a także mamy teraz możliwość swobodnie zaprosić nawet 20 osób, którzy wygodnie spędzą u nas czas w trakcie przyjęć. Również rozkład okien jest odpowiedni. Zimą słońce, które jest nisko na horyzoncie, dogrzewa nam wnętrze, a latem, kiedy na górze jest ciepło, na parterze można poczuć przyjemny chłód. Salon mamy od południa, więc słońce rano pojawia się w łazi0ence, potem w salonie, a popołudniami oświetla kuchnię i jadalnię. Oprócz zmian, o których już wspomniałem, w projekcie domu APS 191 LUA1243 zlikwidowaliśmy dwie lukarny od tylnej strony. Uznałem, że wystarczą w tych miejscach dwa okna dachowe. One może nawet lepiej doświetlają sypialnię i łazienkę górną. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 191 LUA1243 to dobry wybór. My jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Chociaż podejrzewam, że za parę lat dojdę do wniosku, że trzeba coś zmienić. Innym życzę powodzenia przy realizacji danego projektu i dobrego przemyślenia wszystkiego. Własne rozwiązania są dobre, gdy je odpowiednio zaplanujemy. Polecam i pozdrawiam.
1zwirek
Przy wyborze projektu domu kierowaliśmy się tym, aby projekt miał uwzględniony duży salon z kuchnią oraz odpowiedni dla naszej rodziny układ pomieszczeń. Wybraliśmy projekt domu APS 191 LUA1243 w odbiciu lustrzanym, bo podobał nam się również wizualnie i pasował do naszej działki. W domu mieszkamy od poprzednich Świąt Wielkanocnych i jestem całkiem zadowolony z kosztów, jakie musiałem ponieść w sezonie grzewczym. Są podobne do tych, jakie miałem w domu o powierzchni 70m2. Mamy piec na węgiel i drewno, a cały rok ciepło szło ogrzewaniem podłogowym. Chciałem je wypróbować - przyznam szczerze, że zdało egzamin na całkiem wysoka notę; nie było żadnych problemów, a temperatura bez problemu osiągała pożądany przez nas poziom. W domu jest nas piątka i obecny układ pomieszczeń nam odpowiada. Póki co, najmłodsze dziecko śpi z nami z sypialni. Kiedy się usamodzielni, pewnie zajmie dodatkowy pokój na dole. Na razie pełni on funkcję pokoju komputerowego. Po podpiwniczeniu domu i przeniesieniu tam kotłowni, łazienka pojawiła w jej miejscu. Co za tym idzie, salon się powiększył i urósł teraz do rozmiarów 40m2. Łatwiej nam było ustawić w nim meble, niekoniecznie tak, jak przewidywał to projekt, a także mamy teraz możliwość swobodnie zaprosić nawet 20 osób, którzy wygodnie spędzą u nas czas w trakcie przyjęć. Również rozkład okien jest odpowiedni. Zimą słońce, które jest nisko na horyzoncie, dogrzewa nam wnętrze, a latem, kiedy na górze jest ciepło, na parterze można poczuć przyjemny chłód. Salon mamy od południa, więc słońce rano pojawia się w łazi0ence, potem w salonie, a popołudniami oświetla kuchnię i jadalnię. Oprócz zmian, o których już wspomniałem, w projekcie domu APS 191 LUA1243 zlikwidowaliśmy dwie lukarny od tylnej strony. Uznałem, że wystarczą w tych miejscach dwa okna dachowe. One może nawet lepiej doświetlają sypialnię i łazienkę górną. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 191 LUA1243 to dobry wybór. My jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Chociaż podejrzewam, że za parę lat dojdę do wniosku, że trzeba coś zmienić. Innym życzę powodzenia przy realizacji danego projektu i dobrego przemyślenia wszystkiego. Własne rozwiązania są dobre, gdy je odpowiednio zaplanujemy. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki